5265 відвідувачів онлайн
11 480 36

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Сотні мільйонів гривень на відбудову зруйнованих росіянами будинків та об’єктів інфраструктури на Київщині роздали фігурантам кримінальних проваджень, компаніям, купленим на OLX і структурам, власники або директори яких привели журналістів до керівництва Київської облдержадміністрації та Офісу президента.

Про це йдеться у розслідуванні Олексія Ярильченка та Наталії Лазарович на Bihus.Info, інформує Цензор.НЕТ.

Процес відбудови в Київській області стартував влітку 2022-го. Замовлення на роботи робилися як окремими міськими та селищними радами, так і централізовано - через профільний департамент Київської обласної держадміністрації. Втім, попри різних замовників весь цей процес, за даними журналістів, перетворився на суцільний хаос: більшість договорів було підписано з підрядниками напряму, без проведення тендерів, самі договори або не публікувалися в системі Prozorro взагалі, або ж публікувалися з великим запізненням, на схожі роботи на одних і тих самих об’єктах могло бути одразу декілька замовлень і т.д. Втім, ключовою претензією є підхід до самого вибору підрядників, які займалися або ж нібито займалися відбудовою.

Так, наприклад, більше 200 мільйонів гривень на відбудову в Бучі, в тому числі і на роботи на найвідомішій її вулиці - Вокзальній - без тендерів віддали одній родині з Рівненської області. Роботами тут займалися ФОП Сергій Цибульський, його син Дмитро та на той момент компанія його брата "Грілана". Родина підприємців займається бізнесом в Дубровиці Рівненської області і до цього не мала досвіду настільки масштабних робіт. Сам Сергій Цибульський свою появу на бучанських підрядах пояснив тим, що його родина після деокупації Київської області в якості волонтерів привезла в Бучу хліб, тут познайомилася з місцевими чиновниками, які нібито і запропонували працювати у відбудові. Більше того, Цибульський не зміг назвати точну кількість об’єктів, які бучанці довірили їм відновлювати, а відсутність частини договорів у системі Prozorro пояснив тим, що домовлялися з посадовцями усно.

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 01

Тут же, в Бучі, підрядів на загалом приблизно 40 мільйонів гривень отримала компанія з помилкою в назві - "Булівельна компанія "Відбудова". Ймовірно, помилка пояснюється поспіхом, адже фірму реєстрували юристи, виставили її на продаж на порталі оголошень OLX і ледь не одразу після купівлі новими власниками вона вже отримала перші замовлення. Директор підприємства Борис Лісовський раніше працював у київському КП "Київблагоустрій", де тоді ж працював Тімур Ткаченко - колишній бізнес-партнер Олексія Кулеби, який нині є заступником очільника ОП, але у 2022-му був керівником Київської державної обладміністрації, яка курувала процес відбудови і сама долучалася до роздачі підрядів. Цікаво, що раніше Кулеба також і особисто був причетний до роботи "Київблагоустрою", очолюючи у 2019-му профільний департамент КМДА.

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 02

Цікаво, що паралельно з "Київблагоустроєм", Лісовський працював також і у приватних компаніях з орбіти колишнього очільника Дарницької райдержадміністрації Сергія Левади. Вже згаданий Ткаченко був свого часу його заступником.

Місцеві, в будинках яких роботами займалася "Відбудова", скаржаться на роботу майстрів. Кажуть - працювали не професійні будівельники, а ті, кого вдалося знайти і вмовити працювати. Частина робіт, яку фірма мала виконати, не виконана досі.

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 03

Через бенефіціарів зв’язки з оточенням Кулеби та його вже колишнього заступника в КОДА Дмитра Назаренка можна знайти і в ще одного підрядника - компанії "Нідком". Ця фірма раніше отримувала великі підряди на ремонти лікувальних закладів Києва, а ЗМІ пов’язували її з першим заступником Віталія Кличка в КМДА Миколою Поворозником. Втім, нині його слідів журналістам тут знайти не вдалося, зате власники компанії та їхні інші партнери приводять до оточення Кулеби-Назаренка. "Нідком" отримав великі замовлення на відбудову в області, загалом на орієнтовно 250 мільйонів гривень.

