9405 відвідувачів онлайн

Іран відкрив Ормузьку протоку

Іран відкрив Ормузьку протоку: що відомо?

Іран відкрив Ормузьку протоку на період дії режиму припинення вогню в Лівані.

Про це повідомив глава МЗС ісламської республіки Сейєд Аббас Аракчі, передає Цензор.НЕТ.

Подробиці

"З урахуванням припинення вогню в Лівані, прохід усіх комерційних суден через Ормузьку протоку оголошується повністю відкритим на решту періоду припинення вогню за погодженим маршрутом, як уже було оголошено Організацією портів і мореплавства Ісламської Республіки Іран", - зазначив він.

Що передувало?

Топ коментарі
+13
Це як подивитися.
Є заява "я відкриваю назавжди"
Є відкриття з приміткою "на період припинення вогню".

Хто у цій ситуації фраєр - питання відкрите
показати весь коментар
17.04.2026 16:04 Відповісти
+7
Трамп вже похвалився шо він зупинив 10 - ту війну - Ізраїль - ліван
показати весь коментар
17.04.2026 16:06 Відповісти
+7
Хвоміч, не суєтісь
США, на жаль, під керівництвом Трумпу повністтю себе діскредитували, як глобальну силу.
НІЯКИХ стратегічних цілей, а саме- зміну режима, вивіз ядерних матеріалів, ліквідація ядерної програми, ліквідація ракет середньої дальності, ліквідація виробництва ракет-НЕДОСЯГНУТО!!!
Розбомбили країну- кому гірше зробили, аятолам, чи пересічним?
показати весь коментар
17.04.2026 16:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Шо ж ти фраєр здав назад
показати весь коментар
17.04.2026 15:59 Відповісти
Це як подивитися.
Є заява "я відкриваю назавжди"
Є відкриття з приміткою "на період припинення вогню".

Хто у цій ситуації фраєр - питання відкрите
показати весь коментар
17.04.2026 16:04 Відповісти
Трамп вже похвалився шо він зупинив 10 - ту війну - Ізраїль - ліван
показати весь коментар
17.04.2026 16:06 Відповісти
одинадцята буде - припинення військово-морського конфлікту між Моголією і Парагваєм
показати весь коментар
17.04.2026 17:45 Відповісти
Так Ізраїль продовжує їбашити Ліван.
показати весь коментар
17.04.2026 18:28 Відповісти
Ну, так, фраєр Трумп здав назад..
Вереск про " Іран за 3 дні" скінчився, режим зберігся, ядерні матеріалиина місці, розробка бомби продовдується, Іран вимусив Трумпа надавити на Ізраїль, щоб останній зупинив війну у Лівні..
показати весь коментар
17.04.2026 16:49 Відповісти
на якому місці "ядерні метеріали"? яка "розробка бомби"? що ви мелете? а Ізраїлю взагалі похер, хоч через годину почнуть гамселити той ліван! там тільки привід дай, хоч якийсь, питати нікого небудуть, навіть того рудого довбойоба!
показати весь коментар
17.04.2026 17:42 Відповісти
100%
Просто у деяких не надто розумних коментаторів через негативне ставлення до Трампа (що цілком зрозуміло) сформувалася дегенеративна звичка бажати зла Америці та підтримувати навіть таку огидну терористичну наволоч, як режим аятол.
показати весь коментар
17.04.2026 18:01 Відповісти
Ну Слава Всевишньому є ще тут люди які ДУМАЮТЬ!
показати весь коментар
17.04.2026 18:04 Відповісти
Я би не ототожнював США з Трампом. Зрозуміло, що американці налажали з цим ідіотом. Але якщо бути об'єктивним, то українці налажали з зєлей в рази більше бо Америка виживе з Трампом або без, а ось Україна може не пережити нашого тупого бовдура.
показати весь коментар
17.04.2026 18:34 Відповісти
А чому "не гамсєлять"?, Кєнгуру?
показати весь коментар
17.04.2026 18:08 Відповісти
тому що домовились! чи ти геть тупа?
показати весь коментар
17.04.2026 18:46 Відповісти
Yes. It is.
показати весь коментар
17.04.2026 18:57 Відповісти
Додавили ******? А я об этом писал в самом начале войны. Правда думал это случится немного раньше. Это вам за шахеды, которые вы поставляли кацапам..
показати весь коментар
17.04.2026 16:06 Відповісти
Додавили в чем? Временно открыли протоку, так она до войны была все время открыта.
показати весь коментар
17.04.2026 16:28 Відповісти
Вы ещё скажите, что уничтоженный флот, ПВО, ВВС Ирана-сущие мелочи.
показати весь коментар
17.04.2026 16:31 Відповісти
Хвоміч, не суєтісь
показати весь коментар
17.04.2026 16:56 Відповісти
ви впевнені що хоча б одна центрифуга яка використовувалась для збагачення урану ще ціла в Ірані?
показати весь коментар
17.04.2026 17:01 Відповісти
А є інформація, що " ні одна не вціліла"?
показати весь коментар
17.04.2026 17:02 Відповісти
згідно доповідей не американців, а ізраїльської розвідки, жоден завод який приймав участь в ядерній програмі не вцілів, а у вас які істочники?
показати весь коментар
17.04.2026 17:08 Відповісти
Це та розвідка яка знайшла в Іраку ядерну бомбу якої не було там.
показати весь коментар
17.04.2026 17:12 Відповісти
привід почати війну завжди легко знайти
показати весь коментар
17.04.2026 17:14 Відповісти
Насправді все було зовсім навпаки. Керівник адміністрації колишнього держсекретаря США Лоуренс Вілкерсон заявив, що ізраїльські чиновники настільки часто відмовляли адміністрацію Буша від вторгнення в Ірак, і ці застереження були настільки наполегливими, що американські чиновники попросили їх припинити.

