11089 посетителей онлайн

Массовые протесты в Иране: 500 погибших и более 10 тысяч арестов, - правозащитники

В Иране более 500 погибших

Массовые протесты в Иране, которые продолжаются уже вторую неделю, привели к гибели более 500 человек и более 10 тысяч задержанных.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Reuters.

По сообщению правозащитной организации Human Rights Activists News Agency (HRANA), на которое ссылаются журналисты, подтверждена смерть 490 протестующих и 48 сотрудников служб безопасности.

За две недели беспорядков более 10 600 человек были арестованы. Иранские власти официальных данных о жертвах и задержанных пока не предоставляют.

Международная реакция и угрозы

Президент США Дональд Трамп предостерег Тегеран от применения насилия против протестующих и пообещал жесткую реакцию в случае гибели людей. В то же время в парламенте Ирана пригрозили ударами по американским военным и Израилю, если США вмешаются в дела страны.

"Штаты готовы помочь Ирану достичь свободы", - отметил Дональд Трамп в соцсети Truth Social, добавив, что пока ни один вариант военной операции не предусматривает развертывание американских войск на территории Ирана.

Правозащитники отмечают, что ситуация остается критической, а данные о жертвах и задержанных постоянно обновляются.

Почему люди вышли протестовать?

Причинами беспорядков в Иране стали экономические проблемы, санкции, дефицит воды, а также вопросы прав женщин и политических свобод.

На этом фоне курс местной валюты - риала недавно упал до рекордного уровня - около 1,4 миллиона за доллар США. Именно это вызвало недовольство среди местных жителей

