6134 відвідувача онлайн

Лубінець вимагає покарати посадовців ТЦК та ВЛК через мобілізацію чоловіка з психічним розладом, який застрелив двох інструкторів на Чернігівщині

Лубінець вимагає покарати посадовців через вбивство інструкторів на Чернігівщині

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Офісу Генпрокурора, правоохоронців та командування Сухопутних військ через резонансну справу на Чернігівщині, де мобілізований із психічним розладом розстріляв військових-інструкторів.

Про це він написав у соцмережі фейсбук, повідомляє Цензор.НЕТ.

Вбивця мав психічний розлад 

Суд засудив виконавця злочину до довічного ув’язнення за вбивство двох військовослужбовців та замах на вбивство ще одного.

Лубінець зазначив, що в цій історії важливо говорити не лише про відповідальність самого засудженого, а і про злам системи мобілізації.

За попередньою інформацією, у чоловіка був підтверджений психічний розлад.

"Попри це він був мобілізований, успішно пройшов ВЛК, його визнали повністю придатним до військової служби. Чоловік отримав в руки зброю та був направлений на полігон на навчання. Потім він з цієї ж зброї власними руками застрелив двох інструкторів, які загинули на місці і ще один отримав поранення. Суд ухвалив вирок безпосередньому виконавцю злочину – цьому мобілізованому чоловіку, який стріляв. Але суспільство має отримати відповідь і на інші питання: де відповідальність тих, хто мобілізував цю людину і хто визнав її повністю придатною до служби?", - йдеться в заяві омбудсмена.

Звернення омбудсмена 

Лубінець направив звернення до Офісу Генерального прокурора, правоохоронних органів та командування Сухопутних військ ЗСУ із вимогою перевірити обставини мобілізації нині уже засудженого, надати правову оцінку діям усіх посадових осіб, причетних до ухвалення відповідних рішень і розпочати дисциплінарне провадження, а також з'ясувати, чи був належним чином врахований стан психічного здоров'я мобілізованого.

"Я наполягаю на відкритті кримінальних проваджень щодо кожного, чиї дії або бездіяльність сприяли цьому жахливому злочину. Загибель двох військовослужбовців — це трагедія, яка потребує чесного, повного та неупередженого розслідування. Ця фатальна подія стала не лише вироком конкретній людині, а й тривожним сигналом про проблеми в системі мобілізації, які держава більше не має права ігнорувати", - додав уповноважений.

Що передувало?