Ще орієнтовно 40 мільйонів гривень від Київської обласної державної адміністрації отримала компанія "Ласт Буд Кепітал". Вона, разом з кількома іншими фірмами, створеними пов’язаними між собою людьми, фігурують в низці кримінальних проваджень, що стосуються фіктивності, ухилення від сплати податків і підробки документів.

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 04

Власник компанії Фрунз Мкртчян говорити з журналістами про відбудову не захотів.

Замовлення на ще 240 мільйонів гривень віддали ТОВ "Укрбуд-проект-реконструкція", яка має займатися відновленням Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації. Правоохоронці Сумщини розслідують діяльність цієї фірми у своїй області, де підприємці також отримували замовлення. В судових матеріалах йдеться про те, що місцевий чиновник, який по суті і привів цю компанію на підряди, раніше працював на родину власників, а сама ж фірма нібито не мала ресурсів на роботи з відновлення. Цікаво також, що належить "Укрбуд-проект-реконструкція" Давіду Кізіменку - сину Олега Кізіменка - чиновника-сепаратиста, який після окупації Криму залишився там на посаді заступника мера Севастополя.

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 05

Фігурантом розслідування правоохоронців є і ще одна компанія-підрядник - ТОВ "Атмосфера Інжиніринг Сістемз" з орбіти відомого київського забудовника Андрія Вавриша. Фірма отримала замовлення на ремонт пошкодженої покрівлі у розбитій росіянами багатоповерхівці у Бородянці. Але, за словами місцевих, робітники, розібравши дах восени, лишили його такому стані до січня. За цей час будинок сильно залило, в квартирах утворилася пліснява і почалися руйнування.

Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 06
Відбудова Київщини: замовлення віддали сумнівним компаніям і структурам, пов’язаним із заступником глави ОП Кулебою, - ЗМІ 07

Іронічно, що при цьому компанії планували віддати ще понад 80 мільйонів на капітальні ремонти: за 30 мільйонів фірма мала відновити той самий будинок на Центральній, в якому ремонтувала покрівлю, а ще за 50 мільйонів - пошкоджену багатоповерхівку неподалік. Однак коли журналісти почали розсилати запити і цікавитися процесом відбудови, чиновники різко передумали і несподівано розірвали з компанією угоди.

Керівники частини міських та селищних рад від розмов з журналістами про відбудову відмовилися взагалі. Бучанські чиновники пояснили хаос із замовленнями і документацією війною та поспіхом. Ексочільник КОДА, а нині заступник керівника ОП Олексій Кулеба в інтерв’ю журналістам заявив, що кримінальними шлейфами підрядників повинні займатися правоохоронці, що КОДА не було відомо про участь компаній, які фігурували в провадженнях, що підрядників намагалися обирати серед місцевих бізнесменів, а також що він особисто ні з ким ніяких перемовин і домовленостей не мав. Дмитро Назаренко, декілька разів відкладаючи розмову, в результаті надіслав стандартну письмову відписку.

Топ коментарі
+24
Слава ОПі дЄрьмака та його гнусавому партнеру!
показати весь коментар
01.08.2023 09:29 Відповісти
+24
слава шапіто 95-а що ви від них хотіли?по другому вони не вміють-за все що не беруться всюди треш
показати весь коментар
01.08.2023 09:31 Відповісти
+21
А шмаркля казала корупції вже немає.
показати весь коментар
01.08.2023 09:29 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А шмаркля казала корупції вже немає.
показати весь коментар
01.08.2023 09:29 Відповісти
Слава ОПі дЄрьмака та його гнусавому партнеру!
показати весь коментар
01.08.2023 09:29 Відповісти
слава шапіто 95-а що ви від них хотіли?по другому вони не вміють-за все що не беруться всюди треш
показати весь коментар
01.08.2023 09:31 Відповісти
та гешефт...
показати весь коментар
01.08.2023 09:37 Відповісти
ЗЕленый пилеж в разгаре.

Кому война, смерть, а кому мать родная.
показати весь коментар
01.08.2023 09:31 Відповісти


Борис Шефир

Фото: detector.media

Совладелец "Квартала 95" https://rus.lb.ua/file/person/4580_shefir_boris_nahmanovich_.html Борис Шефир считает, что при сильном желании можно договориться с российскими властями и закончить войну на Донбассе.

