3609 посетителей онлайн
60 620 150

Причина катастрофы на Покровском направлении - высшее командование, - комбат Филимонов

Філімонов про новостворені бригади

Неподготовленные к боевым действиям бригады ставят защищать на участки с большой ответственностью, как следствие, они теряют позиции.

Об этом в интервью NV заявил командир 108-го отдельного батальона Волки Да Винчи капитан Сергей Филимонов, передает Цензор.НЕТ.

Ранее Филимонов заявлял, что "причина катастрофы на Покровском направлении - высшее командование."

"Относительно нереалистичных задач, о которых я говорил, - прежде всего я имел в виду новосозданные, "зеленые" бригады, которых ставят на полосу с большой ответственностью, дальше они теряют (позиции. - Ред). И из-за этого страдает и общая ситуация на фронте, и конкретно наше подразделение, наша бригада", - сказал он.

Филимонов отметил, что эффективность вновь созданных бригад определяется не по дате создания.

"Есть определенные пункты, по которым мы можем оценить неэффективную вновь созданную бригаду. Неэффективная новосозданная бригада формируется из офицеров запаса, формируется из офицеров, которые себя плохо проявили на прежних боевых должностях. На самом деле 155-я бригада, к сожалению, - далеко не единичный случай. Таких бригад почти 10. И это те, с которыми я встречался на фронте, которые стояли рядом. Их, на самом деле, очень много", - сказал командир.

По словам Филимонова, новосозданные бригады вообще не имеют понимания организации боевой работы или в них есть лишь единичные боевые командиры, которые могут хоть как-то управлять боем.

"И, по факту, это бригады, три-пять тысяч человек, среди которых нет специалиста "артиллерист", "РВПшник", "танкист", "механик". Они все - пехота, начиная от делопроизводителей и заканчивая саперами и разведчиками. То есть их даже по специальности не обучают.

Если мы говорим о замене на фронте и о комплектации бригад. Все равно, этими же людьми, только неподготовленными, необеспеченными, неквалифицированными и низкомотивированными будут так же комплектовать старые бригады, которые там будут стоять. Так же они не поменяют старую бригаду, которая поедет на ротацию, никто не поедет на ротацию", - добавил он.

Филимонов отметил, что вновь созданные бригады все равно становятся частью старых бригад, а точнее - неэффективной частью.

"Извините, так, может, неправильно говорить, но скажу как есть. Они становятся мясом по факту", - отметил он.

Командир также отметил, что у Украины еще много сил.

"И для этого точно не надо уменьшать призывной возраст до 18 лет. Если мы создадим в армии условия, в которых можно будет воевать, быть эффективным и классно готовиться, я вам гарантирую, многие ребята 18, 19, 20, 21 лет пойдут сами на фронт.

Люди есть, людей очень много, техника есть, техники очень много, вооружение есть, его так же очень много. Нам (имею в виду высшему командованию) надо делать нормальный аналитический отдел, который сможет нормально, правильно описать проблему. Проблему распределения, подготовки, управления людьми", - добавил он.

Ситуация в 155-й бригаде

Напомним, 1 января 2025 года главный редактор Цензор.НЕТ Юрий Бутусов изложил ряд фактов об обстоятельствах формирования и функционирования 155-й механизированной бригады "Анна Київська", которая вступила в бой под Покровском и несет там значительные потери.

По его словам, 155-я бригада столкнулась с рядом проблем: перед первым боем ее самовольно оставили 1700 военных, командира бригады уволили сразу после боя, а один из руководителей формирования бригады умер от сердечного приступа.

Бутусов провел длительное расследование для того, чтобы выяснить, что именно привело к значительным потерям среди личного состава бригады и техники и массовому СОЧ.

В октябре 155-я бригада выехала на обучение во Францию. Туда направили 1924 военнослужащих, из них опыт военной службы более года был только у 51, опыт до года - у 459 военнослужащих, а большинство, 1414, были только зачислены на службу и служили менее 2 месяцев, около 150 человек были направлены во Францию даже без прохождения БЗВП. Во Франции сбежали около 50 военных бригады.

Главный редактор Цензор.НЕТ сообщает и о том, что бригаду не обеспечили необходимым вооружением. В частности ни одного дрона для выполнения боевых задач бригада от государства не получила. Также, по данным Бутусова, полностью отсутствовали средства РЭБ. Бригаду обеспечивали волонтеры.

Кроме того, все 120мм минометные мины производства предприятия Минстратегпрома, которые выдали бригаде, оказались бракованными.

