11727 посетителей онлайн

Сын Галущенко учится в частном колледже Швейцарии за $200 тыс. в год. Этого нет в декларации, - СМИ

Сын бывшего министра юстиции и энергетики Германа Галущенко уже четвертый год подряд учится в одном из самых дорогих частных колледжей Европы – College Alpin Beau Soleil в Швейцарии. Стоимость обучения в таком заведении вместе с проживанием составляет до 200 тысяч долларов в год.

Как сообщает Цензор.НЕТ, это установили журналисты проекта "Схемы" (Радио Свобода).

Отмечается, что Галущенко указывает детей в декларации – в том числе и после развода с их матерью в 2022 году и их выезда из Украины, – но расходы на обучение сына не декларирует. 

Обучение сына Галущенко

Журналисты заметили 18-летнего Максима Галущенко на фото с официальной страницы College Alpin International Beau Soleil в соцсети. Это фотография с одного из мероприятий колледжа – на ней Галущенко-младший в футболке с логотипом учебного заведения. Фото опубликовано в ноябре этого года.

Схемы установили, где учится сын экс-министра Галущенко

Журналисты отмечают, что College Alpin International Beau Soleil – это один из самых дорогих колледжей Европы.

  • Основанная в 1910 году в швейцарских Альпах, сейчас она занимает первые места в рейтингах самых элитных частных международных школ. 
  • Цена за обучение и проживание указана на официальном сайте заведения: в 2025-2026 учебном году плата составляет почти 133 тысячи швейцарских франков (7 миллионов гривен) — для учеников 6-10 классов, и около 144 швейцарских франков (7,5 миллионов гривен) — для учеников 11-12 классов.

Схемы установили, где учится сын экс-министра Галущенко

То есть сейчас обучение Максима Галущенко стоит около 180 тысяч долларов. Еще более 25 тысяч швейцарских франков (1,3 миллиона гривен) – это расходы на медицинское страхование, экспедиции, культурные мероприятия и т.д. Колледж не предоставляет финансовой помощи или стипендий.

В Швейцарии Максим Галущенко учится уже четвертый год, о чем свидетельствуют фото с ним, опубликованные на страницах колледжа Alpin Beau Soleil за 2022, 2023, 2024 и 2025 годы.

Схемы установили, где учится сын экс-министра Галущенко

Больше о семье экс-министра Галущенко

В Европу семья Германа Галущенко, который на тот момент был министром энергетики, переехала после начала полномасштабного вторжения – сначала в Испанию, а уже через несколько месяцев – в Швейцарию.

Журналисты "Схем" разыскали фото бывшей жены Германа Галущенко с его детьми на набережной в Женеве. Среди них и Максим.

Схемы установили, где учится сын экс-министра Галущенко

Согласно данным из судебного реестра, Герман Галущенко и Ольга Богданова развелись осенью 2022 года.

С тех пор Галущенко больше не указывал ее в декларации, но продолжал декларировать детей среди членов семьи. 

Кто оплачивает обучение Максима Галущенко? 

В то же время в декларации Галущенко нет упоминаний о расходах на обучение старшего сына в Швейцарии. В целом, за четыре года они могли составить около 700 тысяч долларов, или почти 26 миллионов гривен.

По украинскому законодательству, расходы декларанта, превышающие 151 400 гривен (50 прожиточных минимумов), подлежат декларированию.

Судя по имущественным декларациям Галущенко, все его доходы с приходом на госслужбу составляла зарплата чиновника, а суммарные сбережения в разный период не превышали 380 тысяч долларов, которые из года в год существенно не уменьшались.

Адвокаты Галущенко утверждают, что "этими вопросами занимается бывшая жена"

В комментарии "Схемам" адвокат Галущенко со ссылкой на слова бывшей жены добавил, что "сумма обучения за год значительно меньше, чем 200 тысяч долларов", однако не предоставил никаких документальных подтверждений этому.

В то же время, как проанализировали "Схемы", официальных доходов Ольги Богдановой вряд ли хватило бы на оплату обучения сына.

