10787 відвідувачів онлайн

Європа готується до оборони без США: у НАТО розробляють альтернативний план, - WSJ

США сьогодні обговорять вихід з НАТО

На тлі ризику виходу США з НАТО європейські країни розпочали непублічну підготовку плану, що має забезпечити їхню самостійну оборону від Росії без участі американських сил і безпекових гарантій.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на The Wall Street Journal.

Деталі

Як зазначається, посадовці, залучені до розробки цих ініціатив, прагнуть розширити участь європейців у керівних і командних структурах НАТО, а також частково взяти на себе ресурси, які нині забезпечують США.

Ключова мета - навіть у разі можливого виведення американських військ зберегти три базові елементи:

  • стримування Росії;
  • безперервне функціонування військових операцій;
  • наявність ядерних гарантій.

Водночас ці напрацювання наразі не мають офіційного статусу і не передбачають заміну чинного Альянсу.

Як повідомлялося, раніше Трамп розкритикував НАТО і пригрозив переглядом фінансування Альянсу на протидію Росії.

Що передувало

Топ коментарі
+8
Україна має повернути ядерну зброю, якщо хоче вижити ☝️
показати весь коментар
15.04.2026 12:42 Відповісти
+5
Я думаю не не зможуть а просто 450 млн не захочуть, це цифра всіх країн де вони самі себе розвалять у вічних нарадах та зустрічах.
показати весь коментар
15.04.2026 12:50 Відповісти
+3
ЄНАТО треба створювати,на США не треба чекати.
показати весь коментар
15.04.2026 12:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Україна має повернути ядерну зброю, якщо хоче вижити ☝️
показати весь коментар
15.04.2026 12:42 Відповісти
ЄНАТО треба створювати,на США не треба чекати.
показати весь коментар
15.04.2026 12:47 Відповісти
і зараз найкращий час це робити, можна пояснити європейським лідерам, що це необхідно для захисту європи від русні.

показати весь коментар
15.04.2026 12:54 Відповісти
1. дорого
2. складно
3. треба великі виробничі приміщення, які кацапи *********** в першу чергу
4. всі гроші всеодно скиздять чергові друзі Зєлі
показати весь коментар
15.04.2026 13:11 Відповісти
Язиком хіба що. Бо " на понт" вони вже програли.
показати весь коментар
15.04.2026 12:44 Відповісти
населення тільки ЄС - 450 млн.
і третя економіка
світу
це без України

ви думаєте вони не зможуть себе захистити ?

.

показати весь коментар
15.04.2026 12:48 Відповісти
Я думаю не не зможуть а просто 450 млн не захочуть, це цифра всіх країн де вони самі себе розвалять у вічних нарадах та зустрічах.
показати весь коментар
15.04.2026 12:50 Відповісти
Від кого захистити? Від дрімучої вимираючої кацапні? Не смішіть. Кацапні приблизно 80 млн. лишилось. Їх уже китайці жеруть ззаду, а ми спереду вбиваємо. Їм ще Донецьку область два роки окуповувати такими темпами. А за два роки вже в ********** нікому буде воювати, бо почнеться громадянська війна за ласі шматки ресурсів в федеральних субєктах **********...
показати весь коментар
15.04.2026 12:57 Відповісти
Не думаю, що путін буде прям на весь ЄС нападати, ЄС це не суцільна картина,а по суті пазл де можна поступово вибивати деталі. Додайте до цього ще внутрішні проблеми по типу Греція Туреччина, + балтійські країни заселені рускагаварящємі і не забувайте про ісламські мальчики в трусіках.
показати весь коментар
15.04.2026 13:08 Відповісти
ЄС багато невеличких країн. Може спробувати. Якщо отримає по морді відповзе. Не отримає, то буде "курочка по зьорнишку клюйот". Режим ***** вже в агонії. Головне не зупинятись (вбивати більше окупантів) і не давати ********** шансів на відновлення.
показати весь коментар
15.04.2026 13:17 Відповісти
Ваші слова та по вище. Щодо агонії
показати весь коментар
15.04.2026 13:18 Відповісти
Ні,бо вони величезна бюрократична машина.І ще сильно по технологіях США прогають.Вони літак нового покоління,ще навіть не погодили.І порівняйте скільки бойових літаків вся Європа випускає і скільки США.Скільки США має супутників,скільки весь ЄС.Так можна і по інших військових і технологічних показниках порівняти.
показати весь коментар
15.04.2026 12:55 Відповісти
який сенс білим європейцям захищати гнилий євросовок, з ісламізацією, заміщенням населення на чурбанів та геноцидом білих? щоб що? русня обіцяє те ж саме, тобто різниці немає.
показати весь коментар
15.04.2026 12:55 Відповісти
"ще так не було, щоб ніяк не було"
українська приказка.