"У нас в предвыборной программе написано, что если убрать людей, материально заинтересованных в войне, она закончится. В данном случае бывший президент и его окружение были заинтересованы в продолжении войны. Мы их убрали, и я уверен, что она затихнет. Война перестанет приносить доход", - сказал Шефир.
показати весь коментар
01.08.2023 10:07 Відповісти
Всьо будєт хабад,вітаю дегенерати.
показати весь коментар
01.08.2023 09:33 Відповісти
Хто би сумнівався зелена банда в своєму репертуарі. Тільки красти та красти ну це факультет Трускавецький
показати весь коментар
01.08.2023 09:33 Відповісти
зеленим потрібно відбити бабло
показати весь коментар
01.08.2023 09:45 Відповісти
І чому я не здивований?
показати весь коментар
01.08.2023 09:47 Відповісти
вкрадуть все, руїни так і лишаться. Хтось сподівався на інше??? Велике "відбудівництво" розпочалось
показати весь коментар
01.08.2023 09:53 Відповісти
Не можна бути настільки жадібними! Це тут ми знаємо хто там винен, а там для ЄС ми всі однакові! Якщо будемо й далі так робити, більше на відбудову не дадуть.
показати весь коментар
01.08.2023 09:55 Відповісти
Мразота, стільки бід в країні... Так справа не піде, скоро Єрмаку доведеться щось робити з Бігус Інфо.
показати весь коментар
01.08.2023 09:59 Відповісти
В області теж Клічко винен, чи він "крайній" лише по Києву?
показати весь коментар
01.08.2023 10:05 Відповісти
Не можна перемогти ворога зовнішнього , не перемігши ворога внутришнього!!!!
показати весь коментар
01.08.2023 10:06 Відповісти
Це погано , бо у будівництві потрібен професіоналізм . А без професіоналізму буде марнотратство грошей .

І УКРАЇНУ ДО ЕС не візьмуть .

ось дивлюсь які в ЕС ДОРОГИ, як їх швидко ремонтують , майже не бувае пробок .

а в Київі міст на лівобережну ремонтували ( 10-50 метрів) більше року - і пробки постійно , а на ремонтуемой частині і робочі не завжди присутні. Ось так стоить ремонт, гроши капають, народ стоить у пробках годинами.
Хтось там про асфальт згадуе, а про ДОВГОСТРОКОВІ РЕМОНТИ усі мовчать . Хоча теж закази розписали по своїх , а ті свої - просто рахунок для крадівництва грошей, а про професіоналізм і СТРОКИ обговорювати нема кому - бо досвіду ні у кого нема
показати весь коментар
01.08.2023 10:08 Відповісти
..пачіму ми нє в НАТЕ?
показати весь коментар
01.08.2023 10:28 Відповісти
Гроші на відновлення треба передати всім постраждалим від війни. Люди самі будуть вирішувати, кому робити ремонти, які матеріали купувати. Можливо, будуть купувати нове житл в іншому місті. Бо все розкрадуть чиновники.
показати весь коментар
01.08.2023 10:40 Відповісти
Перша заповідь зелебобіків - кради якомога більше
Друга заповідь зелебобіків - кожного наступного разу кради більше за попередній
Третя заповідь зелебобіків - ніколи не зупиняйся у процесі "крадівництва"
показати весь коментар
01.08.2023 10:42 Відповісти
Четвертая заповедь зелебобиков - голосуй па приколу.
показати весь коментар
01.08.2023 12:16 Відповісти
Сотні мільйонів гривень на відбудову Київщини без проведення тендерів виділили компаніям, які фігурують в кримінальних провадженнях, не мали відповідного досвіду, купленим на "Олх", а також структурам, які журналісти пов'язують з керівництвом Київської ОВА та Офісу президента.
Перша заповідь зелебобіків: кради якомога більше.
Друга заповідь зелебобіків: кожного наступного разу кради більше за
попередній.
Третя заповідь зелебобіків: ніколи не зупиняйся у процесі "крадівництва".
показати весь коментар
01.08.2023 10:55 Відповісти
А кому ще?
є інші варіанти?
показати весь коментар
01.08.2023 11:01 Відповісти
Ну хоча б Порошенко на війні не заробляє і на крові не торгує.
Тепер цим займається найчеснєйший та найпорядніший уряд в світі без свинарчуків. Правда зі своїми "-чуками", але хоча б іржемо! Слава найвеличнішому! Подолав корупцію, припинив розкладати бюджет, припинив війну, побудував дороги і пожарив шашлики!
показати весь коментар
01.08.2023 11:02 Відповісти
Гундосий привів велику війну в Україну. Маєм сотні тисяч убитих, зруйновану країну. Він наживається на горі людей. Розкрадання гумдопомоги, розпили бюджету. Оточив себе руськими агентами і захмарний рейтинг. Ось цього я не можу зрозуміти. Якась країна мазохистів чи дурнів....
показати весь коментар
01.08.2023 11:11 Відповісти
Задовбав цей Зеленський разом із своїми злодіями! Гнати паскуд із влади...
показати весь коментар
01.08.2023 11:17 Відповісти
Та ні, ну вищо? Не міг же зеленський обдурити 73% виборців?
показати весь коментар
01.08.2023 11:31 Відповісти
от, курва, сімейка - один - міністр по мін'єтчицям-послицям, інше - бабло пилить з наших податків...
я собі наразі просто уявляю, що ж там "нагарували" сімейки усіляких шиферів, дєрьмака та зе-лупи...
показати весь коментар
01.08.2023 11:32 Відповісти
Хвилинку! А чому стільки емоцій? Хіба хтось сумнівався, що буде інакше після попереднього досвіду, як-то (найбільш відомі): пандемія COVID 19; Велике Будівництво; закупки МО; підготовка до війни з Московією?