2 января стало известно, что ГБР начало расследование относительно массового СОЧ в 155-й бригаде "Анна Киевская" после появления соответствующих публикаций в СМИ. В свою очередь, в Министерстве обороны Франции не комментировали информацию о том, что подготовленная вооруженными силами Франции 155-я бригада "Анна Киевская" стала объектом расследования в Украине.

Также в начале января стало известно о результатах заседания Ставки Верховного Главнокомандующего в отношении 155-й ОМБр "Анна Киевская".

5 января главнокомандующий ВСУ Александр Сырский пообещал нарастить способности 155-й бригады и признал, что есть проблемы, требующие решения.

Главный редактор Цензор.НЕТ Юрий Бутусов заявил, что формирование новых бригад без их обеспечения является грубой ошибкой, которая дорого стоит для страны.

Топ комментарии
+90
Зелені бригани, зелений презедент, країна зеленеих мрій. Все як хотів вумний нарід
показать весь комментарий
16.01.2025 09:43
+69
Байден, Дуда, Шольць, Макрон, королі Чарльз та Херальд V тощо. Ну і Порошенко, куда ж без нього.
показать весь комментарий
16.01.2025 09:51
+63
Зараді власного рейтінгу Зеленський знехтував вимогами Головкома Залужного шодо маштабної мобілізації 500 000 і підготовки їх як резерву СОУ ще півтора року тому. І бригади досвідченні треба розгортати у дивізії а не формірувати нові недосвідчені ЗЕлені бригади на кшталт 155. Заради власного рейтінгу Зеленский вбиває українців.
показать весь комментарий
16.01.2025 09:50
Комментировать
Сортировать:
Страница 2 из 2
Колаборанти-малороси на чолі з Єрмаком, Зеленським та Сирським повільно, але планомірно здають Україну кацапам, виконуючи домовленості Оманської стрілки! Смерті людей та руйнування країни - це так, неминучі виробничі витрати... Незрозуміло тільки, чи в них ніколи не було совісті і розуму, чи вони втратили її зараз при вигляді грошей? Адже все рівно подохнете, і гроші не допоможуть...
показать весь комментарий
16.01.2025 11:23 Ответить
єрмачю владу - геть!
показать весь комментарий
16.01.2025 11:25 Ответить
Причина - мудрий нарід в 2019-му році, все інше наслідки
показать весь комментарий
16.01.2025 11:25 Ответить
Кадри вирішують усе(с).
Головним критерієм у підборі кадрів була ефективна праця та здатність виконувати поставлені згори завдання.
А тут, куди не плюнь, суцільне лайно, починаючи з тих, хто згори
показать весь комментарий
16.01.2025 11:29 Ответить
Причина Зеленський і його люди
показать весь комментарий
16.01.2025 11:37 Ответить
За бусифікацію ні слова.Не будуть воювати бусифіковані.
показать весь комментарий
16.01.2025 11:42 Ответить
.. не хочеш кормити свою армію ..будеш кормити чужу!! Не хочеш воювати у своїй армії..будеш воювати у чужій!! Але тут ти можеш попручатися... покричати... побачити підтримку небайдужиш ідіотів на вулиці... Хтось навіть буде намагатися тебе захистити.. А там ти ..як покірне телятко прийдеш сам... І ніхто не кинеться тобі допомагати ...і 100 відсотків пройдуть мимо... відвернувши рило... РЕАЛЬНІСТЬ?
показать весь комментарий
16.01.2025 12:43 Ответить
Де там? Скоро мирні угоди будуть.Москалі воюють за великі гроші,яких в них ніколи не булоТі полонені з днр,не дуже і не хотіли воювати.

Казочки,що на НАТО поженуть,це дурня вже і зараз навіть не кажуть.Бо українці тисячами будуть НАТО здаватися,як мінімум.Чи будуть бігти на амбразури?
показать весь комментарий
16.01.2025 15:22 Ответить
....так вже з Криму..Мелітополя..зі смердячої Даунбасіїї у кацапській армії воюють... і НЕ ДОБРОВІЛЬНО!!! І не втікають..а дохнуть.... Не називайте казочкою те...що може стати реальністью. У 2022 ніхто не вірив..що кацапня розв*яже таку війну. У 2025 році Ви не вірите...що кацапня нападе на НАТО. А от попробує пробити Сувалківський коридор..і що? І кацапсячі ніколи не рахували свій скот на всіх війнах. Друга світова Вам не показовий приклад? А сьогодні бусифіцировані тікають з ЗСУ..а з кацапсячої армії вони не втічуть... Їх там просто покладуть ..як і свій скот. І НІЧОГО НЕ ЗРОБИШ! У всіх війнах спочатку гинули патріоти і добровольці...а потім примусово брали всіх. І СРСР це забезпечило перемогу.. І по іншому не буде. Тільки примус... який на війні був ПОВСЮДИ..у всіх арміях..які воювали. І покарання для втікачів... яке було повсюди.
показать весь комментарий
16.01.2025 19:53 Ответить
Війну дозволили,навіть кораблі США з Чорного моря забрали,щоб москалям незаважати,а москалі слабкіші за совок

