9221 відвідувач онлайн

54% українців вважають корупцію у владі більшою загрозою для країни, ніж агресію РФ, - КМІС. ІНФОГРАФІКА

Що українці вважають найбільшою загрозою для країни?

Більшість українців вважають більшою загрозою для розвитку України корупцію, аніж агресію Росії.

Про це йдеться у соціологічному дослідженні КМІС, передає Цензор.НЕТ.

Подробиці

У лютому 2026 року соціологи ставили питання, що є найбільшими викликами для України і українців.

"У такому форматі 65% серед топ-викликів називають війну, а 29% – корупцію. Тобто у форматі "без підказки", "спонтанно" українці переважно дійсно говорять про війну та пов’язані з нею проблеми", - пояснили у КМІС.

Водночас зараз респондентам ставили пряме питання, що є більшою загрозою – корупція у владі чи воєнна агресія Росії.

"Якщо просити респондентів обрати більшу загрозу з-поміж корупції і воєнної агресії, то 54% обирають корупцію. Воєнну агресію як більшу загрозу (порівняно із корупцією) вважають 39% респондентів. Ще 7% не змогли визначитися із відповіддю.

Порівняно із травнем 2024 року стало менше тих, хто не визначився зі своєю думкою. І натомість стало трохи більше тих, хто обирав обидві змістовні відповіді", - зазначили соціологи.

Що українці вважають найбільшою загрозою для країни?

У КМІС заявили, що якщо фокусувати увагу людей на двох класах проблем – війна та корупція – то в такому форматі "перемагає" корупція.

Методологія

Опитування проводилося із 20 по 27 квітня 2026 року. Всього опитано 1005 респондентів.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Топ коментарі
+11
А водночас скільки там відсотків довіряє зєльонкіну?
показати весь коментар
06.05.2026 11:01 Відповісти
+7
54% відповіли, що вважають корупцію найбільшою загрозою і після опитування пішли у чергу за вавиною 1000 та кешбеком...
показати весь коментар
06.05.2026 11:06 Відповісти
+7
При зельоній владі корупція пробила чергове днище, на рівні з партією регіонів ті ще здавалися чесними в порівнянні з цими хапугами.
показати весь коментар
06.05.2026 11:12 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
шо не роби ,а виходить КПСС
показати весь коментар
06.05.2026 10:59 Відповісти
А водночас скільки там відсотків довіряє зєльонкіну?
показати весь коментар
06.05.2026 11:01 Відповісти
А для соціологічних досліджень, зазвичай, опитують 2 000 респондентів. Окрім того показник 54% є надто занижченим
показати весь коментар
06.05.2026 11:02 Відповісти
Та ці катали опитали 10 000, але цензурно відповіли лише 1000.
показати весь коментар
06.05.2026 11:55 Відповісти
Ой ,та не може бути,вкраїнчи прозріли?
показати весь коментар
06.05.2026 11:04 Відповісти
Наврочили.
показати весь коментар
06.05.2026 11:07 Відповісти
54% відповіли, що вважають корупцію найбільшою загрозою і після опитування пішли у чергу за вавиною 1000 та кешбеком...
показати весь коментар
06.05.2026 11:06 Відповісти
КМІС - українське товариство з обмеженою відповідальністю з центром у Києві , А їм любе море по коліна, а їм любий результат, лиш би втриматися при посадах.
показати весь коментар
06.05.2026 11:06 Відповісти
КМІС - то пралка, з часів своєї реєстрації.
показати весь коментар
06.05.2026 11:25 Відповісти
Автомат, чи полуавтомат? Скоріше - ручна.
показати весь коментар
06.05.2026 11:45 Відповісти
Ні, то офшорний автомат.
показати весь коментар
06.05.2026 12:01 Відповісти
Тато, дивись куйло на параді, виступає. Сину, дай ще "обойму".
показати весь коментар
06.05.2026 12:06 Відповісти
🤣👏🥳
показати весь коментар
06.05.2026 13:22 Відповісти
і саме тому, 48% українців вимагають підвищити податки?
але ж, дебілка свириденка вагається, бо дуже переймається маленьким українцем.
показати весь коментар
06.05.2026 11:08 Відповісти
тобто 54% вважають корупцію найбільшою загрозою і водночас 58% довіряють зеленському... Тут або з відсотками "довіри" нас найобують або у піпл настільки тупий що вважає - боярє крадуть, а квартальний сЦарь ні пі чьом...
показати весь коментар
06.05.2026 11:09 Відповісти
95 квартал шоумени, ніфіга не математики!
показати весь коментар
06.05.2026 11:18 Відповісти
Простий приклад:
"https://dumskaya.net/news/nakolyadoval-u-polkovnika-politcii-iz-odesskoy-o-190967/ua/ У полковника поліції з Одеської області хочуть забрати елітне авто, яке не відповідає його доходам"
Як гадаєте, заберуть? Давайте проведемо опитування
Так само можна згадати СБУшного генерала Вітюка і "заробітки" його дружини. Буде їх покарано?
показати весь коментар
06.05.2026 11:09 Відповісти
та що ж таке коїться, люді добрі?
відібрати хату у генерала?
ну, навіщо ви таке кажете......

