6880 відвідувачів онлайн

ТЦК можуть зобов’язати носити жетони та представлятися при зверненні

ТЦК

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №15176, який пропонує запровадити обов’язкову візуальну ідентифікацію військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише Sud.ua.

Що зміниться для військових ТЦК

Документ передбачає, що військовослужбовці ТЦК будуть зобов’язані носити на форменому одязі спеціальний нагрудний жетон з індивідуальним номером.

При цьому заборонятиметься знімати, приховувати або будь-яким чином ускладнювати прочитання інформації на жетоні. Також не допускається перешкоджання фіксації цих даних технічними засобами.

Нові правила спілкування з громадянами

Окремо законопроєкт встановлює чіткі вимоги до комунікації військовослужбовців із громадянами.

Під час звернення представник ТЦК буде зобов’язаний назвати своє прізвище та посаду, а також на вимогу особи пред’явити службове посвідчення.

Документ має демонструватися без передачі в руки, але з можливістю ознайомлення з усією необхідною інформацією.

Причини запровадження змін

Ініціатори законопроєкту пояснюють необхідність нововведень зростанням кількості випадків, коли сторонні особи використовують військову форму без розпізнавальних знаків і видають себе за представників ТЦК.

Також фіксувалися випадки діяльності організованих груп, які під виглядом військових вчиняли правопорушення, зокрема незаконне утримання людей і вимагання коштів.

Яку проблему має вирішити закон

У пояснювальній записці зазначається, що відсутність чіткої системи ідентифікації позбавляє громадян можливості швидко відрізнити уповноважених військових від шахраїв.

Це негативно впливає на довіру до діяльності ТЦК та ускладнює виконання їхніх повноважень.

Очікуваний ефект від нововведень

Запровадження обов’язкових жетонів та нових правил комунікації має забезпечити:

