8275 відвідувачів онлайн

Рубіо публічно посперечався з дипломатами G7 щодо воєн в Україні та Ірані

Марко Рубіо

Державний секретар США Марко Рубіо на зустрічі з главами МЗС держав "Великої сімки" у Франції публічно обмінялись гострими зауваженнями стосовно воєн в Україні та Ірані. 

Про це пише Bloomberg, інформує Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Американський посадовець дорікнув союзникам, що США "не отримали позитивних відповідей", коли потребували допомоги. Зокрема, суперечка стосувалась небажання країн Європи відгукнутись на заклик президента Штатів щодо захисту Ормузької протоки.

Сполучених Штатів постійно просять про допомогу у війні (РФ проти України, – ред.). Але коли США самі потребували допомоги, вони не отримали позитивних відповідей", - заявив Рубіо.

Раніше європейські уряди оголосили готовність долучитися до цих зусиль, але за умови припинення бойових дій.

Також американські бази в Європі відігравали ключову роль у військових діях, а деякі європейські бази надавали логістичну підтримку.

Реакція глав МЗС 

"Мушу сказати, це дратує", - сказав глава МЗС Німеччини Йоганн Вадефуль перед зустріччю з Рубіо в етері радіостанції Deutschlandfunk. Він пояснив, що Берлін не отримав від Вашингтона чітких запитів.

"Наразі юридичні вимоги до нас щодо такої операції не виконуються. І немає конкретного прохання до нас вжити заходів у цей час", - наголосив міністр.

Водночас речник французького МЗС Паскаль Конфавре акцентував, що планування захисту Ормузької протоки триває, але відбудеться після закінчення бомбардувань.

"Ми готуємо таку місію з усіма охочими партнерами. Але ми чітко дали зрозуміти, що ця війна не є нашою війною, і ми не хочемо вплутуватися в неї", - заявив він.

  • Агентство зауважує, що Україна залишається головною проблемою Європи, а її лідери намагаються ізолювати РФ, пов’язуючи ці дві війни. 
  • Раніше Рубіо заявив, що "Україна — це не війна Америки". Однак, за словами державного секретаря, США "зробили в цю боротьбу більший внесок, ніж будь-яка інша країна у світі".
Топ коментарі
+28
Покажіть Рубіо статтю 5 колективного договору НАТО. Як на мене, то не на НАТО, особливо США ніхто не напав. Навпаки - напало США, хоч і на нашого ворога. А ще покажіть, що Ізраїль не є членом НАТО, то чому НАТО має його захищати?
показати весь коментар
27.03.2026 16:35 Відповісти
+20
Рубіо- беспринципна наволоч, кон'юнктурщик та нікчема. Для цього висновку достатньо послухати його виступи років з п'ять тому.
показати весь коментар
27.03.2026 16:36 Відповісти
+17
АМЕРИ звичайно клоуни.

Тобто вся планета має розгрібати з Іраном ДЕ ВИ ПОЧАЛИ, а Европа має чхати на рузкіх які своєю ціллю ставлять "упокореніе" Европи. ДА??
показати весь коментар
27.03.2026 16:34 Відповісти

Завантаження...