6075 відвідувачів онлайн

Україна повинна юридично визнати одностатеві шлюби для вступу в ЄС, - Єврокомісія

європарламент,лгбт

Європейська комісія відповіла на звернення ГО "Точка опори" та об'єднання "Українські ЛГБТК+ військові та ветерани за рівні права" щодо законопроєкту № 14394 — проєкту нового Цивільного кодексу України, який може порушувати права ЛГБТІК-спільноти.

Про це повідомив ресурс "Гендер в деталях", інформує Цензор.НЕТ.

Що у законопроєкті Цивільного кодексу?

Українська сторона надіслала звернення до Європейської комісії щодо невідповідності проєкту нового Цивільного кодексу України євроінтеграційним зобов'язанням держави.

Йдеться про законопроєкт № 14394, який, за оцінкою правозахисників, звужує можливості правового захисту для одностатевих пар. Зокрема, документ передбачає визнання "фактичного сімейного союзу" виключно для різностатевих партнерів. Тобто одностатеві пари можуть втратити єдиний наявний механізм часткового юридичного визнання своїх стосунків.

Окрім цього, проєкт пропонує автоматичну недійсність шлюбу з людиною, яка змінила стать, без чіткого визначення моменту такої зміни. Правозахисники наголошують, що це може поставити під сумнів навіть ті шлюби, які були укладені законно після офіційної зміни гендерного маркера в документах. Також це суперечить рішенню ЄСПЛ щодо усунення дискримінаційних вимог щодо юридичного визнання гендеру.

Відповідь ЄК

Єврокомісія подякувала українським правозахисникам за надану інформацію та наголосила на важливості дотримання стандартів ЄС у сфері прав людини

  • У документі зазначено, що в процесі вступу до ЄС правова база України має відповідати acquis ЄС та стандартам, закріпленим у Хартії основних прав. Зокрема, йдеться про повагу до приватного і сімейного життя та заборону дискримінації за будь-якою ознакою, включно з ознакою сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.
  • Так, відповідно до Дорожньої карти з верховенства права, на шляху до вступу в ЄС Україна має ухвалити закон, який забезпечить юридичне визнання та захист одностатевих пар, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі "Маймулахін та Марків проти України".

У Єврокомісії запевнили, що уважно стежитимуть за виконанням цього зобов'язання, а також порушуватимуть питання впливу нового проєкту Цивільного кодексу на права представників ЛГБТК+ під час регулярних моніторингових зустрічей та офіційного діалогу з українською владою.

Що цьому передувало

  • Нагадаємо, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук 22 січня повідомив про реєстрацію нової редакції Цивільного кодексу України. Законопроєкт отримав номер 14394. Його підписали 138 депутатів та депутаток, більшість із яких належать до фракції "Слуга Народу".
  • Він також заявив, що зниження шлюбного віку до 14 років, про що раніше повідомляли у мережі, не буде.
  • Правозахисні організації зазначають, що нова редакція Цивільного кодексу суперечить європейським стандартам і підриває заявлений курс України на правову гармонізацію з ЄС.
Топ коментарі
+36
Зеленскій і Єрмак згодні.
показати весь коментар
19.02.2026 19:13 Відповісти
+23
Нічого не почалося.Так влада діє,промиває мізки людям.Ніби це приоритетне завдання Євросоюзу.Основні вимоги нічого спільного не мають з одностатевими шлюбами
показати весь коментар
19.02.2026 19:23 Відповісти
+17
це першочергова задача країни що знаходиться в екзистенціальній війні .. АГІНІЬ!
показати весь коментар
19.02.2026 19:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Ні, не зрозумілий. Гетеросексуальним людям, от як ти чи я, не потрібно публічно виборювати свої базові права, бо вони і так в нас вже є. Ніхто і так не буде чіплятися до чоловіка та жінки, що йдуть тримаючись за руки, цілуються в публічному місці і тд. Я вже не кажу про більш складні юридичні моменти типу шлюбу чи всиновлення дітей. Тому паритету якрах наразі не існує. А якщо не звертати увагу громадськості на проблеми, то і вирішувати їх нікто і ніколи не буде. За такою самою логікою, чорношкірим в США чи жінкам загалом теж не треба було публічно боротися за рівні права, і так же все було ок, вірно? І відповідати на незручні питання дітей - це один з обов'язків нормальних батьків, що хочуть виростити розумну та впевнену у собі людину. Ну і наостанок, одностатеві стосунки - це цілком природньо, людина - не єдиний вид тварин, у яких існує таке явище.
ПС: так, ти маєш право на особисту думку і позицію, навіть на несприйняття. Але все це доволі сильно ******* дуже знайомими скрєпамі.
показати весь коментар
19.02.2026 21:03 Відповісти
>Тому паритету якрах наразі не існує.

