5062 посетителя онлайн

Украина закупит в Швеции до 150 новейших истребителей Gripen для ВСУ

Украина и Швеция подписали соглашение о намерениях по покупке истребителей Gripen

22 октября Украина и Швеция подписали соглашение о намерениях по закупке от 120 до 150 новейших истребителей JAS 39 Gripen E.

Как информирует Цензор.НЕТ, подписание соглашения состоялось во время встречи президента Владимира Зеленского и премьер-министра Швеции Ульфа Кристерссона.

Что предусматривает соглашение

Кристерссон отметил, что речь идет не о немедленных поставках, а о долгосрочной программе на 10-15 лет.

"Соглашение не направлено на поставки прямо сейчас. Речь идет о 120-150 истребителях Gripen серии E, которая только начинает производиться. Это позволит построить очень мощные Воздушные силы Украины. Это начало длительного путешествия на 10-15 лет", - пояснил он.

Зеленский также прокомментировал важность получения Gripen для ВВС Украины.

"Мы открываем новую и очень содержательную страницу в отношениях. Украины и Швеции. Сегодня есть первый документ, который открывает путь для получения Украиной очень серьезного флота боевых самолетов Gripen. Это очень классные самолеты, сильные авиационные платформы, которые позволяют выполнять большой спектр задач", - добавил президент.

Справочно

JAS 39 Gripen E - это последняя версия шведского истребителя, разработанная компанией Saab. Модель имеет более мощный двигатель, большую дальность полета и более совершенную радиолокацию и электронику, чем предыдущие версии.

Топ комментарии
+33
блд ви серйозно, 10-15 років??? це типа "нью-васюки" з остапа бендера?
показать весь комментарий
22.10.2025 16:42 Ответить
+19
Грядут новые распилы
показать весь комментарий
22.10.2025 16:42 Ответить
+16
Тільки в цьому буде сенс якщо з літаками буде і дальнобійне озброяння. А проти шахедів винищувачі зе як з молотком за комарами ганятись. До речі Ізраїль для боротьби з дронами і легкими наземними цілями закупляє у сша легкомоторні гвинтові літачки. Бо даже Ізраїль не може собі дозволити постійно використовувати важку і дороговартісну техніку
показать весь комментарий
22.10.2025 16:46 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Грядут новые распилы
показать весь комментарий
22.10.2025 16:42 Ответить
з ким?
з шведами, які й без того надають нам величезну допомогу?

якщо кацапські боти скавчать, то Гріпен гарний літак !
"надо брать!"

шведська техніка взагалі відмінної якості, наприклад, ті ж самі бмп CV-90

.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:25 Ответить
Що сказати хотів - не зрозуміло. Аби тільки серанути, так, крисевич?
показать весь комментарий
22.10.2025 18:21 Ответить
Краще запитай у найвеличнішого, де його 3 тисячі рожевих фламінго? Мабуть там, де будуть й гріпени.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:22 Ответить
Закрили тобі рот, але ти скулиш далі))) рюзке нє здаютса
показать весь комментарий
22.10.2025 20:45 Ответить
Чому деякі отакі як ти, якщо з чимось незгодні з тим хто висловлює думку, яка не вписується в наратив гей-гоп-перемоги, або висловлює стриману або скептичну оцінку щодо перебігу та перспектив війни та інших питань, відразу чіпляють ярлик "русня" "бот кацапський" ?
показать весь комментарий
22.10.2025 23:28 Ответить
Тому що тупі від природи. Аргументів їхня порожня макітра народити не спроможна, тож залишається голосніше волати "тримай ватніка!" й успіх забезпечено.
показать весь комментарий
23.10.2025 00:48 Ответить
блд ви серйозно, 10-15 років??? це типа "нью-васюки" з остапа бендера?
показать весь комментарий
22.10.2025 16:42 Ответить
Вони швидше їх не поставлять.Але це гучна новина.Для 150 літаків і припаси потрібні і величезхний штат спеціалістів.А нам дають і інші літаки.Не факт,що і половина буде.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:07 Ответить
Краще хоч 10-15 цих лікатів у наступному році, ніж 150 літаків через 10 - 15 років.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:14 Ответить
руZZкіє паруччікі, припинити паніку!

