4472 відвідувача онлайн

В Україні запускають систему сповіщень про прогули у школах

Цифрова система про прогули у школах

В Україні запроваджують швидку систему сповіщень про прогули в школах та дитсадках, щоб правоохоронці та освітяни могли миттєво реагувати на відсутність учнів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у заяві начальника управління ювенальної превенції Національної поліції України Василя Богдана.

Як працюватиме нова система

Тепер школи, дитсадки та поліція будуть обмінюватися даними через цифрові сервіси. Раніше інформація про відсутність дитини могла тижнями "губитися" у паперових звітах, а тепер ювенальні поліцейські отримуватимуть повідомлення майже одразу.

"Оновлення порядку дозволить ювенальним поліцейським оперативніше отримувати інформацію та своєчасно реагувати на ситуації, коли дитина випадає з освітнього процесу. У центрі уваги — безпека дітей та підтримка родин", — наголосив Богдан.

Контроль та алгоритм дій

Уряд встановив чіткі алгоритми для шкіл, садочків та поліції. Дані передаватимуться автоматизованими системами, що мінімізує затримки через людський фактор.

Чіткі терміни визначають, коли школа має повідомити про відсутність учня, а поліція та освітяни діятимуть як єдина система для захисту прав дітей.

Василь Богдан підкреслив, що нововведення допоможе створити систему раннього реагування на ризики та забезпечити право дітей на освіту.

"Це ще один важливий крок до формування єдиної системи раннього реагування на ризики, пов’язані з порушенням права дітей на освіту", — зазначив він.

Топ коментарі
+16
В Україні запроваджують швидку систему сповіщень про прогули в школах та дитсадках Верховній Раді, щоб правоохоронці та громадкість могли миттєво реагувати на відсутність учнів народнообраних товпойобів-депутатів.

.
показати весь коментар
26.02.2026 21:51 Відповісти
+11
Ого. То прогули це вже злочин на який має поліція реагувати? Це вже наче зона
показати весь коментар
26.02.2026 21:44 Відповісти
+10
Забагато тої поліції.
показати весь коментар
26.02.2026 21:51 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ого. То прогули це вже злочин на який має поліція реагувати? Це вже наче зона
показати весь коментар
26.02.2026 21:44 Відповісти
Європа, куди ми поспішаємо, давно 'вже наче зона' згідно з твоїм висловом.
показати весь коментар
26.02.2026 21:51 Відповісти
А шо не так? Не все в Європі золото. Не знаю з якого концтабору це викопали, але заборона в Німеччині ночувати на дачі чи підсмажити шашлик якось не дуже ******* волею.
показати весь коментар
27.02.2026 00:03 Відповісти
лох, а що не так?! чи ти не в Європу, а в рахосраку прямуєш?
Звісно, в будь-якій цивілізованій країні дитина у шкільний час має бути на відповідальності і відомі школи чи садочка, так само, як на роботі в робочий час керівництво повинно знати чому ти не на роботі.
Ба більше - там є штрафи за прогули, догани батькам і соціальні служби.
показати весь коментар
26.02.2026 22:26 Відповісти
Є штрафи, але при цьому є і маразм, бо батьків штрафують навіть якщо дитина захворіла і батьки попередили шкільний персонал, що везуть дитину до лікаря. А враховуючи як прогресивно деградують наші правоохоронні органи по зловживанню владою, то перше що вони переймуть це маразм.
показати весь коментар
27.02.2026 00:13 Відповісти
Ну так це правоохоронці!! Підрозділи заброньованих та добре забезпечених
показати весь коментар
26.02.2026 23:14 Відповісти
.... мені це не загрожує!)))
показати весь коментар
26.02.2026 21:46 Відповісти
показати весь коментар
26.02.2026 21:46 Відповісти
Допоки школу будуть плутати з розважальним закладом, а вчителів робити винним у всьому, все це до сраки.
показати весь коментар
26.02.2026 21:48 Відповісти
В Україні запроваджують швидку систему сповіщень про прогули в школах та дитсадках Верховній Раді, щоб правоохоронці та громадкість могли миттєво реагувати на відсутність учнів народнообраних товпойобів-депутатів.

.
показати весь коментар
26.02.2026 21:51 Відповісти
Забагато тої поліції.
показати весь коментар
26.02.2026 21:51 Відповісти
Навіщо так затягувати процес?
Вдягніть одразу всім дітям електроні браслети і все.🤦‍♂️
показати весь коментар
26.02.2026 21:57 Відповісти
Інваліди уже до дітей добралися , нема коли займатися міндічами баклановими
показати весь коментар
26.02.2026 22:03 Відповісти
А систему сповіщення про прогули депутатів і міністрів коли запустять?
показати весь коментар
26.02.2026 22:04 Відповісти
а систему оповіщень наявності депутатів на пленарних засіданнях і при відсутності - сповіщення одразу в НАБУ ?
показати весь коментар
26.02.2026 22:15 Відповісти
Ну в общем-то всё правильно, правда работы учителям прибавится. Зато можно ещё ментов набрать... . Вот нет же сомнений, что через ж#пу всё будет))
показати весь коментар
26.02.2026 23:39 Відповісти
По можновладцям і так видно хто скільки прогулював!
показати весь коментар
27.02.2026 00:30 Відповісти
Країна мрій, щоб її! По всім фронтам дотискають!

Якщо в мене колись раптом з'являться діти, зроблю все, щоб вони жодного дня не були в школі.
показати весь коментар
27.02.2026 00:39 Відповісти
Я дивлюся на свого сина шестикласника, і просто а%уєваю від такого явища, як електронний щоденник. Тупо цифрове рабство, жінка вже чекає, якщо схлопотав погану оцінку. Приватності - нуль