генерала кине губата жаба, і піде до іншого.
генерал застрелиться з нагородного пістоля.
країна втратить генерала.
і все це, за якоїсь всратої квартири?
показати весь коментар
06.05.2026 11:21 Відповісти
А губата жаба не факт, що знайде нового дядю, завдяки посаді якого зможе знову "надавати консультації" з мільйонною вартістю...
показати весь коментар
06.05.2026 11:25 Відповісти
Одне і друге не потрібно розділяти бо все це одна складова Оманського плану.
показати весь коментар
06.05.2026 11:10 Відповісти
Коли ми програєм війну то й українська корупція зникне - Портніков
показати весь коментар
06.05.2026 11:11 Відповісти
Портніков цинік, і він пишається власним цинізмом.
Розумний дядько, але я давно перестав його сприймати. Гидко.
показати весь коментар
06.05.2026 11:27 Відповісти
Журналіст - в них шо головне - для хайпу збити читача сенсацією з ніг
показати весь коментар
06.05.2026 11:33 Відповісти
Краще бути замріяним романтиком і вірити у "два тижні", потужні фламінги і те, що армія, яка існує виключно за чужі гроші, потужніша за армію США.
Так воно приємніше.
показати весь коментар
06.05.2026 11:35 Відповісти
Це не значить "бути замріяним романтиком", але слухати його - гидко.
"...як це не цинічно звучить, от так званій бідній людині, якій нема куди подітися, є набагато більше сенсу захищати Україну, ніж людині багатій, в якої немає так званих патріотичних почуттів."
(с) Портніков, традиційно посміхаючись на всі 32...
показати весь коментар
06.05.2026 11:40 Відповісти
Але ж це правда.
"Купити" бідняка набагато простіше. Гречкою, кешбеком, баблом у ЗСУ.
І одна з причин "чому бідний - бо дурний".

Так було. Так є. І так буде.
показати весь коментар
06.05.2026 11:48 Відповісти
Тому й пишу "розумний дядько". Цього у нього не відняти.
показати весь коментар
06.05.2026 11:54 Відповісти
Та ті "два тижні" десь там же, де в когось "три дні".