  • Нагадаємо, що 16 липня 2025 року на одному з тренувальних полігонів Сухопутних військ ЗСУ курсант здійснив кілька пострілів з автоматичної зброї в бік інструкторів-викладачів, у результаті чого двоє військовослужбовців дістали поранення, несумісні з життям.
Топ коментарі
+25
а може почнемо з зеленського?
показати весь коментар
12.06.2026 18:42 Відповісти
+17
А зеленський, за своїх працівників з ТЦК, а ні слова, як гімна у рота набрав!?!? Татаровим та отими з НацПолу все мусолить, чужими руками своє лайно прибирає, як і у Козині на «династії», з піском з кладовища…
показати весь коментар
12.06.2026 18:49 Відповісти
+13
Тут Лубінець має рацію. Якщо той чоловік дійсно з психічним розладом, в першу чергу мають нести відповідальність ті, хто його допустив до війська і зброї
показати весь коментар
12.06.2026 18:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
а може почнемо з зеленського?
показати весь коментар
12.06.2026 18:42 Відповісти
Шо ти почнеш? Ну давай...
показати весь коментар
12.06.2026 18:52 Відповісти
з відповідального за мобілізацію. вже почав.
показати весь коментар
12.06.2026 18:53 Відповісти
засудили до дукрки
показати весь коментар
12.06.2026 18:49 Відповісти
Ти правильне питання задав, але мабуть ніхто тобі не відовість.
показати весь коментар
12.06.2026 18:49 Відповісти
Воно ж неосудне..тільки спецлікарня довічно.
показати весь коментар
12.06.2026 18:55 Відповісти
Не факт. Не кожна людина з психічним розладом э неосудною.
показати весь коментар
12.06.2026 20:55 Відповісти
Так, дивно, якщо людина хвора. В нас он вкрав мільярд, ковдрою в клітину на кушетці вкрився і все, неосудний, бо до біса хворий аж судді плачуть, співчувають.
показати весь коментар
12.06.2026 19:11 Відповісти
їм шо ,вони план виконували
показати весь коментар
12.06.2026 18:47 Відповісти
Нігуя собі - влаштував сафарі на інструкторів
показати весь коментар
12.06.2026 18:48 Відповісти
А зеленський, за своїх працівників з ТЦК, а ні слова, як гімна у рота набрав!?!? Татаровим та отими з НацПолу все мусолить, чужими руками своє лайно прибирає, як і у Козині на «династії», з піском з кладовища…
показати весь коментар
12.06.2026 18:49 Відповісти
А як він влк пройшов ?
відповідати повинен весь ланцюг по мірі вини кожного
показати весь коментар
12.06.2026 18:53 Відповісти
Як, як? Бабла не заніс кому потрібно, от і написали, що придатний! Що тут незрозумілого? Ти вчора на білий світ народився?
показати весь коментар
12.06.2026 18:58 Відповісти
Ну якось "військова омбудсменка" Решетилова розвовідала, що ВЛК проводить лише поверхневий огляд здоров'я... Руки, ноги на місці - придатний!
показати весь коментар
12.06.2026 20:04 Відповісти
Респект Лубінцю! Навіть якщо вбивця інструкторів і був би симулянт, тобто не справжній псих, то нехай покарають ТЦКшників, бо вони криміналізували країну з цими своїми викраденнями людей! Просто скотилися до торгівлі людьми...
показати весь коментар
12.06.2026 18:56 Відповісти
Тут Лубінець має рацію. Якщо той чоловік дійсно з психічним розладом, в першу чергу мають нести відповідальність ті, хто його допустив до війська і зброї
показати весь коментар
12.06.2026 18:57 Відповісти
Лубинець не указал, какой там конкретно был психичный розлад, таких сейчас много с отклонениями. А то машину водить может, сделки купли-продажи совершать может и голосовать за Верховного главнокомандующего может, а защищать Витчизну -нет.
показати весь коментар
12.06.2026 19:17 Відповісти
Ще один захисник з за кордону відірвався, ви воюйте, в я за спиною на шухері постою
показати весь коментар
12.06.2026 19:21 Відповісти
Там оружия нет, дибил.
показати весь коментар
12.06.2026 20:22 Відповісти
А ось за це цей обосцяний Лубінець нічого сказати не хоче?
https://m.youtube.com/shorts/kypIGj_p2Dk
показати весь коментар
12.06.2026 18:59 Відповісти
Батька дівчини вже відпустили після суспільного резонансу.

Місцеві ЗМІ звернулися до начальника Центрально-Міського ТЦК та СП Кривого Рогу Сергія Живолупа, голови Центрально-Міського району Катерини Белоусової та керівника полку патрульної поліції Олексія Нікіфорова.

Після звернення чоловіка відпустили, вручивши повістку. Питання оформлення необхідних документів пообіцяла супроводжувати голова району Катерина Белоусова.

Як ми й припускали, проблема, схоже, полягала саме у відсутності належним чином оформлених документів. Тому ще раз хочемо звернутися до всіх, хто має право на відстрочку чи інші законні підстави для звільнення від мобілізації: не відкладайте оформлення документів на потім.
показати весь коментар
12.06.2026 19:13 Відповісти
Аж дивно що відпустили.
показати весь коментар
12.06.2026 19:18 Відповісти
Як написано вище - суспільний резонанс........
показати весь коментар
12.06.2026 19:36 Відповісти
А шо може змінити в цьому наш Генпрокурор?
Він ні на що не впливає. Тихенько сидить в своєму осиному кублі заступників і не відсвічує.
Аби зайнятися питаннями дотримання законнів в справах молізації треба мати силу непохитну і опір порушенню законів ким би то не було. Це не його пісня взагалі. Тобто зовсім.
Неуявляю чим він займається взагалі.
І ще людина яка не здатна зробити все аби кабмін і депутати не порушували закон Про прокурату, ст 81, наврядчи зможе захистити інших.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 13165-2, яким Частину третю статті 135 доповнити абзацом такого змісту: "Для визначення базового розміру посадового окладу судді не може застосовуватися інша вартісна величина, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб, передбачений абзацом четвертим частини другої статті 1 Закону України "Про прожитковий мінімум", в розмірі, встановленому для цієї соціальної і демографічної групи населення законом України про Державний бюджет на відповідний рік".