буде відкриттям для трампа

.
показати весь коментар
15.04.2026 12:46 Відповісти
Давно пора, бо з трампонутим можна тільки країни ЄС ху...лу здати, під його чергові крики про перемогу
показати весь коментар
15.04.2026 12:47 Відповісти
💰Грошей немає? Євросоюз не може виплатити Києву обіцяні мільярди та просить допомоги у G7

Брюссель поки не готовий виконати свої зобов'язання перед Києвом на 90 мільярдів євро.

Тому ЄС просять країни G7 дострокові 45 млрд, щоб полегшити фінансове становище Києва до того, як будуть виділені кошти в рамках більш масштабної європейської програми.
показати весь коментар
15.04.2026 12:49 Відповісти
Та куди їм поспішати? Україна ще 10 років може повоювати, сказав Саня Мережко, поки Європа буде проводити саміти, круглі столи та форуми з баварськими ковбасками та круасанами.
показати весь коментар
15.04.2026 12:57 Відповісти
Європа НАРЕШТІ зрозуміла, яка страшна річ стареча деменція !!!
показати весь коментар
15.04.2026 13:01 Відповісти
США нікуди не вийдуть, чи ще не хтось хто не зрозумів що брати на понт це метод Трампа.

А по друге, любий альтернативний план оборони без США що не містить пункта про єдину європейську армію, единий європейський впк, не вартий нічого взагалі
показати весь коментар
15.04.2026 13:12 Відповісти
Правильно роблять! Краще продумати все заздалегіть, ніж потім бігати і думати "що робити". Окрім того політичний момент. Якщо в НАТО все буде готово до оборони без США, то при черговому приступі деменції в рудої бібізяни, коли воно знову скаже "виходжу з НАТО", то почує у відповідь "ну і киздуй". І як завжди засцить і нічого не зробить. А там дивись америкоси когось більш притомного виберуть. Гея-латіноса наприклад. Який буде боротися за збереження світової популяції метелика капустянки.
показати весь коментар
15.04.2026 13:15 Відповісти
За версією потужних єврочиновників-партнерів, росія постійно програє в Україні і її становище плачевне, але треба готуватись до оборони від росії якщо США не захистить. Дивно.
показати весь коментар
15.04.2026 13:20 Відповісти
Європейці як і ми тупо покладались на міжнародні договори, угоди, гарантії. А виявилось що це не працює так як мало працювати і світовий порядок вже не захищає "світовий поліцейський". Що ж тут дивного? Діагноз поставили. Далі лікування і реабілітація.
показати весь коментар
15.04.2026 13:29 Відповісти
Країни ЕС продовжують фінансувати агресора, а запроваджені санкції самі ж і порушують, у березні приймали нафтопродукти з тіньогвого флоту путіна -порти Бельгії, Болгарії, Нідерландів, Італії та Кіпру.
показати весь коментар
15.04.2026 13:41 Відповісти
Однажды они уже "оборонялись". Проиграли за "два тижні" одному художнику. Причем все разом.
показати весь коментар
15.04.2026 13:37 Відповісти
все, про що ви пишете, лежить на поверхні, а варто копнути глибше
я думаю, якраз досвід та ремінісценція Другої Світової Війни і спонукали Британію вийти з ЄС, хоч там квітне таке ж саме лівацтво як і деінде
ну тобто, Британія розуміє що при розборках з росією Європа їй не допоможе, а американці ... теж можуть взяти тайм-аут
чи будуть французи воювати за Німеччину, а німці за Францію ? отож
ЄС створювався як інструмент миру, і НАТО було окремим інструментом, бо "історично так склалося"
а "як склалося", так і буде, в озорному майбутньому