3762 посетителя онлайн

Российский дрон ударил по кораблю ВМС ВСУ: один военный моряк погиб

дунай

Российские оккупационные войска поразили один из кораблей ВМС ВСУ. Один член экипажа погиб, несколько ранены.

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом в комментарии Укринформу сообщил представитель ВМС ВСУ Дмитрий Плетенчук.

"Относительно информации о поражении одного из кораблей ВМС ВСУ: мы подтверждаем факт удара по кораблю, сейчас идет устранение последствий атаки. Большая часть экипажа находится в безопасности. Продолжается поиск нескольких военных моряков. К сожалению, один член экипажа погиб, несколько ранены", - сообщил Плетенчук.

По данным издания "Думская", инцидент произошел после полуночи. Средний разведывательный корабль "Симферополь" находился на реке Дунай, когда его поразил российский безэкипажный морской катер. В результате взрыва образовалась пробоина, и судно перевернулось на борт. Часть членов команды считается пропавшими без вести".

Как сообщается, "Симферополь" - средний разведывательный корабль Военно-морских Сил Украины (корабль радиоэлектронной разведки на базе СРТМ проекта 502ЕМ, его построил столичный судостроительный завод "Кузница на Рыбальском" на основе корпуса рыболовного траулера проекта 502ЕМ. Спустили на воду его 23 апреля 2019 года, а 21 октября того же года отбуксировали в Одессу для установки специального оборудования и проведения испытаний.

