13895 відвідувачів онлайн

РФ планує буферну зону вздовж кордону з Україною та Білоруссю – Зеленський озвучив загрози

Президент заявив про нові наміри окупантів і оцінив ризики для півночі та сходу України

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія розглядає створення буферної зони вздовж усього кордону з Україною – не лише зі свого боку, а й із території Білорусі, що потенційно загрожує північним областям.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише LB.ua.

За словами глави держави, такі наміри не є новими, однак вони продовжують нести ризики для Чернігівської та Сумської областей. Водночас інформацію про можливе створення буферної зони у Вінницькій області президент оцінив стримано.

Зеленський зазначив, що наразі не бачить загрози з боку невизнаного Придністров’я. Ключова небезпека, за його словами, виникає там, де фіксується концентрація російських військ, а нині таке скупчення спостерігається на південному напрямку, зокрема на Запоріжжі.

Плани росіян

Окремо президент підкреслив, що головною ціллю російських військ залишається покровський напрямок. Він пояснив, що це стратегічно важливий район для оборони України, і ворог уже тривалий час намагається встановити там контроль.

За результатами аналізу нових військових карт противника, які Зеленський переглядав разом із головнокомандувачем Олександром Сирським та начальником Генштабу Андрієм Гнатовим, стало відомо про чергові амбітні плани РФ. Зокрема, окупанти нібито мають намір до кінця квітня захопити Дружківку, Костянтинівку та Покровськ.

Президент наголосив, що такі плани є нереалістичними, хоча російська сторона не вперше встановлює подібні терміни. Він додав, що цю оцінку поділяє і британська розвідка.

Раніше, як повідомляв Цензор.НЕТ, українські військові та представники влади також скептично оцінювали можливість створення так званої буферної зони на Вінниччині, наголошуючи на відсутності у Росії достатніх ресурсів для реалізації такого сценарію.

Топ коментарі
+11
показати весь коментар
10.04.2026 10:51 Відповісти
+10
Та пішов ти нах...й 🤡 чмо !!! Ми знали це ше з 19р .!!! Для чого тебе фсб зробили президентом ! Йди гадюка у відставку ,піявка українського. народу !!! ...
показати весь коментар
10.04.2026 10:43 Відповісти
+8
"зе слуга" помічник рашистам в створенні буферної зони на території України.Щоденна окупація української території куйлом ,вказує саме на це
показати весь коментар
10.04.2026 10:40 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
а почьом сєгодня Скумбрія на рінке .. очень волнуюсь

хачу услішать мненіє Оманського Єкспьорда
показати весь коментар
10.04.2026 10:38 Відповісти
А мені цікаво, де голобородько знову сховав свого Уморова.
Цей "українець" чомусь з'являється лише десь за кордоном.
показати весь коментар
10.04.2026 10:52 Відповісти
Позавчора він проводив зустрічі в Єрусалимі...вчора він вирушив додому, на відпочинок до своєї родини в США
показати весь коментар
10.04.2026 11:33 Відповісти
Тому й виникає питання, за чий рахунок банкет?
Коли цей чорт востаннє був в Україні.
А він - секретар РНБО, на хвилинку...
показати весь коментар
10.04.2026 11:57 Відповісти
"зе слуга" помічник рашистам в створенні буферної зони на території України.Щоденна окупація української території куйлом ,вказує саме на це
показати весь коментар
10.04.2026 10:40 Відповісти
Оманська Гнида і є руснява буферна зона
показати весь коментар
10.04.2026 10:41 Відповісти
Та пішов ти нах...й 🤡 чмо !!! Ми знали це ше з 19р .!!! Для чого тебе фсб зробили президентом ! Йди гадюка у відставку ,піявка українського. народу !!! ...
показати весь коментар
10.04.2026 10:43 Відповісти
- "За результатами аналізу нових військових карт противника, які Зеленський переглядав разом із головнокомандувачем Олександром Сирським та начальником Генштабу Андрієм Гнатовим"...
показати весь коментар
10.04.2026 11:02 Відповісти
Це йому карти путін передав чи лукашенко?
Нічого собі партнерство вьісокие блдь отношения

Р.С.Хтось знає навіщо це озвучується саме в такому безальтернативному вигляді?

Щоб що, народ звалив з цих областей?

Так це після розгляду цих планів росії, я так розумію з самої росії, небо Сумщини і Чернігівщини як дірявий друшляк і жодного посилення захисти немає, а якось зовсім навпаки?
Планів звище неможна порушувати? Чи як воно виглядає?
показати весь коментар
10.04.2026 11:36 Відповісти
А ти, Гундосе, оточи їх асфальтним дорогами.
показати весь коментар
10.04.2026 10:45 Відповісти
Але ж, панове, погодьтесь, що саме це московитське іпсо неабияк зайшло тиловим зажирівшим боягузам. Ніколи б не подумав.
показати весь коментар
10.04.2026 10:47 Відповісти
Я про вінничину.
показати весь коментар
10.04.2026 10:48 Відповісти
А навіщо це понеслось?
показати весь коментар
10.04.2026 11:37 Відповісти
Кому загроза, а кому сигнал до ще більшого дерибану. Де ти такий проінформований був у 2019 році?
показати весь коментар
10.04.2026 10:50 Відповісти
показати весь коментар
10.04.2026 10:51 Відповісти
Вмієш ти здивувати - вчора Придністров"я пересував на Вінничину
показати весь коментар
10.04.2026 10:52 Відповісти
Так нехай кацапня на своїй території і будує хоч десять тих зон.
показати весь коментар
10.04.2026 10:54 Відповісти
Досить вже про ті "буферні зони". Понапридумували казки довбой@би на кацапстані. А у нас підхватили. Який толок з тих буферів, коли кілл-зони з дронів скоро на 100км в глибину будуть.
показати весь коментар
10.04.2026 10:55 Відповісти
Це точно. Москалів цікавит хіба одна "буферна зона" до кордонів з ЄС. Решта все москальо-зЕлені балачки.
показати весь коментар
10.04.2026 11:36 Відповісти
Не абишо!!!

За результатами аналізу нових військових карт противника, які Зеленський переглядав разом із головнокомандувачем Олександром Сирським та начальником Генштабу

Джерело: https://censor.net/ua/n3609808
показати весь коментар
10.04.2026 10:58 Відповісти
Тобто, Путін прислав їм свої карти?
показати весь коментар
10.04.2026 11:07 Відповісти
Виглядає саме так, та ще тон такий в цьому повідомлені, наче це треба виконати беззаперечно.
Ото ж «вьісокие отношения», вище нікуди. Вова+вова=«все идет по плану», та план по валу.
показати весь коментар
10.04.2026 11:41 Відповісти
Как будашку уволи с разведки,так сразу про московисткие планы стало ему известно, подозрительно.
показати весь коментар
10.04.2026 11:08 Відповісти
Казочки для наріду, чим і ким вони будуть їх створювати? Я теж багато чого хочу і що? Але цей ішак соромиться озвучувати те що він хоче якомога довше сидіти на посаді президента
показати весь коментар
10.04.2026 11:32 Відповісти
В південній частині Сумщині ця зона створюється (після відступу з Суджі) 14 місяців, тільки ширина її різна, від 5 до 15 км (це захоплена орками територія). І ще велика територія випалена і нічия. Орки рухаються вперед повільно але постійно.
показати весь коментар
10.04.2026 12:31 Відповісти
Речник рф?