  • Герман Галущенко занимал должность министра энергетики с 2021 по 2025 годы, затем должность министра юстиции – с 17 июля по 19 ноября 2025 года.
  • Его отстранение от должности в Минюсте произошло на фоне скандала вокруг спецоперации НАБУ "Мидас".
Топ комментарии
+23
Та там в деклараціях багато чого немає, солдати на передовій захищають дупи таких от галущенків і їх *********(
показать весь комментарий
08.12.2025 19:48 Ответить
+9
А ти, Миколо, гний в окопі...
показать весь комментарий
08.12.2025 19:53 Ответить
+9
Такого не мають і королі! От сволота накрала і Україну просрала!
показать весь комментарий
08.12.2025 19:56 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Та там в деклараціях багато чого немає, солдати на передовій захищають дупи таких от галущенків і їх *********(
показать весь комментарий
08.12.2025 19:48 Ответить
Стільки гнид розвелось, що вичісувати і вичісувати.
показать весь комментарий
08.12.2025 19:49 Ответить
А ти, Миколо, гний в окопі...
показать весь комментарий
08.12.2025 19:53 Ответить
Такого не мають і королі! От сволота накрала і Україну просрала!
показать весь комментарий
08.12.2025 19:56 Ответить
Чергового пАтужного менеджера готують?
показать весь комментарий
08.12.2025 19:56 Ответить
О це так поворот! Неочікувано, майже....
показать весь комментарий
08.12.2025 19:57 Ответить
Майбутній міністр енергетики
показать весь комментарий
08.12.2025 19:58 Ответить
100%. Заради цього в нього і вливають такі кошти, щоб потім прилаштувати та відбити їх назад.
показать весь комментарий
08.12.2025 20:01 Ответить
https://www.youtube.com/watch?v=fasiZC9AN8g https://www.youtube.com/watch?v=ОМЕЛЯН: Зеленський ЗДАЄ Запоріжжя та Херсон?Дивна ЗАЯВА у Лондоні.Журналістам ВІДМОВИЛИ у поясненнях
показать весь комментарий
08.12.2025 20:03 Ответить
як втекли від журналістів Мерц, Стармер й Макрон й сам ЗЕ у Лондоні - Й ЧОМУ?-думки від Омеляна -вони приїхала дивитись квартиру та прохати про притулок?
показать весь комментарий
08.12.2025 20:07 Ответить
показать весь комментарий
08.12.2025 20:03 Ответить
Звичайно що цього немає!
Він що йо🤬тий, щоб про це вказувати в декларації!?
Може він ще мав вказати, що живе в колишньому будинку Захарченка?
Або те, що краде гроші сумками та періодично шпекає міністерку енергетики?
Це кріпаки мають вказувати в декларації, що продали старі кросівки на ОЛХ за 400 гривень😆, а небожителі цим не переймаються.
показать весь комментарий
08.12.2025 20:04 Ответить
Люди сидять без світла,військові без дронів і хорошої техніки,а нечисть аля галущенко по 200штук зелені за синка оплачує в швейцарії,на "чесно" зароблені гроші.Ну так і хочеться щоб дрони почали таким уродав в пику прилітати!
показать весь комментарий
08.12.2025 20:07 Ответить
А може той син - самородок і аже самостійно заробляє на навчання? 🤔🤑😇
Блін, і залізе ж таке в голову! 😊
показать весь комментарий
08.12.2025 20:08 Ответить
... тому і підвищення цін відбувається, щоб ці аферисти, та їхні нащадки шикарно жили
Вже дістало це злодійкувате кодло !
показать весь комментарий
08.12.2025 20:11 Ответить
Діти галущенка учаться іб***ся-а нашим поки їх батьки на війні нема за що взуться
показать весь комментарий
08.12.2025 20:12 Ответить
Вот у белых людей перспективы. Ну а детям смертных электронный реестр военнообязанных и честь защищать европейцев в окопах. Последним нужно спокойно учиться за двести то штук в год.
показать весь комментарий
08.12.2025 20:16 Ответить
А простые смертные не той национальности и религии. Вот поклонялись бы яхве то тоже жили бы в монако да учились бы в алпине. А так остается только прислуживать яхвинцам, лизать дупы миндичам и жаловаться на свою убогую жизнь.
показать весь комментарий
08.12.2025 20:30 Ответить
Лох. Навіть Гарвард з Йейлом не коштують більше $100 тис
показать весь комментарий
08.12.2025 20:21 Ответить
Ну кого це дивує? Звичайно ці крадії готовлять своїх чад до життя не в Україні.
показать весь комментарий
08.12.2025 20:50 Ответить
Всё лучшее детям!
Своим.
показать весь комментарий
08.12.2025 20:54 Ответить
Син галущенка 4 рік вчиться в Швейцарії за 200 тисяч,моя дочка з 2022 добровільно в ЗСУ,закінчивши в усьому році вуз заочно. Чекаю незламних казарінських пропагандистів,які будуть мені розповідати,що ЗСУ - ЦЕ народна армія, як нам треба усім єднатися і мобілізуватися і воювати до незламної перемоги і справедливого миру,коли Путін здохне...
показать весь комментарий
08.12.2025 21:05 Ответить
Хай падаль скаже це Воїнам на фронті Це ракова пухлина для України
показать весь комментарий
08.12.2025 21:17 Ответить
Хороший хлопчик,теперь ему нужна достойная фирма с капиталом миллионов двести-триста баксов,придеться лохам опять поднять тарифы на электрику.
показать весь комментарий
08.12.2025 21:30 Ответить
За ваші гроші вчиться. За ваші гроші живе. Та вами колись буде керувати. І таких хитрови*баних в Україні міністрів, депутатів, ментів, прокурорів, генералів, суддів та їх вибл*дків до куя і трошки. І це все при тотальній нищівній війні проти України яку веде північне х*йло. Клопи тим самим часом смокчуть кров з понівеченої туши конаючої країни мрій.
показать весь комментарий
08.12.2025 21:43 Ответить
Я не хочу влазити в полеміку, наскільки чесно зароблені гроші, за які вчиться та дитина, бо викличу купу хейту в свою адресу. Також не хочу розбиратися в тому, насправді Галущенко розлучений з дружиною чи "понарошку" - допускаю всі варіанти.
Але дозвольте прокоментувати ситуацію суто формально, з точки зору вже майже 10-річного досвіду консультування клієнтів щодо антикорупційного декларування :