  •  чітку ідентифікацію військовослужбовців під час виконання обов’язків;
  •  підвищення персональної відповідальності у разі конфліктних ситуацій;
  • ускладнення використання військової форми сторонніми особами;
  •  зростання рівня довіри громадян до ТЦК.
Топ коментарі
+34
Бодікамери вже носять. З жетонами буде така ж історія.
показати весь коментар
14.04.2026 10:53 Відповісти
+15
Не від шахраїв, а від злочинців.
Викрадення людини, це не шахрайство...
показати весь коментар
14.04.2026 10:56 Відповісти
+14
Згідно конституції військовим ЗАБОРОНЕНО затримувати людей.
показати весь коментар
14.04.2026 11:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Бодікамери вже носять. З жетонами буде така ж історія.
показати весь коментар
14.04.2026 10:53 Відповісти
Досить вигадувати якцсь маячню, всі мають йти на фронт!
показати весь коментар
14.04.2026 13:55 Відповісти
До вас в підрозділ.💪
показати весь коментар
14.04.2026 15:58 Відповісти
До нас в підрозділ в першу чергу!
показати весь коментар
14.04.2026 17:51 Відповісти
Згідно конституції військовим ЗАБОРОНЕНО затримувати людей.
показати весь коментар
14.04.2026 11:04 Відповісти
Дехто сказав що Конституція на паузі.
показати весь коментар
14.04.2026 11:10 Відповісти
Але затримують
показати весь коментар
14.04.2026 11:29 Відповісти
Ні, співробітники СБУ, які є військовими, та співробітники ДПСУ, які є військовими, при наявності відповідних підстав і умов можуть затримувати цивільних.
показати весь коментар
14.04.2026 11:44 Відповісти
Так будь який купляє форму і може ходити вільно, вуаля!
показати весь коментар
14.04.2026 11:18 Відповісти
При нападі групи людей, збройному нападі чи нападі на житло людина має право застосовувати зброю.
показати весь коментар
14.04.2026 16:22 Відповісти
Не від шахраїв, а від злочинців.
Викрадення людини, це не шахрайство...
показати весь коментар
14.04.2026 10:56 Відповісти
Незаконне затримання (яке називають зупинкою недобровільної для перевірки) - це теж злочин, за попередньої змовою групою осіб, з перевишенням службових повноважень, але якщо візьмуть гроші - це шахрайство, бо корупція може бути тільки щодо уповноваженої особи, а вони мають лише перевіряти документи.
показати весь коментар
14.04.2026 11:54 Відповісти
Дитячий садочок, друга чверть. Уже і камери носять, тепер іще жетони. Представлятися - і сміх і гріх. Як в народній приказці - вискочив козак з маку (бусика) і показав усим ..... ну зрозуміло що. Яка ідентифікація? Їх можна ідентифікувати тільки по гюльчатайках, бо ніхто інший їх не носить.
показати весь коментар
14.04.2026 10:56 Відповісти
навіщо вони тоді гриби під балаклавами вирощують??повинні представлятися,,у них на "службових" бусиках номери ліві а тут таке....
показати весь коментар
14.04.2026 11:41 Відповісти
Начебто давно вже заборонено (решті громадян), але ж у них свій наказ, він вище законів.
показати весь коментар
14.04.2026 11:00 Відповісти
Ніт. Цього вони собі дозволити не можуть.
показати весь коментар
14.04.2026 11:02 Відповісти
Про балаклави не йдеться...
показати весь коментар
14.04.2026 11:02 Відповісти
В пояснювальній записці про це нічого не сказано.
показати весь коментар
14.04.2026 11:02 Відповісти
Вам без балаклави буде меньш сцикотно?
показати весь коментар
14.04.2026 11:13 Відповісти
А ти когось хочеш налякати? Ти від того отримуєш задоволення?
показати весь коментар
14.04.2026 11:17 Відповісти
я просто в захваты, коли обсираються "мамині черешенки"
показати весь коментар
14.04.2026 17:27 Відповісти
Працівнику чи тітушці тцк звісно менш сцикотно. Є надія що не впізнають сусіди чи ті з ким раніше працював. Не плюватимуть в спину, вважатимуть героєм.
показати весь коментар
14.04.2026 11:21 Відповісти
Якщо вони не будуть цього робити, прилетить бумеранг вдячності від викрадених ними громадян України.
показати весь коментар
14.04.2026 11:30 Відповісти
Юрочка, якщо б ви не бухали, а спромоглись би отримати середню освіту, то вам там росказали, що бути громадянином, то не було просто, якщо ти не готовий взяти зброю, то ви не громодянин, а просто хохлов юра.
