8973 посетителя онлайн

Бумажные военные билеты в прошлом: правительство полностью перевело документы в электронный формат

Резерв+ заменит бумажные военные билеты

Правительство приняло изменения, которые полностью переводят военно-учетные документы в электронный формат.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом говорится в заявлении премьер-министра Юлии Свириденко.

Отныне основным документом для призывников, военнообязанных и резервистов становится Резерв ID.

Как будет работать электронный военный документ

Резерв ID можно получить в приложении "Резерв+", где формируется официальный электронный документ. При необходимости пользователи могут распечатать PDF-версию самостоятельно или обратиться для этого в ТЦК и СП.

Правительство отмечает, что переход на цифровой формат должен уменьшить риски потери, порчи или подделки документа. "Электронный формат делает военный учет проще и надежнее для всех категорий граждан", — заявила Свириденко.

Какие нормативные изменения приняты

Для внедрения цифровой системы Кабмин обновил положения постановлений №1487 и №559. Эти изменения позволяют официально использовать электронные военно-учетные документы в качестве основных и обеспечивают их юридическую силу.

Оцифровка также должна ускорить работу ТЦК и оптимизировать взаимодействие между гражданами и государственными структурами.

Топ комментарии
+45
Тобто в кого нема смартфона, то як би напівлюдина, напівгромадянин.
показать весь комментарий
10.12.2025 20:31 Ответить
+16
так, поки не закінчиться каденція дірявого недомірка
показать весь комментарий
10.12.2025 20:41 Ответить
+15
Чергові вітання цифровому концтабору.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:12 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Тобто в кого нема смартфона, то як би напівлюдина, напівгромадянин.
показать весь комментарий
10.12.2025 20:31 Ответить
мавпа
показать весь комментарий
10.12.2025 20:33 Ответить
Якось моя дружина була в ТЦК і стала свідком картини, коли зі смітника привели бомжа
показать весь комментарий
10.12.2025 20:39 Ответить
Я теж недавно був в ТЦК, то я там ще солідно виглядав на фоні тих хто там був
показать весь комментарий
11.12.2025 08:59 Ответить
Років зо два тому, викликали нас, умовно придатних, до ТЦК. Були - дістрофік, хлопець з останнім ступенем ожиріння, дядько з ногами колесом і я, напівсліпий діабетик. Хто хоче, кажуть, записатися в "Гвардію наступу"?
показать весь комментарий
11.12.2025 11:34 Ответить
так, поки не закінчиться каденція дірявого недомірка
показать весь комментарий
10.12.2025 20:41 Ответить
показать весь комментарий
10.12.2025 22:37 Ответить
вже без лайнодії неможливо купити деякі залізничні квитки..
показать весь комментарий
10.12.2025 20:45 Ответить
цифрове рабство. Натиском кнопки можна буде знищити любу людину. Або якимось вірусом, або електромагнітним імпульсом.
показать весь комментарий
10.12.2025 23:45 Ответить
Братан я тебе скажу хуже - бумажный документ могут мыши съесть. Что делать, как жить? Ой-вей😂
показать весь комментарий
11.12.2025 00:35 Ответить
бумажный документ могут мыши съесть. Что делать, как жить?
========
Спробуй поміняти житло або якось боротися з мишами.
показать весь комментарий
11.12.2025 06:11 Ответить
особа
показать весь комментарий
10.12.2025 20:52 Ответить
Прям як колгоспник до 1974 року)
показать весь комментарий
10.12.2025 21:00 Ответить
А в когось і паспорта нема, бо вважає це за «мітку диявола». Це про ваш рівень обізнаності (а незнання не позбавляє, як відомо): для тих, у кого немає смартфону, хто живе досі у першій прловині 20-го сторіччя, або немає дітей, шоп подарували мобільний за 1000 грн, або роботи (дивно для мужика до 60-ти) ,то для тих.. Існує ЦНАП! Папірець з QR-кодом може прочитати і підтвердити люба «бригада оповіщень»
показать весь комментарий
10.12.2025 21:48 Ответить
Ви, дуже обізнаний, хоча б разок моніторили трафік на свойому смартфоні?
показать весь комментарий
10.12.2025 23:28 Ответить
"дивно для мужика до 60-ти"
падло, це як раз і не дивно!
показать весь комментарий
11.12.2025 08:30 Ответить
ти ще забув про інтернет і світло
показать весь комментарий
10.12.2025 23:43 Ответить
З електронними документами, ці реформатори сподіваюся мабуть простіше ховати " кінці у воду".
показать весь комментарий
10.12.2025 20:52 Ответить
Приємно спостерігати,як нагинають мудрий наріт.Мало,треба по повній,щоб аж пищали
показать весь комментарий
10.12.2025 20:55 Ответить
Дєд пріжал внучка к сєбє і махнул рукою:
"База данних ФееСБе, ось що то такоє"
показать весь комментарий
10.12.2025 20:56 Ответить
Все це тотальне переведення всього і вся у "цифру" не просто так, шо хочте кажіть.
показать весь комментарий
10.12.2025 20:59 Ответить
Так Китаю легше буде впроваджувати контроль населення.