йдіть і застрельтесь в дальньому окопчику!

все у нас буде разом із шведами та європейцями!

.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:28 Ответить
Не хвилюйтеся так, всі пам'ятають тут ГБшного пенсіонера з погонялом Мишкевич, який призивав тут вбивати українців. І за що був справедливо забанений тут.
Це часом не ви були?
показать весь комментарий
22.10.2025 17:46 Ответить
це не Мишкевич, а Отаман Сірко наказав вирізати визволених українських бранців, які почали плакатись як їм було гарно в кримській неволі.

не переплутай

.
показать весь комментарий
22.10.2025 23:32 Ответить
Літаки зможуть почати постачати,протягом трьох років.Сьогодні заяву таку бачив.Це найновіша і модефікація і з нуля має виготовитися.В них і виробничі потужності не сильні.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:35 Ответить
поки приблизно 12 літаків на рік, але шведи обіцяють наростити виробництво вдвічі
показать весь комментарий
22.10.2025 21:09 Ответить
Так а перші зможуть постапвитися протягом трьох роеів.На другий рік їх ще навіть нек буде.І
ще потрібно укладати контракт.Це довга тяганина.А може ще взагалі і нічого не буде.
показать весь комментарий
22.10.2025 21:50 Ответить
Невже МІН ДІЧ повернув Буратіні бабло за обіцяне Фламінго?
показать весь комментарий
22.10.2025 16:46 Ответить
Ні,вони на закупівлю літаків з бюджета ******** ще бабла.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:14 Ответить
на закупівлю літаків у Швеції гроші не "пи..дять", а розходують, дарагой.

кінчай скавчати, кацапи у!

.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:31 Ответить
Тільки в цьому буде сенс якщо з літаками буде і дальнобійне озброяння. А проти шахедів винищувачі зе як з молотком за комарами ганятись. До речі Ізраїль для боротьби з дронами і легкими наземними цілями закупляє у сша легкомоторні гвинтові літачки. Бо даже Ізраїль не може собі дозволити постійно використовувати важку і дороговартісну техніку
показать весь комментарий
22.10.2025 16:46 Ответить
Дуже важливо, щоб Гріпени озброїли далекобійною ракетою "Метеор" :
https://militarnyi.com/uk/news/gripen-meteor/
показать весь комментарий
22.10.2025 17:59 Ответить
А ховати де ці літачки?
показать весь комментарий
22.10.2025 16:49 Ответить
ці літачки, гарні літачки!
вони й на шосе можуть сідати і обслуговуватись десятком технарів на мобільному пункті

Швеція - зроблено по-розумному !

.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:40 Ответить
Ціна літака https://www.google.com/search?q=Gripen&oq=%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B0%D0%BA+%D0%B3%D1%80%D1%96%D1%84%D1%96%D0%BD+%D1%86%D1%96%D0%BD%D0%B0&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIJCAEQIRgKGKAB0gEKMTcxNjJqMGoxNagCDLACAfEFkClG2zHpo_3xBZApRtsx6aP9&sourceid=chrome&ie=UTF-8&mstk=AUtExfBMA83EKwIqHOJNG4CHCNSiO2IT4SwFq7KaLgYy4KoDNfbXrfqZTFkaS39bakVlQPa2RLMG4pQ-TmuIOIyL56xPZpm6tuGZhgMUZbWcALSmRE6wo_BRrIUBjNbmH6Mp_p8IfpbBNhJ6TZ7K1LEOroMQY5kHt-jiU-4HMH26aIHRQbknQsYN7Qy6ot4GtygVevlamoO7QVBq5rU8YED6neZMVitT5xObiI5Sr8S-gp_NFqnb8MAAd_EFY-Yrs6XhkmqY_8LyAoI5vwpZ1x7kbGeJ&csui=3&ved=2ahUKEwiN9tnt-beQAxV1Q_EDHQjhIOIQgK4QegQIARAB Gripen залежить від версії та комплектації: від $30-60 мільйонів за старіші моделі до понад $228 мільйонів за нову версію JAS-39 Gripen E/F. Загальна вартість контракту може значно відрізнятися залежно від кількості літаків та умов постачання.
показать весь комментарий
22.10.2025 16:54 Ответить
Це не аваковщина купувати винищувачі за 228 мільйон?
показать весь комментарий
22.10.2025 18:09 Ответить
Вартість одиниці

