10112 посетителей онлайн

Военные не должны заниматься мобилизацией, системе нужна реформа, - Решетилова

Решетилова говорит о необходимости реформы мобилизации

Военнослужащие не должны непосредственно заниматься мобилизацией. 

Об этом в Facebook сообщила военный омбудсмен Ольга Решетилова, передает Цензор.НЕТ.

Проблемы мобилизации

Решетилова, комментируя убийство военного ТЦК и ветерана АТО Юрия Бондаренко во Львове, отметила, что военнослужащие не должны заниматься непосредственной мобилизацией.

"Задача военных - формирование мобилизационного плана, постановка на учет, распределение личного состава.

Оповещением, доставкой, задержанием, привлечением к ответственности, пропагандой и формированием соответствующей информационной политики должны заниматься исполнительная власть, органы местного самоуправления, правоохранительные органы.

Когда все эти институты самоустранились и переложили ответственность на плечи тех, кто не имеет соответствующих возможностей, последствия были очевидны и прогнозируемы. Последствия уже наступили", - пояснила она.

Нужны изменения

По словам военного омбудсмена, нужна как реформа мобилизации от государства, так и борьба гражданского общества, медиа, сознательных граждан с нашествием невежества, безответственности и российского ИПСО.

"Искренние соболезнования родным и близким Юрия Бондаренко. Светлая память Воину. Я очень рассчитываю на справедливый суд для его убийцы, а также для нападавших на других военнослужащих ТЦК по всей стране", - добавила Решетилова.

Что предшествовало?

  • Вечером 3 декабря во Львове во время проверки документов смертельно ранили военнослужащего Галицко-Франковского РТЦК и СП.
  • Гражданин, который отказался представиться и вел себя агрессивно, нанес ножевой удар военнослужащему Юрию Бондаренко, повредив аорту. Пострадавший был доставлен в больницу, где, несмотря на усилия медиков, от критической кровопотери скончался. Еще один солдат получил удар по голове.
  • Впоследствии подозреваемый Кедрук был взят под стражу на 60 суток.

Решетилова говорит о необходимости реформы мобилизации
Решетилова говорит о необходимости реформы мобилизации

Топ комментарии
+17
Прийміть своїм монобидлом в ВР закон щоб всі функції ТЦК виконувала поліція, таким чином народ не буде лякатися людей в пікселі (що дискредитує ставлення до армії) та одразу звільнить десятки тисяч ТЦКашників, яких можна використовувати в армії більш раціонально, ніж ганятися за людьми на бусах.
показать весь комментарий
05.12.2025 15:29 Ответить
+15
НКВС порівняно з тобою - божі одуванчіки. Всім по кулі в лоба
показать весь комментарий
05.12.2025 15:33 Ответить
+15
Як можна реформувати те, чого офіційно не існує? Адже загальновідомо, що бусифікація - це російське іпсо, працівники тцк і мутні персонажі в балаклавах та мілітарному одязі не викрадають людей з вулиць, вони лише проводять заходи з оповіщення громадян, і, на прохання самих громадян, підвозять їх до тцк в якості надання соцпідтримки.
показать весь комментарий
05.12.2025 15:46 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Страница 2 из 2
Не минуло й п'яти років війни, як розумні думки полізли в голову
показать весь комментарий
05.12.2025 21:57 Ответить
У нас весь час збільшують штат СБУ, поліції. Хочуть вже в десятки тисяч українських шкіл, щоби був поліцейський, чи кілька (+ ще тисяч 50 штат, якщо не більше) - і на це гроші є. Так само, як і на металошукачі, камери чи автозаки. І всі вони при гарному споруджені, на крутезних авто (коли військові збирають донати на старі "корчі"), здорові, молоді вгодовані лобані - натурально "термінатори". Плюс - купа усілякої "охорони". https://youtu.be/f7mfd3BaTCw?si=jvPYKyzR-st7gUsY Купа "тітушні" в балаклавах, які разом з тими ж військовими (котрі в тилу), рейдерять бізнес. Купа "тцк"-шників, які ніколи не були на фронті.
Але хочуть при тому - хапати звичайних цивільних, на котрих тримається забезпечення і країни, і військових, і тих же "силовиків". Ну, воно ж цинніше - послати на нуль інженера чи кваліфікованого робітника, а не здорового молодого у формі, котрий бюджет не наповнює, але тільки з його споживає.
Ми ж не на фронт працюємо (фронт лише грабуємо), а на побудову поліцейської держави - тюрми. Так же ж?

Або, ще краще - послати туд, "служити" - інвалідів. Але не прокурорів, які купили собі - а звичайних. Кого вже трусили та перевіряли по кілька разів.
Ось, будь-ласка, щойно зареєстрували новий занопроект в Раді, # 14239. В якому йдеться що, мовляв, не треба щоб служили 1 та 2 група (3-а "випадає"). - Це сотні тисяч людей, які, попри інвалідність, здебільшого мають фах та працюють. Наповнюють бюджет (1 та значною мірою 2 група, часто непрацездатні).

