10128 відвідувачів онлайн

Керівниця мовної школи в Києві назвала "нацистами" батьків через прохання говорити з дітьми українською: реакція омбудсменки

У Києві директорка школи образила батьків через українську мову

У Києві власниця франшизи мовної школи "Helen Doron" назвала батьків "нацистами" через їхнє прохання спілкуватися українською мовою, а не російською. Після скандалу керівницю усунули від управління навчальним центром.

Про це на своїй сторінці написала мати одного з учнів Олена Корусь, передає Цензор.НЕТ.

Суть мовного конфлікту

За її словами, раніше власниці франшизи Олени Серебрякової у Києві не було, оскільки вона з чоловіком протягом останніх чотирьох років перебувала в Іспанії. Корусь зазначила, що Серебрякова та її чоловік розмовляли російською з "яскраво вираженим московським акцентом".

Жінка розповіла, що під час одного з уроків у клас до дітей зайшли керівниця франшизи та почала говорити до дітей російською мовою: "Вас на камеру видно, ваши родители увидят, как вы себя тут ведёте".

"Після цього я зробила зауваження про те, що частина дітей точно не розуміють російської, а вона мені: "Я не знаю, всё они прекрасно поняли". Далі виникла суперечка", - розповідає Олена.

Олена попросила Серебрякову перейти на українську, не звертатися до дітей російською та намагалася пояснити, що підприємець, який веде бізнес в Україні, має дотримуватися українського законодавства, зокрема використовувати державну мову.

На це у відповідь почула, що це її школа і її особистий простір та отримала пропозицію піти зі школи та навчання.

"Та реагувала агресивно, заявляючи, що це її школа, а якщо щось не подобається – то можу йти. Серебрякова казала про те, що їй байдуже, що поверне гроші, і ще щось про те, що наших дітей треба дресирувати.

Також ця особа кричала, що живе тут вже 25 років, а ми нічого не розуміємо. Вимагала прізвища, розповідала про неслухняних дітей. Потім вона почала кричати, що ми "нацисти". Далі її чоловік намагався заспокоїти, але не просив вибачення. Адміністраторка та інші батьки були шоковані", - згадує Олена Корусь.

Олена додала, що дізналася, що Серебрякова раніше зневажливо висловлювалася про українських військових.

Реакція керівництва Helen Doron

У "Helen Doron" зазначили, що вважають ситуацію неприйнятною та такою, що суперечить стандартам і цінностям компанії. 

Там зазначили, що Олену Серебрякову усунено від управління навчальним центром.

"Їй заборонили комунікувати з батьками та студентами. Розпочато процес офіційного розірвання договору франшизи. Ми дякуємо всім родинам, які нам довіряють, і запевняємо, що освітній процес у цьому районі буде продовжено – під керівництвом нової команди, яка поділяє цінності нашої спільноти", - йдеться у повідомленні.

Реакція мовної омбудсменки

У коментарі для "УП. Життя" мовна омбудсменка Олена Івановська розповіла, що дізналася про ситуацію, що сталася у мовному центрі, із соцмереж.

"В умовах війни висловлювання Олени Серебрякової викликає не просто обурення, а тотальне неприйняття, коли наших дітей за батьківські гроші зросійщують і надають неякісну освітню послугу. Це порушує всі закони педагогічної та людської моралі", - наголосила омбудсменка.

Івановська зазначила, що перевірятимуть, як Helen Doron працює в Україні, та чи відбувалися подібні випадки раніше.

Окрім того, Олена Івановська закликала батьків не соромитися розповідати про такі випадки.

"Батьки мають цікавитися, як відбувається освітній процес. І мовне питання не має бути останнім. Адже як свідчать останні соціологічні опитування, російський компонент в освітньому просторі за останній рік зріс. Через це треба не втрачати пильність", - додала вона.

