11049 відвідувачів онлайн

Словаччина надіслала "Укренерго" листа про припинення договору про аварійну допомогу

Словаччина розриває договір про аварійну допомогу з Укренерго

"Укренерго" отримало від словацького оператора системи передачі електроенергії SEPS офіційного листа щодо одностороннього припинення Договору про взаємне надання аварійної допомоги.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на заяву "Укренерго" в соцмережі фейсбук.

Зазначається, що остаточне припинення чинності договірних умов відбудеться з травня цього року.

Без пояснення причин

"Причини, з яких колеги скасовують дію договору, залишилися без пояснення з боку керівництва SEPS. Зі свого боку, НЕК "Укренерго" ніколи не допускала жодних порушень договірних умов із SEPS, діючи в дусі добросусідства та поваги до норм європейського законодавства", - наголосили в компанії.

Чи вплине рішення SEPS на ситуацію в українській енергосистемі

В "Укренерго" заявили, що рішення словацького системного оператора не вплине на стан енергосистеми України.

"Аварійна допомога зі Словаччини залучалась НЕК "Укренерго" досить рідко і в дуже обмежених обсягах. Останній такий випадок був зафіксований ще у січні цього року", - розповіли у компанії.

Крім того, припинення дії згаданого договору жодним чином не вплине на комерційний обмін.

"Імпорт електроенергії зі Словаччини до України здійснювався і здійснюється без жодних обмежень, відповідно до результатів добових і довгострокових аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів", - сказано в повідомленні.

  • Раніше повідомлялося, що оператор системи передачі Словаччини SEPS заявив про намір припинити контракт із "Укренерго" щодо аварійного постачання електроенергії.

Що передувало?

  • 27 січня російські окупаційні війська завдали удару по об’єкту критичної інфраструктури групи "Нафтогаз" у західному регіоні України. Ймовірно, ціллю атаки стала розташована у Бродах найбільша нафтоперекачувальна станція України, яка забезпечує роботу південної гілки нафтопроводу "Дружба".
  • Прем’єр-міністри Угорщини та Словаччини Віктор Орбан та Роберт Фіцо звинуватили Україну у затягуванні відновлення роботи нафтопроводу через "політичні мотиви", а 18 лютого влада цих двох країн оголосила про припинення експорту нафтопродуктів в Україну як відповідь на зупинку транзиту Україною російської нафти.
  • Окрім того, Фіцо попередив, що Словаччина також перегляне свою підтримку євроінтеграції України та може призупинити постачання електроенергії.
  • Водночас Угорщина отримала дозвіл на імпорт російської нафти альтернативним морським маршрутом через Хорватію з подальшим транспортуванням нафтопроводом.
Топ коментарі
+9
Зато шутки были прикольные. Лохторату понравилось. Ближе к зиме потом все вместе паржом.
показати весь коментар
16.03.2026 20:46 Відповісти
+7
Не буде проблем з електрикою, заспокійся.
показати весь коментар
16.03.2026 20:40 Відповісти
+6
якісь стрільці нефартові пішли:

- стріляли в трампа - ледь поцарапали вухо.
- стріляли в фіцо - той воскрес за кілька днів.
показати весь коментар
16.03.2026 20:57 Відповісти

Завантаження...