От заберіть їх з економіки та відправьте служити - людей, яким, часто, потрібен режим, відповідне лікування, харчування, нормований графік роботи, відпочинку. Відправтьте їх кудись в сраку, в холод, без нормального режиму та сну - скільки вони там прослужать, перш ніж перетворяться на фактичних інвалідів вже 1 та 2 групи (котрі лише потребують грошей на утримання, а самі вже утримувати нікого не можуть)? Або взагалі, після цього - швидко "склеять ласти"?

Тобто, від них, по факту, не буде великої користі в армії - самі проблеми.
Але ту користь, часто чималу, яку вони приносили в тилу (це сотні тисяч працівників) - її теж вже не буде.
Це просто підрив економіки й, відповідно підрив боєздатності. Це - відвертий саботаж.

Але, ось це, синхронно з'явилося - щойно, нам почали розповідати, що от, мовляв- треба "змінювати мобілізацію".

І при тому - ані пари з вуст про покарання корупціонерів, які розкрадають на армії, нічого. Ані пари з вуст, https://youtu.be/YSb2DhoJUtY?si=Ef3Mx0Et29OmRi_8 про заборону військовим купляти дрони.

Навіщо? Ми ж закидаємо усіх "м'ясом", правильно ж?

І коли це все, в черговий раз активізувалося? - правильно, коли Україну, в черговий раз почали пресувати щодо капітуляції.
Бо потрібно деморалізувати - і військових, і цивільних. Щоб були згодні на будь-які умови росіян.

І от тут же, синхронно, прямо зараз, на тому ж таки "Цензорі" - просто сонми ботів, які розповідають, що, мовляв, здайтеся росіянам та віддайте, все що вони просять, то "збережете країну, мовляв". Відверто брешуть. Бо росіянам потрібна вся Україна, і без українців. Але ніт - купа таких же "ботів" (та корисних ідіотів) ставлять їм "лайки".
показать весь комментарий
05.12.2025 22:27 Ответить
Це вже крик душі! Але до цієї влади вурдалаків не доходить, мабуть, вона боїться власного народу більше ніж зовнішнього агресора.
показать весь комментарий
05.12.2025 23:36 Ответить
в жидо-кацапів і чекістів-сатаністів все по плану!
показать весь комментарий
06.12.2025 00:26 Ответить
"У нас військові не мають права перевіряти документи громадян України.

Це прямо заборонено Конституцією України.

Єдині органи, які можуть це робити, - це органи правопорядку: Національна поліція, Державна прикордонна служба, Національна гвардія.

Застосовувати фізичну силу працівники ТЦК і СП не мають права.

Саме приміщення ТЦК і СП не мають права. не можуть доставляти людей для затримання.

Там люди не можуть перебувати кілька діб без можливості елементарно зателефонувати своїм рідним та близьким. І працівники будь-яких органів влади не мають повноважень забирати особисті речі, наприклад, мобільні телефони, і не надавати можливості дзвонити рідним, близьким", - повідомив Лубинець.

уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.
показать весь комментарий
06.12.2025 01:23 Ответить
якась тупа дупа знає краще за військових
показать весь комментарий
06.12.2025 01:26 Ответить
Амбітні і дуже патріотичні прихильники влади познайомляться з народом, згодним слухняно виконувати їхні бажання...

Щойно я повноцінну підготовку відтарабанив командиром навчального взводу на БЗВП. Кадри в моєму взводі були різні, в т ч багато бусифікованих. Я щодня вислухував від мобілізованих доволі різкі заяви і дуже гострі питання.

І от згадайте. Я ремствував, що в нас неправильний народ, який не хоче захищати Україну? Я закликав когось відстрілювати?

Ні. Я вирішував проблеми моїх курсантів - наскільки вистачало сил. Я навчав їх всьому, що умію і що знаю.

Ще я з людьми, мобілізованими щойно - говорив. Багато. Я розповідав їм про те що СЗЧ - шлях у нікуди і пояснював чому. Я розповілав їм про фронт. Я казав як поводитися в тих чи інших ситуаціях - аби вижити. Які правила виконувати обов'язково, а що - міф. Ділився фронтовими лайфхаками...

У мене думки не виникало "відстрілювати" когось. Бо горе нам, якщо українці почнуть убивати українців.

Але ж то - я. Я ж порохобот. Я ж "втік з фронту бо знайшов тепле місце з підвищеною ЗП". Я ж "став як ка...п". Саме це мені розповідають прихильники діючої влади.

Оті самі прихильники, у яких в зриві мобілізації винні самі українці, а не влада, в якої бусифікація - реальнсть. А хто не хоче бусифікуватися - тих вони ладні відстрілювати - як більшовицький заградзагін.

Справді! Нащо реформа мобілізації? Нащо поліпшувати табори БЗВП? Нащо збирати кадри інструкторів, здатних навчати, а не гиркати? Нащо все це, якщо можна звинуватити у всьому народ і закликати "відстрілювати"?

Цікаво, прихильники чинної влади самі розуміють ЩО заявляють?

https://t.me/dragonspech/9564
показать весь комментарий
06.12.2025 20:16 Ответить
Саме накруте ,наприймає недолуге а тоді шукають щось