Топ коментарі
+38
Я одного не розумію, нахєра вони в Україну лізуть, якщо так її ненавидять? Чи кеби нема у тій самій Іспанії знайти роботу?
показати весь коментар
15.10.2025 18:57 Відповісти
+29
А хто в Іспанії цій мразоті надасть таку роботу?
показати весь коментар
15.10.2025 19:02 Відповісти
+22
За поребриком та гидота сиділа б за ґратами з реальним терміном- обовʼязково треба відкрити проти неї кримінальну справу!
показати весь коментар
15.10.2025 19:05 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Я одного не розумію, нахєра вони в Україну лізуть, якщо так її ненавидять? Чи кеби нема у тій самій Іспанії знайти роботу?
показати весь коментар
15.10.2025 18:57 Відповісти
А хто в Іспанії цій мразоті надасть таку роботу?
показати весь коментар
15.10.2025 19:02 Відповісти
може вони проплачені фсб, щоб в Україні таким чином робити мерзотну справу.
показати весь коментар
15.10.2025 19:08 Відповісти
Для чего дети учат английский в частной школе? Наверно чтобы тоже уехать.
показати весь коментар
15.10.2025 19:09 Відповісти
А як це взагалі пов'язане з тим, що рузькощелепне лізе в Україну?
показати весь коментар
15.10.2025 19:21 Відповісти
Мабуть для того щоб мати гідну роботу в Україні бо вона вимагає комунікації з іноземцями . Те що ти до США перебрався , а окрім кацапської більше нічого не вивчив - не означає що всі так повинні робити.
показати весь коментар
15.10.2025 19:54 Відповісти
Чьтоби уєхать ані моґут проста сделать заґранпаспорт, тупайя ти свінопсіна
показати весь коментар
15.10.2025 20:38 Відповісти
Мій син довгий час керував підрозділом американської компанії що базується в Україні. Працівники що знають англійську та не потребують допомоги перекладача набагато продуктивніші та цінніші.
показати весь коментар
15.10.2025 21:58 Відповісти
У 2014-му році одна стара карга заявила журналістам: "Я живу на Крещатике, и хачу, чтобы из маево акна была видна Рассия!...".
Ця "тринда" хоче того самого... Бо знає, що таку благодатну "кормушку" вона в Росії не матиме ніколи...
показати весь коментар
15.10.2025 19:28 Відповісти
За 25 лет семейной жизни я дома ни разу не общался на русском,писать только переучиваться лень занесла нелегкая родителей за пределы Совка,а так приходится с родней общаться и на итальянском,спасибо теще что еще молдавский выучить не заставила.
Так что не любовь к языкам это чисто российская дебильная черта они даже своих народностей забыли.
показати весь коментар
15.10.2025 19:36 Відповісти
Квінтесенсія: Колись-то давно, на ток-шоу, стару комуністку прорвало, і вона вивалила: "Но вєдь прі саюзє русскіє билі главнимі! А січас что?!"
показати весь коментар
15.10.2025 20:12 Відповісти
В січас ані і у сібя в расссіюшкє гавном, хотя одні і в саааюзє билі гавном, в то, что одні главниє... так ето оні самі сібє і внушілі 🇷🇺💩💩💩💩💩💩🐷🐷🐷🐷🐷
показати весь коментар
15.10.2025 23:49 Відповісти
Кацапня також у всіх українських каналах, особливо про Київ і особливо якщо канали на изыке. Лізуть як таргани.
показати весь коментар
15.10.2025 20:07 Відповісти
А я от не розумію чого вона взагалі спілкується кацапською, бо в цій школі Повне занурення: Уроки ведуться виключно англійською мовою, без перекладу. Викладачі використовують міміку, жести, іграшки та наочні матеріали для пояснення.
показати весь коментар
16.10.2025 01:20 Відповісти
Підари, московити і асимільовані виродки вам ісвашому нарєчію в Україні не місце, мову фашистів, загарбників і окупантів ми будемо викорінювати і звужувати ваш простір всіма способами від Сяну до Дону.
показати весь коментар
15.10.2025 19:03 Відповісти
За поребриком та гидота сиділа б за ґратами з реальним терміном- обовʼязково треба відкрити проти неї кримінальну справу!
показати весь коментар
15.10.2025 19:05 Відповісти
Непонятно, власниця сама себя уволила?
показати весь коментар
15.10.2025 19:05 Відповісти
Написано ж, франшиза.
показати весь коментар
15.10.2025 19:09 Відповісти
Значит так и есть, власниця. Надо закрывать школу и выгонять из страны.
показати весь коментар
15.10.2025 19:41 Відповісти
А ти, Додік, таки не розумієш українскою, бо навіть і не зміг зрозуміти, про що йдеться в статті. Але продовжуєш тут щось втюхувати.
показати весь коментар
15.10.2025 22:45 Відповісти
Так голосуйте грошима якщо щось не подобається. Тим більше послуга не рокет сайнс і є купа аналогів. От і все.
показати весь коментар
15.10.2025 19:08 Відповісти
Гонить пендалями цю тупу корову на її історичну батьківщину - мордовію. Впевнений на 100% шо ця курва голосувала за Zе та слуг *****.
показати весь коментар
15.10.2025 19:08 Відповісти
Це дуже добре, що цьому сюрстрьомінгу дно зірвало.
показати весь коментар
15.10.2025 19:09 Відповісти
****** сидить в Україні й не їде до своєї срашки. Їдь туди та вчи там!
показати весь коментар
15.10.2025 19:10 Відповісти
Вона не "вчить"... Вона з батьків учнів "стриже капусту"... Вчать інші - які можуть не поділять її поглядів...
показати весь коментар
15.10.2025 19:30 Відповісти
власниця франшизи мовної школи