Звісно не нападе на НАТО.Зараз кацапи платять космічні гроші,що біднота йшла на війну.Такого ніколи не було.Українці в другу світові за москалів воювали.

Москалі не тікають і не здаються,бо в більшості хочуть воювати.Он полонені не проти воювати,коли їх показують.В дома іпотека,сім'я і гроші потрібні.Саме тому і йдуть.

Війни закінчиться.А москалів Україна не розіб'є,як союзники нацистку Німеччину.Немає шансу на таке.Буде зупинка війни і розмежування.

Совка би не врятувало гарматне м'ясо,якби не допомога союзників.Так ше німців в 5 разів було менше.І танків на момент 1941 року було менше.Совки просто кінчені нездари.А в нашій війні в москалів всього в рази більше.Вони літаками кожен день бомбардують.Буває і по 100 і більше авіаударів наносять.

Що було колись,те за гуло.
показать весь комментарий
16.01.2025 21:12 Ответить
..все Вами перераховане..це складові частини війни. А мова про ПРИМУСОВЕ виконання ролі солдата на війні. І по іншому неможливо. Не хотіли воювати у 41-му ні німці..ні радянські.. ні американці....
А кацапсячі йдуть дійсно за гроші...і воюють ..бо щнають...що його чи наші завалять..чи свої. У них обнуляють достатньо багато..і це факт. І природна тупість кацапа..з промитою пропагандою башкою... починає працювати тільки тоді..коли бачить..що тут дорога у один кінець. Тому і стріляються вони безстрашно... розуміючі..що іншого не буде.
А що відносно історії...Так німці дурницю вчинили. Признай у 1941 році Українську державу... і сотні тисяч українців воювали б у вермахті..не задумуючись. Як і словаки..чехи...мад*яри з румунами...тощо. Бо кацапсячі дуже насолили українцям. Але все це дійсно минуле. Сьогодні навіть звірства кацапів не дуже хвилюють наше українське стадо. Світ став на голову!! Повторюються дії 20-го сторіччя. Гітлер - Сталін поставили світ на голову... Путін - Трамп ставлять світ теж на голову. А далі... тоді друга світова... а зараз тільки сподіватися залишилося...)))
показать весь комментарий
16.01.2025 21:35 Ответить
Путін цю війну почав,Байден і адміністрація її дозволили.США заробили дивідендів на цій війні.Москалі повистрілювали всі запаси ракет.На зброю США уклали контракти,обновили склади.

