9434 посетителя онлайн

Нобелевский комитет: Звание лауреата остается за победителем, даже если медаль передана другому человеку

Нобелевский комитет разъяснил правила владения званием лауреата

Нобелевская премия мира навсегда остается связанной с лицом или организацией, которые ее получили, независимо от дальнейшей судьбы медали.

Об этом заявили в Нобелевском комитете, пишет Reuters, информирует Цензор.НЕТ.

Статус лауреата невозможно передать 

В комитете отметили, что никакие действия с физическими атрибутами премии не меняют статус награжденного.

"Независимо от того, что может случиться с медалью, дипломом или призовыми деньгами, именно оригинальный лауреат войдет в историю как получатель премии", - говорится в заявлении.

В то же время в комитете рассказали, что лауреаты имеют полную свободу распоряжаться медалью, дипломом и денежным вознаграждением. Речь идет о возможности хранить их, дарить, продавать или передавать на благотворительность.

"Медаль и диплом являются физическими символами подтверждения того, что конкретное лицо или организация были отмечены премией. В то же время сама награда - как честь и международное признание - неразрывно связана с лауреатом, определенным Норвежским Нобелевским комитетом", - заявили в Нобелевском комитете.

Комитет также добавил, что не комментирует заявления, решения или действия лауреатов после объявления о вручении премии.

Что предшествовало?

  • Напомним, что в этом году Нобелевскую премию мира получила лидер венесуэльской оппозиции Мария Корина Мачадо.
  • В Белом доме обвинили Нобелевский комитет в том, что он "ставит политику выше мира" после того, как президент США Дональд Трамп не получил Нобелевскую премию мира.
  • Впоследствии лауреат Нобелевской премии мира 2025 года, лидер венесуэльской оппозиции Мария Корина Мачадо высказала предложение передать награду президенту США Дональду Трампу.
  • В свою очередь Норвежский Нобелевский комитет и Норвежский Нобелевский институт на фоне дискуссии о вероятности передачи Нобелевской премии мира президенту США Дональду Трампу заявили, что премия не может быть передана от одного лица другому.
  • Позже лидер оппозиции Венесуэлы и лауреат Нобелевской премии мира Мария Корина Мачадо заявила, что передала президенту США Дональду Трампу свою награду.
Топ комментарии
+18
Да Тромбу насрати на нобелівський комітет. Він візьме свій олівець перекреслить і напише там своє ім'я і буде показувати який він молодець, а всі блазні які оточують Тромба будуть йому аплодувати і нахвалювати. Млять, куди світ котиться. І як америкоси вибрали такого шизоїда правити такою країною.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:21 Ответить
+16
Напевне, Нобелівський комітет "запам'ятав", як трамп видурив медальку. Другої не дасть.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:11 Ответить
+16
рудий введе пошліни на членів Нобелівського комітету

.
показать весь комментарий
17.01.2026 02:03 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Довго думали. Рудий покидьок вже увірував, що то йому медальку дали.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:07 Ответить
рудий введе пошліни на членів Нобелівського комітету