US$ 30-60 млн для JAS 39C
.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:45 Ответить
Ви прочитали статтю? Написано що куплять нові JAS 39E. Господи.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:51 Ответить
Є ціна літака, умовно 50 мільйонів, а є контракт років на 20, з обслуговуванням і зброєю.
показать весь комментарий
22.10.2025 23:31 Ответить
Вартість за годину польоту $33 000-$42 000 для F-35 проти $4 700-$8 000 для JAS Gripen.
показать весь комментарий
22.10.2025 23:33 Ответить
Протягом терміну дії контрактy це стає набагато більшою проблемою, ніж вартість придбання літака за одиницю.
показать весь комментарий
22.10.2025 23:45 Ответить
Hові F-16 Block 70/72, для Філіппін та для Перу - 285 млн доларів за один F-16 з мінімумом озброєння.
показать весь комментарий
22.10.2025 23:55 Ответить
Купляють, щоб із них запускать Фламінго.
показать весь комментарий
22.10.2025 16:55 Ответить
Їх не треба запускати, вони вільно падаючі.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:40 Ответить
А як же раніше відмовлялись від Гріппенів на користь Ф-16 "щоб не створювати зоопарк різноманітної авіатехніки"? Що змінилось?
показать весь комментарий
22.10.2025 16:56 Ответить
змінилось. рижа макака каже що їм самим треба всю зброю, навіть бойове гімно мамонта і те не віддадуть.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:07 Ответить
+ 💯 👍🏿!

Європейські гроші мають працювати на європейський ВПК, а не годувати руду Америку

