7402 посетителя онлайн
3 818 33

Минкульт признал разрушенную усадьбу Зеленских памятником архитектуры

Во вторник, 23 июля, экспертная комиссия по вопросам учета объектов культурного наследия Министерства культуры и информационной политики обязала Департамент охраны культурного наследия КГГА внести снесенную усадьбу Зеленских в перечень памятников Киева.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на сообщество "Цегла".

Экспертная комиссия признала, что снесенный исторический дом семьи Евмения Зеленского в Киеве соответствует критериям и признакам памятника архитектуры и должен быть внесен в государственный реестр.

Решение членами Экспертного совета было поддержано единогласно.

Садиба Зеленських визнана Мінкультом пам'яткою архітектури

Уничтожение усадьбы Зеленских

Напомним, 19 июля в Киеве снесли историческую усадьбу Зеленских, построенную в 1890 году. Полиция открыла уголовное производство.

Впоследствии стало известно, что прокуратура начала уголовное производство по факту сноса усадьбы Зеленских в Киеве.

Мэр столицы Виталий Кличко заявил, что город будет судиться с застройщиком, который несанкционированно снес усадьбу Зеленских, и с владельцами здания, и будет требовать восстановить усадьбу в том виде, который она имела.

Сопредседатель фракции "УДАР Виталия Кличко" в Киевсовете Дмитрий Белоцерковец сообщил, что город заставил застройщика восстановить усадьбу Зеленских, которую он повредил.

Справка

Уничтоженный особняк, известный как дом семьи Евмения Зеленского, был расположен на улице Конисского, 22. Он был построен в 1890 году, но не был внесен в Государственный реестр недвижимых памятников.

На месте усадьбы Зеленского собираются строить вторую очередь клубного дома Turgenev (прежнее название улицы Конисского - Тургеневская). Попытки разобрать усадьбу начались еще в 2018 году.

Топ комментарии
+11
Дуже епічно - зелені клоуни з Мінкульту визнали пам'яткою архітектури садибу Зеленських, якої вже не існує...
показать весь комментарий
23.07.2024 15:14 Ответить
+9
довго думали..

будинок знесли..
показать весь комментарий
23.07.2024 15:02 Ответить
+7
Що робить прізвище "Зеленський" ! Заднім числом міністерства Шмигаля почали клєпати папери.
Але в розумово обмежених та продажних винен тільки Кличко.
Працюють під копірку.

показать весь комментарий
23.07.2024 15:11 Ответить
Комментировать
Сортировать:
лошари там вже нічого визнавати та вангую що ніхто нічого не буде реставрувати бо вже занесли педалі котлету...
показать весь комментарий
23.07.2024 15:02 Ответить
так, ситуація анекдотично-сумна.

Але вже була інформація, що забудовник збирається відновлювати садибу.
показать весь комментарий
23.07.2024 18:58 Ответить
довго думали..

будинок знесли..
показать весь комментарий
23.07.2024 15:02 Ответить
Як же ж вчасно!
показать весь комментарий
23.07.2024 15:02 Ответить
дибіли. спочаику ніхно не баче що руйнують , а потім ... Дегенераии)))
показать весь комментарий
23.07.2024 15:08 Ответить
Що робить прізвище "Зеленський" ! Заднім числом міністерства Шмигаля почали клєпати папери.
Але в розумово обмежених та продажних винен тільки Кличко.
Працюють під копірку.

показать весь комментарий
23.07.2024 15:11 Ответить
Ботоферми Єрмака-Подоляка працюють. Всі хором верещать про Кличка і геополітику.

показать весь комментарий
23.07.2024 15:18 Ответить
О ! Цим двом на голову впало ... дерево, стовп, трос, цегла, яйце ... тощо.