а має? що це дасть нації або расі?
показати весь коментар
19.02.2026 21:06 Відповісти
Ну, напрклад, більш цивілізоване суспільство, де розуміння, прийняття, рівність, справделивість та інші важливі цінності - це реальність, а не пустий звук.
показати весь коментар
19.02.2026 21:15 Відповісти
В "європі" це вже є, і вже стало причиною масового імпорту мусульман. Які швидко виправлять цю помилку, коли отримають більшість. Правда, тоді лгбтмап+ будуть забивати камінням та вішати на кранах, але то вже інша історія (геноциду європейців).
показати весь коментар
19.02.2026 21:40 Відповісти
Це все лише твої власні погляди на майбутнє. І довести щось просто на рівні прогнозів і спекуляцій неможливо, тому поживемо - побачимо. Ообисто я маю абсолютно іншу думку з цього приводу.
показати весь коментар
19.02.2026 22:37 Відповісти
Мене це не переконало. Я вважаю, що якщо природа і обидила когось то це питання до неї, а не до суспільства. Цю проблему не треба нав'язувати, а намагатись її виправляти, а якщо не виправляється то неси свій хрест і не нав'язуй його іншим.
показати весь коментар
19.02.2026 21:19 Відповісти
Хоч я з тобою і не згоден, але, як я і сказав, ти маєш повне право на власну думку. Шкода тільки, що проблеми інших людей в нас нікого особливо не хвилюють, от тому так і живем. В будь-якому разі, дякую за дискусію.
показати весь коментар
19.02.2026 21:24 Відповісти
" Мужеложство, скотоложство и чёрная магия-есть мерзость перед Господом".... Лучше чем в Библии, не скажешь. Почему бы нам не признать заодно и скотоложство? Педофилию?? Только на основании того что в Древней Греции в порядке вещей было такое дерьмо.
показати весь коментар
19.02.2026 23:53 Відповісти
да все уже поняли что ты заднеприводный, расслабся
показати весь коментар
19.02.2026 21:18 Відповісти
Який геніальний висновок, та ще й вузькощелепною, все як треба. Обов'язково повідомлю про це дружину.
показати весь коментар
19.02.2026 21:21 Відповісти
Жену зовут Иннокентий, раз ты так отчаянно защищаешь права нерепродуктивного меньшинства в то время когда больше десяти лямов убито/выхело заграницу и нужно кровь из носу сохранить институт семьи? Или ты из тех кто голосует за левацкую пропаганду/прием иммигрантов, а потом удивляется почему в школах начали стрелять за религию и рассказывать за двух принцев сказки и сажать сына за то что высказал свое мнение насчет лгбт? Или хочешь через 50 лет повторить судьбу Лондона с индусами и мусульманами? Ты ж вроде взрослый дядька, вон даже жену завел
показати весь коментар
19.02.2026 21:55 Відповісти
Проблема в тому, що "збереження інтситути сім'Ї" без кардинального покращення економічного та безпекового становища взагалі не дасть підвищення народжуваності та поліпшення демографії. До того ж, легалізація прав ЛГБТ-спільноти не має жодного відношення до "збереження інтситуту сім'Ї". Але який сенс тобі це більш детально пояснювати, коли ти одразу починаєш розкидуватися гомофобськими та праворадикальними штампами? От чесно, ти ж не хочеш і не будеш слухати жодних аргументів. Тому й марнувати час я на це не збираюся, удачі тобі.
показати весь коментар
19.02.2026 22:33 Відповісти
можна виїхати в іншу країну, і там не буде кацапів

це слабенька мотивація воювати
показати весь коментар
19.02.2026 20:02 Відповісти
А головне, що з таким підходом ми й самі поступово перетворимося на таких самих кацапів, бо саме цінності впливають на культуру та мислення.
показати весь коментар
19.02.2026 20:05 Відповісти
Я бачу шо ти вже виїхав?
показати весь коментар
19.02.2026 20:08 Відповісти
я в Україні

просто ви навели слабеньку мотивацію воювати
показати весь коментар
19.02.2026 20:13 Відповісти
А яка ще може бути більша мотивація ніж захищати свою землю та сім'ю?
показати весь коментар
19.02.2026 20:49 Відповісти
сім'я може і переїхати, нащо воювати?