Топ комментарии
+38
Саме цікаве, що кацапи вчаться швидко, переймають досвід, мовчки без пафосу і використовують.
А ми тільки чуємо рекламу паляниць, пекло і фламінго.
Невідомо коли іх використають, зате вже всім все розповіли ,і скільки ми побудуємо, і характеримтики.
Відсотки наше все...
показать весь комментарий
28.08.2025 14:57 Ответить
+26
Ну так хотіли шоу, вибрати шоумена, отримали шоу ...
показать весь комментарий
28.08.2025 15:04 Ответить
+22
піарщики при владі - горе в країні
показать весь комментарий
28.08.2025 15:02 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ну шо, допіарилися?
показать весь комментарий
28.08.2025 14:50 Ответить
А про який ти піар згадуєш???????
показать весь комментарий
28.08.2025 14:56 Ответить
Саме цікаве, що кацапи вчаться швидко, переймають досвід, мовчки без пафосу і використовують.
А ми тільки чуємо рекламу паляниць, пекло і фламінго.
Невідомо коли іх використають, зате вже всім все розповіли ,і скільки ми побудуємо, і характеримтики.
Відсотки наше все...
показать весь комментарий
28.08.2025 14:57 Ответить
піарщики при владі - горе в країні
показать весь комментарий
28.08.2025 15:02 Ответить
З фпв дронами було так само. Україна була попереду, але поки наші розповідали які ми молодці, то договорилися до того, що кацапи бігають по тендровській косі і островам , як у себе вдома, всі траси на тій стороні гопр і олешків закриті захисними сітками давно, а до Херсона вже не проіхати бо вся траса під контролем кацапських фпв.
Ось така реальність хвастовства, реклами і пізд яжа.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:18 Ответить
Ну так хотіли шоу, вибрати шоумена, отримали шоу ...
показать весь комментарий
28.08.2025 15:04 Ответить
Так було задумано.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:06 Ответить
Мультик "Пограбування по..." Бачив? Італійську версію. Як бандюк готувався до пограбування. Ми так само готуємося до ураження противника.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:17 Ответить
А про "горішник" хто патякав?
показать весь комментарий
28.08.2025 16:54 Ответить
Нажаль на сьогодні 1 : 1
показать весь комментарий
28.08.2025 14:51 Ответить
1:1, це як????????
показать весь комментарий
28.08.2025 14:54 Ответить
Воїни ГУР уразили ракетний корабель "Буян-М" в Азовському морі Джерело: https://censor.net/ua/v3570969
показать весь комментарий
28.08.2025 14:59 Ответить
показать весь комментарий
28.08.2025 15:01 Ответить
Це я знаю, але дрони різні і пошкодження різні!!! Наш дрон літаючий, в мокшанський ,водний!!!! Тому і питання стояло таке!!!!
показать весь комментарий
28.08.2025 15:13 Ответить
1:1 це не про дрони, це про кораблі. У них набагато більший і значущий, отримав 2 влучання, але пішов своїм ходом. Наш менший і допоміжний, отримав одне влучання, сів мілину і втратив моряків. Якщо би не мілина, то затонув би. По факту 2 пошкоджені кораблі відправляться на ремонт. І якщо москальський - це ракетоносій, значить меньше ракет в залпі, то наш розвідувальний, зменшить наші можливості по виявленню ворога.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:28 Ответить
Влучання літаючого FPV дрона в корабельний радар і ураження морським безпілотним катером в борт, то не зовсім одне й те саме.
показать весь комментарий
28.08.2025 19:12 Ответить
Поперше в москальське корито влучив не один дрон, а два. А по друге, щоб було одне і те саме, то треба брати два однакових об'єкти для ураження, брати 2 однакових засоби ураження, влучати в одне і те місце, але повірте що результат буде все одно не однаковий. Це як взяти танки Т-90м і Т-54, обидва уражені, а в статистиці за кожен маємо 1.
показать весь комментарий
29.08.2025 08:45 Ответить
Ви порівняйте кількість вибухівки в безпілотному катері і в тих двох літаючих дронах. І подумайте, що небезпечніше для корабля - дірка в борту на рівні ватерлінії чи влучання в надбудову.
показать весь комментарий
29.08.2025 19:56 Ответить
Так, кількість вибухівки зовсім різна, на порядки. Але щоб порівнювати серйозність нанеснених пошкоджень треба визначити в чому ми це будемо вимірювати? В коштах, часі на відновлення, у втрачених можливостях для флоту в цілому або на одиницю часу, в шкоді, яку даний плавзасіб міг би нанести будучи цей час в строю і т.д. По факту у них виведений з ладу носій калібрів який несе нам реальну загрозу людських та матеріальних втрат, у нас розвідувальний човен, втрата якого підриває на якийсь відсоток наші розвідувальні можливості на воді. І так, якщо би наш корабель було би уражено на глибині, то вартість підняття і відновлення була би набагато більша, а в даному випадку він сів на мілину і вартість робіт буде меншою.
показать весь комментарий
01.09.2025 08:55 Ответить
Я порівнюю за кількістю загиблих, за можливістю самостійного пересування, за можливістю продовжувати виконання завдань та за вартістю і тривалістю ремонту.
показать весь комментарий
01.09.2025 12:03 Ответить
Якщо ви про те що сьогодні наші дрони вразили ракетний катер РФ, то пошкодити і потопити це дві великі різниці. Бо наш корабель перекинувся на борт і скоріше всього не затонув лише тому що перебував на мілині. Так що 1:0 не нашу користь.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:02 Ответить
Але якщо порівняти класи кораблів і їхню значимисть, то втрати думаю співрозмірні...
показать весь комментарий
28.08.2025 15:06 Ответить
Тобто, у нас вхід з моря річки не закриті? Швентайся хто хоче? Тим паче, поява у кацапів безекіпахних камікадзе це не новина.
Потужно, потужно! Гіперпотужно!
показать весь комментарий
28.08.2025 14:52 Ответить
Ну, це називається самовпевненість і недбалість з боку не тільки командира кораля, а і командувача ВМС, бо неналежним чином була організована варта устья Дунаю.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:06 Ответить
Вхід з моря в ДУНАЙ???? Ви загалі географію хоч трохи вчили? Як можна перекрити гирло Дунаю, міжнародної судохідної магістралі, половина якого до того ж належить Румунії?
Ви гіперпотужно розписалися у власному невігластві!
показать весь комментарий
28.08.2025 15:15 Ответить
взагалі-то вхід у Дунай теріторіально знаходиться виключно під українською юрисдикцією, тому там наразі можуть знаходитись тільки українські військові кораблі. Румунських там бути не може.
А проїбати вночі пересування невеличкого моторного човна, який за день до того дрейфував у морі на відстані сотні миль від гирла - це як два пальця... Нові часи - нові тактики війни на морі, де скоро теж з'вляться аналоги суходольних кілзон.
показать весь комментарий
28.08.2025 17:51 Ответить
Одне запитання, як цей дрон потрапив аж до Дунаю????
показать весь комментарий
28.08.2025 14:53 Ответить
Русня виявилася розумнішою за тих, хто не повинен був це дозволити.
показать весь комментарий
28.08.2025 14:59 Ответить
кацапи поперекривали все що тільки можна; чого варте лише загородження біля керченського мосту в два шари, не кажучи вже про бухти.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:05 Ответить
по морю дійшов до гирла.
показать весь комментарий
28.08.2025 17:55 Ответить
Це зрозуміло як два×два!!!! Як його не помітили??? Радари що виключили??? Це і є питання!!!!
показать весь комментарий
28.08.2025 18:20 Ответить
візуально помітити на поверхні моря шистиметровий об'єкт сірозеленого кольору, який височить над водою на півметра, практично неможливо. Радари теж його не бачать, бо вуглепластиковий корпус і декілька деталей на палубі практично не дають ніякої сигнатури. Якщо у вас ще є питання, то постараюсь відповісти.
показать весь комментарий
28.08.2025 19:05 Ответить
Дякую, я в курсі!!! Наші дороги ж ліпше??? Але їх мокшанії зустрічають заздалегідь!!! Ось про що я!!!!
показать весь комментарий
29.08.2025 00:46 Ответить
Дрони.....
показать весь комментарий
29.08.2025 00:47 Ответить
так, можно зустріти заздалегідь на вході до військової бази, або на вході до порту у Криму, або на підході до керченського мосту, і для цього крім плавзасобів росіяни задіюють ще і авіацію, якої у них у Криму та Тамані немало базується. Тим не менш, при цьому ні один їхній корабель, який відійшов від бази, не застрахований ні разу від атаки БЕКа, який може тиждень, будучі непоміченим, дрейфувати у морі у режимі очікування. І у цю гру ми відповідно зараз граємо удвох. І наврядчи ви в курсі про подробиці, бо дописувачам форуму Цензора доповіді із спільного штабу Служби безпеки та Військово-морських сил ЗСУ про те, хто, як і де "зустрічає" БЕКи, не присилають.
показать весь комментарий
29.08.2025 01:43 Ответить
сирський тут ні до чого!!!!
сирський був на ставці з докладом, що кацапи на дніпропетровщині, то фейк іпсо та наклеп!!!
показать весь комментарий
28.08.2025 14:57 Ответить
Виникає питання: як туди цей ворожий БЕК потрапив? І як ним управляли оператори-рашисти?
Можна сказати, що як для українського флоту (флотилії) уражена ціль є "жирною". Тому, якщо командування ВМС України не зробить висновків і не вжиє заходів для захисту решти боєздатних кораблів, його потрібно негайно замінити на таке, що розуміється на ******** війні.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:11 Ответить
Виходить Старлінк на службі ворога?
показать весь комментарий
28.08.2025 15:22 Ответить
А ви правда думаєте, що вони не використовують старлінк?
показать весь комментарий
28.08.2025 16:15 Ответить
Тепер так не думаю.
показать весь комментарий
28.08.2025 16:19 Ответить
так же як і дрони-розвідники прилетіли на полігони де шикувались наші бійці і навели туди ракети, тільки надводні дрони припливли, хоча "какаяразніца" коли влада думає не про оброну, а про вибори як би ще протриматись десятиліттям і мародерити на війні
показать весь комментарий
28.08.2025 15:39 Ответить
ГЛОНАС нормально праює і на Дунаї, тому іхнй БЕК также туди дійшов, як і їхні КР долітаєть до наших об'єктів ВПК.
показать весь комментарий
28.08.2025 17:59 Ответить
Так корабель же ж не будівля чи інша стаціонарна споруда, яка має визначені навігаційні координати.
Хоча можливмй варіант, коли до гирла Дунаю ЬЕК йшов по закладеній у маршрут навігації, а потім підключився до LTE-мережі якогось із мобоператорів, щоби дронарі отримали можливість доведення цієї торпеди до цілі.

