11102 посетителя онлайн

РФ планирует разместить ракетные комплексы средней дальности "Орешник" в Беларуси до конца 2025 года, - ГУР

Орєшнік

Москва и Минск достигли договоренностей о размещении баллистических ракет средней дальности "Орешник" на территории Беларуси. По предварительной информации, это может произойти до конца 2025 года.

Об этом сообщили в Главном управлении разведки Минобороны Украины, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на LIGA.net.

"В настоящее время между РФ и Беларусью есть договоренности о размещении мобильных грунтовых ракетных комплексов с БРСД "Орешник" на территории Беларуси. По предварительным данным, указанные комплексы будут размещены на территории Могилевской области РБ до конца 2025 года", - говорится в документе.

В разведке отмечают, что размещение этих установок повысит уровень военной угрозы не только для Украины, но и для всей Европы. По расчетам ГУР, характеристики "Орешника" позволяют российским войскам поражать цели на всей территории Украины и большей части европейского континента.

"Орешник"

Проект "Орешник" является одним из новейших направлений российских разработок в сфере ракетного оружия, который официально не подтверждается Кремлем. В открытых источниках информация об этих комплексах практически отсутствует, однако эксперты предполагают, что речь идет о системе с дальностью действия более 3 тысяч километров, способной нести как обычные, так и ядерные боеголовки.

Размещение таких ракет в Беларуси будет означать фактическое расширение военного присутствия России на территории страны, что может стать очередным этапом ее втягивания в агрессию против Украины и эскалацию безопасности в регионе.

Что предшествовало?

Напомним, во время российско-белорусских учений "Запад-2025" отработали применение ракетного комплекса "Орешник" и современных методов ведения боя.

Также пресс-секретарь Лукашенко Наталья Эйсмонт заявляла, что российский ракетный комплекс "Орешник" будет размещен в Беларуси до конца 2025 года.