особисто я вважаю, що лише етнічний націоналізм може дати відповідь на це питання, але багатьом пофіг.
показати весь коментар
19.02.2026 20:53 Відповісти
Кацапи є всюду- це як бліда спірохета..Тому завжди треба бути уважним.
показати весь коментар
19.02.2026 22:38 Відповісти
Воюємо за те, щоб ніхто не вказував як жити на своїй землі. І цій війні понад тисячу років. Якщо на пальцях.
показати весь коментар
19.02.2026 20:05 Відповісти
Зрозумів, бути скрєпними - це норм, нє ну а чого ж - он кацапи та афганці ж існують. Гарна компанія, щоб до неї доєднатися.
показати весь коментар
19.02.2026 20:07 Відповісти
ЛГБТ вЄздьЄ у нас дорога, пЄдікам вЄздьЄ у нас пАчоЙОт!
показати весь коментар
19.02.2026 19:55 Відповісти
Всього лиш?))Що ж ви,суки,4 роки мовчали)
показати весь коментар
19.02.2026 20:00 Відповісти
Так мабуть і для вступу у НАТО це було єдиною умовою...
показати весь коментар
19.02.2026 20:05 Відповісти
А поляки наприклад невизнали і в ЄС.
показати весь коментар
19.02.2026 20:04 Відповісти
Європі до наших традиційних цінностей ще рости та й рости!
показати весь коментар
19.02.2026 20:07 Відповісти
Европа, ты лучше дай нам ракеты к Пэтриот.
Пусть даже раскрашенные в цвета ЛГБТ.
показати весь коментар
19.02.2026 20:09 Відповісти
ЛГБТК+абревіатура,вже на багато довша.Вже ревльно там психічно хворі.Нехай їм віддадуть все керування,в тому числі ядерною зброєю.Он недавно один трансгендер влаштував стрілянину,потім інший.Там ще є ті,до кого потрібно в множині звертатися.
показати весь коментар
19.02.2026 20:10 Відповісти
навіщо нам той союз.
люди хочуть жити як в Європі, а для цього не обов,язково туди вступати
показати весь коментар
19.02.2026 20:17 Відповісти
Це одне з нагальніших питань окрім будування критих стадіонів і облаштовування тротуарів(зимою) ,головне зібрати донати з людей
показати весь коментар
19.02.2026 20:33 Відповісти
Ні кого не цікавить війна, корупція, низький рівень життя...головне дозволити підерам довбитись в очко посеред біла дня на вулиці
показати весь коментар
19.02.2026 20:35 Відповісти
мені просто цікаво як ви зробили такі висновки
показати весь коментар
19.02.2026 20:45 Відповісти
ЄС, як і НАТО, знайде будь-яку підставу щоб не приймати Україну. Забудьте ці казочки про вступ. Ніхто там нас не чекає та не чекав, їм Україна потрібна лише як таран проти рашки.
показати весь коментар
19.02.2026 20:42 Відповісти
это все насмешки, танцы с ******** признаем, а в ес и не подумают взять
показати весь коментар
19.02.2026 20:53 Відповісти
всі люди і нації різні між собою і неможливо всім нав'язувати одні і тіж правила для співіснування . Ідуть вони дном моря ті шоколадні зайці .
показати весь коментар
19.02.2026 21:02 Відповісти
Там ще е про признання черепах птахами і переімінування зими в літо.Це все шо потрібно знати про ЕС.
показати весь коментар
19.02.2026 21:06 Відповісти
А у Обрана,як із цим ділом ситуація, Угорщина наче ж у Євросоюзі?
показати весь коментар
19.02.2026 21:08 Відповісти
У жаби підар на підарі сидить,і..подивись на сійярто..
показати весь коментар
19.02.2026 22:42 Відповісти
Може спершу треба допомогти війну закінчити і вже тоді щось висувати (засовувати). Отямитесь, фактично йде третя світова війна! Орда на вашому порозі.
показати весь коментар
19.02.2026 21:27 Відповісти
Дивно, а і Польщі нема такого закону. Мало того - в Конституції вказано, шо «шлюб - це відносини чоловіка і жінки». Цікаво, і в ЄС і нічо
показати весь коментар
19.02.2026 21:34 Відповісти
бо поляки не ідіоти, на відміну від єврохохлів, які за обіцянку дешевого їдла готові сісти на пляшку.
показати весь коментар
19.02.2026 21:42 Відповісти
Зазвичай такі розваги кацапи практикують,таки як женьок марущак..Але у них бажано щоб за півлітру...
показати весь коментар
19.02.2026 22:45 Відповісти
що, підгоріла дупка, бо правду про таких як ти шукачів халяви написав?
показати весь коментар
19.02.2026 22:54 Відповісти
задовбали збоченці.
геть всіх їх до йіпштейна в файли.
показати весь коментар
19.02.2026 21:53 Відповісти
Раз вони тебе постійно ********,то може у вас у Канаді клімат такий?
показати весь коментар
19.02.2026 22:46 Відповісти
За це Україна бореться.
показати весь коментар
19.02.2026 22:07 Відповісти
Орієнтир на Польшу, в якій Ісус Христос проголошений королем Польші і діють адекватні закони стосовно цього питання.
показати весь коментар
19.02.2026 22:18 Відповісти
Нічого поганого не бачу. Якщо це вимога взяти нас до ЄС, то хай собі женяться хлопці/дівчата, вони теж люди і мають право бути щасливими в шлюбі. Не бачу проблеми
показати весь коментар
19.02.2026 22:23 Відповісти
Я правильно зрозумів, що наші гендеристи та ЛГБТ-активісти заклали Україну, щоб її не приймали у Євросоюз доки їхні спарювання не визнають?

Нема питань - нехай пара гомосексуалістів сама народить дитину. Еволюція любить лише передачу ознак, і Бог не зрозуміє (хто з них існує на Світі)
показати весь коментар
20.02.2026 00:24 Відповісти
хай Рада хоч кожного дня приймає гейські закони аби ми вступили в ЄС.

оті ....дари мене якось не муляють

.
показати весь коментар
20.02.2026 00:31 Відповісти
Сторінка 2 з 2