6594 відвідувача онлайн

Шатдаун у США: Трамп звинуватив демократів у зупинці роботи уряду

Трамп звинуватив демократів у шатдауні в США

Президент США Дональд Трамп заявив, що у тривалому призупиненні роботи федерального уряду (шатдауні) винні демократи.

На його переконання, саме вони не дозволяють ухвалити федеральний бюджет на наступний рік.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, Трамп зробив цю заяву у своєму дописі в соціальній мережі Truth Social.

За його словами, американський народ страждає через "терор демократів", які закрили уряд, щоб змусити адміністрацію продовжувати субсидування програми охорони здоров’я Obamacare.

"Акції найбільших страхових компаній зросли в ціні (деякі більш ніж на 1000%) з моменту прийняття Obamacare. Тим часом страхові внески американців більш ніж подвоїлися, всупереч обіцянкам Обами", — написав Трамп.

Президент США додав, що гроші з програми Obamacare мають передаватися безпосередньо людям "на купівлю кращого медичного обслуговування та створення конкуренції". За його словами, саме це питання стало нібито причиною шатдауну.

Трамп також зазначив, що готовий працювати з обома партіями над вирішенням цієї проблеми, як тільки уряд відновить роботу. "

"Досить тероризувати американців. Вистачить нав’язаної політики, що провалилися!" - додав глава Білого дому. 

Шатдаун у США: наслідки для України

Видання Axios з посиланням на джерела в Держдепі пише, що США через шатдаун заморозили поставки зброї союзникам по НАТО, зокрема для підтримки України

Згідно з оцінкою Державного департаменту, експорт озброєння з США на суму понад 5 мільярдів доларів для підтримки союзників по НАТО та України був затриманий через припинення роботи уряду.

Під ударом - постачання AMRAAM, Aegis та HIMARS.

Уряд США паралізований

 Шатдаун у США триває вже понад місяць. Першого жовтня через нестачу фінансування припинив роботу федеральний уряд Америки.

Сенат десять разів відхиляв законопроєкт, який мав би відновити роботу держустанов.

Більшість державних відомств США наразі залишаються зачиненими, а тисячі держслужбовців відправлені у вимушені відпустки.

Адміністрація президента Дональда Трампа заявила, що готова до подальших скорочень персоналу, якщо ситуація не зміниться.

Водночас президент України Володимир Зеленський запевнив, що шатдаун не вплинув на постачання американської зброї Україні й підтримка триває у звичному режимі.

Топ коментарі
+11
Республіканці мають більшість в обидвох палатах Конгресу - і в Сенаті і в Палаті Представників.
А Трамп не може провести свої захцянки через Конгрес, а це свідчить про три тенденції:
-- кризу в середині республіканської партії.
-- конфлікт Трампа з впливовими лоббістськими групами в Конгресі.
-- епоха Трампа пішла на спад - його вплив тепер потихеньку помаленьку буде постійно зменшуватись.
показати весь коментар
09.11.2025 20:44 Відповісти
+10
Винуваті папєрєднікі ..., десь я таке вже чув!
показати весь коментар
09.11.2025 20:37 Відповісти
+8
ТЮ ото дурбецало риже, хіба він не знає що винен Порошенко?
показати весь коментар
09.11.2025 20:29 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Це все Соросенко винен.
показати весь коментар
09.11.2025 20:23 Відповісти
Вгадай.. Те. Хто насрав в штани?))
показати весь коментар
09.11.2025 20:25 Відповісти
Хоча система охорони здоров'я США значною мірою залежить від приватного надання послуг та власних витрат пацієнтів, вона є єдиною розвиненою країною без універсального медичного страхування.
показати весь коментар
09.11.2025 20:26 Відповісти
49,4 мільйона американців зареєструвалися на плани, які часто називають Obamacare.
показати весь коментар
09.11.2025 20:27 Відповісти
Натякаєте, що трампа можна вже до психарні?
показати весь коментар
09.11.2025 20:30 Відповісти
CNN
Зображення Трампа, який, здається, закриває очі під час події в Овальному кабінеті, поширюються в соціальних мережах.
показати весь коментар
09.11.2025 20:50 Відповісти
Зображення Дональда Трампа, який, здавалося, закриває очі під час оголошення в Овальному кабінеті цього тижня, швидко облетіли соціальні мережі на вихідних, і опоненти президента скористалися цими кадрами, щоб поставити питання щодо його працездатності на посаді.
показати весь коментар
09.11.2025 20:51 Відповісти
Нагадує Брєжнєва)) але той був кілька разів поранений, контужений. А оце просто дебіл.
показати весь коментар
09.11.2025 22:29 Відповісти
пізній брєжнєв був дуже втомленний писанням книжки Малая зємля..
і ще щось написав, цей політрук,..
був дуже, дуже втомлений..