показати весь коментар
14.04.2026 17:31 Відповісти
А відкриті рила теж введуть?
показати весь коментар
14.04.2026 10:58 Відповісти
навіщо ви про таке у відкритому просторі???про святе...
показати весь коментар
14.04.2026 11:43 Відповісти
Я так розумію, жетони почнуть носити, одразу після боді-камер
показати весь коментар
14.04.2026 11:02 Відповісти
На бодікамери надонатили а на батарейки ще ні , кляті ухилянти! Надонатьте їм на батарейки! Будь ласка!)
показати весь коментар
14.04.2026 11:14 Відповісти
І про бусифікацію ні слова.
показати весь коментар
14.04.2026 11:03 Відповісти
а чим вам бусифікація не подобається? А звідки брати нових героїв?
показати весь коментар
14.04.2026 17:32 Відповісти
Замість вирішення по суті проблем з мобілізацією наводять косметику.
Чи будуть пред'являти житон велосипедисту перед тим як його збити?
Вот в чьом вопрос!
показати весь коментар
14.04.2026 11:05 Відповісти
У мене й відео відповідне є у власному архіві, але поки що це тут - табу
показати весь коментар
14.04.2026 11:14 Відповісти
Так як вони носять боді-камери?
показати весь коментар
14.04.2026 11:06 Відповісти
Німецькі жандарми (Feldgendarmerie) у роки Другої світової війни носили спеціальний металевий нагрудний знак-горжет (Ringkragen) на ланцюжку.
Гадаю, ТЦК повинні носити такі, вони на це заслужили.
показати весь коментар
14.04.2026 11:08 Відповісти
І малинові штани, обов'язково! 🤣
показати весь коментар
14.04.2026 11:16 Відповісти
показати весь коментар
14.04.2026 11:32 Відповісти
СБУ попереду на такий ошийник, вони давно це заслужили.
показати весь коментар
14.04.2026 11:46 Відповісти
Це щоб «мамини черешеньки» не обсирались при появі звичайних військових?
показати весь коментар
14.04.2026 11:12 Відповісти
Це щоб "оповіщуни" трохи включали мозок перед тим як розпускати руки/ноги.
показати весь коментар
14.04.2026 11:18 Відповісти
блін, рішення ж просте як двері.
тцк забрати з вулиць, ну взагалі. ніяких ні комбінованих патрулів, ні блокпостів. військова форма це привілей, йому не місце там.
є поліція, є місцева влада.
тцк формує списки порушників, вказує що саме порушує людина. списки передають на верифікацію місцевій владі, вона формує адреси та передає в поліцію. і ті чітко по спискам працюють. вказано - не уточнені дані, поліція приходить, а їй під носа резерв+ з даними - викреслюємо.
і все, повноваження всі є, законно. але непопулярно ж. треба з пікселя зробити пугало, а не з поліцейської форми
показати весь коментар
14.04.2026 11:12 Відповісти
Хочеться багато і зразу. Без всілякої процедури.
А йшли б по закону - вже б було напрацьовано та йшло б своєю чергою, але без бандитизму.
показати весь коментар
14.04.2026 11:25 Відповісти
так 425 та 225 дшб чекають ресурси......
показати весь коментар
14.04.2026 11:46 Відповісти
як в поліцію дурнів заставити йти працювати? дружини вводити і відловлювати?
показати весь коментар
14.04.2026 11:47 Відповісти
Може браслет електронний з номером? Як відходить від бусика на 5 метрів , бье його током.
показати весь коментар
14.04.2026 11:13 Відповісти
На шию. Причом щоб при вимкненій камері ще й стягував. Щоб кров носом не пішла....
показати весь коментар
14.04.2026 11:30 Відповісти
Прийміть вже якийсь законопроект щоб зобов'язав ухилянтів служити в армії, не ховатись, при отриманні повістки прийти в ТЦК .
показати весь коментар
14.04.2026 11:17 Відповісти
Одній особі вже аж 4 рази присилали повістку, без толку... робить вигляд що "ні прі чом"
показати весь коментар
14.04.2026 11:19 Відповісти
Покарання за 'ухилянство' або дезертирство має бути в рази страшнішим за всі небезпеки і незручності, пов'язані зі службою -- тільки так це працює.
показати весь коментар
14.04.2026 11:29 Відповісти
ти судячі з всього вагітний інвалід або спецбронювання ???потужний герой який призива до насилля над громадянами....
показати весь коментар
14.04.2026 11:48 Відповісти
Я людина, яка відслужила своє в потрібний час (без жодних ухилянь), яка розуміє, що під час цієї війни вбити мене можуть щодня і вдома в моєму прекрасному місті та яка, якщо принесуть повістку, ховатися не буде, а намагатиметься без жалю вимістити всю свою злість за те, що так сталося, на проклятій москальні, яка все це в нашій країні спричинила.