У пабліках з'явилось відео удару: рашистський БЕК серед білого дня безперешкодно допливає до корабля і потужним вибухом, скоріш за все, знищує його.
За такий про*об потрібно зняти з посад і віддати під суд як мінімум командувача ВМС та командира корабоя.
показать весь комментарий
28.08.2025 20:56 Ответить
корабель, коли стоїть на якірній стоянці, має визначені координати, як і будь-який інший стаціонарний обєкт. Крила-розвідники вільно літають над морем західніше Криму, і долітають до західного узбережжя. Над морем їх ніхто не збиває, тому побачити траулєр не було особливо важкою задачею. А БЕК вже плив до відомих координат, ГЛОНАС у росіян працює нормально, тому це не було надскладною задачею. А БЕК можно побачити візуально тільки тоді, коли він вже вас атакує, тому треба вже прийняти, що і на морі будуть існувати своєрідні кілзони, допоки буде точитись агресивна російська війна.
показать весь комментарий
28.08.2025 21:12 Ответить
У кацапів сьогодні буде оргазм по всіх каналах.
Так шо там, ми контролюємо західну частину Чорного моря?
Відеоз'вязок, вочевидь був хороший, бо це досить інтенсивно-судохідна ділянка.
показать весь комментарий
28.08.2025 15:12 Ответить
румуни зі свого берега теж провтикали невідоме кацапське одоробло? ната, ти шо?
показать весь комментарий
28.08.2025 16:01 Ответить
вхід у Дунай теріторіально знаходиться виключно під українською юрисдикцією, тому там наразі можуть знаходитись тільки українські військові кораблі.
показать весь комментарий
28.08.2025 18:01 Ответить
Як він попав Дунай..чому не перекриті протоки бонними загородженнями..а я забув ми не зможем будувати дороги