6435 посетителей онлайн

Дания "оккупировала" Гренландию, обойдя протокол ООН, - спецпосланник Трампа Лэндри

Притязания США на Гренландию

Специальный представитель США по вопросам Гренландии Джефф Лэндри заявил, что после окончания Второй мировой войны Дания фактически установила контроль над островом, что, по его словам, произошло с нарушением процедур, предусмотренных ООН.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на его пост в соцсети X.

Позиция Лэндри

В частности, он подчеркнул важность исторического контекста в отношениях между США, Данией и Гренландией.

"История имеет значение. США защищали суверенитет Гренландии во время Второй мировой войны, когда Дания не смогла. После войны Дания снова оккупировала ее, обойдя протокол ООН и игнорируя его. Речь идет о гостеприимстве, а не о враждебности", - пишет Лендри.

Что предшествовало?

  • Ранее сообщалось, что Великобритания начала переговоры с европейскими союзниками о возможном развертывании военных сил в Гренландии, чтобы усилить защиту Арктики и уменьшить беспокойство президента США Дональда Трампа.
  • 9 января 2026 года президент США Дональд Трамп вновь выразил заинтересованность в приобретении Гренландии. Он заявил, что хотел бы заключить сделку легким путем.
  • 12 января Трамп вновь заявил, что если США не заберут Гренландию, это сделают РФ или Китай.
Топ комментарии
+34
Чекаю на заяву від Великої Британії що США відділилися від Британської імперії незаконно.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:18 Ответить
+29
Яка ж тоді 3,14.дота окупувала Америку?
показать весь комментарий
12.01.2026 12:13 Ответить
+21
зараз ***** ще за половцев та печенегів розповість...
сталий світовий порядок нафуй - мудро, ніц не поробиш
показать весь комментарий
12.01.2026 12:13 Ответить
Комментировать
Сортировать:
зараз ***** ще за половцев та печенегів розповість...
сталий світовий порядок нафуй - мудро, ніц не поробиш
показать весь комментарий
12.01.2026 12:13 Ответить
Яка ж тоді 3,14.дота окупувала Америку?
показать весь комментарий
12.01.2026 12:13 Ответить
Ви ні пАнімаєтьЄ, Єто другоЄ...
показать весь комментарий
12.01.2026 12:16 Ответить
На подходе оккупация Трампом Антрактиды.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:13 Ответить
Та ні, там китайці. Трамп сміливий тільки перед слабшим противником
показать весь комментарий
12.01.2026 17:25 Ответить
Це ще там половців з пєчєнєгами не було.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:13 Ответить
Перевів всі стрілки на Данію - тепер Трамп хоче відновити "справедливість"
показать весь комментарий
12.01.2026 12:14 Ответить
якщо рудий наставить там кілька батарей тайфунів, то най буде його
показать весь комментарий
12.01.2026 12:33 Ответить
Чекаю на заяву від Великої Британії що США відділилися від Британської імперії незаконно.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:18 Ответить
Франція теж не могла захистити Францію в другу світову. І після війни вона незаконно окупувала Францію.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:18 Ответить
І, зауважте, без ніякого рішення ООН.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:27 Ответить
А Північну Америку Хто Окупував?!?!
Та Практично Знищив корінні народи.
Нагадати?!
показать весь комментарий
12.01.2026 12:21 Ответить
якщо ми щось підписуємо з США, вони саме так будуть трактувати будь-яку умову.
В принципі так само було з рузкімі.
З неадекватами не можна мати справу.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:22 Ответить
Історія Гренландії - це шлях від перших палеоескімоських поселень (близько 2500 р. до н.е.), заселення вікінгами під керівництвом Еріка Рудого (986 р.), включення до складу Норвегії (1261), потім до Данії (1380), колоніального панування Данії (з 1721), статусу частини Датського королівства (1953) та отримання широкої автономії (1979), включаючи вихід із ЄС та самоврядний статус сьогодні, але зі збереженням зв'язків із Данією, особливо в обороні.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:22 Ответить
Ерік Рудий прадід Трампа
показать весь комментарий
12.01.2026 12:23 Ответить
З Рюриком разом.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:28 Ответить
Прадід Трампа - можливо родич відомого художника, бо родом з Німеччини (тоді разом з Австрією)
показать весь комментарий