показати весь коментар
14.04.2026 12:02 Відповісти
можу сказати лише одне,не сси мені в вуха,воюватель.....
показати весь коментар
14.04.2026 12:10 Відповісти
Кілька десятиліть тому існувала проста і зрозуміла альтернатива: або ж ти проводиш 2 роки за парканом військової частини з можливістю періодично за нього виходити, або ж -- 5 років без такої можливості за іншим парканом, але з колючим дротом, парашею в житловому приміщенні та необхідністю все наступне життя за будь-якої нагоди повідомляти про наявність судимості. І тоді 'ухилянства', як суспільного явища не існувало.
показати весь коментар
14.04.2026 11:56 Відповісти
Тоді всю поліцію треба або у військову частину або на зону
показати весь коментар
14.04.2026 11:57 Відповісти
Носити жетони? Шайтанама! Може ви ще зобовʼяжете їх не киздити "рекрутів"?
показати весь коментар
14.04.2026 11:20 Відповісти
тцкунам потрібно взагалі пошити нову елегантну форму чорного кольору по зразку форми гестапо часів Другої світової, з нагрудним знаком із зображенням криворагульного наполеончика, який доброзичливо-підбадьорливо щиро усміхається ухилянтам перед їх пакуванням в бусики.
показати весь коментар
14.04.2026 11:25 Відповісти
Така, вже є в СБУ, то будуть мусорів з СБУ з ТЦК плутати
показати весь коментар
14.04.2026 11:49 Відповісти
Краще яскраво рожевого, зі світловідбивною фарбою
показати весь коментар
14.04.2026 11:58 Відповісти
Абсолютно правильне рішення, але разом з ним треба одночасно і гарантувати працівникам ТЦК право на адекватний самозахист від протиправних дій та насильства щодо них.
показати весь коментар
14.04.2026 11:26 Відповісти
А громадянам не треба? Рабське мислення хробачої сутності....
показати весь коментар
14.04.2026 11:28 Відповісти
Громадянам теж треба, якщо хтось НЕЗАКОННО посягатиме на їхнє життя, здоров'я і права. Але в данному випадку конфлікти виникають, коли працівники ТЦК виконують свої ЗАКОННІ обов'язки та ініціаторами цих конфліктів зазвичай бувають не вони (бо їм це не потрібно за визначенням).
показати весь коментар
14.04.2026 11:50 Відповісти
Папков це або пенсіонер якого "не беруть" з-за геморою чи ще чогось а то він би уух , гамселив орків, або просто нудний бот.
показати весь коментар
14.04.2026 12:00 Відповісти
Я той, у кого зараз в армії є рідні, друзі та знайомі, які теж ніколи не думали в ній тепер опинитися, але і я, і вони розуміють, що це необхідність, викликана москальською агресією, а не забаганками маніяків-тцкашників чи зловрєдного Зеленського.
показати весь коментар
14.04.2026 12:09 Відповісти
І знову пусті "пояснення" про рідних, знайомих і т. ін. Всі хто завгодно, тіко не я особисто. Бо хто пройшов те горнило, не може апріорі бути "політруком", і штовхати отакі ораторії. Фу.... смердить...
показати весь коментар
14.04.2026 12:24 Відповісти
З вами разом ніхто на 1 гектарі ..... не сяде. Яке насильство? Ви комусь потрібні, як зайцю венерична хвороба.
показати весь коментар
14.04.2026 11:34 Відповісти
Не простягуй свої смердючі ратиці до людей - і не потрібно жодної безпеки. Люди свої руки не на смітнику знайшли, щоб тебе торкатися.
показати весь коментар
14.04.2026 11:44 Відповісти
Таке право ніхто не скасовував, норми про крайню необхідність та необхідну оборону в ККУ, ще є, ними до речі військові і на полі бою користуються, отака "правова держава" з системою виключень до законодавчих норм.
показати весь коментар
14.04.2026 11:51 Відповісти
Якщо щось цкунам не подобається, хай звільняються і відразу в окопи шурують! Он одна казала що вони аж просяться туди, ну так, вперед!
показати весь коментар
14.04.2026 11:59 Відповісти
Та хоть лампаси хай носять. Неутворені законом- собаці під хвіст. Гарної дороги.
показати весь коментар
14.04.2026 11:27 Відповісти
А ********* відкривати не будуть,бо рідні та сусіди впізнають та в морду плювати будуть!
показати весь коментар
14.04.2026 11:33 Відповісти
Чергова пустишка щоб списати гроші і « покращити»
