6501 відвідувач онлайн

Іран спростував інформацію США про ядерні перевірки МАГАТЕ

Тегеран не давав нових обіцянок щодо ядерної програми

Іран спростував заяви американської сторони щодо нібито домовленостей про доступ інспекторів МАГАТЕ до ядерних об’єктів.

Про це йдеться у матеріалі CNN, який цитє Цензор.НЕТ.

Що сказали в Ірані про переговори

У Тегерані заявили, що взаємодія з МАГАТЕ відбувається лише в межах чинних процедур. Речник МЗС підкреслив, що всі контакти координуються відповідно до міжнародних зобов’язань, рішень парламенту та Вищої ради нацбезпеки.

Закон, ухвалений минулого літа, обмежив перевірки, але не припинив їх повністю. Візити на ядерні об’єкти, зокрема на Бушерську АЕС, можливі окремо.

У заяві також зазначили, що за 18 годин переговорів у Швейцарії питання ядерної програми не обговорювали.

Реакція на слова США та подальші кроки

В Ірані підкреслили, що будь-які майбутні рішення щодо інспекцій або запасів урану будуть визначатися окремим механізмом. Його мають розробити в межах 60-денного переговорного процесу, зафіксованого у меморандумі.

Раніше міністр закордонних справ Ірану повідомив, що за підсумками переговорів країні вдалося досягти послаблення санкцій та повернення частини заморожених активів. Також було скасовано обмеження на експорт нафти.

Переговори між Іраном та США відбулися у Швейцарії 21 червня. Напередодні американський президент Дональд Трамп допустив можливість відновлення ударів по Ірану, що ускладнило діалог.

Топ коментарі
+4
Ото руде влізло , ну шо там мирна угода буде чи ні? То все багно винувате бо якщо б не багнюка абрамси за три дні вже взяли б Тегеран
показати весь коментар
23.06.2026 02:18 Відповісти
+4
https://t.me/voinasordoy/6377 Сергей Ауслендер:

Вести из Швейцарии
Венс: прорыв, инспекторы МАГАТЭ возвращаются в Иран. Снимаем санкции на 60 дней.
Иранцы: санкции само собой, иначе мы с вами вообще говорить не будем. Никаких инспекторов никто никуда не возвращает, мы вам честное слово дадим потом, что не будем делать бомбу. И что там с выводом израильских войск из Ливана? Пошевеливайтесь или вообще никаких сделок не будет.
И это только первый день переговоров.
показати весь коментар
23.06.2026 06:19 Відповісти
+2
Іран мочиться на донні бо зрозумів що тримає в кулаці всю економіку планети.

Коли починаєш війну треба ДУМАТИ!

Наприклад при початку війни з північною кореєю треба ТОЧНО бути впевненим що ні ядин заряз ЯЗ не попаде по США чи Японії чи Сеулу

а з Іраном - це зараз протока, але потім уже і ЯЗ. Війну ТРЕБА БУЛО ТОЧНО бо аятоли з бомбою - це буде ЖЕСТЬ. АЛЕ БЛІН ДУМАТИ ТРЕБА ГОЛОВОЮ коли операції плануєш
показати весь коментар
23.06.2026 01:22 Відповісти

Завантаження...