Отакі справи. Тобто судді і судова здатна добиватись законності, ОГП - в жодному разі ні.

То варто Лубенцю оскаржити дії ВЛК В СУДІ, там точно знають що таке закон.
показати весь коментар
12.06.2026 19:08 Відповісти
Человек с психическим заболеванием на фронте это как рюская рулетка, стресс и всё крышу сносит окончательно , оружие под рукой или уже в руках и жертв может быть далеко на два-три человека а гораздо больше, поэтому пожизненное должны отбывать вместе с ним те кто его призвал , только он на спец больничке о они на зоне.
показати весь коментар
12.06.2026 19:09 Відповісти
Саме страшне обманювати і обманюватися... ЗСУ забите алкашами, наркоманами, ментальними інвалідами, неадекватами. Що з ними усіма робити командирам?
показати весь коментар
12.06.2026 19:13 Відповісти
Посмотри на этом сайте что делают с такими командиры в мордоре -подвешивают за ноги, сажают в яму, избивают и отправляют на боевое задание в один конец
показати весь коментар
12.06.2026 19:23 Відповісти
Ну, от бачимо, до чого спроби таке зробити приводять. Ти закликаєш до такого зі свого прихистку європейського? То ми що воюємо з ворогом, щоб копіювати звірства, які він робить? І ще й примножувати їх, бо там ті люди самі прийшли і зголосилися, а в нас спіймали хворого на вулиці і знущаються? Яка, по-твоєму, мета мобілізації - знищити тих, хто тобі не подобається, чи перемогти у війні? Ти фашист? То повертайся, щоб і з тобою таке зробили? Чого втік так далеко?
показати весь коментар
12.06.2026 21:00 Відповісти
Тут все банально просто! Якщо ти придатний з грошима,то ти непридатний! Якщо ти непридатний без грошей,то ти придатний!
показати весь коментар
12.06.2026 19:23 Відповісти
весь світ рже з цієї недомобілізації. Ця зелена паскудь опустила цілу країну у фекальну яму.
показати весь коментар
12.06.2026 19:42 Відповісти
Насправді в графі лікаря-прихолога стоїт чи то підпис, та й голови комісіїї ВЛК. Ці дві людини мають повну відповідальність за вбивства!!!
показати весь коментар
12.06.2026 19:58 Відповісти
на кой хрен тогда лубинец
показати весь коментар
12.06.2026 19:59 Відповісти
Лубінець ідіот або прикидається?