Топ комментарии
+5
Скільки ще світ буде терпіти цих кацапських підАрів, північнокорейських підАрів та їх союзників?
показать весь комментарий
29.10.2025 17:53 Ответить
+5
Лаптеногие уже не знают чем напугать .выдумывают хрень всякую
показать весь комментарий
29.10.2025 17:57 Ответить
+3
БРСД "Орешнік", по білоруській класіфікації -БДСМ "Пюрєшнік".
показать весь комментарий
29.10.2025 17:54 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Скільки ще світ буде терпіти цих кацапських підАрів, північнокорейських підАрів та їх союзників?
показать весь комментарий
29.10.2025 17:53 Ответить
А что мир им сделает? Все упирается в бабки. Если не будет дешевого сырья нечем будет платить пособия сирийским беженцам. А тогда те будут не только насиловать шведок и немок - но и убивать начнут. Это никому не нужно.
показать весь комментарий
29.10.2025 17:54 Ответить
Світ давно положив на орешнік,тому у кацапів підгорає і вони починають говорити про нього знову і знову.Шантаж не пройшов.По факту та ракета ні про що!
показать весь комментарий
29.10.2025 18:02 Ответить
Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України
Джерело: https://censor.net/ua/n3582324
показать весь комментарий
29.10.2025 18:34 Ответить
Зрозуміло .З території рашки іпонуть ніяк ядеркою,з білорашки простіше.В ГУР працюють люди поставлені ЗЕ з інтелектом рівня ЗЕ.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:39 Ответить
БРСД "Орешнік", по білоруській класіфікації -БДСМ "Пюрєшнік".
показать весь комментарий
29.10.2025 17:54 Ответить
не дарма ж рудий донні тулить світові, шо бульбофюрер гарний пацан
оно рудий санкції зняв з поввітряних корит *********
певно з арєшніка рудий теж санкції зніме та дозволить літати світом
показать весь комментарий
29.10.2025 17:55 Ответить
Лаптеногие уже не знают чем напугать .выдумывают хрень всякую
показать весь комментарий
29.10.2025 17:57 Ответить
ху*ло хоче почати "ГОНКУ ВООРУЖЕНИЯ" зі США ?
показать весь комментарий
29.10.2025 17:57 Ответить
Чому в бсрср Орешнік можна, а в Украiнi тамагавк - ескалацiя? Обсудiтє.
показать весь комментарий
29.10.2025 17:58 Ответить
бо томагавк то реальна бойова річ, а з арєшніком є питання
показать весь комментарий
29.10.2025 18:00 Ответить
у мене питання до гур!
прізвище не можна називати, бо банять.
а, той арєшнік існує?
ну, крім мультіка і хворого ботоксного черепа?
вже на старті бурєвєснік і посєйдон. вже десь літають та плавають, бо можуть це робити вєчность....
показать весь комментарий
29.10.2025 18:02 Ответить
Можливо існує.Звичайна ракета,нічого особливого.На болотах вона типу царь-ракета .
показать весь комментарий
29.10.2025 18:03 Ответить
на Дніпрі ж щось з неба падало якось одного разу...
ще раз казахи спостергали за сяйвом у небі
хоча хз, може то синій алкодімон зелене світло у небі побачив
показать весь комментарий
29.10.2025 18:04 Ответить
я ж про це!
на южмаш впали частини розваленого арєшніка. що підари видали за нев'їбенну атаку.
ще, казахи бачили куски тільки злетілого арєшніка.
а, ще раз арєшнік навіть не злетів. розніс всю стартову площадку.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:18 Ответить
Взагалі люба ракета може бути носієм ядерного заряду,да хоть дрон.Орєшнік для внутрішньої пропаганди,типу вялічіє,весь мір боітся
показать весь комментарий
29.10.2025 18:26 Ответить
У мене немає сумнівів, що кацапи в змозі створити ракету середньої дальності, яку вони серійно виробляли ще в совку, а потім знищили разом з американськими "Першингами". "Посейдон" також можливий. Це просто атомний підводний човен (їх робили і роблять в Северодвінську) - камікадзе. Найбільші питання до"Буревісника". В його існування я не вірю.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:30 Ответить
Посейдон скоріше за все ні. Або, його характеристики не таки як кажуть, це раз. Концепція "ядерного цунамі" це повна маячня, США це довели експериментально ще в холодну війну.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:32 Ответить
Розумію про що ви. Спосіб поразки не важливий. З того підводного човна може стартувати десяток "Іскандерів". Важливий спосіб доставки під водою через Океан. Це технічно досяжно.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:39 Ответить
Ніяких іскандерів з нього стартувати не може взагалі. Посейдон це саме торпеда,
показать весь комментарий
29.10.2025 20:34 Ответить
Добре, нехай не "Іскандерів", а "Калібрів". Скільки їх можна запустити не з підводного човна, а з торпеди діаметром 1,5-2 метри?
показать весь комментарий
29.10.2025 22:08 Ответить
Ніскільки. Взагалі.
показать весь комментарий
29.10.2025 22:24 Ответить
а чого досі не створили?
ааа...
точно!
як що б захотіли, то бровь поднялі б і київ пав за три дні.
підари на віслюках воюють. а, ракету просто не хочуть створювати, бо дуже людяні....
показать весь комментарий
29.10.2025 18:46 Ответить
Якщо можуть створювати міжконтинентальні, то можуть і середньої дальності. Я про це писав. Київ тут зовсім ні до чого.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:53 Ответить
На южмарш впали холості болванки. Не треба цієї перемогоботської маячні, Орешнік існуе і є дієздатною зброєю.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:34 Ответить
це, тобі скабєєва сказала?
а, що заважало загрузити бойові болванки?
ой, підари такі чєловєчні, не хотіли завдавати шкоди?
показать весь комментарий
29.10.2025 18:42 Ответить
Ракета «Орешник», вероятнее всего, создана на базе российской ракеты средней дальности https://www.google.com/search?sca_esv=cb97f40da6f73026&hl=ru&cs=1&sxsrf=**********************************%3A1761754157862&q=RS-26+%C2%AB%D0%A0%D1%83%D0%B1%D0%B5%D0%B6%C2%BB&sa=X&ved=2ahUKEwiftu3V5cmQAxXhQvEDHdplGlIQxccNegQIAhAB&mstk=AUtExfBdI4Z0dQHRmLpumSmdxM1kOxSf5W07o-BXj8FrbJVg63E_A6JaU9qhVENeo-wm0swjymXZDIoAX1maBXUZmkkUK7N1ZsJmqRrCYRqafYloGIBpYpHKls6YS2Cd3CjE_bDQfkvaFNO-P-pVK1xkGNmdKcFM_V69Sv5tz2EX2_mF6KNtnXSMK8Y-X-fyMSGbZYWgyQ0nKtZaSsTlod3Fv_YrHYhpvlGp9O-m1_r61n8sRBNPloqPEYzgMuikNvaDMmJWMzwgD4XIQHkO-h8qyQhWZ_lOhqW2vdWtvifDatu04g&csui=3 RS-26 «Рубеж». Предполагается, что «Орешник» является модификацией «Рубежа» с одной убранной ступенью, что сокращает дальность полета.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:11 Ответить
вероятнее всего
показать весь комментарий
29.10.2025 18:21 Ответить
Настоящее название того "Орешника" - Вундерваффе...
показать весь комментарий
29.10.2025 18:19 Ответить
Ху...ло на березі
показать весь комментарий
29.10.2025 18:27 Ответить
та вже ж стоять, це які будуть по счьоту?
показать весь комментарий
29.10.2025 18:26 Ответить
Ліпше хай по бульбашки лупцюють, а в ху....лостані якось вімазатися спробують
показать весь комментарий
29.10.2025 18:26 Ответить
ну да ..гнида лукашенко це відкрито сказав ))

зельоний гур такий гур
показать весь комментарий
29.10.2025 18:28 Ответить
И еще комплекс мегагалактических ракет "Бульбашник" на боярышнике.
показать весь комментарий
29.10.2025 18:58 Ответить
********* планує воювати з Європою з території України та Білорусі. В ідеалі для них ще й окупація Литви, Латвії та Естонії. Їм здається що удари у відповідь будуть по місцям запуску, тобто по "союзним державам", а не по московщині яка віддаватиме накази.
показать весь комментарий
29.10.2025 19:41 Ответить
Саме так і буде. Лукашенко настільки тупий, що не усвідомлює очевидного