А потім так:
Приймав участь у протестах - *** тобі, а не освіта.
Дивився не лояльних владі блогерів - *** тобі, а не квитки на потяг.
Не сплатив податок на повітря - *** тобі, а не громадянські права.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:25 Ответить
Ага. Це ваш клятий прогрес! Ці ваші автомобілі відберуть роботу у конюхів!
показать весь комментарий
10.12.2025 21:49 Ответить
Хай но якийсь чат жіпіті ядерні ракети запустить, як в термінаторі, тоді побачите.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:56 Ответить
Не треба ніякого чату гпт. Факти кажуть за себе.

Цей омріяний "прогрес" існує зараз виключно комуністичному Китаї та фашистській Росії і насаджується у країнах, які вони контролюють.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:11 Ответить
А ЖиПиТи реально роботу відібрав... Поки лиш у частини низькооплачуваних клерків.
Не перемиеайтеся..
показать весь комментарий
10.12.2025 23:37 Ответить
Grey Cat смо*че
показать весь комментарий
11.12.2025 08:32 Ответить
Військовий квиток - це державний бланк, і якщо на ньому стоїть печатка приватної установи "тцк " - то фактично цей документ є фальшивкою.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:01 Ответить
свідок недійсності розпаду сересере?
показать весь комментарий
10.12.2025 21:07 Ответить
Ні , просто дивлюся, як лохів розводять.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:12 Ответить
ага, угу. а про "приватну установу" тобі анунаки морзянкою через мікохвильовку звітували? )
показать весь комментарий
10.12.2025 21:28 Ответить
І в окопАх тіки з електронним носіем тепер!
показать весь комментарий
10.12.2025 21:06 Ответить
Чергові вітання цифровому концтабору.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:12 Ответить
"уряд"может катать постановы исключительно своим "підлеглим". и если они хотят выдавать всем электронные документы - то конечно могут выдать по смартфону\напечатать бумажки всем в обязательном порядке (как делали когда приняли закон про "оновлення даних"). так что "за потреби" постановы "исполнительной" "власти" - не катят. и в приличных странах такой "уряд" как минимум сразу же идет домой (или в места не столь отдаленные)
показать весь комментарий
10.12.2025 21:20 Ответить
Світла нема, моб-інтернет ліг і ти без документів.

Шікарно!!!
показать весь комментарий
10.12.2025 21:22 Ответить
QR код на папері. Роздрукуй і носи собі: люба група оповіщення перевіряє актуальність Резерву по ньому
показать весь комментарий
10.12.2025 21:52 Ответить
Блт.
А QR--код дупою будуть сканувати і роспізнавати за відсутності інтернету? Чи ти вважаєш, що код без роспізнавання та отримання інфи з реєстру тобі щось дасть?

Я тебе здивую. У мене вже є папірець з QR-кодом. Військовий квиток називається. 😁
показать весь комментарий
10.12.2025 22:07 Ответить
Самі ж казали що будуть зв'язок душити, коли летять шахеди з сімками.
Рашкі так давно роблчть
показать весь комментарий
10.12.2025 23:34 Ответить
То коли почнуть видавати безкоштовні смартфони і забезпечувати безоплатний мобільний інтернет? Бо жодна людина не зобов'язана витрачати на це гроші..
показать весь комментарий
10.12.2025 21:33 Ответить
Ціна зросте в 10 разів? Мобільний та провідний інтернет в Україні може подорожчати до 3 тис. грн/місяць, - http://oboz.ua/ Oboz.ua