Але почерк - спільний.
показати весь коментар
06.05.2026 11:52 Відповісти
І забезпечити програш може саме корупція.
Висновок
Потрібно боротися з корупцією, щоб не було поразки.
Чи може з корупцією більше шансів перемогти?!?
показати весь коментар
06.05.2026 11:40 Відповісти
Міндіч на плівках "жалівся" - пішло стільки грошей - ми не можем переварити
показати весь коментар
06.05.2026 11:46 Відповісти
При зельоній владі корупція пробила чергове днище, на рівні з партією регіонів ті ще здавалися чесними в порівнянні з цими хапугами.
показати весь коментар
06.05.2026 11:12 Відповісти
корупція вбиває якісніше ніж навіть зброя масового враження....той хто цього не розуміє запитайте у хлопців як воно виживати на оборонних рубежах на яких вкрали гроші
показати весь коментар
06.05.2026 11:19 Відповісти
і каратися під час війни повинна одним-пожиттєвим а краще кулею в голову...
показати весь коментар
06.05.2026 11:20 Відповісти
Так захід закрив очі на агресію Росії, саме через корупцію. Виходить поки буде корупція - буде війна.
показати весь коментар
06.05.2026 11:24 Відповісти
Герої "міндічіади" прямим текстом кажуть, що поки триває війна - вони "на коні".
показати весь коментар
06.05.2026 11:29 Відповісти
Розсмішили, українці вже 25 років вважають корупцію загрозою для країни і шо з того корупціонери звішуючи всі ризики відповідальності щодо збагачення вибирають останній...
Одних ловлять ТЦК кидають в окопи, щоб інші могли далі красти. Корупціонерів відпускають під заставу, а скільки померло людей в окопах, бо у них не було достатньо спорядження щоб вижити, бо ці кошти вкрали, корупціонерів потрібно розстрілювати інше все з нашим бидлом не спрацює.
Щодо корупції зовсім біда і потрібні радикальні міри....
https://www.facebook.com/watch/?v=730742059602441
показати весь коментар
06.05.2026 11:30 Відповісти
Українська корупція має російські корені. Тому питання поставлено не коректно.
показати весь коментар
06.05.2026 11:35 Відповісти
В може кожен має різне розуміння, що таке корупція. Наприклад є така думка що, той хто вкрав пару деревин, скажімо, такий самий, хто вкрав вагон. Але більшість буде шкодувати і ніяк не визнавати злочин на відміну від того, хто вкрав вагон. Тобто той, що вкрав пару нормальний дядько, в той що вагон злочинець. Але, яка між ними різниця? Той що пару деревин по суті краде суто лише для себе. А той що вагон ще напевно залучає групу злочинців які ріжуть, потім тих, хто транспортує, потім тих хто фіктивно оформляє, потім тих хто обробляє крадене, а потім тих, хто продає ізначально вкрадене. Чи це мають на увазі лише тих, хто підписує сумнівні контракти і закупівлі. Так там також "заробляє" ціла команда злочинців. Тобто що таке корупція. І чи не всі до неї дотичні. До війни однозначно що не всі залучені. Ха ха ха.
показати весь коментар
06.05.2026 11:35 Відповісти
"Мудрому нарiду" до сих пор непонятно, что это две стороны одной }{уйловской медали.
показати весь коментар
06.05.2026 11:54 Відповісти
Не було б такої страшної корупціх, то війна вже може б і давно закінчилась нашою перемогою...
показати весь коментар
06.05.2026 12:00 Відповісти
Влада і ВПК не роздільні. У всіх країнах. Там "бабла" не міряно. Прикинув, три магнітофони, три кінокамери закордонні, три портсигари вітчизняні, куртка замшева... три куртки.
показати весь коментар
06.05.2026 12:11 Відповісти
А може її б і не було.
показати весь коментар
06.05.2026 12:15 Відповісти
ВИСНОВОК: " Зєлю - ГЕТЬ !!!"
показати весь коментар
06.05.2026 12:00 Відповісти
Для чого зрівнювати, що краще - агресія кацапів, чи корупція влади? Те і інше потрібно знищувати, щоб не смерділо.
показати весь коментар
06.05.2026 12:07 Відповісти
Я також так вважаю. Не так страшні руские, як свої воровати гниди, що руйнують державу.
показати весь коментар
06.05.2026 12:08 Відповісти
Значить влада захоче поіменно 54% українців, які вважають корупцію у владі більшою загрозою для країни, ніж агресію РФ.
показати весь коментар
06.05.2026 12:09 Відповісти
то що? може не треба відбиватись від кацапів? а тільки боротись з корупцією?? в окупації щось про корупцію мовчать. не до того?? не ******* в нас владу та багатих. то жах
показати весь коментар
06.05.2026 12:14 Відповісти
Друзі , а що толку , владі на всіх рівнях пох , брали хабарі бо дають , крали бо є можливість .А ****..ти - не мішки носити. 0 результату .
показати весь коментар
06.05.2026 12:21 Відповісти
Так і є.
Корупція привела війну в Україну.
показати весь коментар
06.05.2026 14:06 Відповісти
Корупція і кацапське вторгнення не можна розділяти - це взаємопов'язане