8582 відвідувача онлайн

Трамп та Сі Цзіньпін провели переговори: США та Китай мають бути партнерами

Трамп провів переговори із Сі Цзіньпіном: що відомо?

Президент США Дональд Трамп провів переговори із лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на The Guardian.

Подробиці

Сі Цзіньпін на початку зустрічі заявив, що США та Китай мають бути не суперниками, а партнерами.

"Обидві країни виграють від співпраці та програють від конфронтації", - сказав він.

трамп,цзіньпін

Водночас Трамп назвав лідера КНР "великим лідером" 

"Ви - великий лідер. Я кажу це всім. Іноді людям не подобається, коли я це кажу, але це правда. Для мене честь бути вашим другом, і відносини між Китаєм та США стануть кращими, ніж будь-коли раніше", - зазначив лідер США.

Сі Цзіньпін сказав Трампу, що "Тайванське питання" є найважливішим у китайсько-американських відносинах.

"Якщо це питання не буде розглянуто належним чином, дві країни можуть зіткнутися або навіть вступити в конфлікт, що поставить усі китайсько-американські відносини у вкрай небезпечну ситуацію", - пояснив він.

За даними ЗМІ, зустріч вже завершилася.

Трамп розпочав візит до Пекіна 13 травня. Це перший візит лідера США до Китаю за майже 9 років.

Попередній раз Трамп відвідував Китай у листопаді 2017 року під час свого першого терміну.

Топ коментарі
+6
"Китай тепер впевнено протистоїть Трампу з багатьох ключових питань, серед яких санкції, війна в Ірані, контроль над технологіями та рідкісноземельними металами", - зазначають експерти CSIS.

Більше того, Трамп своїми указами послабив позиції Америки в конкуренції з Китаєм за світове панування, вважає директор Chatham House Бронвен Меддокс.

"Китайське керівництво і мріяти не могло про те, що Трамп зробив для Китаю після повернення до Білого дому, - пише вона. - Він скасував субсидії Джо Байдена, що дозволило Китаю зміцнити лідерство у "чистих" технологіях. Він обклав митами союзників США, зокрема В'єтнам та Індію, підштовхнувши їх до зближення з Пекіном. Він підірвав авторитет НАТО і став на бік Росії у її війні з Україною. А тепер він загруз у війні з Іраном".
показати весь коментар
14.05.2026 08:55 Відповісти
+5
він щє до пельменя заїде...
показати весь коментар
14.05.2026 08:55 Відповісти
+4
Забавляє як Тромб підлизує Сі, і навіть не обзиває його а називає великим лідером. Кого ще Тромб називав великим лідером крім себе. Це тому що Сі не прогнувся під Тромба, як європейці. Тромб як і Ху'йло поважає тільки силу. При цьому не дивлячись як Тромб підлизується, Сі відкрито продовжує заявляти що претендує на Тайвань, Так що гамериці потрібно готуватись до ще однієї війни. Цікаво як гамерика без НАТО воюватиме з Китаєм якщо вона обісралась даже в ірані
показати весь коментар
14.05.2026 08:58 Відповісти

Завантаження...