Біткоїн впав нижче $60 000 – це вже втретє з початку року

Криптовалюта біткоїн подешевшала більш ніж на 4% та опустилася до позначки $59 548. Курс падав ще нижче – до $59 024, що є мінімальним значенням з жовтня 2024 року.
Про це повідомляє CNBC.
Це вже третій випадок з початку року, коли ціна головної криптовалюти падає нижче відмітки у $60 000.
Чому падає біткоїн та куди йдуть гроші
Флагманська криптовалюта перебуває під тиском уже восьмий місяць поспіль.
Аналітики виділяють кілька ключових факторів, які тиснуть на ринок цифровізованих активів:
- відтік капіталу в інші сфери: інвестори масово перенаправляють гроші у більш перспективні сектори ринку – акції компаній, пов'язаних зі штучним інтелектом (ШІ), популярні технологічні IPO (Initial Public Offering) та ринки прогнозів;
- макроекономічний тиск: інфляція, яка прискорилася через військові дії між США та Іраном, змушує Федеральну резервну систему США утримувати високі відсоткові ставки та фокусуватися виключно на стримуванні цін, що створює несприятливе середовище для крипторинку;
- втрата статусу безпечного активу: під час загострення конфлікту на Близькому Сході біткоїн продемонстрував поведінку звичайного високоризикового активу. Інвестори почали сумніватися в його унікальній ціннісній пропозиції;
- законодавча невизначеність: важливий для індустрії законопроєкт про структуру крипторинку (CLARITY Act) має близько п'яти тижнів, щоб пройти Конгрес до літніх канікул. Якщо цього не станеться, розгляд перенесуть на осінь, що також додає невизначеності.
Інституційні інвестори стримують глибокий обвал
Попри падіння, поточне зниження курсу є значно м'якшим, ніж попередні масштабні обвали. Головний чинник стабілізації – поява великих гравців.
"Насправді це говорить про те, що біткоїн не такий волатильний, як на попередніх ведмежих ринках, завдяки базі інвесторів: вона більша, ринок ліквідніший, це вже не актив суто дрібних роздрібних інвесторів. Зараз він значно більш інституціоналізований, тому ми спостерігаємо зниження волатильності як під час зростання, так і під час падіння", – прокоментував ситуацію директор зі стратегії та досліджень казначейської компанії OranjeBTC Сем Каллаган.
Рекордний відтік коштів із біткоїн-ETF
Водночас статистика фінансування свідчить про продовження виходу капіталу.
Тільки за поточний тиждень із біржових біткоїн-фондів (ETF) інвестори сукупно вивели $182 млн. Чистий відтік грошей із цих інструментів триває вже сьомий тиждень поспіль.
Внаслідок цього сукупний обсяг активів під управлінням біткоїн-ETF скоротився до $77,5 млрд, тоді як наприкінці 2025 року цей показник сягав близько $113 млрд.
Нагадаємо, що на початку червня 2026 року ціна біткоїна впала нижче $70 тис. Разом з ним і пішли на спад американські акції, оскільки відсутність прогресу в переговорах щодо мирної угоди з Іраном посилила тиск на ризикові активи.
Попри спроби президента США Дональда Трампа просунути домовленості, невизначеність у процесі переговорів провокує нестабільність на ринках.
Водночас і ціни на нафту теж знизилися після різкого зростання напередодні, оскільки інвестори й надалі стежать за перебігом мирних переговорів між США та Іраном.
Трамп заявив, що розраховує досягти домовленостей з Іраном щодо продовження режиму припинення вогню та відновлення судноплавства через Ормузьку протоку.
Криптовалюта в Україні
У період із липня 2023 року до липня 2024 року українські користувачі витратили на придбання біткоїна $882 млн. За оцінками Chainalysis у Global Crypto Adoption Index 2024, Україна входить до числа лідерів за рівнем використання криптовалют, поступаючись лише Індії, Нігерії, Індонезії, США та В'єтнаму.
Як повідомлялося, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев наголосив на необхідності декларування доходів, отриманих від операцій із криптоактивами.
До того повідомлялося, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку буде визначена головним регулятором ринку віртуальних активів відповідно до законопроєкту, який найближчим часом планує ухвалити Верховна Рада.