керівницю усунули від управління

хто усунув? вона сама себе?
показати весь коментар
15.10.2025 19:15 Відповісти
"

У "Helen Doron" https://www.instagram.com/p/DPyDN3pDNKV/?igsh=NWcxNHN5N3N2cnd1 зазначили, що вважають ситуацію неприйнятною та такою, що суперечить стандартам і цінностям компанії.

Там зазначили, що Олену Серебрякову усунено від управління навчальним центром. Джерело: https://censor.net/ua/n3579891 " Що складного у цьому тексті , що так важко зрозуміти хто усунув ?
показати весь коментар
15.10.2025 19:58 Відповісти
«Франшиза»
Це право на ведення бізнесу під ім'ям відомого бренду за певну плату, яке надає франчайзер (власник бренду) франчайзі (покупцеві).

як же я втомився спілкуватися з дегенератами!
показати весь коментар
15.10.2025 20:31 Відповісти
Серебряковій треба ланцюг на шию, як поганій собаці.
показати весь коментар
15.10.2025 19:16 Відповісти
Прикольная тітка.
показати весь коментар
15.10.2025 19:21 Відповісти
Свіженька свинособака ...
показати весь коментар
15.10.2025 19:39 Відповісти
Воно не дурне воно породиста свинособака небуло нікого щоб порвати пащаку і вирвати язика
показати весь коментар
15.10.2025 19:40 Відповісти
Славянский суд Кубани оштрафовал двух жителей региона (речь идет о семейной паре) на 60 тысяч рублей (30 тысяч рублей каждому) после того, как они исполнили песню на украинском языке во время застолья, сообщает объединенная пресс-служба судов Краснодарского края.
показати весь коментар
15.10.2025 19:40 Відповісти
Дещо з репертуару "Кубанського козачого хору":

