5198 відвідувачів онлайн

Батько загиблого в ДТП у Києві 12-річного Григорія вимагає винести питання смертності на дорогах на розгляд РНБО: подано петицію до президента

ДТП у Києві 5 червня

Батько 12-річного Григорія Глушича, який загинув у ДТП 5 червня в Солом'янському районі Києва, військовослужбовець Олексій Глушич звернувся до президента України з петицією. Він вимагає, щоб збереження життів на дорогах стало пріоритетом державної політики та винести питання смертності й травматизму на дорогах на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Про це йдеться в петиції, опублікованій на сайті президента, повідомляє Цензор.НЕТ.

Подано петицію до президента 

"Я, разом із моєю сім’єю, родинами загиблих у ДТП та небайдужими громадянами, прошу про прості й справедливі речі:
- щоб водії, які систематично порушують Правила дорожнього руху, втрачали право керувати автомобілем;
- щоб за порушення, які призвели до загибелі людей, наставала пропорційна, ефективна та невідворотна відповідальність;
- щоб перевищення швидкості перестало сприйматися як дрібне порушення", - йдеться у тексті петиції.

Батько Григорія зауважує, що лише за 2025 рік в Україні внаслідок ДТП загинули 3 249 людей, ще 31 898 отримали травми. Щодня на українських дорогах гине в середньому дев’ять осіб.

"В умовах повномасштабної війни та демографічної кризи втрати людей на дорогах є не лише особистими трагедіями для родин, а й серйозним викликом для держави. Це втрати людського потенціалу, необхідного для оборони, відновлення та розвитку України. Критичний рівень смертності на дорогах є питанням людської безпеки та національного інтересу, а отже потребує міжвідомчої координації на найвищому державному рівні через Раду національної безпеки і оборони України", - сказано в документі.

Зазначається, що після трагедії 5 червня 2026 року представники Уряду та профільного комітету Верховної Ради України заявили про підготовку змін у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема щодо відповідальності за перевищення швидкості. 

Водночас, як наголошує батько загиблого хлопчика, українське суспільство очікує не лише точкових змін до штрафів, а системної державної політики, яка забезпечить реальне зниження смертності на дорогах. Така політика має передбачати:

  • невідворотну та однакову для всіх відповідальність за грубі порушення Правил дорожнього руху;
  • ефективний вплив на водіїв, які систематично порушують Правила дорожнього руху;
  • запровадження дієвих механізмів тимчасового позбавлення права керування для систематичних порушників;
  • розширення автоматичної фіксації порушень і прозорий контроль за її застосуванням;
  • впровадження принципів Vision Zero та публічну звітність держави про зниження смертності й травматизму на дорогах.

Олексій Глушич звернувся до президента із закликом:

  • 1. Ініціювати розгляд на засіданні Ради національної безпеки і оборони України питання смертності та травматизму на дорогах як загрози людській безпеці, демографічній стійкості та національним інтересам України.
  • 2. За результатами розгляду цього питання ініціювати ухвалення Радою національної безпеки і оборони України рішення щодо визначення пріоритетних державних заходів, спрямованих на збереження життя і здоров’я громадян України та суттєве зниження смертності й травматизму на дорогах, з подальшим введенням такого рішення в дію у встановленому законом порядку.

"Україна не повинна щодня втрачати людей у дорожньо-транспортних пригодах, яким можна запобігти. Збереження життя громадян має стати безумовним пріоритетом державної політики та складовою національної безпеки України", - сказано в петиції.

Як проголосувати?

Підписати петицію можна за посиланням.

Смертельна ДТП у Києві 5 червня 2026 року

Топ коментарі
+4
язика прикуси, курво, коли йдеться про смерть Григорія та інших, які загинули та гинуть в ДТП !

.
показати весь коментар
26.06.2026 23:59 Відповісти
+2
дуже цікава технічна лекція.

а скажіть на такому авто їздити повільно просто не можливо лише в Україні, чи в цілому світі ?

.
показати весь коментар
27.06.2026 00:01 Відповісти
+1
Дружина 20 років за кермом. Жодного штрафу, жодного ДТП. Більше 100 км по трасі не їздить. Нема потреби, хоча мерсючок розганяється до 186. На наших дорогах більше 100 км їздити небезпечно. У мене на Великій Окружній після ремонту і укладення нового покриття (за Гройсмана) вирвало в джипі задній міст бо покриття під вагою автомобіля провалилось. Добре що їхав 60...
показати весь коментар
27.06.2026 00:07 Відповісти

Завантаження...