"Israel warned us against Iraq invasion, US official says"

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3444393,00.html
показати весь коментар
17.04.2026 17:54 Відповісти
А що навпаки? Я чітко пам'ятаю як друге вторгнення США в Ірак було під приводом міфічної іракської ядерної бомби. Хто її там знайшов, американці чи не обійшлося без цього союзника, який ЗАРАЗ спровокував війну. А чиновники можуть після того розказувати що завгодно аби добре виглядати.
показати весь коментар
17.04.2026 18:53 Відповісти
То ж саме " американська розвідка" і Трумп доповідали намувесь світ минулого літа після 12- денної війни з Іраном.
І що, за 7 місяців Іран " все вілновив", включно із ядерними реакторами?
Крім того, ти відверто береш. Немає ніякої " доповіді розвідок " що жоден завод не вцілів"

Оценка разведки США (DIA и разведсообщество)
​Американские спецслужбы (в частности, Разведывательное управление Министерства обороны - DIA) придерживаются более осторожных и скептических оценок:
​Скептицизм в отчетах: Разведка указывает, что удары лишь «отбросили программу назад на месяцы или несколько лет», но не ликвидировали ее полностью.
​Уцелевшие объекты: Считается, что Иран сохранил часть центрифуг и запасов урана в глубоко эшелонированных подземных бункерах, которые не были пробиты авиабомбами.
показати весь коментар
17.04.2026 17:15 Відповісти
це ви процитували СМІ за удари які були ще в прошлому році
показати весь коментар
17.04.2026 17:19 Відповісти
Це ми процитували відповідь на запит Штучного Інтелекту, станом на цю хвилину.
Ви також можете скористатися послугами Гугл, чи Штучного Інтелекту, коли отримаєте дозвіл від супєрвайзєра
показати весь коментар
17.04.2026 17:25 Відповісти
так, побачив, але ж там написано Основним джерелом цієї інформації є секретна попередня оцінка збитків (Battle Damage Assessment), підготовлена Розвідувальним управлінням Міністерства оборони США (DIA) у червні 2025 року
показати весь коментар
17.04.2026 17:45 Відповісти
З якою метою перкручуєш інформацію?
показати весь коментар
17.04.2026 18:10 Відповісти
Ці пересічні іранці вчили росіян як будувати шахеди та знищувати українські міста. Росія та Іран - дві терористичні країни, які є нашими ворогами.
показати весь коментар
17.04.2026 17:27 Відповісти
І далі що? Аятолам класти на пересічних з високої дзвіниці. Так, що " харашо" пересічними, погано, на розклади не впливає.
показати весь коментар
17.04.2026 18:03 Відповісти
"...ліквідація виробництва ракет-НЕДОСЯГНУТО!!!" - звідки ви це знаєте? є інформація?
показати весь коментар
17.04.2026 17:49 Відповісти
А звідки у тебе інформація що " ДОСЯГНУТО"?