.
показать весь комментарий
17.01.2026 02:03 Ответить
А зверху відполірує санкціями.
показать весь комментарий
17.01.2026 05:26 Ответить
Рудий жлоб. Лише не знаю, хто більший жлоб - рудий чи зелений. Змішував рудий RGB=145,48,43 і зелений СН RGB = 164, 198, 57. Вийшов колір гівна RGB = 154, 123, 50
показать весь комментарий
17.01.2026 11:04 Ответить
Напевне, Нобелівський комітет "запам'ятав", як трамп видурив медальку. Другої не дасть.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:11 Ответить
він Трамп просто прикалується з вузьколобих ідіотів, я його приколи чудово розумію, адекватніший за будь-якого іншого політика, відчепив вже від вісі зла Сирію і Венесуелу, а вузколобі навіть не доганяють що він з них преться такими витівками.
показать весь комментарий
17.01.2026 02:08 Ответить
За такі "приколи" у порядному суспільстві морду б'ють.
показать весь комментарий
17.01.2026 11:06 Ответить
чим би дитина не тішилася...
показать весь комментарий
17.01.2026 00:13 Ответить
Лиш би не вішалася
показать весь комментарий
17.01.2026 01:57 Ответить
Погано, що йому премію не дадуть ще довго. Бо це б означало, що він зміг змусити росію закінчити війну. А росію важко змусити, якщо він не дає нам зброю, як це робив Байден. Подяка Байден, він Людина. Трамп нам би нічого не давав, якби був замість Байдена.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:14 Ответить
Та не в тій довбаній премії діло. Це просто тупий придлог футболити України поки х*йло її бамбить
показать весь комментарий
17.01.2026 00:48 Ответить
То діду як серпом по фаберже - чекайте норвеги тарифів 500%
показать весь комментарий
17.01.2026 00:19 Ответить
Да Тромбу насрати на нобелівський комітет. Він візьме свій олівець перекреслить і напише там своє ім'я і буде показувати який він молодець, а всі блазні які оточують Тромба будуть йому аплодувати і нахвалювати. Млять, куди світ котиться. І як америкоси вибрали такого шизоїда правити такою країною.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:21 Ответить
Саме цікаве в тому що Тромб так і не повалив режим Мадуро в Венесуелі а просто взяв в заручники їхнього лідера. І тепер просто режим Мадуро платить Тромбу данину але продовжує своє діло
показать весь комментарий
17.01.2026 00:24 Ответить
А як під час війни можна було клоуна вибрати?
показать весь комментарий
18.01.2026 05:54 Ответить
Подаровані фантики не передарювати!
показать весь комментарий
17.01.2026 00:22 Ответить
Та хай вже цяцькою програється.
показать весь комментарий
17.01.2026 14:48 Ответить
Хаха, нарцис всерівно буде пишатись цим😀
показать весь комментарий
17.01.2026 00:26 Ответить
Цьому придурку пофіг. Головне, щоб блищало і на шию можно було повісити.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:26 Ответить
Абііідєлі юродівава, капєєчку атабрааалі
(з якоїсь московитської опери, чи "Борис Годунов", чи інша... Забула геть...)
показать весь комментарий
17.01.2026 00:32 Ответить
Трамп знову виставив себе дурнем.
Жадібним дурнем.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:37 Ответить
Так премію миру Трамп отримав, саме час тепер переходити до війни і постачання нам томагавків і топити лоханки ***** по всьому світу
показать весь комментарий
17.01.2026 00:42 Ответить
Любить, поважає цацкі старий Рудий бордельний Лев.
Побачив колись фотку корейських генералів обвішаних нижче пупка орденами, потім якийсь свідомий Ченіст роз'яснив, що у Чена ордени передаються у спадщину і генерали носять і дідівські і батьківські ордени. Тому Нобелівський комітет роз'яснив, що Трамп може прибити медаль до лоба ( в потім його син) але лауреатом не буде.
показать весь комментарий
17.01.2026 00:52 Ответить
Навіщо далеко ходити
показать весь комментарий
17.01.2026 08:27 Ответить
Дали дурнику цукерку...
показать весь комментарий
17.01.2026 00:55 Ответить
Скорей всего отобрали …🤪
Венесуэлка которая её получила , из лести , заискивания и угодничества(это национальное у латиносов) , без мыла залезла в ж@пу трумпу и подарила ему эту медальку. Тот придурок с трясущимися рука принял её !
А тут облом петрович, комитет сказал , что ты можешь делать что хочешь с игрушкой, но звание останется за тем, кому её дали .
Так шо траМпону подарили просто кусок драгметалла на верёвочке , не более …🤣
показать весь комментарий
17.01.2026 08:12 Ответить
хвора людина. Хвороба Альцгеймера на обличчі. Деменція незабаром
показать весь комментарий
17.01.2026 01:15 Ответить
Невдовзі цій лауреатці стане соромно за свій вчинок.
показать весь комментарий
17.01.2026 01:23 Ответить
Вона не винна. Дід її змусив фактично зі зброєю коло її голови.
Бо заявив, що посадить за кермо Венесуели мадуру-2, а на опозицію і дивитися не буде, поки ота нобелевка не буде його!
І що було робити жіночці? Дивитись, як її народ страждає, чи хоча б поговорити з рудим бабуїном. А її платою за вхід у Білий Дім був саме цей шматочок металу.
показать весь комментарий
17.01.2026 10:15 Ответить
яке їхало, таке й здибало!
показать весь комментарий
17.01.2026 01:52 Ответить
нагадаю, що нобель запові свої статкаи для визначення досягнень у фізиці та хімії!!!!!
у фізиці та хімії!!!!!
****** лєвакі толєрасти збоченці, вже ротім додали літературу!
і вже зовсім потім мир!
який, у сраку, мир? мир де? чи, я визначити найкращі революційні досягнення миру?
трамп красавчик!
перший хто вивернув навиворіт всю цю гамніну: оон, вооз, нато ..... нобелівську мєдальку!
вже мовчу про червоний хрест, права людини.
нероби дармоїди!!!!
трамп, закрий остаточно фінансування!
показать весь комментарий
17.01.2026 08:26 Ответить
Той комітет Нобеля нє оказьиваєт должного уважєнія такому пупу всєй планєти як Трампу
показать весь комментарий
17.01.2026 08:35 Ответить
Нобелівські гроші залишились в Мочадо,а передача медальки -символічний знак,знак вдячності амер.лідеру,що порішав їх проблеми одним махом.Звання залишається за лауреатом.
Очевидно,в нас би віддали чимало зірок йому,якби вирішив проблеми країни.
показать весь комментарий
17.01.2026 12:16 Ответить