1. Членами сім'ї для цілей декларування є особи, які спільно проживають однією сім'єю (ведуть спільне господарство). Тобто якщо з дружиною розлучився і не проживає спільно, то вона в декларації зазначатися не повинна (як і її майно чи доходи). Такий закон.
2. Неповнолітня дитина, навіть якщо проживає окремо, навіть якщо проживає з матір'ю (яка розлучена з батьком), включається в декларацію в якості члена сім'ї - до досягнення повноліття. Теж такий закон.
3. У декларації зазначаються витрати ЛИШЕ СУБ'ЄКТА ДЕКЛАРУВАННЯ, а не членів його сім'ї. Згідний, що це бред, тому що дозволяє обходити багато запитань до чиновників. Але такий закон - тобто це не порушення. Треба вимагати зміни закону, аби витрати декларували і члени сім'ї суб'єкта декларування. Але поки його не змінено, претензій до декларанта бути не може.
Відтак, якщо за освіту сина сплачує дружина, то ясна річ, що Галущенко не лише має право, але і зобов'язаний не відображати ці витрати. Нагадаю : відповідальність наступає не тільки за приховування цифр (доходів, майна, витрат), але І ЗА ЇХ БЕЗПІДСТАВНЕ ЗАЗНАЧЕННЯ ЧИ ЗАВИЩЕННЯ - залежно від суми за недостовірні відомості буде або адмінка, або кримінал.

Тому цілком можливо, що коли вони розлучалися, вони поділили майно з урахуванням необхідності фінансування витрат на освіту сина. Гроші у дружини і вона живе з сином за кордоном і платить за його освіту. Тоді Галущенко не повинен це зазначати в декларації і адвокати праві.

Ще раз, будь ласка, я зараз - не про мораль і не про те, наскільки ті гроші чесно зароблені. І навіть не про те, наскільки правильно написаний закон про запобігання корупції. Я про те, що такий підхід до декларування НЕ порушує закон у тому вигляді, в якому він зараз є.
Тому грішити треба не так на Галущенко, як на Нацагентство із запобігання корупції, яке не узагальнює такі ситуації і не пропонує парламенту закрити ці законодавчі дірки. А те, що люди використовують прогалини законодавства - це точно не правопорушення. Може і аморально, не знаю - треба аби журналісти задали йому питання, за які кошти син там вчиться. А тоді послухати відповіді і зробити висновок та доповісти про цей висновок читачам / глядачам / слухачам відповідного медіа-ресурсу.
Бо так, як то написано зараз у цій новині - вилляли людині на голову цистерну лайна, а заслужено чи ні - хтозна. Це не є належний стандарт журналістики. Розберіться глибше, а тоді людину мокайте фейсом і вигрібну яму. А не одразу мокнули, а ти потім всім пояснюй, що не винний. Неправильно це - по Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість. Але в цій країні на Конституцію всі плювати хотіли . . . Того так і живемо.

Ще раз - я не захищаю Галущенко. Взагалі мало знаю про цю людину, знаю тільки, що був міністром і його звільнили. Але навіть у міністрів є права . . .
показать весь комментарий
08.12.2025 21:55 Ответить
Пишаюся талановитою українською молоддю 😂