17.04.2026 17:15 Відповісти Видалити Посилання
показати весь коментар
17.04.2026 18:06 Відповісти
"Оценка разведки США (DIA и разведсообщество)
​Американские спецслужбы (в частности..." - хто це сказав, написав, якщо сказав то для чого і чому? бачу вам так подобається іран та рушникоголові бородаті дядьки, що ви готові будя-яку херню цитувати...

першоджерело...
показати весь коментар
17.04.2026 18:25 Відповісти
-Немецкий народ несёт полную ответственность за преступления, совершенные нацистским руководством.
Из приговора Нюрберского трибунала.
показати весь коментар
17.04.2026 19:00 Відповісти
Наташа-Да вы аналитик уровня Бога!!! Дайте я вас поцюлюю)))
показати весь коментар
17.04.2026 19:56 Відповісти
Тему этой публикации, надеюсь, помните? И Ваш комент касался темы публикации или так, вообще? А про все уничтоженное Вам американские победители сообщили? Вы считаете что эта администрация (как и ихний кормчий) в состоянии говорить, хотя бы частично, правду? Я помню еще ихнюю победу во Вьетнаме.
показати весь коментар
17.04.2026 17:09 Відповісти
Ну мабуть шматок глузду в голові зостався у трампона, далі воювати проти Ірану і дорого і нема сенсу, дивлячись на те як орки по планах беруть Донбас кожен рік
показати весь коментар
17.04.2026 16:12 Відповісти
ринки з обережністю намагаються прийняти це за факт, поки що 88 (вже 89) доларів бренду брент за барель
показати весь коментар
17.04.2026 16:17 Відповісти
Урррряяяя!!! Бензин подешевеет...
на 65копеек.
показати весь коментар
17.04.2026 16:30 Відповісти
Готуємось до подорожчення дизпалива та бензину в Україні
показати весь коментар
17.04.2026 16:43 Відповісти
В чому перемога Трампа??? Завтра аятоли забажають за прохід здавати скальпи євреїв,або творити намаз на американському прапорі..."потужний" рудий дебіл сам в лайні та ще й Світ поставив в залежність від терористів...
показати весь коментар
17.04.2026 17:11 Відповісти
"Нє долга мучался старужжжкО ,
В високовольтних проводах -
Єйьо обуглєнайя тушкО....
На вороб"ьов наводит страх"
московиться жахалка !
показати весь коментар
17.04.2026 17:11 Відповісти
Виявилося , що перекриття протоки це така цікава гра ,
в яку можуть гратися усі сторони конфлікту ...
показати весь коментар
17.04.2026 17:12 Відповісти
"За 40 днів Іран втратив більше, ніж за 8-річну війну з Іраком"



В Ісламській Республіці почали тверезіти, коли поступово почали отримувати повнішу інформацію про отримані збитки. Яку, мабуть, боялися доповідати начальству, щоби не злити його і не бути звинуваченим у зраді.

Неприваблива правда полягає в тому, що Ісламська Республіка знаходиться на межі колапсу. Масштабні руйнування в Ірані завдали потужного удару по і без того ослабленій багаторічними санкціями та 12-денною війною іранській фінансовій системі. Вона балансує на краю прірви. Якщо не вжити термінових заходів, скоро рухнуть системоутворюючі банки.