Била жінка мужика (народна пісня)
В суботу пізненько, в неділю раненько (народна пісня)
Вийди, Грицю, на улицю (народна пісня)
Гай зелененький (народна пісня)
Думка
(Вітре буйний, вітре буйний ...)
Єсть у мене одна... Л. Українка /
Засвистали козаченьки (народна пісня)
Ще не вмерла Україна
Їхав козак на війноньку (народна пісня)
Їхали козаки (народна пісня)
Ой, вишеньки-черешеньки (народна пісня)
Ой, мій милий вареничків хоче (народна пісня)
Пішла полем ридаючи
(з поеми "Наймичка")
Плавай плавай Лебедонько
Провoджала мати (народна пісня)
Розпрягайте, хлопці, коні (народна пісня)
Стольний град Київ
Там на Кубані єсть Брюховецька (народна пісня)
Як швидко літо проминуло (народна пісня)
Їхав козак за Дунай
Ти ж мене підманула
показати весь коментар
15.10.2025 20:30 Відповісти
Засуджую московороту, але вона права, що тих дітей батьки мали виховувати
показати весь коментар
15.10.2025 19:41 Відповісти
Ми ще побачімо як, після війни, повилазе вся ця зайвохромосомна гидота і почне віжати, як їх утискають. Таких треба саджати а не звільняти.
показати весь коментар
15.10.2025 19:47 Відповісти
https://www.youtube.com/watch?v=ys0CTy8Asyw
показати весь коментар
15.10.2025 19:52 Відповісти
Тю, та зайдіть в любу київську школу...99% діток "гаварят на русскам". Так що не дивно, що власниця школи здивувалась на претензії батьків.
показати весь коментар
15.10.2025 20:05 Відповісти
Нестор Махно вважав, що вимоги говорити українською мовою походять не від українського народу, а від інтелігенції, яка «намагалася підробитися під модний тон» та ставила мову вище за справжню свободу України.Він розрізняв справжніх українців, які борються за свободу народу, та тих, кого називав "фіктивними українцями", які, на його думку, виступали за мову заради моди, а не за реальну незалежність.На думку Махна, справжня свобода України можлива лише разом зі свободою та незалежністю трудового народу, який її населяє. Чомусь до батька більше довіри.
показати весь коментар
15.10.2025 20:25 Відповісти
Дали народу свободу, він її просрав. Як і території.
Так що питання мови стоїть і досі. Або ти людина, або ти кацап. Бо мова формує менталітет.
Коли ви зустрічаєте незнайому людину і вона спілкується расєйською, то перша думка - кацап. Бо нічим не відрізнити. А бути схожим на кацапа це таке собі бажання...
показати весь коментар
15.10.2025 20:34 Відповісти
Він це сказав до того чи після того як його наїбав расєйський трудовий норот?
показати весь коментар
15.10.2025 20:53 Відповісти
Жив би Махно в Галичині то може б шось мудріше балакав - а так довіряти йому сенсу ніту .
показати весь коментар
16.10.2025 01:33 Відповісти
Для додаткового прискорення дати копен-дупен цій старій шкапі, щоб аж за пєнзою спинилася.
показати весь коментар
15.10.2025 21:10 Відповісти
Тьху. Звільнили. От якби та курва євреїв так образила, то відразу загратували б за антисемізм без права внесення застави.
показати весь коментар
15.10.2025 21:30 Відповісти
Напуй її, не лише з освіти, а й з України!
Ось, чим реально дише ця, так звана "освітня інтелегенція"!
І їм, після всього цього всього давати доплати, підіймати зарплати та давати
відстрочку від мобілізації?!

Пуй їм, а не все це!
показати весь коментар
15.10.2025 22:09 Відповісти
Потрібні зміни до Кримінального кодексу.
Ця москальська курва має отримати реальний термін ув'язнення.
показати весь коментар
15.10.2025 22:45 Відповісти
В Києві, на Троєщині,є приватна міжнародна школа Globe International Shool.Там перерви російською і для вчителів, і для учнів.Онуки повертаються зі школи російськомовні,весь час їм нагадую,що вони не на московщині.Так онуки не опираються,а мовчки переходять на українську,а як інших,вчителів і російськомовних учнів і їх батьків, перевчати,якщо школа цього не робить.❤️🇺🇦❤️