Трамп заявив, що Іран "безглуздо" порушив угоду про припинення вогню

Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран атакував безпілотниками декілька суден в Ормузькій протоці, чим порушив режим припинення вогню.
Про це він написав у своїй мережі Truth Social, передає Цензор.НЕТ.
Іран порушив угоду
За словами президента США, Іран випустив щонайменше чотири ударні безпілотники по суднах, які проходили Ормузькою протокою. Один із них влучив у вантажне судно, яке після пошкодження продовжило рух. Сполучені Штати збили ще три дрони.
Трамп наголосив, що ці дії Ірану є "безглуздим порушенням" угоди про припинення вогню.
Що передувало?
- Нагадаємо,
США розпочали морську блокаду портів Ірану 13 квітня — вони вимагали повністю розблокувати Ормузьку протоку для всіх суден.
- 18 червня президент США Дональд Трамп та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали меморандум про взаєморозуміння.
- Він передбачає припинення вогню між країнами на 60 днів, зокрема й у Лівані, негайне забезпечення проходу Ормузькою протокою без стягнення плати за проїзд та послаблення санкцій проти Ірану. Водночас обидві сторони мають продовжити ядерні переговори.
- Відповідно до вказівки Дональда Трампа США зняли морську блокаду Ірану після підписання меморандуму про взаєморозуміння.

.