13317 відвідувачів онлайн

Рішення Кабміну та НКРЕКП боляче вдарили по альтернативній генерації, - Ніколаєнко

Що вплинуло на збільшення відключень світла?

Зниження граничної межі ціни на електроенергію та скасування пільгового газу для електрогенерації негативно вплинув на альтернативну генерацію електроенергії.

Про це йдеться в матеріалі Цензор.НЕТ.

Подробиці

За словами авторки матеріалу Тетяни Ніколаєнко, зниження прайс-кепів це не єдине рішення, яке боляче вдарило по альтернативній генерації.

На це також вплинуло рішення Кабміну - зниження газового ПСО.

Механізм ПСО - покладання спеціальних обов’язків, це фактично теж державне регулювання цін.

"Кабінет Міністрів з 1 квітня змінив постанову №222 та скасував пільговий газ для електрогенерації, залишивши їх ще на пів року тільки для прифронтових територій.

Після цього "Черкаситеплокомуненерго", зокрема, оголосило, що вимушено відключило свої когенераційні установки та припинило генерувати електрику", - йдеться в матеріалі.

Директор підприємства Павло Карась в одному з інтерв'ю заявив, що скасування урядом з 1 квітня пільг на газ для виробників електроенергії поставило під загрозу розвиток когенерації підприємствами теплокомуненерго, оскільки на сьогодні вони не мають механізмів закупівлі природного газу на ринку.

У розмовах з представниками ринку навіть доводилось чути, що хоча суб’єкти ухвалення двох рішень різні – по прайс-кепах рішення приймав НКРЕКП, по ПСО – Кабмін, але в них є спільний вищий знаменник, зазначила авторка.

"Було щось ніби сказано, що виробники децентралізованої генерації занадто піднялись і пересіли на майбахи", - каже співрозмовник Цензор.НЕТ.

"З огляду на все, що відбулось в останні пів місяця, то може статись так, що 1,5 гВт, який анонсувала прем’єрка Юлія Свириденко, може і не бути", - пише Ніколаєнко.

За словами колишнього очільника Укренерго, інвестори, які будують нову генерацію, зайняли позицію очікування і зараз на стадії зупинки проєктів. Вони чекають на розуміння, що уряд далі збирається робити з цінами на електрику й газ.

Докладніше читайте в матеріалі Цензор.НЕТ за посиланням.

Топ коментарі
+4
Альтернативна генерація повинна бути альтернативною а не за рахунок держави
показати весь коментар
10.04.2026 11:18 Відповісти
+3
На кого працює кабмін?
показати весь коментар
10.04.2026 11:09 Відповісти
+3
на монополістів-перекупів...
показати весь коментар
10.04.2026 11:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
На кого працює кабмін?
показати весь коментар
10.04.2026 11:09 Відповісти
на монополістів-перекупів...
показати весь коментар
10.04.2026 11:27 Відповісти
Як він працює на перекупів, якщо знизили граничні ціни на електрику та газ??
показати весь коментар
10.04.2026 11:34 Відповісти
яким чином??впроваджуючі закони на посилення контролю та впроваджуючі дозвільну систему на встановлення приватних міні генерацій??ніхто не дозволить нам бути на самозабезпеченні,так само вже готовлять закони на встановлення лічільників на видобуток води....
показати весь коментар
10.04.2026 11:46 Відповісти
Зниження граничної ціни на електроенергію - яка від цього користь перекупам?
Скасування пільг на газ - яка від цього користь перекупам?
показати весь коментар
10.04.2026 11:54 Відповісти
в липні мені про зниження розповіси коли отримаєш у тариф +20% тільки за світло...
показати весь коментар
10.04.2026 11:56 Відповісти
Ти навіть не розумієш, що коментуєш.
Якийсь треш....
Гранична ціни, це максимальна ціна, по якій можуть продавати електрику перекупи чи виробники. Якщо її знизили, перекупам та виробникам нова ціна може стати неприйнятною і вони зупинять продаж. Через це виникає дефіцит електрики і відповідно відключення.
А на фоні скасування пільг на газ, когенераційні виробники електрики втрачають ще більше. Тому і зупиняють виробництво і інвестиції у побудову нових потужностей.
Про це і пишуть у статті і з нісенітницею з твоїх коментарів немає нічого спільного.
показати весь коментар
10.04.2026 12:18 Відповісти
їх маржа у доходах додасця рівно на стільки....чи ти думаєш тобі знизять тарифи???
показати весь коментар
10.04.2026 11:58 Відповісти
Розберись у питанні, а потім коментуй.
Пишеш якусь маячню.
показати весь коментар
10.04.2026 12:21 Відповісти
"Кабінет Міністрів з 1 квітня змінив постанову №222 та скасував пільговий газ для електрогенерації, залишивши їх ще на пів року тільки для прифронтових територій. Джерело: https://censor.net/ua/n3609811-хто і що знизив???
показати весь коментар
10.04.2026 11:49 Відповісти
В Україні всі працюють на рейтинг президента і на збагачення його оточення. Це моя особиста думка.
показати весь коментар
10.04.2026 11:38 Відповісти
Альтернативна генерація повинна бути альтернативною а не за рахунок держави
показати весь коментар
10.04.2026 11:18 Відповісти
Будеш альтернативно сидіти без електрики.
показати весь коментар
10.04.2026 11:31 Відповісти
Так якого х.. держава обмежує ціну цієї електроенергії? Кому треба, нехай купує дорогу електроенергію.
показати весь коментар
10.04.2026 11:34 Відповісти
То все для покращення становища оточення Голобородько. Українці обійдуться без світла.
показати весь коментар
10.04.2026 14:14 Відповісти
"...що виробники децентралізованої генерації занадто піднялись і пересіли на майбахи ..."
будь-які пільги означають, що хтось пересяде на майбахи.
показати весь коментар
10.04.2026 11:25 Відповісти
В керівництві країни епічні мудозвони.
показати весь коментар
10.04.2026 11:31 Відповісти
Мені твоя думка не цікава, ще й не під українським прапором.
показати весь коментар
10.04.2026 11:45 Відповісти
Наголосував, втік, а тепер даєш поради, як жити з наслідками твого вибору?
показати весь коментар
10.04.2026 12:36 Відповісти
Вони чекають на розуміння, що уряд далі збирається робити з цінами на електрику й газ. Джерело: https://censor.net/ua/n3609811

В Україні абсолютно на всьому повинні заробляти виключно протермінований мародер та його банда грабіжників і злочинців. Це непорушне правило, яке стосується в тому числі і виробництва зброї, і виробництва елекроенергії. Вільний ринок починається з валіз з баблом, занесених в президентську жОПу. Проблеми кріпаків, які при цьому сидять без світла, нікого не хвилюють.
показати весь коментар
10.04.2026 12:37 Відповісти
******* месяц назад для промки подняли до 15грн с 10 и мало неукраинским уродцам