12010 відвідувачів онлайн

Словаччина припиняє екстрені постачання електроенергії в Україну, - Фіцо

Роберт Фіцо

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна припиняє надавати аварійну допомогу електроенергією Україні через зупинення транзиту російської нафти трубопроводом "Дружба".

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

Заява Фіцо

"Від сьогодні діє правило: якщо українська сторона звернеться до Словаччини за допомогою у стабілізації енергетичної мережі, вона такої допомоги не отримає. Це перший взаємний крок, на який словацький уряд має право без порушення будь-яких міжнародних правил і зобов’язань. Якщо українська сторона продовжить завдавати шкоди інтересам Словаччини у сфері постачання стратегічної сировини, словацький уряд перегляне також свої дотеперішні конструктивні позиції щодо членства України в Європейському Союзі та підготує подальші заходи", - стверджує прем'єр Фіцо.

За його словами, це правило триватиме до того часу, коли Україна відновить транзит нафти до Словаччини через трубопровід "Дружба".

Фіцо також поскаржився, що хотів обговорити ситуацію з президентом Володимиром Зеленським, але отримав повідомлення, що "український президент готовий до розмови лише після 25 лютого".

"Словаччина має право на постачання нафти. Тому на запитання, чи бажає український президент подальших взаємних кроків, має відповісти сам український президент і вирішити, коли буде відновлено постачання нафти. Хочу запевнити пана президента, що до таких кроків ми не лише готові, а і як суверенна держава маємо на них повне право", - додав він.

  • Нагадаємо, Словаччина, як і Угорщина, вимагає, щоб Україна відновила транзит російської нафти трубопроводом "Дружба", який постраждав під час російських атак. Обидві країни критично залежать від цього маршруту, бо не мають виходів до моря.