.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:42 Ответить
Ну и чего разкудахтались? НАМІРИ. Зеленые намерения ничего не значат. Были уже 3000 ракет, миллиарды деревьев, защиты электростанций, фортификации.
Я ВАМ НИЧЕГО НЕ ДОЛЖЕН.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:02 Ответить
вдох, видох як казав мілованов... і все буде)) і 3000 ракет і 200 літаків.. і гіперлуп.. дихайте.. бо гетьманцев податок на повітря скоро введе
показать весь комментарий
22.10.2025 17:05 Ответить
Грають у довгу щоб навіть онукам через 10 років була кормушка на оборонзамовленнях.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:08 Ответить
Через 10-15 років... далі можна не читати.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:10 Ответить
Польща закупила у Кореї 1000 танків К2 та 800 САУ К9 та декілька десятків літаків винущювачів. З 26 року відкриваються підприємства на терріторії самої Польщі по виробницву цієї техніки. Поставки почали у 23 році і розраховані до 28. Дебіли зеленского - відчуваєте різницю між захистом країни і ражакою по приколу та асфальтом для рашистів - ні. А поляки відчувають. Де отий нарік гроші візьме на ті 150 літаків.
показать весь комментарий
22.10.2025 17:44 Ответить
Та скільки він вже вкрав, то і на більше вистачить якщо відкриє свою скарбничку.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:05 Ответить
У Польщі теж контракти в майбутньому. Їх теж критикують, де вони візьмуть гроші.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:15 Ответить
Польща вже отримала перші партії техніки - читай - https://suspilne.media/265029-polsa-*********-ugodu-z-pivdennou-koreeu-pro-kupivlu-zbroi/
показать весь комментарий
22.10.2025 18:37 Ответить
У статті за вашим посиланням все в майбутньому часі. Ні про яку отриману техніку не йдеться. І навіть це всього лише частина грандіозного плану Польщі. Одні F-35 чого варті. Поляки поки не знають звідки візьмуть гроші.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:50 Ответить
Ти хочь бачиш за який рік інфа - за 22 рік. Вже давно отримала танки та САУ згідно контракту - https://ua.korrespondent.net/world/4541674-polscha-otrymala-pershi-tanky-ta-sau-iz-pivdennoi-korei#:~:text=%D0%A2%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8%20%D0%9A2%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B3%D0%B0%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%86%D1%96%20%D0%9A9%20%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%8F%D0%B3%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%8C%20%D0%BF%D1%96%D0%B2%D0%BD%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%BE%2D%D1%81%D1%85%D1%96%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%97,%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D1%94%20%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%20PAP%20%D1%83%20%D0%B2%D1%96%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BA%2C%206%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D1%8F.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:16 Ответить
10 танків з 1000
показать весь комментарий
22.10.2025 19:46 Ответить
Відчуваю по дебілізму - ти давишся на річніці коли це відбулось - 22 рік. Звернись до польского міністерства оборони, тиж у Польщі сидиш і якшо отримав громодянство тобі, можливо, буде відповідь. Отаке зелене лайно і обрало отого наріка.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:58 Ответить
Ви хоч читаєте інколи те , що пишете ? Польща завод будує у себе ?! Ну побудуйте і ви завод . Надовго його хватить ? Аби ото телепнути
показать весь комментарий
22.10.2025 18:18 Ответить
Читай - https://suspilne.media/265029-polsa-*********-ugodu-z-pivdennou-koreeu-pro-kupivlu-zbroi/
показать весь комментарий
22.10.2025 18:36 Ответить
Є чим гордитися Польщі : повним абсурдом. В наш час жоден танк навіть близько не доїде до передової, і 1000 танків К2- це гроші на вітер. Генерали, як завжди, готуються до минулої війни, а польські - до позаминулої.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:40 Ответить
У якому генштабі працюєшь чи консультуєш. Поляки не дебіли українськи - у них президенти не клоуни з сцени та генерали не вчились разом з генералами з рашки, як більшість українських, тай і в блоці вони давно. Ти за них не хвилюйся.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:24 Ответить
Я консультую від імені здорового глузду, а ти від чого? Чим доведеш, що "поляки не дебіли"? Їхні генерали якраз учились разом з генералами з рашки, та і в блоці вони недавно по історичних мірках.
показать весь комментарий
22.10.2025 19:34 Ответить
Тобі я взагалі нічого не винен доводити. Це в тебе, як у генерала хрінйьогознає яких військ, є упередження до дій поляків. А вони не дебіли українськи - вони все зроблять для можливого захисту країни, своєї.
показать весь комментарий
22.10.2025 20:01 Ответить
Поляки роблять все для того, щоб пустити фінанси своєї країни на вітер.
показать весь комментарий
22.10.2025 20:33 Ответить
Так, вони їба....і - шляхи треба будувати, ракетні програми закривати....
показать весь комментарий
22.10.2025 20:43 Ответить
Цей висер такий же, як про "Фламінго"?
показать весь комментарий
22.10.2025 17:45 Ответить
Всі сварять ідіота за його нову дурнувату ідею. Але треба оцінити яка ж гра. Як далеко дивиться наш лідор, хоча і не на століття, але на десятиліття точно. Мабуть і себе там в ролі президента бачить.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:02 Ответить
Где деньги,зин
показать весь комментарий
22.10.2025 18:13 Ответить
Меморандум про перспективи угоди про наміри. Наступний крок - дебати, пренія, і плюралізм думок
показать весь комментарий
22.10.2025 18:16 Ответить
Подібні контракти укладають не одразу, а декількома кроками: меморандум (угода про наміри), потім "мʼякий контракт", і лише потім "жорсткий контракт", де прописані всі деталі та умови, зокрема - обсяги, зобовʼязання сторін, терміни, відповідальність і навіть форс-мажор.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:30 Ответить
Що ти верзеш Ти особисто приймав участь по укладанні великих міждержавних угод? Теоретик.
показать весь комментарий
22.10.2025 20:38 Ответить
Васильку, ти теє, заспокойся. Багато чого в житті трапляється такого, що і на сон тобі не спадало
показать весь комментарий
22.10.2025 20:45 Ответить
Трапитись може все Але в час війни все відбувається з великим прискорення.як в міждержавних угодах,так і в створенні нових видів озброєння Війна--це прикорювач всіх рішень. А мислити і вирішувати в переривах сну--це метод баранів До речі ,я мав великій досвід по угодах в МИРНИЙ ЧАС--то вони були також на форсажі.
показать весь комментарий
22.10.2025 21:14 Ответить
Маю сподівання, що міждержавні угоди, до яких ти свого часу дійсно приклав власний розум і талант, успішно працюють на користь України. Але схоже, що ти не працював над контрактами із скандинавськими країнами в останній рік-два.
показать весь комментарий
22.10.2025 21:19 Ответить
І . З США Німетчиною, Польщею, Гвінеєю,Китаєм Фінляндією
показать весь комментарий
22.10.2025 22:40 Ответить
Безкоштовна консультація:

