8189 посетителей онлайн

Президент Европарламента подписала выделение 90 млрд евро кредита для Украины

90 млрд евро кредита для Украины: Мецола подписала документ

Президент Европарламента Роберта Мецола подписала выделение Украине кредита на 90 млрд евро.

Об этом она сообщила в соцсети X, информирует Цензор.НЕТ.

Подробности

По словам Мецолы, средства направят на

  • поддержку работы основных государственных служб;
  • сохранение обороны Украины;
  • защиту общей безопасности и свободы Украины и ЕС;
  • достижение "настоящего и прочного мира";
  • "закрепление будущего Украины в Европе";

Что предшествовало?

  • 19 декабря 2025 года Европейский совет согласился предоставить Украине кредит в размере 90 млрд евро на 2026–2027 годы на основе заимствований ЕС на рынках капитала, обеспеченных резервами бюджета ЕС.
  • Чтобы получить финансирование, Украина должна выполнить ряд условий, речь идет, в частности, о соблюдении верховенства права и борьбе с коррупцией.
  • При этом покупать оружие можно только у стран Европейского Союза. Если Украине нужно оружие от третьих стран, то они должны заключить с ЕС соглашение в рамках SAFE или партнерство в сфере безопасности и обороны.
  • 14 января Европейская комиссия утвердила пакет законодательных предложений, которые позволят предоставить Украине кредит в 90 млрд евро от ЕС для покрытия финансовых и военных нужд в 2026-2027 годах.
  • Первый платеж ожидается в начале второго квартала 2026 года.

Топ комментарии
+13
А десь там, у Будапешті Орбан скигле але продовжує жерти рашистський кактус!
показать весь комментарий
24.02.2026 16:59 Ответить
+10
На жаль багато хто не розуміє як витрачаються надані ЄС гроші. Спрощенно це виглядає як похід дитини із батьками по магазинах. Дитина каже чого вона бажає. але батьки самі обирають та оплачують те що знайшли раціональним та гідним покупки. Тож дитині у кишеню нічого не потрапить!
показать весь комментарий
24.02.2026 17:04 Ответить
+8
їм пурген в каву підсипали
показать весь комментарий
24.02.2026 16:57 Ответить
Комментировать
Сортировать:
показать весь комментарий
24.02.2026 16:53 Ответить
Навіть не сподівайся. По перше це не на один рік, по друге європейські емісари дуже добре вміють бити "слугам" по руках. Вони ж крадуть не надане, а те що йде з власного держбюджету!
показать весь комментарий
24.02.2026 16:58 Ответить
На жаль багато хто не розуміє як витрачаються надані ЄС гроші. Спрощенно це виглядає як похід дитини із батьками по магазинах. Дитина каже чого вона бажає. але батьки самі обирають та оплачують те що знайшли раціональним та гідним покупки. Тож дитині у кишеню нічого не потрапить!
показать весь комментарий
24.02.2026 17:04 Ответить
дитина навіть на руки не отримує гроші
показать весь комментарий
24.02.2026 17:44 Ответить
Шо там слоняра, ти ще молишся на нього?
показать весь комментарий
24.02.2026 17:05 Ответить
Так а шо там з орбаном-борманом? Воно ж ніби заблокувало?
показать весь комментарий
24.02.2026 16:54 Ответить
вони пішли попити кави в той час....
показать весь комментарий
24.02.2026 16:55 Ответить
їм пурген в каву підсипали
показать весь комментарий
24.02.2026 16:57 Ответить
А десь там, у Будапешті Орбан скигле але продовжує жерти рашистський кактус!
показать весь комментарий
24.02.2026 16:59 Ответить
Президентка Європарламенту підписала кредит у €90 млрд для України. Остаточне рішення обіцяє блокувати Орбан
показать весь комментарий
24.02.2026 17:05 Ответить
Може досить кредитів, в ЄС мільйони Українців працюють, сплачують податки,
підсилюють економіку ЄС, на фронті захищають від росії, а вони нам кредити
показать весь комментарий
24.02.2026 17:05 Ответить
нах пійшов, москальська шавка
показать весь комментарий
24.02.2026 17:06 Ответить
А що не так?
показать весь комментарий
24.02.2026 17:35 Ответить
Зеленая шобла счастлива просто триндец как
показать весь комментарий
24.02.2026 17:05 Ответить
Остаточне рішення обіцяє блокувати Орбан
показать весь комментарий
24.02.2026 17:07 Ответить
відсмоктає орбан, он завжди відсмокткє
показать весь комментарий
24.02.2026 17:14 Ответить
Хто така Мецола? За який бюджет вона відповідає, щоб щось виділяти? Поясніть хто знається, в неї є що виділяти?
показать весь комментарий
24.02.2026 17:21 Ответить
Орбан головний
показать весь комментарий
24.02.2026 17:27 Ответить
Тому твоя хвамілія бобрин🤣🤣🤣
показать весь комментарий
24.02.2026 18:38 Ответить
Хороше рішення, вітаю це підписання!
показать весь комментарий
24.02.2026 17:38 Ответить
Завтра може бути новина про те.що Мацола не має повноважень (без офіційної згоди орбана і "піця" із Словачини)) підписувати виділення коштів Україні...
показать весь комментарий
24.02.2026 17:43 Ответить
Я так розумію, Орбана і Фіцо "краями запустили", вони ж там щось цвірінькали про блокування?
показать весь комментарий
24.02.2026 17:44 Ответить
Відновлення постачання нафти "Дружбою" через Україну перенесли на 25 лютого
показать весь комментарий
24.02.2026 17:46 Ответить
обдурили Орбана і Фіцо
показать весь комментарий
24.02.2026 17:47 Ответить
як то не карашо вийшло
показать весь комментарий
24.02.2026 18:02 Ответить
Тільки 100% контроль зі сторони ЄС - !!!!!!!!!!!!!!! Бо всі (ВСІ-!) смарагдові - клептократи.
показать весь комментарий
24.02.2026 18:05 Ответить
Саме головне на що підуть гроші: на першому місці підтримка державних служб (читай банд чиновників), а вже потім - оборона.
показать весь комментарий
24.02.2026 19:28 Ответить