Що передувало

  • 27 січня російські окупаційні війська завдали удару по об’єкту критичної інфраструктури групи "Нафтогаз" у західному регіоні України. Ймовірно, ціллю атаки стала розташована у Бродах найбільша нафтоперекачувальна станція України, яка забезпечує роботу південної гілки нафтопроводу "Дружба".
  • Прем’єр-міністри Угорщини та Словаччини Віктор Орбан та Роберт Фіцо звинуватили Україну у затягуванні відновлення роботи нафтопроводу через "політичні мотиви", а 18 лютого влада цих двох країн оголосила про припинення експорту нафтопродуктів в Україну як відповідь на зупинку транзиту Україною російської нафти.
  • Окрім того, Фіцо попередив, що Словаччина також перегляне свою підтримку євроінтеграції України та може призупинити постачання електроенергії.
  • Водночас Угорщина отримала дозвіл на імпорт російської нафти альтернативним морським маршрутом через Хорватію з подальшим транспортуванням нафтопроводом.
Топ коментарі
+34
Подавайте в міжнародний суд. У нас форс-мажор - війна, а у Фіцо що? Нехай в суді дає пояснення.
показати весь коментар
23.02.2026 18:56 Відповісти
+22
У Фіцо в сраці рука *****.
показати весь коментар
23.02.2026 18:57 Відповісти
+21
питання: а чому цей нафтопровід досі (4 роки) працював?
показати весь коментар
23.02.2026 18:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Поц...
показати весь коментар
23.02.2026 18:55 Відповісти
Ото у ваты диссонанс! Ведь это Украина продает электричество в Европу
показати весь коментар
23.02.2026 19:24 Відповісти
А як електроенергія попадає в Буджак? Куди йде надлишкова енергія від АЕС в нічний час коли пропускна здатність електромереж України обмежена пошкодженнями. Скільки електроенергії йде до Румунії через Молдову? жодного диссонансу, а питань багато
показати весь коментар
23.02.2026 20:00 Відповісти
не підходить. може ви не знали, що на кацапсько-зековській фєні: ПОЦ - "парєнь очень ценний". Ну яке ж воно "ценне"? краще іспанською "***** de chivo"
показати весь коментар
23.02.2026 19:30 Відповісти
Перепрошую але слово поц позаімствовано з еврейского а це слово означае член , і до речи спробуйте сідельца чі бродягу назвати цім словом , повірьте будут вам непереливки мяко кажучі .
показати весь коментар
23.02.2026 21:45 Відповісти
хуже-*****!
показати весь коментар
23.02.2026 21:07 Відповісти
Подавайте в міжнародний суд. У нас форс-мажор - війна, а у Фіцо що? Нехай в суді дає пояснення.
показати весь коментар
23.02.2026 18:56 Відповісти
У Фіцо в сраці рука *****.
показати весь коментар
23.02.2026 18:57 Відповісти
А хто в нас війну оголосив, Буданов?
показати весь коментар
23.02.2026 19:31 Відповісти
Україна вкрай рідко зверталася до словаків за екстреним постачанням е/е, востаннє це було ще на початку січня цього року, при цьому нетривалий час
решта е/е від словаків це транзит з Європи за контрактами та фіца на них впливу немає
по суті, дешеві понти за вказівкою *****
показати весь коментар
23.02.2026 20:55 Відповісти
показати весь коментар
23.02.2026 18:57 Відповісти
Вони думали що сидять в центрі Європи і прикриті зі всіх боків і війна їм пох.
показати весь коментар
23.02.2026 18:57 Відповісти
То шо ти йому? - хоч кілок на голові теши - має право дуркувати - за ним люди які його вибрали
показати весь коментар
23.02.2026 18:58 Відповісти
Немає за ним нічого окрім кацапського хера в анусі.
показати весь коментар
23.02.2026 19:16 Відповісти
питання: а чому цей нафтопровід досі (4 роки) працював?
показати весь коментар
23.02.2026 18:58 Відповісти
Мабуть лідор про нього не знав, інакше якось важкувато пояснити.
показати весь коментар
23.02.2026 19:10 Відповісти
Контракту дотримувались. Європа таке цінує.
показати весь коментар
23.02.2026 19:12 Відповісти
Не чотири роки, а з моменту запуску.
показати весь коментар
23.02.2026 20:37 Відповісти
та не 4, а 12.
показати весь коментар
23.02.2026 20:54 Відповісти
А що так можна було? Чи ЄС і тут стурбовані імпотенти?
показати весь коментар
23.02.2026 19:03 Відповісти
Обережно! Злий пес!
показати весь коментар
23.02.2026 19:03 Відповісти
Орден від ***** забезпечений.Сундук дукатів теж.
показати весь коментар
23.02.2026 19:06 Відповісти
Словаки поставили Євросоюз раком)))
показати весь коментар
23.02.2026 19:07 Відповісти
Ти її на карті бачив? Що вона може перекрити, в загальній мережі ЄС? Тільки пальця собі у сраку вставити.
показати весь коментар
23.02.2026 19:38 Відповісти
Ну бидло-словаки обрали. Сволота словацька.
показати весь коментар
23.02.2026 19:10 Відповісти
Цікаво, у інших членів ЄС є якісь реальні важелі тиску на цю фіцю? Чи фіцю-кицю вони зможуть поставити на місце?
показати весь коментар
23.02.2026 19:10 Відповісти
Шановне панство ми синхронизировани з ЕNTSO-E . Європейська мережа операторів систем передачи електроенергіі що забеспечуе синхронну работу мереж так що пох що цей поц триндить
показати весь коментар
23.02.2026 19:11 Відповісти
