7146 відвідувачів онлайн

МАГАТЕ просить РФ та Україну про тимчасову зону припинення вогню біля ЗАЕС для ремонту лінії електропередачі

МАГАТЕ пропонує тимчасове перемир’я біля ЗАЕС

МАГАТЕ розпочало консультації щодо створення тимчасової зони припинення вогню поблизу окупованої Запорізької АЕС для проведення ремонтних робіт.

Про це йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі, передає Цензор.НЕТ.

Про що йдеться?

"МАГАТЕ розпочало консультації щодо створення тимчасової зони припинення вогню в районі, де 2 січня внаслідок бойових дій була пошкоджена та відключена остання резервна лінія електропередачі Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) напругою 330 кВ. У результаті цього станція повністю залежить від єдиної діючої лінії 750 кВ", - зазначається у заяві.

Як зазначається, пропозиція передбачає звернення до РФ та України з проханням домовитися про тимчасову зону припинення вогню в районі приблизно за 10 км від відкритого розподільчого пристрою лінії 330 кВ Запорізької теплоелектростанції, "щоб українські фахівці могли безпечно виконати необхідні ремонтні роботи".

Що передувало?

Нагадаємо, в ніч на 3 січня внаслідок бойових дій тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція втратила живлення з однією з високовольтних ліній.

  • Раніше ЗМІ писали, що у запропонованому "мирному плані" з 28 пунктів є пункт про перезапуск ЗАЕС під наглядом МАГАТЕ, а виробництво електроенергії розподілятиметься порівну між РФ та Україною.
  • За словами президента Зеленського, США пропонували поділити ЗАЕС "на трьох". Він вважає це несправедливим.
  • Президент також заявив, що території, ЗАЕС та гроші на відновлення залишаються найважчими питаннями перемовин.
  • Раніше у МАГАТЕ заявили, що біля Запорізької АЕС оголосили тимчасове перемир’я для ремонту пошкодженої ЛЕП.
  • 30 грудня на

    тимчасово окупованій ЗАЕС завершили роботи з відновлення зовнішньої лінії електроживлення.

Топ коментарі
+8
А для чого це Україні, ЗАЕС на окупованій території, це проблеми окупанта
показати весь коментар
09.01.2026 18:40 Відповісти
+5
ТРЕБА ВЗРИВАТИ ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ БІЛЯ РОССІЙСЬКИХ АЕС !)
показати весь коментар
09.01.2026 19:01 Відповісти
+4
Хай магате і ремонтує.
Не наші проблеми..
показати весь коментар
09.01.2026 18:51 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А для чого це Україні, ЗАЕС на окупованій території, це проблеми окупанта
показати весь коментар
09.01.2026 18:40 Відповісти
Так зєля її просрав ще в березні 2022 ,хоча вважає її українською ,навіть вніс її до 20 пунктів мирного договору ,тільки кацапи її не для того захоплювали ,щоб поверертати Україні.
показати весь коментар
09.01.2026 19:13 Відповісти
саме так !
проблеми окупанта нас НЕ турбують !

кацапи самі знищили електрику на Запоріжжі -
хай те МАГАТЕ із своєї штаб-квартири кабель тягне

.
показати весь коментар
09.01.2026 19:21 Відповісти
Хай магате і ремонтує.
Не наші проблеми..
показати весь коментар
09.01.2026 18:51 Відповісти
ТРЕБА ВЗРИВАТИ ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ БІЛЯ РОССІЙСЬКИХ АЕС !)
показати весь коментар
09.01.2026 19:01 Відповісти
скільки часу АЄС потрібно простояти без єлектрики до вибуху?
показати весь коментар
09.01.2026 19:06 Відповісти
чим раніше вибух - тим швидше перемирья

навколо тієї ЗАЕС через кацапькі обстріли й так треба 30-ти кілометрову зону відчудження робити

а Європа хай в черговий раз нюхне совково-кацапького вихлопу АЕС

.
показати весь коментар
09.01.2026 19:24 Відповісти
Ти таке ляпаєш,бо живеш далеко.А як би жив як я,4.5 км від Енергодару,то таких пропозиций не вносив би!!!
показати весь коментар
10.01.2026 00:21 Відповісти
Та відімкніть її на хер, нехай у трампона з китайозами, а особливо у хєрдогана голова болить, я уявляю, як трампони з хєрдоганами забігають, якщо україна відмовиться обслуговувати окуповану найбільшу атомну електростанцію, та вони будуть срать зеленим і навколішках просити продовжити адекватний сервіс адекватними фахівцями. Якось так виходить, що у нас не головком з яйцями, а тільки яйця від головкома. У нас зараз усі карти і усі козирі і на руках і в рукавах, бо у разі відмови україною обслуговувати окуповану заес усі наслідки автоматично лягають на окупантів і усіх трампонів і хєрдоганів, тож, може варто ризикнути. Хоча знову ж про яйця і їх головкома, ***...