  • 3 января верховный лидер Ирана публично заявил, что "бунтовщиков следует поставить на место", что, по мнению наблюдателей, могло стать сигналом для силовых структур действовать жестче.
Топ комментарии
+24
З аеропорту Тегерану вилітають завантажені літаки в *********. Там цінності Хаменеї. Оглядачі підозрюють що вивозять золотий запас. Пишуть що схоже на те, що ***** запропонував Хаменеї притулок. Янукович з його мільярдами, сірійський чорт з золотим запасом... ***** непогано наживається на диктаторах... Золотий запас Венесуели вже давно витрачено на "військову допомогу зброєю". Тепер ще "прібарахлітся" з Ірану... Там скоро буде "заповідник диктаторів"...
показать весь комментарий
11.01.2026 22:23 Ответить
+14
Де раша чи совок був там всюди занепад, вони як паразити викачують все з держави.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:37 Ответить
+11
Когда избили студентов в Киеве - на улицы Киева вышел миллион людей
Когда в мусульманской стране убили сотни человек
А это в основном чьи - то сыновья ,братья, мужья и отцы
Не думаю,что все так легко закончится
Когда мы в Киеве вышли на протесты
Мы не жили так бедно ,как иранцы сегодня
Там ужасающая инфляция
Народ дошёл до точки
И вряд ли просто вернется к обычной жизни
Американцы помогут - без сомнения
Просто выжидают момент
Американцы не могут НЕ ВОСПОЛЬЗОВАТЬСЯ СИТУАЦИЕЙ
Это же буквально исторический момент
Нанесут удар по Ирану
А удар в челюсть получат Раша и Китай
Поэтому надо наносить очень просчитанный удар
показать весь комментарий
11.01.2026 22:36 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Попри все, навряд їм щось вдасться. Жаль.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:09 Ответить
Когда избили студентов в Киеве - на улицы Киева вышел миллион людей
Когда в мусульманской стране убили сотни человек
А это в основном чьи - то сыновья ,братья, мужья и отцы
Не думаю,что все так легко закончится
Когда мы в Киеве вышли на протесты
Мы не жили так бедно ,как иранцы сегодня
Там ужасающая инфляция
Народ дошёл до точки
И вряд ли просто вернется к обычной жизни
Американцы помогут - без сомнения
Просто выжидают момент
Американцы не могут НЕ ВОСПОЛЬЗОВАТЬСЯ СИТУАЦИЕЙ
Это же буквально исторический момент
Нанесут удар по Ирану
А удар в челюсть получат Раша и Китай
Поэтому надо наносить очень просчитанный удар
показать весь комментарий
11.01.2026 22:36 Ответить
2022 було так само .
Тоді влада змогла придушити протести - подивимось що буде зараз .
показать весь комментарий
11.01.2026 22:45 Ответить
Нет, было по- другому
Тогда протест был про ХИДЖАБЫ ДЛЯ ЖЕНЩИН
Это непростая тема в мусульманской стране
Тогда на протесты вышли в основном женщины
А сейчас люди выходят против ужасающей бедности
Когда у людей нет будущего
И выходят МУЖЧИНЫ всех возрастов
Молодые, зрелые ,старые
Страшно злые
Это совсем другое
Стоит только власти дрогнуть - там такое начнется!!!!!
Стражам ислама - бошки будут отрезать
показать весь комментарий
11.01.2026 22:55 Ответить
Подивимось . В будь якому випадку 100% , що влада буде придушувати протести максимально жорстко ...
показать весь комментарий
11.01.2026 23:02 Ответить
Когда власть душит сильно
Это говорит о ее страхе
И слабости
Янык отдал приказ стрелять
А потом бежал
показать весь комментарий
11.01.2026 23:13 Ответить
Протестувальницький дух з'являється в природі точно так як вірус якоїсь хвороби і поширюється далі. У нього немає кордонів, в є середовище корупційних і незаконних дій урядів. Таке враження, що він дійшов і до України. Мабуть на весну окутає пів України''. Поштовх дасть незадоволення про відсутність елементарного - тепла, води електроенергії... Більшість розуміють, що то наслідки обстрілів ворога росії. Але така сама кількість розуміє, що ці обстріли і знищення енергетичних об'єктів є не підготовка до війни - заморозка ракетних програм і не побудова своїх систем ППО. Також величезні крадіжки наємами, міндічами, цукерманами та іншим оточенням влади сотні мільярдів, які виділені для побудови захисних споруд енергетичних споруд.
Люди запитають, чому якийсь галущенко, права рука героя росії деркача, відмовився отримати від уряду Японії велику кількість міністанції і витратив мільярди на закупку російських реакторів ніби на добудову АЕС...
показать весь комментарий
12.01.2026 07:53 Ответить
У меня такой вопрос к Вам
В 1944 году офицеры Вермахта провели операцию Валькирия
Она закончилась неудачно
Гитлер выжил
Офицеры Вермахта уже тогда понимали - Гитлер - слабое звено
Но при этом Гитлер, в самые трудные для народа времена
Не тырил у народа
А тем более не тырил у армии
И тем не менее высшие офицеры Вермахта
Не хотели подчиняться бездарному управлению Гитлера
Можете объяснить - почему талантливые и героические офицеры ЗСУ
Подчиняются бездарному Зеленскому?
Который отправляет ДВУШКИ ВРАГУ!!!!!!!!
Который СЛИВАЕТ врагу операции
Ну нет обязанности у офицера подчиняться
КОМАНДИРУ - ПРЕСТУПНИКУ !!!!!!!
А наши герои фронта подчиняются !!!!!!!
Найдите для меня объяснение , будь ласка
Этому украинскому ФЕНОМЕНУ
показать весь комментарий
12.01.2026 16:07 Ответить
ну поки що, якщо вірити цій статті, втрати 10 до 1. це дуже погана статистика для протестувальників, бо вони можуть різко закінчитись набагато раніше ніж іранські слабовики-чекісти.
показать весь комментарий
12.01.2026 06:51 Ответить
Ответила Вам ниже в чате
Ошиблась
Простите
показать весь комментарий
12.01.2026 16:16 Ответить
В де ж допомога трампа?
показать весь комментарий
11.01.2026 22:13 Ответить
Трамп із зятьком, через 2-3 тижні висловиться про свою допомогу Іранцям, яку він можливо, надасть, але через 50 днів!!
показать весь комментарий
11.01.2026 22:29 Ответить
Василь Стус попереджав, що влада, якій так запопадливо лижуть дупу вертухаї, зникне, а неприємний присмак у лизунів, ЗОСТАНЕТЬСЯ!!!
Життя, підтвердило його слова!! У мертвечука та інших ригоАНАЛЬНИХ з холуями, присмак лайна залишився у роті!! От вони і гадять Українцям, своїм ротом!!
показать весь комментарий
11.01.2026 23:25 Ответить
https://www.youtube.com/watch?v=hRUYjjghML4
показать весь комментарий
12.01.2026 00:06 Ответить
З аеропорту Тегерану вилітають завантажені літаки в *********. Там цінності Хаменеї. Оглядачі підозрюють що вивозять золотий запас. Пишуть що схоже на те, що ***** запропонував Хаменеї притулок. Янукович з його мільярдами, сірійський чорт з золотим запасом... ***** непогано наживається на диктаторах... Золотий запас Венесуели вже давно витрачено на "військову допомогу зброєю". Тепер ще "прібарахлітся" з Ірану... Там скоро буде "заповідник диктаторів"...
показать весь комментарий
11.01.2026 22:23 Ответить
Де раша чи совок був там всюди занепад, вони як паразити викачують все з держави.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:37 Ответить
Там 200 000 бойовиків КСІР. Які сидять на торгівлі нафтою і героїном. Усіх вантажними літаками не забереш. А саму аятолу з золотом сріблом і 💵 💶 вони фіг відпустять.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:56 Ответить
вони навіть знати не будуть коли він втече. а ті, хто буде знати, то втечуть разом з ним. і якщо дійде до дуже жорсткого замісу, то тих бойовиків ксіровців будуть виловлювати і лінчувати. 200 тис проти 70 млн населення країни - то трохи неспівставні порівняння. американці підкинуть повстанцям зброї, ще й з неба розфігачать ті всі бази ксіровців. і піста режиму рушників. раз вже почали, то доведуть ту роботу до кінця. почали із Сирії, далі Венесуела, наступний Іран разом з хізболою і хамасом, а також хуситами. закінчать з Іраном, візьмуться за Хафтара у Лівії. далі - Малі, Нігер, ЦАР, Південний Судан. вичистять Африку від кацапні. Мрії? не знаю. далі буде видно.
показать весь комментарий
12.01.2026 00:09 Ответить
Я поправлю: янукович з його краденими в Українців мільярдами....
показать весь комментарий
11.01.2026 23:16 Ответить
ну москалі роками вкладались в ті режими. прийшов час збирати "дивіденди"!
показать весь комментарий
12.01.2026 06:48 Ответить
BBC

За словами співрозмовників CNN, телевізійна промова аятоли Хаменеї у п'ятницю ввечері змінила ситуацію: репресії стали неймовірно жорстокими.

