10559 відвідувачів онлайн

Ми спостерігаємо останні дні режиму в Ірані, - Мерц

Мерц вважає, що режим в Ірані доживає останні дні

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що режим Ірану вже зруйновано, оскільки він не може вижити без насильства.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Politico.

Подробиці

"Якщо режим може залишатися при владі лише за допомогою насильства, то з ним фактично покінчено. Я вважаю, що ми зараз спостерігаємо останні дні та тижні цього режиму", - сказав він.

Мерц сподівається, що конфлікт влади та народу можна буде вирішити мирно.

Протести в Ірані

Причинами заворушень в Ірані стали економічні проблеми, санкції, дефіцит води, а також питання прав жінок і політичних свобод.

На цьому тлі курс місцевої валюти - ріала нещодавно впав до рекордного рівня - близько 1,4 мільйона за долар США. Саме це викликало невдоволення серед місцевих жителів.

  • 3 січня верховний лідер Ірану публічно заявив, що "заворушників слід поставити на місце", що, на думку спостерігачів, могло стати сигналом для силових структур діяти жорсткіше.
  • За даними правозахисників, масові протести в Ірані, які тривають уже другий тиждень, призвели до загибелі понад 500 людей та затримання понад 10 тисяч.
Топ коментарі
+21
"Ми спостерігаємо" - нажаль це все на що здатна Европа
показати весь коментар
13.01.2026 11:24 Відповісти
+9
Коли вже будемо спостерігати за останніми днями режиму пуйла? Коли орєшнік по Брюсселю прилетить?
показати весь коментар
13.01.2026 11:29 Відповісти
+6
Режим в Північній Кореї успішно існує з насильством три покоління, в Ірані винищать протестувальників і на цьому все закінчиться... щоб революція відбулась потрібно знищити фізично всю владну верхівку, олігархат, та силові структури на який опирається влада... я знаю тільки дві революції, які привели до перезагрузки в країнах це Французка революція 1799 р. і революція в російські імперії в 1917р.... всі решта революції це косметична *****...
показати весь коментар
13.01.2026 11:42 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
іранський режим поступово переміщується до ростова
показати весь коментар
13.01.2026 11:24 Відповісти
а може росія допоможе, щоби для початку, хоча б, вивезти обладнання підприємств з виробництва шахедів..
показати весь коментар
13.01.2026 11:38 Відповісти
"Ми спостерігаємо" - нажаль це все на що здатна Европа
показати весь коментар
13.01.2026 11:24 Відповісти
Коли вже будемо спостерігати за останніми днями режиму пуйла? Коли орєшнік по Брюсселю прилетить?
показати весь коментар
13.01.2026 11:29 Відповісти
Тобто,з режимом ***** теж покінчено,Мерц? Чи ето другоє?
показати весь коментар
13.01.2026 11:31 Відповісти
Режим в Ірані давно тримається на насильстві і його "останні дні" тягнуться роками ... чи не поспішив Мерц із своїми оптимістичними твердженнями? 🤔
показати весь коментар
13.01.2026 11:38 Відповісти
Режим в Північній Кореї успішно існує з насильством три покоління, в Ірані винищать протестувальників і на цьому все закінчиться... щоб революція відбулась потрібно знищити фізично всю владну верхівку, олігархат, та силові структури на який опирається влада... я знаю тільки дві революції, які привели до перезагрузки в країнах це Французка революція 1799 р. і революція в російські імперії в 1917р.... всі решта революції це косметична *****...
показати весь коментар
13.01.2026 11:42 Відповісти
Але суть нинішньої ситуації наступна, якщо захід бажає зміни влади в РФ, потрібний економічний тиск який би проявлявся в інфляції і девальвації рубля хоча б на 200% в рік, тоді є реальний шанс на протести... а з тими санкціями які діють зараз це недосяжна ціль в найближчому часі...
показати весь коментар
13.01.2026 11:47 Відповісти
Минус хотя бы один исламистский режим это всегда хорошо. Жаль немцы слишком трусливые чтобы сжечь Бундестаг и дать под зад Мерцу.
показати весь коментар
13.01.2026 12:28 Відповісти
какие наивные слова. вроде бы взрослый дядя, политик большей страны.зачем так позориться
показати весь коментар
13.01.2026 13:12 Відповісти
Найбільшим набувачем вигоди з заворушень у Ірані є москва. Нафта вже піднялась на 5 дол.
показати весь коментар
13.01.2026 13:29 Відповісти