11938 відвідувачів онлайн

Наслідки ракетної атаки ЗСУ на завод електроніки для ракет у російському Воронежі. СУПУТНИКОВІ ФОТО

У мережі з'явилися перші супутникові підтвердження успішного ракетного удару ЗСУ по "Воронезькому заводу напівпровідникових приладів" у Росії. Унаслідок атаки пошкоджено будівлі підприємства, яке виробляє електроніку для російських ракет "Іскандер-К", Х-101 та комплексів ППО "Панцир-С1".

Як інформує Цензор.НЕТ, проєкт "Схеми" (Радіо Свобода) публікують супутникові знімки Planet Labs за 23 червня.

Деталі

На фото від 23 червня, які є у розпорядженні журналістів, можна побачити наслідки ракетних ударів Збройних сил України по заводу –– пошкоджені щонайменше дві будівлі цього російського підприємства.

Зазначається, що у день атаки губернатор Воронезької області Олександр Гусєв також повідомив про пошкодження "виробничих об’єктів одного з підприємств Воронежа".

Воронеж під ракетною атакою 22 червня - наслідки удару ЗСУ
Воронеж під ракетною атакою 22 червня - наслідки удару ЗСУ

Технологічна база для "Іскандерів", Х-101 та "Панцирів"

За інформацією профільного ресурсу War&Sanctions, який координується Головним управлінням розвідки (ГУР) Міноборони України, атаковане підприємство у Воронежі є одним із ключових елементів у ланцюжку виробництва російської далекобійної зброї. Завод спеціалізується на випуску напівпровідників та мікросхем, які використовуються для комплектації ракет "Іскандер-К" та Х-101, а також бортової електроніки для російських систем протиповітряної оборони "Панцир-С1".

Що передувало?

  • Раніше повідомлялось, що у російському Воронежі лунають вибухи. Місто під російською атакою.
  • Підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали ударів по підприємству 22 червня, підтвердили у Генштабі. У відомстві уточнили, що для ураження використовували "високоточні крилаті ракети повітряного базування".

  • Також Сили оборони 21 та 22 червня уразили центр космічного зв’язку "Дубна" під Москвою та низку військових об’єктів РФ.
Топ коментарі
+15
Там щось у роспабліках ревуть про купу загиблих й сотні поранених. Бажаю всім квитки на концерт кабздона.
показати весь коментар
23.06.2026 19:07 Відповісти
+10
А я про що

Я давно пропонувала лупити й по сколково в робочі години. Треба мізки й руки москалів знищувати. А не жаліти пдрів..
показати весь коментар
23.06.2026 19:20 Відповісти
+8
знищення кваліфікованого персоналу навіть краще за знищення обладнання, яке можна й купити
показати весь коментар
23.06.2026 19:17 Відповісти

Завантаження...