5493 посетителя онлайн

Венгрия требует санкций ЕС против трех чиновников Минобороны Украины из-за смерти венгра после мобилизации, - Сийярто

Министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто

Глава МИД Венгрии Петер Сийярто призвал Евросоюз ввести санкции против трех должностных лиц в Минобороны Украины и ВСУ из-за смерти этнического венгра Йожефа Шебештьена якобы после принудительной мобилизации военными ТЦК на Закарпатье.

Об этом министр заявил в своем обращении, передает Цензор.НЕТ.

В частности, Сийярто раскритиковал мобилизацию в Украине и заявил, что в стране продолжается "охота на людей".

Также венгерский министр возмутился, что европейские лидеры, мол, "отворачивают голову от этой ситуации". Поэтому, по словам Сийярто, виновных необходимо "найти и наказать".

Он добавил, что правительство Венгрии подало свою инициативу о введении санкций против трех должностных лиц Министерства обороны Украины и руководства армии, которые, по мнению венгерских властей, контролируют призыв в Украине.

В то же время о каких украинских чиновников именно идет речь, Сийярто не уточнил.

Что предшествовало?

Напомним, накануне венгерское издание Telex сообщило, что МИД Венгрии вызвало посла Украины в Будапеште Федора Шандора из-за смерти жителя Закарпатья с венгерским гражданством, которого якобы несколько недель назад избили военнослужащие ТЦК.

В частности, заместитель министра иностранных дел Левенте Мадьяр заявил, что работники украинского ТЦК силой задержали венгра и отвезли в военкомат, где его якобы били железным прутом.

В то же время его родственникам из Венгрии, мол, говорили, что с мужчиной все в порядке. Однако тот умер от полученных травм.

Впоследствии в Сухопутных войсках ВСУ отреагировали на эту новость, заявив, что этот человек имел украинский паспорт, а звали его Иосиф Шебештень.

Командование ВСУ рассказало, что мужчину мобилизовали законным способом, однако впоследствии мужчина ушел в СОЧ. А уже через две недели после этого он умер вследствие тромбоэмболии легочной артерии, а следов побоев на нем не обнаружили.

Топ комментарии
+10
Ці угорці такі дивні, чомусь не вірять офіційним повідомленням ТЦК і розганяють вороже ІПСО. Всьому світові відомо, що сцени побиття нібито покидьками з ТЦК українських громадян знімаються в кацапських павільйонах, реально ніхто з тилових героїв, подвиги яких відомі всій країні, ніколи не підніме руку на цивільного, який, по суті, їх кормить.
показать весь комментарий
16.07.2025 18:43 Ответить
+9
Але ж не буряти ?
показать весь комментарий
16.07.2025 18:28 Ответить
+9
Що саме ти "підтримуєш"? Втручання уряду Угорщини, у ВНУТРІШНІ СПРАВИ УКРАЇНИ?. Ти про "державний суверенітет" щось чув?... А про "дію закону у просторі"?
Той "угорець" - "угорець" лише за національністю. В першу чергу він - ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ... Згідно з Конституцією України, у нас діє ЄДИНЕ ГРОМАДЯНСТВО. А це говорить про те, що для України важливим є тільки громадянство України. Навіть, якщо затриманий, якимсь чином, отримав ще й паспорт громадянина Угорщини - владу України це "не колише", поки він перебуває на території України... Сійярто відкрито "мухлює" з інститутом громадянства - а ти його "підтримуєш"...
показать весь комментарий
16.07.2025 18:32 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Що саме ти "підтримуєш"? Втручання уряду Угорщини, у ВНУТРІШНІ СПРАВИ УКРАЇНИ?. Ти про "державний суверенітет" щось чув?... А про "дію закону у просторі"?
Той "угорець" - "угорець" лише за національністю. В першу чергу він - ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ... Згідно з Конституцією України, у нас діє ЄДИНЕ ГРОМАДЯНСТВО. А це говорить про те, що для України важливим є тільки громадянство України. Навіть, якщо затриманий, якимсь чином, отримав ще й паспорт громадянина Угорщини - владу України це "не колише", поки він перебуває на території України... Сійярто відкрито "мухлює" з інститутом громадянства - а ти його "підтримуєш"...
показать весь комментарий
16.07.2025 18:32 Ответить
І що громадян України можно бити?? Чим ми тоді краще за кацапів?
показать весь комментарий
16.07.2025 19:09 Ответить
Тут мова йде не про "побиття" - про це хай військова прокуратура розбирається... Тут мова ведеться про те, що офіційні представники влади Угорщини пхають носа у внутрішні питання України... Є такий принцип - "дія закону у просторі". Він говорить про те, що чинне законодавство держави розповсюджується лише на територію цієї держави. Сійярто - громадянин Угорщини, її міністр закордонних справ. Побитий - громадянин України. Побитий він був на території України, представниками влади України. Тому саме Україна і має право розбираться з цим питанням...
показать весь комментарий
16.07.2025 20:04 Ответить
спіткнувся впав, перелом черепа
показать весь комментарий
16.07.2025 18:28 Ответить
Але ж не буряти ?
показать весь комментарий
16.07.2025 18:28 Ответить
Ці угорці такі дивні, чомусь не вірять офіційним повідомленням ТЦК і розганяють вороже ІПСО. Всьому світові відомо, що сцени побиття нібито покидьками з ТЦК українських громадян знімаються в кацапських павільйонах, реально ніхто з тилових героїв, подвиги яких відомі всій країні, ніколи не підніме руку на цивільного, який, по суті, їх кормить.
показать весь комментарий
16.07.2025 18:43 Ответить
Угорці просто хочуть Закарпаття як умога швидше. Вся їхня поведінка про це кричить. Але це не заважає певним особам в Україні, підспівувати їм.
показать весь комментарий
16.07.2025 21:41 Ответить
Нічого, пройде війна і буде і сіярто і орбанто запитано- "а що це армія Угорщини робила за маневри коло Українського кордону в лютому 2022 року". А доки вони просто прикриваються нашими біженцями як як звичайні кіднепери.
показать весь комментарий
16.07.2025 19:01 Ответить
А ще дуже цікава доля тих 20 українських військовополонених, яких рашка віддала по домовленості Угорщині ще майже на початку війни, у 2023 чілішолі! В Україну повернулися п'ять чи шість, а інші? У перших інтерв'ю після полону усі хотіли додому, в Україну. То де ж решта?! Рабами зробили? На органи порізали? Назад х**лу віддали?! Де наші люди, Сійярто Орбанич?!
показать весь комментарий
16.07.2025 22:13 Ответить
Прям "бальзам на душу" усім "не створеним для війни" ухилянтам.
показать весь комментарий
16.07.2025 19:04 Ответить
Щирий українець, пан Иванов (ще й кацапською), де сам воюєш? Невже десь під Улан-Уде?
показать весь комментарий
16.07.2025 21:45 Ответить
Навіть зломанний годинник ( Орбан ще той покидьок) два раза на добу показує правильний час. Ще жодного тцкшника не покарали за побиття, знущання, або за мобілізацію людей з оформленою відстрочкою.
показать весь комментарий
16.07.2025 19:08 Ответить
Угарщина йде н@х@й!
показать весь комментарий
16.07.2025 20:17 Ответить
Що робило те мадярське гімно в Україні де мадяри де Україна