12916 посетителей онлайн

Орбан и Фицо отказались поддержать выводы саммита Евросовета относительно помощи Украине

Орбан и Фицо

Премьер-министры Венгрии и Словакии Виктор Орбан и Роберт Фицо не подписали заключения саммита Европейского совета по Украине, в которых, в частности, речь шла о предоставлении Киеву кредита в размере 90 млрд евро. Они единственные из 25 лидеров стран ЕС, кто выступил против.

Документ опубликован на сайте Евросовета, сообщает Цензор.НЕТ.

Позиция Венгрии и Словакии

"После решения от декабря 2025 года о предоставлении Украине кредита поддержки на сумму 90 млрд евро на 2026-2027 годы, Европейский совет приветствует одобрение этого кредита созаконодателями и ожидает первый транш для Украины в начале апреля", — говорится в выводах.

Евросовет также призвал усилить взаимодействие с третьими странами, чтобы помочь покрыть оставшуюся часть финансового дефицита Украины в размере 30 млрд евро.

Европейский совет также "ожидает скорого принятия 20-го пакета санкций" и вновь подчеркивает важность "дальнейшего сокращения доходов России от энергоносителей и дальнейшего ограничения российской банковской системы".

Анализируя документ, издание The Guardian отметило, что он содержит обычные похвалы Украине и заявление о "твердой и непоколебимой" поддержке Киева, а также поддержку лидерами ЕС потенциальных мирных переговоров, которые уважали бы границы Украины и обеспечивали "надежные и достоверные гарантии безопасности".

Орбан перед саммитом 19 марта заявил, что не поддержит ни одного решения в пользу Украины, пока Венгрия не получит российскую нефть по "Дружбе". Как пишет Aktuality, Фицо перед поездкой в Брюссель подчеркнул, что не поддержит выводы по Украине, поскольку в них нет упоминаний о нефтепроводе "Дружба".

Венгрия продолжает блокировку

Между тем министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто ранее заявил, что Будапешт и в дальнейшем будет блокировать как 20-й пакет санкций против РФ, так и выделение кредита Украине.

По его словам, позиция Венгрии останется неизменной, пока Украина не возобновит транзит нефти по нефтепроводу "Дружба".