1. Якщо мобілізований успішно пройшов ВЛК, то формально ТЦК ні до чого...
2. Якщо у чоловіка був підтверджений психічний розлад, суд не міг його засудити до довічного ув'язнення...
показати весь коментар
12.06.2026 20:09 Відповісти
ВЛК контролюєтья Збройними Силами, вони уповноважують певні лікарські заклади його проводити. То ви прикидаєтеся чи дійсно думаєте, що це незалежний орган?
Також не розумієте, що психічні розлади бувають різними? Суд може звільнити від покарання за тяжкий злочин хіба що повністю неосудну непритомну людину, яка не усвідослює що робить. Хочете сказати, що тільки таких не брати, всіх інших треба в штурмовики готувати? А самі де воюєте?
показати весь коментар
12.06.2026 20:52 Відповісти
Ти чиїх бот будешь? Сьогодні зарегався заради отой маячні, що понаписував?
показати весь коментар
12.06.2026 21:20 Відповісти
Чого це я бот? І в чому маячня?
показати весь коментар
12.06.2026 21:25 Відповісти
Ви жартуєте? "суд не міг?" Та суди за командою з банкової визнають Іісуса винним, а Люцифера святим.
показати весь коментар
12.06.2026 23:46 Відповісти
Так лікарям погрожують звільненням з роботи, якщо вони не даватимуть план і реально відпускатимуть психічно хворих, наркоманів... тощо... люди з хронічними захворюваннями придатні інваліди придатні... всі хто не може заплати придатні... і жодного засудженого лікаря з ВЛК за признання приданими завідомо хворих людей... люди через суд доказують, що вони хворі непридатні... а потім ці люди попадають в армію, крім того що вони не можуть воювати, ще реально купа горя приносять... і за це ніхто не відповідає...
показати весь коментар
12.06.2026 20:19 Відповісти
Подождите - подождите... А омбудсмен уже подал апелляцию на приговор больному и в Верховный суд на судью, который дал ему пожизненное?
показати весь коментар
12.06.2026 20:29 Відповісти
- Я псих, ось документи, мені не можна давати зброю.
- Ось тобі зброя.
(стріляє в інструкторів)
- На довічне його!
показати весь коментар
12.06.2026 21:06 Відповісти
Вимагає, чи подав заяву про вчинення злочину?
показати весь коментар
12.06.2026 21:20 Відповісти
Честно говоря, при том, как ведётся мобилизация, удивительно, что это не происходит регулярно (или часть случаев просто успешно скрывают?) Подумалось ещё - может, стоит как-то совместить ТЦК и стрельбище для мобилизованных? Раз уж закон не работает - хоть так мотивировать ТЦКшников задумываться о том, кому дают в руки оружие. А то сначала экспресс-медкомиссия в ТЦК, а потом рискуют ни в чём не повинные инструкторы.
показати весь коментар
12.06.2026 21:22 Відповісти
Є знайомий, якому психіатр говорив, яка армія, ви що, він чує голоси, в психушці років 20 тому сказали, що напишуть непридатний, він на все забив і не пішов тоді за документами, нічого не мав на руках, зараз схопили, мамаша каже, теж ледве ходить.
показати весь коментар
12.06.2026 21:29 Відповісти
"Михалич знайди сьогодні трьох міцних бомжів, бо якщо не знайдеш, сам знаєш...'
показати весь коментар
12.06.2026 21:22 Відповісти
Це все наслідки бездіяльності та самоусунення від своїх конституційних обовязків головного злочинця - обкуреного ішака, який ще до цих пір корчить із себе "президента" та "верховного головкома". Це безтолкове чмо - джерело усіх проблем.
показати весь коментар
12.06.2026 21:36 Відповісти
В армії теж вистачає паркетників із совковим мисленням, які раді старатися.
показати весь коментар
12.06.2026 21:39 Відповісти
Винуваті насамперед ті хто мобілізували психічно хворого, це злочин, а наслідки цього злочину -це загиблі хлопці.
показати весь коментар
12.06.2026 22:25 Відповісти
АГОВ!
Військові ТЦК та СП!

Коли ви вже цього пацюка - Лубінця мобілізуєте?!
Хай би хоч якимось корисним ділом зайнявся, а то лише трендить!
показати весь коментар
12.06.2026 22:42 Відповісти
Тобто, щоб покарали когось з ВЛК або ТЦК треба когось вбити?
І це не факт
показати весь коментар
12.06.2026 22:48 Відповісти
Дійсно, бачив я багатенько хлопців з такими розладами. Це так. Поряд з ними треба бути ще більше на сторожі ніж зазвичай, а це втомлює неймовірно, бо навіть так як зазвичай, не завжди виходить. Психологи...гм, що психологи, вони радше заповнюють штатні місця, користі від них не помічав(суб'єктивно). Є тіпи, що приймають пігулки, вони нормальні, але якщо не пропускають прийом. Отак якось.
показати весь коментар
12.06.2026 23:10 Відповісти
Подивіться самі яких людей туди стягують, просто страх.
А даунів такі втрати
показати весь коментар
12.06.2026 23:59 Відповісти