Генеральний прокурор країни Мохаммад Моваєді Азад заявив у суботу, що будь-який протестувальник буде вважатися «ворогом Бога» - за це в Ірані передбачається смертна кара.

Глава поліції Ірану заявив в ефірі державного телебачення, що протести продовжують посилюватися, і у суботу ввечері були заарештовані «ключові фігури».
показать весь комментарий
11.01.2026 22:25 Ответить
КСИР настолько мощный, шо даже НКВД не снилось. Возможные авиаудары США и/или Израиля нанесут урон, но не опрокинут режим. Печально.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:27 Ответить
той режим мощний проти місцевого беззбройного населення. проти високоточних авіадурарів він не встоїть. розєбуть ті всі їхні бази к куям в щебінь. потім повстанці підуть і зроблять зачистку. і рушники в історії.
показать весь комментарий
12.01.2026 00:12 Ответить
і іран перетвориться на.... ірак! з десятиліттями війни всіх проти всіх і сотнями тисяч вбитих....

хоча пох на хачів, які підтримують москалів! ХАЙ ДОХНУТЬ!!!
показать весь комментарий
12.01.2026 06:47 Ответить
в Ірак американці робили вторгнення. в Ірані американці можуть прийти на допомогу місцевому населенню, яке повстало проти свого режиму. не пам'ятаю, щоб іракці просили Штати ввести до них війська. Американці ввели туди свої війська (хоча не знаю точно під час "Бурі в пустелі" американці вводили свої війська в Ірак чи просто викинули його армію з Кувейту (не досліджував я це питання) не на прохання іракського народу, а через те, що Садам вторгся в Кувейт. за це потрібно було його наказати. а другий раз теж не на зпрошення іракського народу американці ввели туди війська. тоді був привід наявність хімічної зброї в Іраку.
показать весь комментарий
12.01.2026 15:01 Ответить
Принц зараз потрібен в Ірані - рішиться приїхати?
показать весь комментарий
11.01.2026 22:31 Ответить
Почти 50 лет спустя его фамилию мало кто помнит на родине. Да и трех драконов нет.
показать весь комментарий
11.01.2026 23:00 Ответить
Фільм «Заборонений» Історична драма про В. Стуса https://www.youtube.com/hashtag/%D0%BA%D1%96%D0%BD%D0%BE #кіно https://www.youtube.com/hashtag/%D1%84%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D0%B8 #фільми https://www.youtube.com/hashtag/movie #movie https://www.youtube.com/hashtag/movies #movies https://www.youtube.com/hashtag/%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F #історія https://www.youtube.com/hashtag/history #history

https://www.youtube.com/watch?v=hRUYjjghML4
показать весь комментарий
12.01.2026 00:03 Ответить
ЄС буде тільки занепокоюватись, США уже взяли Венесуеллу їм нідочого Іран, тут можливо країни Персидьскої затоки пролобіюють удари, їм Іран як кістка в горлі уже давно.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:41 Ответить
Контролю над нафтою забагато не буває
показать весь комментарий
11.01.2026 22:58 Ответить
Венесуела без Ірану не дасть світового контролю над нафтою.
показать весь комментарий
12.01.2026 01:19 Ответить
Если не будет внешней поддержки, то это все зря.
показать весь комментарий
11.01.2026 22:41 Ответить
таке вже було в 2022, і загинули тисячі цивільних

і зараз вже загинули тисячі цивільних

США обговорюватимуть свої можливі дії аж у вівторок, і найбільш ймовірно що просто приховано поставлять в іран старлінки, бо ніяких висувань військових сил в той регіон досі нема
показать весь комментарий
11.01.2026 22:53 Ответить
Було перекидання літаків в Ірак
показать весь комментарий
11.01.2026 23:01 Ответить
потрібно шоб Ізраіль (як вони вміють) опублікував місця проживання середнього та нижчого офіцерства квіру та басіджу, ну і їхніх родичів. є реальний шанс позбавити ці організації керованості.
показать весь комментарий
12.01.2026 00:41 Ответить
Як бачим всі ці мирні протести нідочого крім масових жертв а потім репресій самих же протестантів, а потім репресій всього народу більш нідочого хорошого не приводять. Якщо хочете змінити владу потрібно з самого початку виходити зі зброєю і всіх гасити
показать весь комментарий
12.01.2026 01:17 Ответить
Це праздник какой-то. И это только начало кровавого ******* у сраных иранских ублюдков.
показать весь комментарий
12.01.2026 01:21 Ответить
Доні чухайся скоріш бо китай не спить з кацапом