Не буде світових війн.
показать весь комментарий
16.01.2025 21:56 Ответить
...я привіз Вам МИР для цілого покоління!!! Чемберлен. 1938 рік.
Не буде світових війн !!! Літій Неоненко. 2025 рік.
P.S Війну почав Путін... а дозволив її безхарактерний чорношкірий Обама та мудрий український нарІд ..який навесні 2019 року показав свою тупість і дурість дуже яскраво!!!
показать весь комментарий
16.01.2025 22:09 Ответить
Вела війна вже за Байдена почалася.Чемберлени це з колишніх епох.В нас регіональний конфлікт з москалями.Всі ключові гравці з термоядерними бобами і сидять в Радбезі ООН.Воювати можуть тільки ядерні,з неядерними.Як США з Іраком,чи москалі з Україною.В нас то є АЕС,але ядерної зброї немає і не буде в найближчій перспективі.На НАТО не нападуть.Бо НАТО під США і виводити війська з Європи,США не буде.
показать весь комментарий
16.01.2025 22:19 Ответить
Чемберлен..це колишне... Літій Неоненко..це майбутне!!! Але результат може бути однаковим!! І якщо Чемберлен помилився..то дуже сумнівно, що Ви Шановний не помияєтеся теж. Ну і якщо Ви вважаєте війну між нами і рашкою регіональним конфліктом ... то далі спілкуватися з вами нема сенсу. Буває одне словосполучення , написане людиною... показує повну відсутність розуміння, що відбувається у світі. Ви це підтвердили дуже яскраво. Тому... я спілкуюся з розумними людьми. Нажаль..це не Ви! Найкращого у фантазіях!)))
показать весь комментарий
16.01.2025 22:28 Ответить
Я сьогодення.А результат буде таким,як буде.Так це регіональна війна.Це не світова війна.Ви то все знаєте,що в світі відбувається.На форумах одні генії сидять.А в реальності якась фігня.
показать весь комментарий
17.01.2025 00:34 Ответить
Реальність інша.Бусифіковані не воюють і тікають одразу цілими відділеннями.Це ж не я придумав.
показать весь комментарий
16.01.2025 15:24 Ответить
"бригади наступу" змінилися на "зелені бригади"...
показать весь комментарий
16.01.2025 12:03 Ответить
Все ще більшості дописувачів ввижається перемога?. Ні - перемир'ю? Ну-ну. Ще кілька тижнів і москальський чобіт доптатиме центральну Україну.
показать весь комментарий
16.01.2025 12:22 Ответить
2-3 тижні(с)
показать весь комментарий
16.01.2025 13:10 Ответить
Народ лає "офіс простих рішень", а сам завжди шукає "прості відповіді". Хто винен, Зеленський і тупі генерали. Я взагалі вважаю що проблема не в ЗСУ. Покажіть мені армію яка витримає таку війну.
показать весь комментарий
16.01.2025 12:46 Ответить
Війна - це продовження політики. Щоб не доводилося витримувати таку війну, треба обирати до влади розумних людей, а не клоунів.
показать весь комментарий
16.01.2025 15:47 Ответить
Даю приклади. Фінляндія (1939-1940), Афганістан (1979-1989). США застрягли у в'єтнамській війні, з Сирії втік Асад.
показать весь комментарий
16.01.2025 23:35 Ответить
Зимова війна тривала 1,5 місяці. Афганська була така ж недовійна як американська Афганська, де роками сиділи на базах нічого не роблячи, навіть втрати однакові (мізерні за багато років війни). Зараз на війні вбитих і поранених вже менше тільки в два рази ніж у 20-річній В'єтнамській війні. Про Асада це жарт?
показать весь комментарий
17.01.2025 11:55 Ответить
треба більше такого зрадойобського ниття про тяжкі будні ухилянтів і скотське відношення до маминих квіточок у армії. І тоді одразу всі хто ще не наважився - стануть і підуть рекрутуватись до лав ЗСУ, відбою від рекрутів не буде!
показать весь комментарий
16.01.2025 13:09 Ответить
Питання в тому, що наразі Україна захищається залишками складу ЗС який був на початку вторгнення + небайдужі люди з поповнення перших днів та ще пари місяців війни, то ж про це і ідеться , що замість створення нових, та загалом недосвідчених, було б доцільно забезпечити повноцінне підживлення діючих військ. Це відбувається , але ж зовсім не в тому обсязі, та й не в тої кількості. Зрозуміло, що підготовка за кордоном мала, насамперед політичне підґрунтя, але ж від того, що така кількість людей , ще, на такий термін часу, та ще з нульовим досвідом, це "ні в які ворота" . Тож за ціну, тупісті та боягузтва, ціну рейтингу, сплачуємо зараз.
показать весь комментарий
16.01.2025 13:21 Ответить
Тому що йде постійна текучка, набирають нових людей з словами що нехватає на передовій, їх як небудь ускорено навчають і за місяць опиняються причому на досить складних напрямках, тепер ніби збільшили до 1.5 місяці. Те саме стосується і піджаків - офіцерів запасу, місячні курси. Хоча мінімальний термін що готують інші армії це 3 місяці та 6 місяців для офіцерів та сержантів. Совок що не рахувався з людьми в 2 світову також в результаті дійшов до цього і в 43 роках уже 3 місяці підготовка.

В результаті необстріляні, погано навчені, без реального злагодження бригади, якими керують командири без досвіду та без фактичного навчання, несуть втрати і виникає нова необхідність в поповненні. Причому через залишення ними позицій, втрати несуть і їх сусіди. І це все усугубляється поганим забепеченням підрозділів, відсутністю дронів та снарядів.

