8944 відвідувача онлайн

Енергосистему стабілізують після удару РФ. Найскладніша ситуація у Харківській, Сумській та Полтавській областях, - Міненерго

Відключення світла 9 листопада

Енергетики поступово стабілізують роботу системи після останньої масованої атаки РФ. Ситуація в енергосистемі України після масованої атаки росії в ніч на 8 листопада залишається складною, адже ця атака стала однією з найважчих для енергетичного сектору за весь час повномасштабної війни.

Про це повідомив перший заступник міністра енергетики України Артем Некрасов в ефірі телемарафону "Єдині новини", інформує Цензор.НЕТ.

"Ворог завдав масованого удару саме балістичними ракетами, які надзвичайно складно збивати. Із 45 запущених під час цієї атаки ракет 32 були балістичними", - підкреслив він.

Відключення світла

Він також повідомив, що на сьогодні у більшості регіонів України вимушено застосовуються погодинні відключення для всіх категорій споживачів. Заходи обмеження діятимуть до кінця поточної доби.

Найскладніша ситуація - у Харківській, Сумській та Полтавській областях. У решті регіонів, де застосовуються обмеження, діють погодинні графіки відключень обсягом до двох із половиною черг.

Внаслідок попередніх обстрілів у кількох областях є довгостроково знеструмленні абоненти, зокрема на Дніпропетровщині, Донеччині, Харківщині та Чернігівщині.

Аварійно-відновлювальні роботи тривають з дотриманням вимог безпеки та лише після дозволу військових. Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше відновити електропостачання.

Економія електроенергії

Міненерго закликає населення за можливості обмежити користування побутовими електроприладами, насамперед у пікові години - з 8 до 11 ранку та з 16 до 20 ввечері. Перенесення виконання енергоємних процесів на час після 22:00 допоможе знизити навантаження на енергосистему та стабілізувати її роботу.

Масований комбінований удар 8 листопада

  • Увечері 7 листопада та впродовж ночі на 8 листопада Росія здійснила чергову масовану повітряну атаку по Україні. Противник застосував дрони-камікадзе, крилаті та балістичні ракети, у тому числі "Калібр" і "Кинджал".
  • Ворог вкотре атакував енергооб'єкти, залізницю та цивільну інфраструктуру. У кількох областях країни вимушено запроваджені аварійні відключення електроенергії.
  • У столиці внаслідок падіння уламків у Печерському районі сталося кілька загорянь. Ворог масовано атакував Київщину ракетами та дронами. Під ударом мирні населені пункти та обʼєкти енергетичної системи. Унаслідок атаки у Вишгородському районі постраждала жінка. Із осколковими пораненнями стегна вона госпіталізована до місцевої лікарні. Уся необхідна медична допомога надається.
  • Під масованим обстрілом ворога опинилася Полтавщина. Повністю знеструмленими опинилися Кременчук та Горішні Плавні. Також у містах було відсутнє опалення та водопостачання. Крім того, внаслідок ворожих ударів по Полтавській області пошкоджено залізничну інфраструктуру: кілька станцій залишилися без електропостачання, а на деяких ділянках пошкоджено контактну мережу. Через це рух поїздів здійснюється лише тепловозами, що призводить до значних затримок.
  • Поцілили росіяни і по критичній інфраструктурі Кіровоградщини. Зокрема, за даними місцевих ЗМІ, під ударом опинився Світловодськ.
  • Ввечері 7 листопада ворог завдав удару керованою авіабомбою по Пісочинській громаді Харківської області. У селищі Коротич внаслідок атаки зруйновано будівлю автозаправної станції та пошкоджено кілька автомобілів. У результаті удару постраждали 8 людей, усіх госпіталізовано для надання необхідної медичної допомоги.
  • Під час удару Росії по критичній інфраструктурі Харківщини загинув співробітник енергопідприємства, який перебував на робочому місці.
  • Російський дрон зруйнував квартири в дев’ятиповерхівці Дніпра. Три людини загинули, постраждалих 12. Семеро потерпілих перебувають у лікарні. Серед постраждалих - діти.
Топ коментарі
+26
Бо треба було не кармани криптою набивати, а генерацію будувати, чи ви, імбецили зелені, справді думали на Совковій мережі у війну пересидіти, коли вона - просто мішень для кацапів? Де та мразота Галущенко, яка запорола проект Кудрицького по децентралізації? Якого біса по судах таскають Кудрицького, а не цю мразь?
показати весь коментар
09.11.2025 13:04 Відповісти
+20
Так, такі питання і задавати не варто. Країна під окупацією Кварталього ОПГ.
показати весь коментар
09.11.2025 13:08 Відповісти
+14
Ти ще запитай чому по судах тягають Червінського, а не ванюшу баканова🤡
показати весь коментар
09.11.2025 13:05 Відповісти

Завантаження...