вже бодікамери ввели
показати весь коментар
14.04.2026 11:39 Відповісти
І велике прохання до законодавців врегулювати питання з транспортом. Я розумію, що то питання в небо, але все ж таки. Ну ненормально, коли по місту катаються з десяток бусів без номерів, з номерами на стяжках, з заклеєною цифрою, взагалі ліві номери. Ви вважаєте людей дурнішими за себе? Чи то ДРГ в місті? Час вже закінчити це бл......ство.
показати весь коментар
14.04.2026 11:56 Відповісти
тцкуни та поліцаї просто занадто скромні, бояться та всіляко уникають проявів вдячності від власних співгромадян
показати весь коментар
14.04.2026 12:04 Відповісти
Нашо жетон? Зобовʼяжіть іх носити чорну форму! Шоп не позорили однострій і шоп люди не сахалися військових
показати весь коментар
14.04.2026 11:58 Відповісти
Їм не жетони, а дзвоники требе вішати, як телятам...
показати весь коментар
14.04.2026 12:24 Відповісти
Може просто треба виконувати закон? А він говорить про те, що я і так маю представитися і запропонувати громадянину продемонструвати свій військово-обліковий документ. Як правило у відповідь такий документ демонструється, якщо громадянин має ДІЮЧУ відстрочку з різних визначених законодавством причин. Якщо ж у нього таких підстав немає і немає відстрочки, то йому пред'являти нічого, тоді цей вже ухилянт тікає, кричить, провокує, кидається з молотком тощо. Не знаю як козирний жетон допоможе мені у спілкуванні з ухилянтом. Бо з адекватними людьми я і так спілкуюся нормально. Крім того, співробітник поліції безпосередньо залучений до цього процесу. А внього і жетон, і боді-камера, і хворма відмінна від військової.
Дурний думкою багатіє, пропонуючи такий "важливий" законопроєкт.
Хлопцям на фронті потрібні ті, хто допоможе передихнути, підмінить на певний час, а не жетони.
Процес мобілізації має змінитися. Ухилянти мають бути позбавлені багатьох прав і привілеїв допоки не виконають обов'язок. Чоловіки - вчителі, як і чоловіки -трактористи мають підлягати мобілізації. Чиновники від сільських, міських,районних, обласних рад до міністерств і відомств мають підлягати мобілізації. Кожен з них, за умови придатності до проходження військової служби має хоча б рік за певним видом контракту відслужити (відвоювати) в Силах оборони.
Думаю на 20 бригад можна мобілізувати освідчених, з достатнім рівнем інтелекту не старих людей, які поповнили б СБС і допомогли б принести перемогу на нашу землю.
показати весь коментар
14.04.2026 12:28 Відповісти
Я так розумію ви "чиновник" цієї вельмиповажної структури. І пишите все красиво до одного моменту. "Якщо ж у нього таких підстав немає і немає відстрочки, то йому пред'являти нічого". І в цьому випадку якщо у людини оновлені дані і вона не СЗЧ, ви маєте виписати йому повістку (хоча б на завтрашнє число) і побажати гарного дня. Як і він вам. І на цьому ваше спілкування закінчується. І починаються інші процедури. Прийшов добре, не прийшов - є ЗАКОННІ механізми. Крапка. Ви вирішили підмінити ЗАКОН і якщо у людини немає відстрочки - по писку її і в бус. Який зворотній звязок ви очікуєте? Правильно. А з приводу вчителів, трактористів - ви вже вибачте не дуже молоду людину, не насцикайте мені у вуха. Ви цілком усвідомлено обрали ваш фах військового (а в ньому, як і будь якому іншому - є свої переваги і недоліки, тим більше в ТЦК). Ви спокусились на переваги. Ніхто вас за шкабарки туди не тягнув. І не розказуйте казок, що там працюють поранені, тут зібрались всі дорослі люди. І так, як ті поранені гасають за не пораненими, то дай Ьоже кожному. Гараздів, і не пишіть фігні.
показати весь коментар
14.04.2026 13:07 Відповісти
Навіть погоджуся. Але головне це не переплутати послідовність. Спочатку у вічно заброньованих зявляється обовязок іти до армії теж а потім приміняються більш жорстокі покарання а не навпаки.
показати весь коментар
14.04.2026 13:59 Відповісти
Так ліквідуйте повністю оцей центр "соціальної" підтримки (звучить знущально, правда?) і той хто це зробить автоматично заробить купу голосів собі, в 2014 році тцк і в помині не було.
показати весь коментар
14.04.2026 12:51 Відповісти