Мʼякий контракт (англ. soft contract) у міжнародних торговельних відносинах - це попередня домовленість або контракт, який не є остаточно юридично зобов'язуючим, але служить основою для подальших переговорів і укладення остаточного, юридично зобов'язуючого договору (hard contract). Такі контракти зазвичай містять загальні умови співпраці, наміри сторін, основні параметри угоди (наприклад, обсяг постачання, орієнтовна ціна, терміни), але залишають простір для уточнень і змін. Вони часто використовуються для закріплення домовленостей на ранніх етапах переговорів, коли сторони ще не готові брати на себе повноцінні юридичні зобов'язання.
показать весь комментарий
22.10.2025 21:24 Ответить
халва-халва-халва-халва...
показать весь комментарий
22.10.2025 18:32 Ответить
На тобi боже що нам не гоже...
показать весь комментарий
22.10.2025 18:39 Ответить
В теорії Україна могла б захищати небо ЄС і готувати першокласних пілотів за разунок ЄС... але не з мразєнським , у якого все у майбутньому часі...
показать весь комментарий
22.10.2025 18:44 Ответить
Літаючі вольво😁 але через 10 років! Пистец☹️
показать весь комментарий
22.10.2025 18:52 Ответить
Все може вийти як з 3000 "Фламінго": зелені чорти ******* пустими цифрами жоглювати.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:53 Ответить
Але постачати будуть тільки коли в Україні буде інший президент.
показать весь комментарий
22.10.2025 18:56 Ответить
та ні Зеленський розраховує ще 50 років водити українців за ніс як моісей пустелею..
показать весь комментарий
22.10.2025 23:23 Ответить
Зеленський повідомив, що Україна вже навчає пілотів, які керуватимуть цим типом винищувачів.

З десяток не нових Gripen можуть дати Україні негайно.

