9816 відвідувачів онлайн

Лукашенко заявив про зустріч із "представниками Зеленського" у Мінську. ВIДЕО

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що нібито зустрічався із представниками президента України Володимира Зеленського.

Його цитують білоруські ЗМІ, передає Цензор.НЕТ.

Подробиці

Заява пролунала на зустрічі з губернатором Московської області Андрієм Воробйовим.

"Щоб ви знали, на цьому місці нещодавно були представники Зеленського. Я їм прямо сказав: "Ви передайте своєму президенту, якщо він думає, що можна ось так з нами розмовляти, втягнути нас у війну, то він має розуміти, що якість війни миттєво зміниться", - сказав самопроголошений "президент".

За словам Лукашенка, війна "буде зовсім іншою".

Білоруський диктатор закликав "домовлятися" та запевнив, що "втягуватися у війну" Білорусі не треба.

"Ми не хочемо з українцями воювати. Наша позиція миролюбива, але в будь-якій сиутації ми будемо поряд з Росією", додав він.

Що передувало?

  • Напередодні президент Володимир Зеленський відреагував на "вибачення" білоруського диктатора Олександра Лукашенка й дав тиждень, у який Мінськ має забрати техніку, яку використовують росіяни для коригування атак по Україні, –– інакше це зробить сам Київ.
  • Зеленський пояснив, що цей публічний ультиматум став останнім кроком після тривалих непублічних попереджень, які білоруська сторона проігнорувала.
Топ коментарі
+15
Знову Зеля втіхаря щось перетірає, про що ніхто не знає, поки Лукашенка або Путін не закладуть нашого шахермахера.
показати весь коментар
25.06.2026 16:09 Відповісти
+6
Хитрожопа мразота
показати весь коментар
25.06.2026 16:11 Відповісти
+5
Ха! В нас є "сурйозниє авторітєтния ліца", достаємо з нори самого арахамію,з його давніми бізнесзв'язками з Лукою ще з 2021 року.
"Компанія-прокладка" за посередництва Арахамії заробляє мільярди на електроенергії з Білорусі - ЗМІ

12.12.2021 13:37https://www.5.ua/ru/ekonomika/kompanyia-prokladka-pry-posrednychestve-arakhamyy-zarabativaet-myllyardi-na-elektroenerhyy-yz-belarusy-smy-262980.html Читайте по-русски

Йдеться про $390 млн прибутку на рік, вказують розслідувачі.
https://www.5.ua/

https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?s=100&u=https://www.5.ua/ekonomika/kompaniia-prokladka-za-poserednytstva-arakhamii-**********-miliardy-na-**************-z-bilorusi-zmi-262980.html Арахамія. Сайт партії "Слуга народу"

"Компанія-прокладка" за посередництва Арахамії заробляє мільярди на електроенергії з Білорусі - ЗМІ

12.12.2021 13:37https://www.5.ua/ru/ekonomika/kompanyia-prokladka-pry-posrednychestve-arakhamyy-zarabativaet-myllyardi-na-elektroenerhyy-yz-belarusy-smy-262980.html Читайте по-русски

Йдеться про $390 млн прибутку на рік, вказують розслідувачі

Після зняття мораторію на експорт електроенергії з Білорусі постачати струм до України почала не державна компанія "Енергоатом", а приватна фірма "ТЕТ Груп". Як мовиться у розслідуванні видання "https://daily.rbc.ua/ukr/show/belarus-arahamiya-tranzit-prokladka-oae-zarabatyvaet-1638944642.html РБК-Україна", закупівля відбувається із залученням "компанії-прокладки", пов'язаної із керівником президентської фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією.

У першому аукціоні щодо закупівлі електроенергії з Білорусі взяли участь 16 компаній, серед яких була і державна НАЕК "Енергоатом". Але несподівано, як вказав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики https://t.me/gerus_online/140 Андрій Герус, дозвіл на імпорт отримала лише компанія "ТЕТ Груп", яка раніше струм за кордоном не закуповувала.

Як передає https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/390-mln-dolariv-dlya-arahamii-obozrevatel-rozkriv-mizhderzhavnu-koruptsijnu-shemu-z-biloruskoyu-vladoyu.htm OBOZREVATEL, ця фірма почала масово викуповувати потужності міждержавних перерізів для імпорту електроенергії з Білорусі. Повідомляється, що на аукціони вони виходили кілька разів. Як приклад, за даними "http://reform.energy/news/tet-grupp-vitaliya-butenko-vykupila-400-mvt-dlya-importa-ee-iz-belarusi-3-noyabrya-posle-vozobnovleniya-sutochnykh-auktsionov-18899 ЕнергоРеформи", на торгах 4 листопада компанія викупила 500 МВт із можливих 900 МВт.

Як уточнює "РБК-Україна", початково імпортувати енергію повинен був саме "Енергоатом". Компанія навіть купила доступ до перетину за 600 млн грн, але "Біленерго" відмовилося продавати електроенергію НАЕК.

Герус натякнув, що у "ТЕТ Груп" могли мати інсайдерську інформацію, що "Енергоатом" не отримає доступ до імпорту струму, тож не пішли на головний (місячний) аукціон, а потім викупили ресурс на добових а "ТЕТ Груп" наразі отримала потужність 400 МВт, але вже за ціною лише 0,02 грн… Якщо "Енергоатом" заплатив за 400 МВт перетину близько 200 млн грн, то для трейдера "ТЕТ Груп" такий перетин дістається практично безкоштовно", - написав тоді він у https://t.me/gerus_online/142 Telegram-каналі.

"Так раніше нікому невідома компанія стала ключовим постачальником електроенергії з Білорусі. Показовим є інший факт. Білоруська сторона продовжувати рамкові контракти, які раніше було укладено з іншими українськими постачальниками, відмовилася. І тут постає логічне питання: хто зміг з української сторони пролобіювати зняття заборони на імпорт струму з Білорусі, а з іншої - домовитися з білоруською владою, щоб електроенергію постачали лише обраним компаніям?" - вказується у матеріалі OBOZREVATEL.

Згодом у мережі https://drive.google.com/file/d/1vHlXPJ5XVUUldd1-NhlSDj99xQsjQLVj/view опублікували контракт, згідно з яким "ТЕТ Груп", власником якої офіційно значиться менеджер Віталій Бутенко, купує електроенергію через арабську компанію Vector Energy Innovation з ОАЕ.

"Договір із боку Vector Energy Innovation підписав директор компанії Тар'ям Матар Мохамед Тарьям (громадянин ОАЕ). Але українцям він може бути добре відомим, оскільки також є директором Industrial Innovation Group. Ця компанія - перероджена ЄДАПС, яка тривалий час заробляла на друку документів. Її власник Юрій Сидоренко причетний до величезної кількості корупційних скандалів", - наголошують журналісти.
показати весь коментар
25.06.2026 16:31 Відповісти

Завантаження...