Це призведе до таких наслідків через вже підписаний закон про швидкий і стабільний інтернет. Причина в тому, що використання нових технологій вимагає великих інвестицій з боку провайдерів, і ці витрати будуть перекладені на кінцевих споживачів.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:42 Ответить
Я читав ту статтю, але дуже сумніваюся, що так дійсно станеться. Поживемо - побачимо.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:59 Ответить
Для таких як ти існує ЦНАП: це там де паспорт видають. Чи ти такий інтроверт у своі 18-60 років, що боішся у незнайомоі тьоті попросити бумажку з QR-кодом?)))
показать весь комментарий
10.12.2025 21:51 Ответить
Я - ідейний противник тотальної цифровізації. Нє, ну якщо тобі подобається цифровий концтабір, то будь ласка, користуйся "зручними" сервісами з вбудованими шпигунськими функціями і будь готовий до того, що будь-хто будь-якої миті може отримати доступ до твоїх персональних даних і скористатися ними на власний розсуд. Можеш ще собі штрихкода на лоба набити, твоє право, а я - пас.
показать весь комментарий
10.12.2025 23:07 Ответить
Щодо "втрати", "псування" чи "підробки" - так звані "цифрові" документи зберігаються на матеріальних носіях, і як той же папір можуть і псуватися, втрачатися, а щодо підробки чи втрати - мені здається колосальна різниця в тому, що набагато важче "знайти кінці", оскільки для виявлення несанкціонованого доступу і втручання потрібні спеціалісти високого класу. Цифрова копія має бути зручним доповненням до все ж таки паперового оригіналу, а не повністю заміняти його. В нашій корумпованій системі довіряти "магічному" слову "цифровий" можуть дуже наївні люди.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:37 Ответить
Згадалось, як розповідали про систему "Оберіг", типу завдякий їй зникне коррупція... А зараз, чи не кожен тиджень новини, про те як викрили чергового "робітника ТЦК", який вносив зміни в цій системі за гроші... І ловлють лише одиниці таких.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:46 Ответить
нет уникальности - можно напечатать 100 штук и продавать по-дешевке людям с похожей физиономией, к примеру. бизнес. ведь чтобы "пришвидшити роботу тцк" то очевидно паспорт не надо, куэр код и гудбай.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:31 Ответить
А потім вся ця електронна криволапа херня зіллеться кацапам.
показать весь комментарий
10.12.2025 21:46 Ответить
Прямо зараз постійно зливається.

Бо за словами головного гербалайф-цифровізатора "кібербезпека дуже переоцінена".

Дію ламали вже з десяток разів. Причому, зовсім не супер-пупер хакери.

Резерв раз на тиждень лежить, як мертвий лемінг.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:14 Ответить
гарантированно продадут за дорого (относительно, хотя, конечно, - кому как). но если Хйло подсуети(л)тся, то может и "бесплатно" получи(л)ть
показать весь комментарий
10.12.2025 22:26 Ответить
Я так колегам довбням і казав.
А якщо захоплять Острів ( район Херсону) - всі дані про тебе у них.
Кажу тривожна валіза має бути вже навчора готова! Сердяться... "Шо ти как порохобот ото " .
Вже "пам'ять зелена" відшибла, як цапи прийшли в 22му , а АТОшники і партійні проукраїнські навіть не ховались, ну не массово виїзджали..
( це звісно зелена струя з екрану про "война закінчиться за пару тижнів, "у нас байрактари а вони м'ясом пруть гигиги )
і
всі пішли на подвальчик 🤬😡 . У кожному селі у школі фото на дошці пошани. Ну і місцеві ватани "всіх нєблагонадєжних " взяли на карандашик.
Пам'ятаєте таке ???
показать весь комментарий
10.12.2025 23:24 Ответить
А зайшли вони швидко, по лінії р.Дніпро вже були через кілька годин.
Шляхи не міновані, оборона не приготована . навіть барикад якіхось...
На Антонівському мосту бився танк чи пара. ( Всі проїзджали, телефонами снімали, комусь і в бошку прилетіла куля рандомна). А зі стороно Дамби - зайшли одразу і фактично Антонівка оточена була , але великі колони рвались на Одесу. У місті біль меньш був час вшитсь геть щоб принести якусь користь потім а не згинути по підввлах
показать весь комментарий
10.12.2025 23:28 Ответить
Пардон. Дамба це біля Нової Каховки. Звідти по правому берегу рвонули на Херсон, а з розвилки на Миколаїв/ Одесу. На шляху між Каховкамм та Херсоном Дарницькій міст. Теж цілий.
Мости біля Олешок та Антоновки не підірвані. Всі інші позиції теж профукав Прогундосили.

Не надійтесь на марахвон! Будьте пильні
показать весь комментарий
10.12.2025 23:32 Ответить
Виникає логічне питання- навіщо було здавати південь, а потім чотири роки воювати на сході? І відповідь напрошується сама собою- військова необхідність. Відкрити Південний фронт, щоб розвантажити Північний.
показать весь комментарий
11.12.2025 01:26 Ответить
Якби росіяни знали що Чонгар їм не пройти куди б вони спрямували всю техніку, яка зайшла із Криму? На Північ. Тоді цілком можливо що столиця була б оточена набагато більше часу і для нас це була би катастрофа.
показать весь комментарий
11.12.2025 01:32 Ответить
я собі представляю цих інтровертів, які бояться розмовляти з чужими тьотями у ЦНАПі, шоп прийти на прийом і зробити роздруківку з Резерву з QR -кодом. Певно у чоловіків без смартфону у віці від 18 до 60-ти в Україні це викликає певний дискомфорт. Я хз
показать весь комментарий
10.12.2025 21:59 Ответить
Вам з Варшави просто не видно, хто зараз є основним контингентом тцк. Третина з них навіть не в курсі, що війна йде, які там смартфони і ЦНАПи. Деяких прямо в тцк перевдягають у куплений за рахунок тцк секонд, щоб більш солідно виглядали і не світили дрантям перед покупцями.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:14 Ответить
А ще йому у vpn-Польші не видно такого маштабу цифровізації у Польші.