Для шведів це буде обкатка боєм і реклама у випадку успіху.
показать весь комментарий
22.10.2025 20:05 Ответить
DW
На початку вересня міністр оборони Швеції Пал Йонсон у розмові з профільним виданням Breaking Defense повідомив, що в Стокгольмі залишаються відкритими до дискусії щодо постачання старіших версій літаків Gripen, а саме версій C/D.
Ідею постачання цих винищувачів українським військовим підтримували й представники компанії-виробника Saab.
Наприкінці червня стало відомо про відмову міністерства оборони Швеції розібрати на запчастини одразу 60 винищувачів Gripen з метою "канібалізації" - використання їхніх вузлів і агрегатів для підтримки ********** версій цього літака.
Тоді ж українське профільне видання Defence Express повідомило, що такий крок теоретично можна розцінювати як сигнал на підвищення шансів передачі Україні цих літаків.
Крім того, на початку жовтня в міноборони України визнали, що очікують на надходження Gripen, хоч і не вказували, яких саме версій.
Згодом передача літаків цього типу Україні стала темою розмови між Зеленським і Крістерссоном на полях саміту Європейської політичної спільноти у Копенгагені.
показать весь комментарий
22.10.2025 22:49 Ответить
Через яку прокладку?)
показать весь комментарий
22.10.2025 20:16 Ответить
З кожним днем я впевнююсь,що Україна майже вся на сцені 95 кварталу. Держава на межі знищення,а ми обговорюємо про підписану угоду ПРО НАМІР. Ви що ідіоти--намір пуста бумага,да іще і про 10-15 років Сьогдні нічим захищатись від фашистів-москалів,а ми летимо для підпису якихось намірів До речі --чому на робочу зустріч з дружиною????Коштів немає на ЗСУ,а на туристичні дорогущі поїздки є. НАРОДЕ СХАМЕНІТЬСЯ!!!!!.
показать весь комментарий
22.10.2025 20:34 Ответить
а три тисячі ракет до кінця 2025 року ми вже виготовили?
показать весь комментарий
22.10.2025 21:11 Ответить
Наш Лідор розпочав конкурс капітанів з козирів. Апладіруєм стоя! 👏👏👏
показать весь комментарий
22.10.2025 22:38 Ответить
тільки Україні треба ці літаки ВЖЕ, а не через 15 років!

при зЄлЄнскАм у владі Україна стільки років не протягне.....
при зЄлЄнскАм у владі Україна вже зменшилась і в території, і в населенні за останні 6 років, і страшно подумати, що буде ще через 15 років.....

хоча воно і не дивно, бо жидо-кацапи рівно для такого результати і привели зЄлЄнскАвА до влади в Україні....
показать весь комментарий
22.10.2025 22:59 Ответить
Короч перебили новини про повну дупу в енергетиці Гріпенами. Чи надовго?
показать весь комментарий
22.10.2025 23:03 Ответить
Дайте тільки хоть 10 С/D з ракетами, щоб кабо-носи позбивать.
показать весь комментарий
22.10.2025 23:21 Ответить
Ці літаки уже зараз не такі вже й "новітні", через 10 років це буде уже сильно застаріла машина, принаймні на фоні шостого покоління яке вже на порозі. Але хай вже так, було б добре якби хоч ці були.
Ще цікаво, що за майже 30 років цих літаків випущено близько 300, а тут одна Україна збирається замовити 150. Цікаво ще, за які гроші. В України грошей нема. Тоді про що цей договір? Хто оплачує банкет? Віддавати всеодно доведеться нам. Чи дійсно літак 4 покоління - це панацея і цесаме те, в що потрібно першочергово так сильно вкладатися? Чи може є речі більш важливі і актуальні з огляду на характер нинішньої війни? Короче, запитань вистачає.
показать весь комментарий
23.10.2025 00:09 Ответить
ШО ВИ НАМ ТРЁТЕ ЧЕРТИ !!!??? 10 МИЛЛИАРДОВ ДОЛЛАРОВ США И НЕТ ПУТИНА !!! ИЛИ ВЫ ХОТИТЕ ПРОДОЛЖИТЬ !?)
показать весь комментарий
23.10.2025 01:01 Ответить
НАМ ТОМАГАВКИ НУЖНЫ БЫЛИ ЕЩЁ С ТОМОСОМ !)
показать весь комментарий
23.10.2025 01:34 Ответить