І проблема була ще з початку війни, та не вирішувалась ні колишнім генштабом ні новим, тепер ніби новий командувач Драпатий висловлює хороші думки, але як воно буде побачимо.
показать весь комментарий
16.01.2025 16:11 Ответить
Погоджусь. Треба додати ще дійсно саме забезпечення, бо ж ті "корчи" з якими зустрічали ворога та ї те, що, наразі, залишається у досвідчених бригадах, це жах. ( надія більш на востановлені трофеї) Тож про забезпечення новою технікою бойових бригад як що і ідеться, то по краплі, бо це вимагає як часу, так і відриву від, безпосередньо, участі. Натомість, у новоутворених, але ж практично без досвіду та, прямо кажучи, з низкою психологічно планкою , все більш-меньш .Тож погоджусь з Вами, що у стані, яки ми є зараз, нам залишилось, підтримувати своїх хлопців , та мати віру у позитивні зміни.
показать весь комментарий
16.01.2025 17:47 Ответить
Зеленський з єрмаком та стефанчуки з шмигалем, ведуть Україну до катастрофи та злиття її прутіну ще 2019 року!
Їм на заваді, стали Українці!
Смерть рашистам та їх прихвостням в Урядовому кварталі!!!
показать весь комментарий
16.01.2025 13:28 Ответить
Кажу чесно від серця. Я - офіцер у запасі. Запропонують мені посаду у бригаді сьогодні за моєю останньою посадою - я відмовлюсь. Моя кваліфікація для 1995 року допустима. Для 2025 року - майже нічого не важить. Вчитись пізно. Заважати у бою - це не мій вибір. Проте ніхто вже мені й не запропонує - мій вік завадить. Але я закликаю всіх, хто ще придатний йти у нові бригади, ЗВАЖТЕ всі свої знання, досвід. Не беріть на себе гріх керувати при відсутності бойових навичок !
показать весь комментарий
16.01.2025 13:37 Ответить
комбати - 50 літні офіцери запасу-ветеринари це реальність. йо.аний совок.
показать весь комментарий
16.01.2025 14:30 Ответить
Вы лучшие расскажите что там с шахтой с новым многомиллионным оборудованием под Покровском, будут взрывать, или сдавать кацапик под ключ? Я уже третий месяц об этом говорю. Ахметову привет.
показать весь комментарий
16.01.2025 15:49 Ответить
Так а читати щось пробували? Чи ви можете тільки писати?
показать весь комментарий
16.01.2025 16:01 Ответить
Щось пробувпв , а все звичайно не можу. І що там є з читального матеріалу?
показать весь комментарий
16.01.2025 16:06 Ответить
Підірвали стволи. Шахти нема.
показать весь комментарий
16.01.2025 16:14 Ответить
Дякую! Я до речі вашого ніка пару разів на вудку ловив
показать весь комментарий
16.01.2025 19:57 Ответить
Вміють воювати чи не вміють. Здатні чи нездатні. Хочуть чи не хочуть. Какаяразніца! (С)
показать весь комментарий
16.01.2025 17:53 Ответить
Все делается как учили вовочку кремлядские кураторы......
показать весь комментарий
16.01.2025 18:13 Ответить
Виявляється, жодна бусифікація та тупе м'ясо ЗСУ не потрібні.

Отак правда і вилізла, що цим займаються бандити, яких найняли кацапські шпіони.

Пошана капітанові за пруф.
показать весь комментарий
16.01.2025 18:42 Ответить
"новосозданные бригады вообще не имеют понимания организации боевой работы или в них есть лишь единичные боевые командиры, которые могут хоть как-то управлять боем"

А у рашистов с этим(не только в новосозданных, а и повсеместно) наверно вообще швах? И получается продвигаться лишь из-за численного перевеса.
показать весь комментарий
16.01.2025 22:47 Ответить
Зєля має піти. Потрібно виходити на мирні пікєти. Я готовий приймати участь фінансово і особисто
показать весь комментарий
17.01.2025 06:57 Ответить
Філімонову напевно буде нелегко після цієї заяви.
показать весь комментарий
17.01.2025 10:51 Ответить
Комбат побрякушка знає напевно хто і в чому винен,я вірю йому!
показать весь комментарий
17.01.2025 17:52 Ответить
Ну не может быть бенин, Оманский Нарик и четырежди уклонист с офшорами и бизнесом в маЦкве главнокомандующим как и президентом, это Мразь сдающая интересы и территории Украины с фсбєшником Елдаком!!!
показать весь комментарий
18.01.2025 07:46 Ответить
Страница 2 из 2