Посольство Росії в Празі скоротиться до п'яти осіб

Про це повідомив глава МЗС країни Якуб Кулганек, його слова наводить чеське видання Denik N в Twitter, передає Цензор.НЕТ.
"Чехія обмежує кількість російських робітників у посольстві в Празі до рівня, що дорівнює кількості чеських рацівників у Москві", - оголосив міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулханек.
Сьогодні опівдні закінчився термін, до якого Росія повинна була дозволити всім 20 чеським дипломатам повернутися в посольство в Москві. Їх вислали у відповідь на висилку 18 співробітників російського посольства, які, на думку чеської влади, працювали на спецслужби, пише Європейська правда.
Рішення чеського МЗС зрівняти чисельність диппредставництв діє від сьогодні. У Росії є час до кінця травня вивезти своїх працівників і дипломатів.
Після від'їзду висланих співробітників у посольстві Чехії в Москві залишалося 24 співробітники, зокрема п'ять дипломатів і 19 адміністративно-технічних працівників.
Зараз у посольстві Росії в Празі працює 27 дипломатів і 67 адміністративно-технічних працівників.
Нагадаємо, влада Чехії на вихідних оголосила про висилку 18 російських дипломатів. Так Прага відповіла на ймовірну причетність Москви до вибуху на складі боєприпасів у селі Врбетіце в 2014 році.
За версією чеської влади, до вибуху причетні російські спецслужби. При цьому поліція Чехії оголосила в розшук двох громадян РФ - Олександра Петрова і Руслана Боширова, обвинувачених раніше у нападі на Скрипалів у Солсбері у Великій Британії.
У МЗС РФ висловили чеській владі протест і пообіцяли відповісти на їхні дії. Так, російський МЗС оголосив персонами нон грата 20 чеських дипломатів. Вони повинні були покинути країну до кінця 19 квітня.
Чехію в її діях підтримав Захід. Україна також заявила, що підтримує дії Чехії у відповідь на підтверджену правоохоронцями причетність Росії до вибухів на складах озброєнь в 2014 році, які призвели до людських жертв.