Мова йде про екстренні, позапланові постачання, а не планові перетоки.
показати весь коментар
23.02.2026 19:17 Відповісти
Не пи₴ди,фіца. Ніхрена ти не припинеш.
показати весь коментар
23.02.2026 19:15 Відповісти
Так цей хєр своєї е/е і не надавав фактично, майже завжди відмовляв через нестачу. А основна е/е від словаків це переток від Європейських операторів за контрактами та фіца ніхєра із цим зробити не може, бо самого відріжуть від е/е
показати весь коментар
23.02.2026 20:58 Відповісти
де припинення постачання залізорудної сировини з Кривого Рогу на Кошицький меткомбінат??
показати весь коментар
23.02.2026 19:18 Відповісти
Орабана теж варто цим ощасливити.
показати весь коментар
23.02.2026 21:00 Відповісти
Прикормленый дебил не понимает что его скоро снесут. Слава Украине!.
показати весь коментар
23.02.2026 19:23 Відповісти
Були тільки два сусіда з ким Україна не воювала ніколи.
Білоруси та словаки.
З бєларасєйцамі все зрозуміло.
23.02.2026 словаки об'явили нам війну!!!!
показати весь коментар
23.02.2026 19:29 Відповісти
Все очікувано. Я чесно вже і не памятаю, чого Зеленьскому треба було від Фіцо та Словаччини і як все дійшло до такого.
показати весь коментар
23.02.2026 19:35 Відповісти
До якого, тобі Фіцо вимкнув світло?
показати весь коментар
23.02.2026 19:43 Відповісти
Мабуть, щоб ***** перестало впливати на Словаччину.
показати весь коментар
23.02.2026 19:44 Відповісти
Мабуть трапець вхопить, істерика вже до всирачки.
показати весь коментар
23.02.2026 19:37 Відповісти
В ЄС діє загальний ринок електроенергії й загальна мережа, що регулюється законодавством. Що може перекрити Словаччина, це велике питання. Фіцо може вимкнути світло, у власному туалеті..
показати весь коментар
23.02.2026 19:42 Відповісти
Але головне він зробив - напросився на адекватну і законну реакцію за всі свої та орбанна палки в колеса і цим потрібно негайно скористатись та припинити поставки залізної руди в Словаччину і Угорщину до того часу поки фіцорбани не засунуть всі свої вето стосовно України собі ж в дупу.
показати весь коментар
23.02.2026 21:13 Відповісти
хер с ним, лучше без света посидеть, чем разрешить.
показати весь коментар
23.02.2026 19:44 Відповісти
Та давай, бидло, перекривай. Готовий посидіти зайві 5 чи 10 хвилин без електрики.
показати весь коментар
23.02.2026 19:46 Відповісти
Видно гарно цього п*дараса чмосковити за яйця смикнули..)
показати весь коментар
23.02.2026 19:50 Відповісти
Пускай Фицо ЛИЧНО , возглавит ремонтную бригаду . Которая предет чинить трубопровод. Только с каждого взять расписку , что они не иеют притензий к Украине , в случае их смерти . Я думаю в Словакии столько дураков не найдётся.
показати весь коментар
23.02.2026 20:00 Відповісти
Фіцо! В Москву по медаль і пре-мі-ю! Цікаво, його рідня ким була при Гітлері?
показати весь коментар
23.02.2026 20:02 Відповісти
Чому Фіцо не звернеться до свого друга ***** щоб той не пошкоджував цю Дружбу?
показати весь коментар
23.02.2026 20:06 Відповісти
А Словаччина виробляє свою електроенергію, чи просто транспортує від когось? Дограється Фіцо.
показати весь коментар
23.02.2026 20:10 Відповісти
Україна є повноцінним учасником енергетичного євросоюзу (ENTSO-E).
Гадаю, що на фіцю знайдуть важіль у ЄС.
показати весь коментар
23.02.2026 20:13 Відповісти
Думав, ******- це угорці, а ні- є і словакі...
показати весь коментар
23.02.2026 20:23 Відповісти
He is mraz
показати весь коментар
23.02.2026 20:25 Відповісти
некісло Рубіо покатався по Словаччині та Угорщині.
показати весь коментар
23.02.2026 20:38 Відповісти
За дешеву кацапську нафту матір продасть
показати весь коментар
23.02.2026 20:47 Відповісти
Виродок кремлівський. Ось вам і Європа і Європейські цінності і ''гарантії безпеки'' від ЄС. Фіцо ще тільки не почав допомагати рашистам зброєю і технологіями. Але і це допоки з Сосії не зняли санкції якщо Україна не дай боже підпише капітуляцію. Тоді всі ці Орбани і Фіци і остальні виродки знайдуть в себе на складах і літаки і ********** і іншу зброю яку вони продадуть рашистам як непотрібну, ще й заявлять що все це заради міру.
показати весь коментар
23.02.2026 20:53 Відповісти
Треба бригаду відправити в Словаччину Фіцо поміняти))
показати весь коментар
23.02.2026 20:58 Відповісти
Туди і бата вистачить.
показати весь коментар
23.02.2026 21:16 Відповісти
******* он и есть *******!
показати весь коментар
23.02.2026 21:05 Відповісти
Українці розуміють, що мета України - виснажити Росію, щоб економіка РФ впала і не було грошей у бюджеті на фінансування армії та пенсій. І Україна має всіма засобами це прискорювати, навіть якщо доведеться посидіти без світла, то пофіг, якщо знаєш, що РФ не отримає грошей із газу та нафти, і це прискорить виснаження РФ i перемогу. А Фіцо увійде до підручників історії, як мішок лайна.
показати весь коментар
23.02.2026 21:59 Відповісти
Ти, Хвицю, ще дуже пожалієш...