Вони провалювались у ... люк, яму, річку, канаву ... тощо.
показать весь комментарий
23.07.2024 19:02 Ответить
Так до сьогодні це не була пам"ятка архітектури і валили як аваріину будівлю - тои винуватих немає
показать весь комментарий
23.07.2024 15:14 Ответить
Зелені зараз шукають будь який інформ привід щоб прибрати Кличка й загарбати Київ.
показать весь комментарий
23.07.2024 15:50 Ответить
Дуже епічно - зелені клоуни з Мінкульту визнали пам'яткою архітектури садибу Зеленських, якої вже не існує...
показать весь комментарий
23.07.2024 15:14 Ответить
Але винен все одно Кличко. У любителів зеленої влади інших варіантів не має.
показать весь комментарий
23.07.2024 15:21 Ответить
Нет, сначала винен Порох, потом Клычко! Смотри, не перепутай, Влад!
показать весь комментарий
23.07.2024 16:04 Ответить
показать весь комментарий
23.07.2024 15:27 Ответить
"клубного будинку Turgenev..."
А чому не "Tolstoevski'?
Чи вже одразу "Putin"!
показать весь комментарий
23.07.2024 15:39 Ответить
Я в шоці..вулицю перейменували, клубні будинки з такими назвами будують..
показать весь комментарий
23.07.2024 15:51 Ответить
І мешкати в тих будинках будуть переважно "ущємльонниє за парускій єзик" шанувальники "вєлікай парускай літєратури".
Щоправда, "із'ясняцца" вони будуть переважно "рускім матєрним", але то таке ...
показать весь комментарий
23.07.2024 16:12 Ответить
Тільки зараз визнав, а раніше воно таким не було? То який кримінал в знесенні старої будівлі? Мабуть хтось же давав дозвіл. Не може ж просто так комусь моча в голову стукнуть і пішов зруйнував будинок.
показать весь комментарий
23.07.2024 15:42 Ответить
Цікаво, що претензії тільки до Кличка, а до власника й Мінкульту - жодних.
показать весь комментарий
23.07.2024 15:52 Ответить
І цілу ботоферму проти Кличка спустила з ланцюга ОПа, як під копірку шпарять з методички про геополітику
показать весь комментарий
23.07.2024 15:55 Ответить
І правільна! Крєпкіє хазяйствєннікі далжни бить внє ґеопалітікі!
показать весь комментарий
23.07.2024 16:14 Ответить
Може. Першим знос історичних будівель розпочав Президент України Кучма Леонід Макарович який зніс історичну будівлю по вулиці Десятинна, 10 і збудував замість неї собі квартиру на 6 поверсі. Нижче жили прем'єр міністр і інші слуги народу.
А далі все пішло поїхало. Від історичного центру Києва вже нічого не залишилося.
показать весь комментарий
23.07.2024 16:18 Ответить
То для чого тоді існує мінкульт? Він же повинен відповідати за реєстр і підтримувати памʼятки в належному стані. А як не виконують свої обовʼязки, то треба тих паразитів розганяти.
показать весь комментарий
23.07.2024 17:06 Ответить
Ви в Києві давно були?
За ********* будинками пам'яток історії не видно. І це все робота мінкульту.
І якщо цей будинок відбудують, то це вже буде не історична пам'ятка.
Це все рівно що відбудувати Колізей до виду який був з самого початку. І що це буде?
показать весь комментарий
23.07.2024 18:23 Ответить
Фундамент вони не встигли знести.
показать весь комментарий
23.07.2024 19:04 Ответить
Але ж таки і саботували щодо вчасного прийняття рішень!!!
Ціла купа, отих держСекретарів на посадах, не марно гроші відробляють, щоб так нагадити, з під тишка!!… Головне для них, гроші, за прийняття або гальмування, НЕОБХІДНОГО певним групам/ особам рішення… Але ж,усьо ж па РИГламенту КМУ !!
показать весь комментарий
23.07.2024 16:06 Ответить
Купу цегли визнали пам,яткою в свинячий голос. Потужно.
показать весь комментарий
23.07.2024 16:09 Ответить
А головне--як вчасно це зробили!
показать весь комментарий
23.07.2024 16:51 Ответить
В майбутньому туди можна буде піти і плюнути на образ актора невдаху, який привів країну до катастрофи.
показать весь комментарий
23.07.2024 17:55 Ответить
Євменій Зеленський у чому винуватий ? То не ті Зеленські, мабуть.
показать весь комментарий
23.07.2024 19:06 Ответить
1. Цю садибу категорично потрібно було знести тільки за прізвище, яке вона носила
2. На момент знесення вона не була пам'яткою архітектури, отже власник мав право з нею робити, що заманеться.
3. Нехай власник шукає нормальних адвокатів, вони ще й потім покладуть на КМДА пару мільйонів витрат на правничу допомогу
показать весь комментарий
23.07.2024 19:47 Ответить
І звісно відбудує садибу, але у 12 поверхів.
показать весь комментарий
23.07.2024 21:05 Ответить