От цей ЄС дурний...
показать весь комментарий
10.12.2025 22:16 Ответить
Тцк нахер посилає ваш резерв. Пряма мова тцкунів : резерв не військово обліковий документ.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:21 Ответить
А ще це дуже зручно для зачисток незгодних.

Одне натискання кнопки і людина без документів і у розшуку.

Доречі, це вже повним ходом використовувалося владою проти деяких журналістів.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:22 Ответить
и этим людям дадут оружие и научат убивать. отличный план. впрочем - у "них" много гениальных идей и отличные последствия виднеются за окном.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:39 Ответить
Ну круто, в нормальних країнах цифрова копія просто дає запаску на різні випадки життя, один з яких ВІДНОВИТИ, перезивати не буду. Аналогічно право власності, на руках обов'язково, але у випадку втрати можна звернутися для відновлення.

А на зараз то ломануть базу і знов нічого не працює, і знов носіть папірці. В Україні вже і паперу нема виходить? Депутатам і чиновникам гроші є, і вони схематози мутять і нічого, а раби повинні, ой рухаємося до 1976 рокі як мінімум.

Насправді це повне лайно, бо хто має доступ до бази може там багато що змінити дуже багато що (за гроші чи по блату і все ок), і доведи потім, що ти не верблюд. Не просто так сказано, що з "бумагою ти ЛЮДИНА", а смартфон і т.д. це лайно повне, бо зараз відімкнули чи ще щось і все, ладно цивільне життя, а у війну ну така собі історія. Ну і дійсно у війну і у тотальні відключення, коли не один оператор не може гарантувати зв'язок.

Ніяким законом не передбачено, що смартфон є документом і має юридичну силу і може замінити паперовий документ, а може бути тільки як доповнення, але не заміна.

Але кому ті закони треба, вони ж не джини у банці ...
показать весь комментарий
10.12.2025 22:29 Ответить
хфедоров и ко обеспечили"законность" китайских смартфонов очень давно. все проголосовано "избранными" "стратегами" и мечтателями цифрового концлагеря. то что это все наперекос логике и здравому смыслу никого не волнует. другие гениальные решения властей с 14 года - за окном.
показать весь комментарий
10.12.2025 22:44 Ответить
І це перемога, коли нема ні світла ні інтернету... особливо на блокпостах...
показать весь комментарий
10.12.2025 23:04 Ответить
Тепер там і фото буде - в Резерв+ , в ТКЦ+, в Оберіг+.
Щоб вже база даних качалась до фсб, проводитимуть фільтрації для длвбнів які не виїхали з міст, на які насувається фронт
показать весь комментарий
10.12.2025 23:16 Ответить
Зато якщо ухилявся, то можливо на підвал не кинуть, як благонадьожного
показать весь комментарий
11.12.2025 09:02 Ответить
І що ти будеш показувати, коли в тебе телефон розрядиться, або мережа впаде через відсутність світла на районі? Просто в один момент тебе оголошують в розшук і анулюють бронювання, все ж цифровому форматі, дуже зручно для декого.
показать весь комментарий
10.12.2025 23:19 Ответить
Уряд працює на китайські корпорації що роблять смартфони. Без китайського девайсу у тебе немає документів. Ну і китайці ж звичайно не шпигуни і не ставлять на свої смартфони шпигунських програм. Можна і Аplle за 1000 баксів, піднімем бюджет для Трампа. А папірець з qr-кодом чим кращий за паперове чи пластикове посвідчення? В Україні не роблять смартфоні, але життя громадян ставлять в залежність від наслідків роботи чужої економіки. Завтра Китай обмежить продаж смартфонів чи продаватиме лише певного виду із заздалегідь встановленим програмним забезпеченням тоді що? В уряді працюють адепти китайського світопорядку, а точніше його рашиської версії
показать весь комментарий
11.12.2025 04:32 Ответить
показать весь комментарий
11.12.2025 09:01 Ответить
Цифрове рабство вже настало.
показать весь комментарий
11.12.2025 07:36 Ответить
так це дуже корисно, особливо в умовах воєнного стану... бидло, що сидить у зраді та в різних кабінетах знає про це, як ніхто інший
показать весь комментарий
11.12.2025 09:27 Ответить
Шось я ні як не згадаю коли той уряд раздавав нам смартфони для своєї так званої цифралізації? Ніхто не зобов'язан купувати, і носити по всюду з собою ці смортфони! Пішли вони в жопу!
показать весь комментарий
11.12.2025 18:31 Ответить