Топ комментарии
+9
треба було користатись моментом коли вони поряд один з одним.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:09 Ответить
+9
Два підАра
показать весь комментарий
19.03.2026 18:10 Ответить
+8
Несподівано.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:07 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Несподівано.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:07 Ответить
Очень.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:08 Ответить
треба було користатись моментом коли вони поряд один з одним.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:09 Ответить
Кидонов не дают(
показать весь комментарий
19.03.2026 18:10 Ответить
кидони давно вимерли у бронзовому віці.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:16 Ответить
Скорее вымирают их цели, но не буду спорить).
показать весь комментарий
19.03.2026 18:21 Ответить
вони вимерли разом з дорійцями та мінойцями ще у мікенську епоху, а які були їх цілі, про те навіть Гомер не знав.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:27 Ответить
"ми з тамаром ходим паром"
показать весь комментарий
19.03.2026 18:10 Ответить
Два підАра
показать весь комментарий
19.03.2026 18:10 Ответить
у кого пузо більше
показать весь комментарий
19.03.2026 18:12 Ответить
Грицько Злий
зверху, влучно дописав.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:29 Ответить
Це фсбшні продовжувачі кривавої справи баширова-петрова, - орбан і фіцо-недострєльонний … Могилєвич і фсбшники ******, їх міцно тримають за бейці!!! ЯкунОвощ і асад в Ростові, глибоко зхвильовані новим сусідам!!!
показать весь комментарий
19.03.2026 18:15 Ответить
Не орбан і фіцо проти, а проти Європа, а цих двох виставили придурками
показать весь комментарий
19.03.2026 18:18 Ответить
Саме так! І це не Європа оплачує американську зброю для України, а орбан та фіцо.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:29 Ответить
Одне другому не мішає
показать весь комментарий
19.03.2026 21:22 Ответить
Читаєте аналітиків з пласкої планети?
показать весь комментарий
19.03.2026 18:29 Ответить
Да, про пласку планету дуже цікаво
показать весь комментарий
19.03.2026 21:20 Ответить
Тю, їх же ж Порошенко найняв, хіба не чули?
показать весь комментарий
19.03.2026 18:33 Ответить
Точно, він може
показать весь комментарий
19.03.2026 21:21 Ответить
То хто винен Європі коли двоє бикують проти всіх
показать весь комментарий
19.03.2026 18:25 Ответить
Два покидька посеред Европи...
Чому таке лайно перемагає на
виборах?
показать весь комментарий
19.03.2026 18:25 Ответить
... так Ви щось нове хочете почути? 2019 рік....Україна... 2024...США.... Про рашку з білорашкой і не згадую... То чому таке лайно перемагає на виборах?)))
показать весь комментарий
19.03.2026 18:31 Ответить
Можливо,тому,що політика - це
бруд,туди порядні люди не йдуть.
Взагалі,це дуже важка робота...
В Київській обл. народний депутат
крав велике каміння на греблі.
Дякувати небайдужим людям:
сфотографували машину,погрузчик,
визвали поліцію...
Прості люди совістливіші за владу!
А фіцо та орбан проплачені рашею.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:49 Ответить
.. Вами написане нівелюється одним прислів*ям!!! Який народ..така і влада!!! І нічого більш писати не треба.... Ми бачимо...що Фіцо та Орбан проплачені рашкою...і не бачимо..що наш президент напряму руйнував і знищував Україну... який і зараз своїми діями ніяк не працює на оборону... навіть не намагається боротися з корупцією... То до кого питання? І як написав трохи нижче ПП Уксусов... мудрий нарІд є не тільки в Україні! Але нажаль у нас дуже велика чисельність відверто мудрих...
показать весь комментарий
19.03.2026 19:31 Ответить
Бо у Європі теж є "мудрий нарід"...
показать весь комментарий
19.03.2026 18:37 Ответить
грішники є всюди
а на теренах ще й лишився радянський народ, ніхто його не корчував
показать весь комментарий
19.03.2026 19:51 Ответить
У яку гру грає Фон дер Ляєн?
показать весь комментарий
19.03.2026 18:29 Ответить
Та вони що, непереможні?
показать весь комментарий
19.03.2026 18:29 Ответить
Не зря Британія вийшла з ЄС.
Відчувала, що якесь/якийсь прищ на сраці Європи може щось диктувати.
Немає ніякого механізму більшості. Чи просто сказати - закрий ото своє, рот, бо ні євроцента більше не отримаєш.
показать весь комментарий
19.03.2026 18:37 Ответить
ЄС САМО ДАЄ КОМАНДУ ОРБАНУ І ФІЦО БЛОКУВАТИ ДОПОМОГУ УКРАЇНІ.ПРИКРИВАЮЧИ ЦЕ ВИГОЛОШЕННЯМ, ЩО РАЗ , СЛОВЕСНОЇ ПІДТРИМКИ УКРАЇНИ І УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І СЛОВЕСНИМ ПОСИЛЕННЯМ САНКЦІЙ ПРОТИ 3,14ДЕРАЦІЇ...
показать весь комментарий
19.03.2026 19:04 Ответить
Український МАК ДОНАДЛЬС - працює по франшизе угорського МАКДОНАЛЬДСА. Тобто сплачує частину грошей у угорську податкову
показать весь комментарий
19.03.2026 19:19 Ответить
Було б логічно почути наступну новину: "Єврорада відмовилась погоджувати/надавати кредити Словаччині та Угорщині через небажання урядів цих країн підтримати ЄС і відмовитись від московитських вуглеводнів".
Ох, мрії!
показать весь комментарий
19.03.2026 19:46 Ответить
наша надія тільки на Господа Бога
показать весь комментарий
19.03.2026 19:52 Ответить
Світовий порядок впав то ж не треба бути дартаньянами та вигадувати якісь схеми просто віддайте конфісковані в росіі гроши і крапка, бажано у вигляді зброї
показать весь комментарий
19.03.2026 20:02 Ответить
Та не треба їх більше переконувати та умовляти, просто треба поставити Угорщині і Словаччині ультиматум, що жодного рішення, в якому зацікавлені ці 2 країни ЄС не прийме, поки ці пани не опиняться у в'язниці років так на 10 (і нехай словаки та угорці вирішують чи так вже вони їм потрібні). Причому попередити, що цей ультиматум після офіційного проголошення не буде відкликаний, навіть якщо Орбан і Фіцо змінять свою позицію.
показать весь комментарий
19.03.2026 20:25 Ответить
Два гандони! І обидва - б\у...