8467 відвідувачів онлайн

"Невже моя донька не гідна найвищої нагороди?": батько журналістки Рощиної, закатованої у полоні РФ, закликає присвоїти їй звання Героя України

вікторія,рощина

Володимир Рощин, батько закатованої в російському полоні журналістки Вікторії Рощиної, звернувся до Офісу президента з вимогою присвоїти його доньці звання Героя України.

Про це йдеться у заяві, яку оприлюднила "Українська правда", передає Цензор.НЕТ.

Рощин нагадав, що ще у травні 246 народних депутатів проголосували за звернення до президента Володимира Зеленського щодо нагородження Вікторії Рощиної найвищою державною відзнакою. Водночас Зеленський посмертно нагородив журналістку орденом Свободи.

За словами батька, адвокати вже двічі зверталися до Офісу президента з питанням про присвоєння звання Героя України. Там пояснили, що рішення щодо ордена Свободи ухвалене на підставі подання Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

"Мені як батьку є незрозумілим, чому склалася така ситуація та невже моя донька, яка загинула за свободу та незалежність нашої держави, не гідна найвищої державної нагороди, при тому, що значна кількість народних обранців, які представляють народ України, вшановуючи пам’ять загиблої від катувань агресора журналістки - громадянки України, підтримала таке нагородження", - наголосив Рощин.

Він також попросив надати інформацію, чи створювалися при Комісії державних нагород та геральдики робочі групи для опрацювання питання. Звернення батько опублікував у день народження доньки - Вікторії мало виповнитися 29 років.

Загибель журналістки Вікторії Рощиної в російському полоні

10 жовтня батьку української журналістки, лауреатки премії "Мужність у журналістиці" 2022 року Вікторії Рощиної, яка перебувала у російському полоні, повідомили про її смерть під час етапування з Таганрога до Москви. Згодом інформацію підтвердили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року на окупованій території, звідки вела репортаж.

У травні 2024 року РФ вперше визнала, що тримає Вікторію Рощину в полоні.

Росія довго не повертала Україні тіло журналістки.

Тіло журналістки Вікторії Рощиної повернули в Україну ще наприкінці лютого, однак вперше публічно про це оголосили 24 квітня.

Топ коментарі
+12
Достойна!
показати весь коментар
06.10.2025 15:36 Відповісти
+11
Отца можно понять, но звание Герой Украины это наивысшая награда Украины и боюсь что быть замордованным в плену недостаточно для её получения, невозможно всем погибшим за Украину присваивать это звание, так оно обесценится а то что Люди отдавшие жизнь за Украину все ГЕРОИ это факт неоспоримый.
показати весь коментар
06.10.2025 16:13 Відповісти
+5
Я не проти визнання самого факту героїзму, але вимагати присвоєння - то щось нездорове.
показати весь коментар
06.10.2025 16:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Достойна!
показати весь коментар
06.10.2025 15:36 Відповісти
👍👍👍💯
показати весь коментар
06.10.2025 16:30 Відповісти
Дав би Бог! Але судячи з того що її чекали по ту сторону то стає зрозуміло що її здали ті хто має нагороджувати!
показати весь коментар
06.10.2025 15:44 Відповісти
що ти маєш на увазі? вона не ховалась...відкрито повернулась на окуповані територій після того як окупанти її випхали на контрольовану...вона просто плювала на них...саме тому і закатували дівчину, бо не могли ні зламати ні примусити...
показати весь коментар
06.10.2025 17:58 Відповісти
Я не проти визнання самого факту героїзму, але вимагати присвоєння - то щось нездорове.
показати весь коментар
06.10.2025 16:10 Відповісти
Отца можно понять, но звание Герой Украины это наивысшая награда Украины и боюсь что быть замордованным в плену недостаточно для её получения, невозможно всем погибшим за Украину присваивать это звание, так оно обесценится а то что Люди отдавшие жизнь за Украину все ГЕРОИ это факт неоспоримый.
показати весь коментар
06.10.2025 16:13 Відповісти
А те, що вона свідомо поїхала на окуповану територію, бо така в неї професія - показувати людям правду - це хіба не героїзм?
Хоча, звісно, у порівнянні з деякими журналістами, які свідомо пішли працювати в застінки ОП - це все фігня.
показати весь коментар
06.10.2025 17:22 Відповісти
Без перехода на личности. Она фрилансер. Т.е свободный стрелок. Особый тариф оплаты репортажа. Осознаный риск.
показати весь коментар
06.10.2025 17:30 Відповісти
А яка різниця?
Журналіст, якщо справжній - це не бейджик на шиї, це стан душі, і розуміння того, що насправді важливо доносити до глядачів і читачів... як і розуміння того, що ти крапля в океані, яка може змінити все!
Стосовно "Особливого режиму оплати" - вибачте, але в мене взагалі немає слів, щоби оцінити цей кричущий коментар! Це просто апофеоз нігілізму!
показати весь коментар
06.10.2025 17:36 Відповісти
Це точно не героїзм. Це скоріше м'яко кажучи- безрозсудність. По такому принципу давайте почнемо героїзувати всіх тік-токерів, які загинули на дахах вагонів, на всіляких телевежіх і іншому...
показати весь коментар
06.10.2025 17:37 Відповісти
Я не помиляюсь - ви ставите поруч ідіотів на дахах електровозів, і людину, яка свідомо пішла на величезний ризик заради донесення цілому світу Правди???
З Вами все в порядку?
показати весь коментар
06.10.2025 17:39 Відповісти
Вищі нагороди тільки для кварталу 95.
показати весь коментар
06.10.2025 16:30 Відповісти
Юзіку три банки варіння та два кошика печіва
показати весь коментар
06.10.2025 16:56 Відповісти
При всій повазі та зі співчуттям, кожний батько закатованого може це сказати.
показати весь коментар
06.10.2025 16:32 Відповісти
Підтримати батька закатованої журналістки
показати весь коментар
06.10.2025 16:51 Відповісти
Не спіткніться!
показати весь коментар
06.10.2025 17:09 Відповісти
Державні ордени настільки знецінені що будь хто вимагає їх за будь що. Не кажучи про слугоригів які нагороджують одне одного за бабло.
показати весь коментар
06.10.2025 17:48 Відповісти
абсолютно гідна...і цього буде замало...чого б не робили буде замало для цієї дівчини...
показати весь коментар
06.10.2025 17:56 Відповісти
Звання Героя отримують за особисті заслуги людини, яка прикладала виключні зусилля, на які не піде кожен пересічний, тобто має бути певний результат діяльності. Де цей результат? Так, вона свідомо перетнула кордон, але чи є це вагомим результатом?
показати весь коментар
06.10.2025 18:45 Відповісти