7996 відвідувачів онлайн

ВР готує законопроєкт про скасування відстрочки для студентів віком 25+, - голова комітету Бабак

мобілізація аспірантів

У Верховній Раді напрацьовують оновлення до мобілізаційного законодавства, які можуть позбавити права на відстрочку чоловіків віком від 25 років, котрі вступили до закладів вищої, передвищої або професійної освіти.

Про це заявив народний депутат, голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в ефірі телемарафону, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН.

Законодавчі зміни

Зараз у Верховній Раді, в Комітеті з безпеки, оборони та розвідки, є один із законопроєктів, який, звичайно, не може обмежувати право на освіту, але може обмежувати право на відстрочку. І один з цих законопроектів якраз готовий до другого читання і говорить про те, що чоловіки у віці 25+, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, професійних передвищих або професійних навчальних закладів, не матимуть права на відстрочку. Це радикально достатньо, але це потрібно робити, якщо ми говоримо про безпеку нашої країни", - розповів він.

Нардеп зазначив, що до 2022 року в Україні в системі вищої, професійної передвищої освіти в середньому навчалися близько 30 тисяч чоловіків старше 25 років. Станом на 1 вересня 2025 року їх налічувалося вже у 8,5 разу більше - близько 250 тисяч осіб.

Що передувало?

  • Раніше повідомлялося, що чоловіків 25+ серед вступників стало вдвічі менше, у МОН назвали нову статистику.
  • Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак раніше повідомив, що в Україні планують перевірити близько 50 коледжів та університетів, де навчається найбільша кількість студентів віком 25 років і старше. Інспекції триватимуть до кінця року та продовжаться на початку наступного навчального сезону.
Топ коментарі
+41
а скасування броні мусорам не готує ?
показати весь коментар
11.01.2026 09:14 Відповісти
+34
і головне що прокурори-інваліди 30 років захищені зі спецпенсіями по 150к
показати весь коментар
11.01.2026 09:53 Відповісти
+32
Сами собі відстрочку не відмінять...це не влада це жуліки та шулєри
показати весь коментар
11.01.2026 09:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
Мальчики боятся
показати весь коментар
11.01.2026 12:09 Відповісти
Тю, так скоро ж вибори і шашлики, що ж сталось?
показати весь коментар
11.01.2026 12:20 Відповісти
За олігархів та кровопивців всіх на фронт! Чи не пора олігархам самім йти на захист свого майна?
показати весь коментар
11.01.2026 12:36 Відповісти
Доречі клоун-ти пишеш свій опус на гаджеті,який придумали алігархи і ті що на них працюють(неважливо чиї вони-кітайські,амеріканські та іннші)
показати весь коментар
11.01.2026 13:04 Відповісти
"придумали алігархи"
казки дідуся Панаса
нІколи алігархам гаджети придумувати
вони придумують як зберегти свої бабки і владу (і бажано одночасно)
показати весь коментар
11.01.2026 13:33 Відповісти
законы имеет обратную силу?) новенькое от зеленских
показати весь коментар
11.01.2026 14:08 Відповісти
Имеют. Но только в Украине. До 14 года с военного учета снимали в 40 лет (кроме офицеров). Таким образом призыв 50+ сейчас незаконен. Но где закон и где Украина?
показати весь коментар
11.01.2026 20:22 Відповісти
Всiх на фронт!
показати весь коментар
11.01.2026 16:54 Відповісти
Спочатку Бабак. Це для мене важливо.
показати весь коментар
11.01.2026 17:02 Відповісти
Ну, не любить Лідор мудрагеликів. Вони ж навіть не сміються з його потужних жартів
показати весь коментар
11.01.2026 20:11 Відповісти
Считаю что беременные студенты в 30 лет с плоскстопием 5 степени,восьмым дипломом(жажда заний но никак не улонисты) ,опекуны6 лежачих родителей и одновременно Чернобылцы в 3 поколении а так-же трансгендеры после удаления гентиталий а так-же те у кого случился первый в жизни эпиептический припадок при виде повестки-они должны служить! Тем более что служба сразу и быстро вылечит их всех от всего перечисленного. НЕ ВЕРЮ хитросделанным!
показати весь коментар
11.01.2026 20:34 Відповісти
Ваша думка має велике значення для суспільста. Але потрібно, щоб якомога більше людей про неї дізналося. Пропоную вам вийти до найближчого супермаркету і декілька разів потужно заволати про неї. Повторюйте, поки не почують. Напишіть, будь ласка, нам всім про результат. Дякую за зворотній зв'язок. Тримайте у курсі.
показати весь коментар
11.01.2026 21:14 Відповісти
Давно пора! І ще треба скасувати 18-25!
показати весь коментар
11.01.2026 22:16 Відповісти
Прекрасні слова. Будь ласка, балотуйтеся на наступних виборах, ми всі за вас проголосуємо! Ви ж цвіт нації! І втілите написане в життя. А поки пишіть ще коменти, вони надихають!
показати весь коментар
11.01.2026 22:24 Відповісти
Та я бачу, що ти вже надихалось з бульбулятора та всім втикаєш один і той же комент! Тихенько сиди в мамки під спідницею і не відсвічуй
показати весь коментар
12.01.2026 19:07 Відповісти
Могилевська показала, як із чоловіком та доньками проводить зимову відпустку на Тенеріфе (відео)
показати весь коментар
11.01.2026 23:22 Відповісти
Як випустили чоловіка, чого не кинули в окоп?
показати весь коментар
11.01.2026 23:24 Відповісти
NYP: під час затримання Мадуро армія США могла застосувати зброю, яка викликала кровотечі та параліч
https://www.obozrevatel.com/ukr/novosti-mir/nyp-pid-chas-zatrimannya-maduro-armiya-ssha-mogla-zastosuvati-zbroyu-scho-sprichinila-krovotechi-ta-paralich.htm?utm_medium=referral&utm_source=idealmedia&utm_campaign=obozrevatel.com&utm_term=1303900&utm_content=11953719
показати весь коментар
11.01.2026 23:27 Відповісти
Якщо ретельно перевірити весь штатний розклад в усіх навчальних закладах країни, то буде багато здивувань. А ще краще проаналізувати підбір кадрів на посади вихователів та керівників гуртків в гуртожитках коледжів та училищ. З якого це переляку чоловіки мобілізаційного віку так поперли на мізерну зарплату?
показати весь коментар
11.01.2026 23:27 Відповісти
3 года заносили Люди копеечку--куда Сказали! а тепер- Шо? Фима таки пойдет на Фронт? Не Верю!
показати весь коментар
12.01.2026 00:27 Відповісти
і щоб два рази не вставати скасуйте бронь також жінкам (бо ж рівні права і обов'язки), і взагалі всім 18+!
показати весь коментар
12.01.2026 06:53 Відповісти
Зараз, коли немає строкової служби і можна подавати документи на вступ до кількох внз, отримати вищу освіту до настання 25 років взагалі без проблем.
показати весь коментар
12.01.2026 15:36 Відповісти
Сторінка 3 з 3