На тлі необхідності збалансувати економіку та відновити збитки доходи держави різко скоротилися. Це сталося через американо-ізраїльські удари по підприємствах, які приносили Тегерану гарний заробіток, а також через блокаду, введену США у відповідь на блокування Ормузької протоки. Тепер режиму нема чим платити зарплату своїм людям.
Днями прес-секретар іранського уряду визнав, що збитки, завдані війною економіці Ірану, досягли 270 мільярдів доларів - всього за 40 днів. Це офіційна - занижена - оцінка. Голова Центрального банку Ірану Абдольнасер Хематі підрахував, що країні буде потрібно 12 років, щоб відновитися. Інфляція може сягнути 180%, економіка втратить до двох мільйонів робочих місць.
А союзні Китай і Росія зовсім не прагнуть простягати Ісламській Республіці руку допомоги. У результаті вона залишається сама собою.
Здається, все це краще бачили і розуміли збоку, ніж саме нинішнє іранське керівництво. Дослідник Марк Дубовіц повідомляє: "Згідно з нашими перськими джерелами, настрої всередині режимних кіл набагато похмуріші, ніж можна зрозуміти з публічних заяв: військові не отримували зарплату три місяці, збитки в розмірі 250-500 мільярдів доларів і жорстка риторика про те, що тепер обов'язково слід провести випробування ядерної зброї, обов'язково слід провести випробування ядерної зброї. проходять перевірку на лояльність, вимушено погоджуючись із жорсткою та ескалаційною риторикою".
показати весь коментар
17.04.2026 18:51 Відповісти
Кілька днів тому саудівський дослідник Мансур Альмалік написав: "Уряд Ірану не платив своїм співробітникам зарплату три місяці. Банки не функціонують, а в банкоматах немає готівки. Компанії та фабрики не працюють. Інтернет відключений (на момент цієї публікації вже запрацював), і надання послуг за кілька років, - сказав Іран.
Саудівський експерт і блогер Іяд аль-Хамуд зазначає: "Після того, як розвіявся туман війни, стало зрозуміло, що регіон, відомий як Іран, зазнав безпрецедентного в ******** історії удару - удару, який деякі порівнюють за швидкістю і масштабом руйнувань з падінням Ахеменідської Перської імперії3 на 0000. те, що Сполучені Штати зупинили війну до падіння Ірану.
За останні тижні Іран відключив інтернет по всій країні, а його внутрішні ЗМІ утримуються від демонстрації масштабів історичних руйнувань, щоб не заплямувати репутацію армії та Корпусу вартових ісламської революції в очах іранського народу. Але правда в тому, що Іран, можливо, не зможе знову стати на ноги ще 20 років.
- 10-15 років на відновлення.
- За 40 днів він втратив більше, ніж за 8-річну війну проти Іраку у 1980-х роках.
- Він був одним із найбільших у світі експортерів сталі; Тепер Іран витрачатиме мільярди доларів щороку на імпорт.
Відновлення промислових зон потребує 100 мільярдів доларів та понад 5 років реабілітації.
Втрата 125 000 житлових одиниць вимагатиме 5 років на реконструкцію та компенсацію.
Знищення понад 80% військових об'єктів та їх відновлення може тривати 15 років.
Повна реконструкція може коштувати 1 трильйон доларів - приголомшлива сума, яку Іран не зміг би досягти майже 15 років.
Британський полковник Річард Кемп каже: Ірану потрібні десятиліття, щоб відновити свої наступальні повні можливості.
Вимоги держав Перської затоки про компенсацію збитків та їхнє судове переслідування додадуть ще кілька років до реконструкції.
Закриття Ормузької протоки може тимчасово принести користь Ірану, задушивши світову економіку, але насправді він душить сам себе, зрештою призводячи до ізоляції, масштабної економічної катастрофи та внутрішнього голоду.
Якщо коротко:
Ірану може знадобитися 20 років, щоб повернутися до того стану, в якому він був до 40 днів війни, і у нього не залишиться іншого вибору, окрім як самостійно відкрити протоку протягом максимум 4 тижнів, інакше вона сама себе знищить".
Саудівський дослідник Міад Малекі констатує економічні втрати Ірану: "В економічному плані: удари паралізували те, що Іран міг перенаправляти суходолом.
Два найбільші сталеливарні заводи Ірану були зупинені; близько 70% потужностей з виробництва стали порушені (збитки 5-10 млрд доларів),
85% потужностей з експорту нафтохімічної продукції було виведено з ладу після ударів по Махшахру та Південному Парсу (збитки 30-50 млрд доларів),
Тільки удари по Південному Парсу вивели з ладу близько 12% всього видобутку газу в Ірані
Іран експортує метали та нафтохімічну продукцію до Іраку, Туреччини та Афганістану по суші. Через знищення виробничих потужностей перенаправляти по суші для обходу морської блокади стало набагато складніше. Блокада тепер скорочує торгівлю приблизно на 435 млн. доларів на день, і Іран не може компенсувати це, перевозячи товари через кордон автомобільним транспортом, оскільки самі товари не виробляються. Удари послабили як оборону, і економіку".
показати весь коментар
17.04.2026 18:53 Відповісти
Авантюра з Ормузькою протокою
17 квітня міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі оголосив про повне відкриття Ормузької протоки для всіх комерційних судів. Це лише показало, що по-перше, США та Ісламській Республіці вдається про щось домовлятися на переговорах. І про що саме, ми скоро все дізнаємось. А по-друге, запровадження блокади протоки як міри тиску на США не призвело до очікуваних результатів. Світові ціни на нафту та нафтопродукти хоч і піднялися, але не досягли катастрофічних показників.

