10197 відвідувачів онлайн

У Румунії пропонують заборонити комуністичну пропаганду

Декомунізація у Румунії

У парламенті Румунії зареєстрували законодавчу ініціативу, що передбачає заборону комуністичних організацій, символіки та пропаганди.

Про це йдеться у матеріалі Digi24, інформує Цензор.НЕТ.

Авторами документа виступили депутати коаліційної партії USR. Законопроєкт окремо охоплює злочини, скоєні в період комуністичного режиму.

Що саме пропонують заборонити

Законопроєкт передбачає заборону на використання комуністичної символіки у публічному просторі, за винятком музейних експозицій. Йдеться також про демонтаж або недопущення встановлення пам’ятників, меморіальних знаків і таблиць, пов’язаних з діячами комуністичної ідеології.

Окремий блок стосується топоніміки. Пропонується заборонити присвоєння імен осіб, пов’язаних із комуністичним режимом або злочинами проти людства, вулицям, площам, паркам та іншим громадським місцям, а також організаціям.

Покарання і позиція авторів

За порушення норм документа передбачена кримінальна відповідальність. За пропаганду комунізму може загрожувати ув’язнення строком до трьох років. За створення або участь у комуністичній організації — до десяти років позбавлення волі.

Автори ініціативи наголошують, що йдеться не лише про історичну оцінку минулого, а про сучасні ризики для демократії.

"Ностальгія за комунізмом — це не безневинна меланхолія, а пожива для екстремістських течій, які сьогодні обіцяють "порядок" ціною наших прав", — заявили представники USR.

Подібні кроки раніше вже були зроблені в інших країнах Центральної Європи. Зокрема, в Польщі заборонили діяльність Комуністичної партії, а в Чехії пропаганду комуністичної ідеології прирівняли до нацистської.

  • До слова, київська міська рада 18 грудня на засіданні підтримала рішення про усунення з публічного простору столиці 15 об’єктів та окремих елементів, пов’язаних з історією та символікою російської імперської та радянської політики.
Топ коментарі
+4
Та Ви шо? Не знали? Ні, вона пропагує брехню і культ особистості однієї найвеличнішої в світі особи. На мій погляд із ворогів і реальних мародерів медійно створює героїв, в із патріотів робить зрадників і злочинців.
показати весь коментар
22.12.2025 20:54 Відповісти
+4
А пан вміють читати? Вище написано, що брехнею, патріотів через марафон перетворюють на злочинців і ворогів. А ворогів, бариг, які розкрадають бюджетні гроші і допомогу партнерів медійно, з використанням всіх засобів ЗМІ роблять героями і патріотами. Конституцію розтоптали, а медійно і реально перетворили Офіс Президента на найвищий державний орган. Уряд і парламент замінили на 7, сьогодні вже 6 ефективних менеджерів...
показати весь коментар
22.12.2025 21:38 Відповісти
+2
Ми це зробили за президентства Порошенка. Але не до кінця. Впевнений, що після війни в Україні буде заборонена ''зелена'' пропаганда. Вона привела до великої катастрофи великого народу.
показати весь коментар
22.12.2025 20:38 Відповісти

Завантаження...