а трумп на вечеринках з малолєтками,
яких йому другові,
поставляла московська мафія..
перевтомлявся..
тому передчасно постарів..
показати весь коментар
10.11.2025 01:02 Відповісти
Y соцмережах Трамп заявив, що рекомендує членам Сенату США від Республіканської партії "щоб сотні мільярдів доларів, які зараз надходять до страхових компаній" були направлені "безпосередньо людям, щоб вони могли самі придбати" собі "набагато краще медичне страхування і в них ще залишилися гроші".

"Іншими словами, заберіть у великих поганих страхових компаній і віддайте гроші людям, і скасуйте до долара витрати на найгіршу систему охорони здоров'я у світі - зазначив він.

Ці заяви пролунали за кілька днів після того, як представники Демократичної партії здобули перемогу на місцевих виборах у низці штатів США.
показати весь коментар
09.11.2025 22:31 Відповісти
Маячня..
показати весь коментар
10.11.2025 00:40 Відповісти
люди, які працюють самі на себе, можуть купити приватну страховку

купують obamacare тільки ті, хто нелегали або мають серйозну хворобу, але з такою хворобою єдина надія на експериментальні методи лікування, які спонсоруються урядом

короче, в того хто серйозно хворий, шансів довго лікуватися нема ні з якою страховкою, хіба що спонсори знайдуться
показати весь коментар
10.11.2025 00:09 Відповісти
👉💩👈...🤠...
показати весь коментар
09.11.2025 20:29 Відповісти
ТЮ ото дурбецало риже, хіба він не знає що винен Порошенко?
показати весь коментар
09.11.2025 20:29 Відповісти
хто всрався? невістка! а хто ж ще?!
показати весь коментар
09.11.2025 20:29 Відповісти
напевно настав час підписати якусь угоду
показати весь коментар
09.11.2025 20:33 Відповісти
Сам у білій хаті, хто набздів? Як би він був призедентом такого б не було.
показати весь коментар
09.11.2025 20:34 Відповісти
Винуваті папєрєднікі ..., десь я таке вже чув!
показати весь коментар
09.11.2025 20:37 Відповісти
Аеропорти США призупинили роботу через шатдаун.
Причиною цього стану є загроза безпеці управління повітряним рухом, яка виникла через припинення фінансування уряду.
Це призводило до браку авіадиспетчерів, що призвело до затримок рейсів майже по всій країні.
Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) представило список найбільш завантажених аеропортів, у яких скоротять кількість рейсів на 10% через тривале припинення роботи федеральних установ країни.
показати весь коментар
09.11.2025 20:38 Відповісти
показати весь коментар
09.11.2025 20:44 Відповісти
Давно ясно.
Але одне тривожить - поки йде війна, нам треба щоб Гамерика НЕрозвалилась а протрималась !!
показати весь коментар
10.11.2025 00:00 Відповісти
Та якби трамп був президентом, такого б рекордного шатдауну не було ! Ну нічого, зараз трамп за 24 години все вирішить. Клятий Обама з Байденом, ну козли!
показати весь коментар
09.11.2025 20:48 Відповісти
Шатдауну научил ТрамПодонка лично ***** на Аляске.
А потом Дмитриев привез ему подробные инструкции по шагам, как и что делать.
Забавно, что Шатдаун в США идет строго по планам ФСБ...
показати весь коментар
09.11.2025 21:04 Відповісти
От якби Трамп був президентом то такого б не було
показати весь коментар
09.11.2025 21:06 Відповісти
що з того
воно звинуватило Україну у початку війни
показати весь коментар
09.11.2025 21:20 Відповісти
прапорщик краснофф по приказу пуйла рушит тарифными войнами экономику США. Уменьшил в разы помощь Украине. Эту скотину нужно остановить!
показати весь коментар
09.11.2025 21:50 Відповісти
От якби ти був президентом тоді а не зараз, такої ***** не було б, пра, Дуся?
показати весь коментар
09.11.2025 22:04 Відповісти
показати весь коментар
09.11.2025 22:07 Відповісти
Трамп пообіцяв видати кожному американцю по дві тисячі доларів «дивідендів» - із мит, які США стягують із товарів інших країн

Це майже як Зеленський тільки 2000 доларів (с)
показати весь коментар
09.11.2025 22:10 Відповісти
Ця руда ***** робила і буде робити все,що скаже кацапія. Гачок КДБ він схопив намертво.
показати весь коментар
09.11.2025 22:12 Відповісти
Самое прикольное с Обамакаре что на одно сощдаг веб странички выделили миллиард долларов, это сейчас было бы 2.5-3 миллиарда даже без процентов
показати весь коментар
09.11.2025 22:30 Відповісти
У слові даун написали лишні літери!
показати весь коментар
09.11.2025 23:12 Відповісти
Мля, ну та голобородько на всю голову!!!
Тікі шо сусідня новина: цією самою шухлядою він/воно торохтіло що сша розбагатіли на трільони дерев доларів і ще й по 2000 $ всі получать !! Крім багатих

П с. Десь я чув що Зімбабвійські долари були по курсу _ одна тачка за пакет продуктів ( гіперінляція). Може вони трампу й наснилися
показати весь коментар
09.11.2025 23:57 Відповісти