10602 відвідувача онлайн

Лубінець заявив про утримання людей у ТЦК до 50 діб та назвав області з найбільшою кількістю порушень

Дмитро Лубінець про порушення прав людини в ТЦК

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про результати перевірок територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у різних регіонах України.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у коментарі омбудсмана журналістам Новини.LIVE.

За його словами, під час перевірки в Ужгороді було виявлено випадок, коли групу громадян України утримували в окремому приміщенні до 50 діб без належних юридичних підстав.

Порушення, про які вирішили говорити відкрито

Лубінець пояснив, що свідомо зробив цей випадок публічним, попри можливу критику. Він вважає, що суспільство має знати про проблеми у сфері дотримання прав людини.

"Я вирішив повідомити про це відкрито, щоб звернути увагу на системні порушення та змінити ситуацію", — зазначив омбудсман.

Він додав, що перевірки проводяться регулярно і охоплюють усі регіони України.

Де фіксують найбільше проблем

За словами Лубінця, найбільше зауважень під час моніторингу виявляють у кількох регіонах. Серед них він назвав Одесу, Закарпаття, Дніпро та Львівський регіон.

Омбудсман підкреслив, що перевірки триватимуть і надалі. За окремими областями очікуються додаткові висновки та оцінки ситуації.

Топ коментарі
+29
Майже два місяці чекали на викуп за "добровольців", оце сила волі у співробітників соціальної підтримки. Просто титани!
показати весь коментар
08.05.2026 00:24 Відповісти
+25
Ну і скажіть навіщо людей місяцями тримати в підвалах тцк замість того щоб або відправити в частину або додому якщо хворий? Якщо це тцк займається не тортурами з метою вибивання грошей у родичів.
показати весь коментар
08.05.2026 00:37 Відповісти
+24
І що? Далі? Ну сказав, і далі що? Поїхав в ресторан..
показати весь коментар
08.05.2026 00:32 Відповісти

Завантаження...