Дії зеленої влади цілком вкладаються у стародавню формулу:

"Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі. Не може родить добре дерево плоду лихого, ані дерево зле плодів добрих родити"

Якщо людина жартує з України, порівнюючи її з повією, якщо жартує з Голодомору та отримання автокефалії, якщо радо фотографується на красній пощаді в Масквє, то чого очикувати?
показати весь коментар
01.08.2023 12:46 Відповісти
Бюджет Украины и все деньги фондов- личная собственность термитов президента Ермака. Все население должно задохнуться, а все бабки должны ,, распилить,, свои.
показати весь коментар
01.08.2023 13:56 Відповісти
показати весь коментар
01.08.2023 14:14 Відповісти
А в Ірпені також всі тягнуть на відбудові як можуть. Герой мер Маркушін з автоматом бігав, від росіян захищав, щоб кормушку не втратити.
І так скрізь. Але пів країни в тюрягу не замкнеш. От і каже мій знайомий з Німеччини, що у вас війна "война страны воров против страны рабов". І як тут йому заперечувати?
показати весь коментар
01.08.2023 15:31 Відповісти
Резюме--- ппр-посидели поговорили разошлись
показати весь коментар
01.08.2023 15:38 Відповісти
А у меня к этим товарищам из Bigus нет веры ,обьясню : Помните дело Свинарчуков ?Это ж эти с позволения сказать журналисты ,нашли какой то криминал.На самом деле был ХАЙП. Был паралельный импорт ,как сейчас у Парашки. Двигатели и др запчасти для ремонта советской военной техники где брать ? Только в Параше,а напрямую не дают ,поэтому все покупали серез Дубай и тд ,а тут перед выборами Бенины проплаченные журналисты нашли криминал ,который чем закончился? ПШИКОМ .Советую этим расследователям и любителям Хайпа взять оружие и защищать страну.Стыдно за Бутусова ,что его сайт включился в эту компанию
показати весь коментар
01.08.2023 18:44 Відповісти
п!дари колись нажруться?

чи в пельку їм треба щось інше запихнути
показати весь коментар
01.08.2023 22:22 Відповісти
Якщо чергова банда йшла до влади красти,а не воювати,то чого всі від них чекають? На їхні "професійні здібності" війна ніяк не вплинула.
показати весь коментар
02.08.2023 07:15 Відповісти
Чому не доручити відбудову Українськіх міст надійним європейськім або американськім будівельним компаніям.??? Та ні...Красти,красти,красти,красти....Крутити шахєр махєр...