Натомість американська морська блокада у відповідь завадила Ірану продавати свою нафту тому ж Китаю. Це відразу ж позначилося на доходах режиму, що й так збідніли.

Іранці планували запровадити безпрецедентні мита для комерційних суден, що проходять через Ормузьку протоку - по 2 мільйони доларів на судно. Але, за даними Iran International, з моменту введення блокади було видано лише 60 дозволів на прохід, восьми судам представили рахунок, і поки жодне судно за фактом не виплатило це мито. Так Ірану не вдалося збагатитися, зате добре вдалося вдарити по собі. Тож іранці й дали задній хід.

Що відбувається на переговорах?
Схоже, зрештою, керівництво Ісламської Республіки почало усвідомлювати, що його становище дуже плачевне, і якщо не вжити термінових заходів, настане колапс. Якщо силовикам надто довго не платитимуть зарплату, вони будуть незадоволені і стануть менш лояльними. Якщо інфляція піде у піку, це вдарить у всій країні. Деякі негативні наслідки виявляться із запізненням, але вони обов'язково прийдуть. А потім вага економічного виживання змусить рядових іранців знову вийти на вулиці. Це те, про що зараз попереджають керівництво КВІР поки що лояльні до режиму чиновники.

Вже адекватніше оцінивши ситуацію, іранці сподіваються зірвати на переговорах джекпот, вимагаючи зняття санкцій. США якщо й підуть на це, то лише за умови гарантованого згортання іранської ядерної програми та передачі збагаченого урану.

Судячи з слив, керівництво Ісламської Республіки змирилося з тим, що доведеться розлучитися з мрією про ядерну зброю - принаймні на даному етапі. Воно готове відмовитись від збагаченого урану, обравши замість ілюзій шанс на банальне виживання. Власне, зняття санкцій та розморожування активів - це він і є. Останній шанс режиму.
показати весь коментар
17.04.2026 18:56 Відповісти
Амінь.
показати весь коментар
17.04.2026 17:16 Відповісти
В міни де зникли????
показати весь коментар
17.04.2026 17:36 Відповісти
Ого нафта ломанулася донизу... WTI -13% за день. майже 80 баксів.
показати весь коментар
17.04.2026 18:12 Відповісти
хорошая новость!
показати весь коментар
17.04.2026 18:34 Відповісти