12.01.2026 12:34 Ответить
Мало того, вони висадились і мали поселення ще й у Північній Америці, заааадовго до Колумба
показать весь комментарий
12.01.2026 12:33 Ответить
Можливо Трамп і правий. Світ скотився до стадї в кого немає ЯЗ проти того можна вчиняти переділ територій, а сам блок НАТО надто беззубий щоб під час висадки «марсіан» адекватно реагувати а не жувати соплі. Більше шансів що США будуть захищати своє чим загальне натівське. США, Гренландії і Данії слід заключити угоду як мінімум поза межами беззубого нато.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:30 Ответить
Віддай мені свою квартиру, я сусіда боюся, а ти не зможеш іі захистити від сусіда, *** буду
показать весь комментарий
12.01.2026 12:32 Ответить
Рюріка забув згадати. Доречі, а вікінги були першими ніж Колумб, то може цей, попа СЩА Данії повернути???
показать весь комментарий
12.01.2026 12:30 Ответить
Ще одне фуфло, є кацапське фуфло яке за свій рот не відповідає а через океан мешкає фуфло американське, яке також за свій рот не відповідає.Вам данці більш ніж сто років тому передали Віргінські острова, за невеликі гроші, а взамін ви визнали їх цілковитий суверенітет над Гренландією., і що ж тепер Як і кацапів так і американців слід гнати сцяними тряпками з усіх міжнародних організацій та договорів.Скільки американців вийшли на протести щодо територіальних претензій трампа до Данії та Канади?Десь скільки ж як і кацапів проти претензій ***** до України.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:32 Ответить
А Кенігсберг мордор законно віджав у Германії?
показать весь комментарий
12.01.2026 12:33 Ответить
Епоха всесвітнього маразму у повному розпалі, скільки ж премій Дарвіна тепер потрібно на усіх цих «геніїв»?
показать весь комментарий
12.01.2026 12:35 Ответить
Ми живемо в надзвичайно цікаву історичну мить - "правління недоумків" - яка увійде у підручники по всесвітній історії. А також у підручники по психіатрії.
Чергове досягнення людства.
показать весь комментарий
12.01.2026 12:43 Ответить
Якби ж цей невіглас і сраколиз рудоі дупи Джефф Лендрі ходив до школи, або хоча б почитав історію перед тим як ганьбитись на увесь світ, то він би знав. що раніше Гренландія взагалі була норвезьким володінням, і острів фактично перейшов під контроль данської корони через Кальмарську унію між Данією та Норвегією ще аж у 1380 році !!!! I хіба тоді існувало ООН і іі процедури? .Після розірвання дансько-норвезької унії у 1814 році за Кільским мирним договором Данія офіційно зберегла суверенітет над Гренландією, тоді як Норвегія відійшла до Швеції. У 1953 році Гренландія перестала бути колонією і офіційно стала рівноправною частиною Королівства Данія (у статусі округу/амту) відповідно до поправок у Конституціі Даніі.... Згодом статус острова змінювався у бік автономії: у 1979 році було запроваджено самоврядування (Home Rule), а у 2009 році Гренландія отримала розширену автономію (Self-Government) Де і коли і яким боком там взагалі були США? Рудий чорт такий же любитель переписувати історію на свою користь як і його кремлівський кореш....
показать весь комментарий
12.01.2026 12:44 Ответить
Це типу якщо наприкла зараз Україна відновить контроль над всією територією, через х років якась муйня типу трампа скаже що Україна незаконно окупувала лугандонію
показать весь комментарий
12.01.2026 12:52 Ответить
А яким чином рф стала членом ООН ???
показать весь комментарий
12.01.2026 13:01 Ответить
Якийсь американський мединський.
показать весь комментарий
12.01.2026 13:35 Ответить
До якого сторічча Трамп хоче відкотити кордони? Чому тільки до 80-річної давнини , а не , наприклад, 300 річної? Можна теж віддати корінним народам Америки окуповану США територію?
Це велика біда для світу коли ідіоти обрані ідіотами стають у керма будь якої країни.
показать весь комментарий
12.01.2026 13:45 Ответить
Где то мы уже такое слышали.....но тут все гораздо проще....Гренландию-придумал Ленин
показать весь комментарий
12.01.2026 14:06 Ответить
взагалі-то в цивілізованому світі (до якого ще рік тому належали США) такі питання щодо законності чи незаконності випішувати через суд.
показать весь комментарий
12.01.2026 14:24 Ответить
Епоха правління начебто придурків і ідіотів і їхніх справжніх хазяїв за лаштунками цього спектаклю.
показать весь комментарий
12.01.2026 15:41 Ответить