6483 посетителя онлайн

Зеленский предлагает альтернативу вступлению в НАТО в обмен на жесткие гарантии безопасности, - Bloomberg

Зеленський

Президент Украины Владимир Зеленский предлагает США и европейским партнерам альтернативный подход к гарантиям безопасности для Украины, который предусматривает возможный отказ от стремления вступить в НАТО в обмен на твердые обязательства по защите от будущей агрессии России.

Об этом пишет Bloomberg, информирует Цензор.НЕТ.

По данным издания, вместо членства в Альянсе Зеленский предлагает заключить с рядом стран сеть двусторонних и многосторонних соглашений, которые по содержанию были бы аналогичны статье 5 НАТО о коллективной обороне. Такой подход, отмечает Bloomberg, фактически проверяет готовность президента США Дональда Трампа и европейских лидеров подкрепить заявления о поддержке независимости Украины конкретными военными обязательствами.

Переговоры в Берлине

Сообщается, что в Берлине продолжались переговоры с участием американской делегации, в состав которой входит спецпосланник Трампа Стив Уиткофф. В то же время, по оценке агентства, пока нет убедительных сигналов, что Запад готов решительно противостоять Кремлю, несмотря на предостережение генерального секретаря НАТО Марка Рютте о том, что Европа может стать "следующей целью России".

Миротворческие войска 

Bloomberg также отмечает, что так называемая "Коалиция желающих", в которую входят более 30 стран, не готова направлять войска в Украину до заключения перемирия и даже в таком случае не планирует их размещение вблизи линии фронта. Дональд Трамп, в свою очередь, исключил возможность участия сухопутных войск США, тогда как Россия категорически выступает против присутствия любых сил стран НАТО в Украине.

Гарантии безопасности

В материале отмечается, что требование Киева о "железных" гарантиях безопасности основано на опыте Будапештского меморандума 1994 года, который не обеспечил Украине защиту в момент российской агрессии. В то же время многие западные лидеры и раньше не поддерживали вступление Украины в НАТО, поэтому предложение Зеленского, по оценке Bloomberg, является признанием политической реальности.

Несмотря на это, война России против Украины остается самым большим вызовом безопасности Европы за последние десятилетия, а украинский президент, как подчеркивает издание, дает понять: независимо от формального членства в НАТО, без твердых и действенных гарантий безопасности устойчивого мира достичь невозможно.

Переговоры в Берлине

  • Напомним, что в воскресенье, 14 декабря, в Берлине проходит встреча делегации Украины во главе с Владимиром Зеленским с представителями команды президента США Дональда Трампа.
  • Также на переговорах присутствует канцлер ФРГ Фридрих Мерц.
  • 15 декабря стороны провели еще одни переговоры, которые пока завершились.
  • По данным СМИ, Стив Уиткофф и Джаред Кушнер во время переговоров в Берлине с украинской делегацией давили на Киев с требованием передать РФ территории Донбасса, которые все еще находятся под контролем Сил обороны Украины.
Топ комментарии
+33
Вступ України до НАТО записано до Конституцвї України і не тобі, брехливе падло та крадій, її змінювати.
показать весь комментарий
15.12.2025 17:53 Ответить
+23
р дня: Колективний Захід до України:

Українці, капітулюйте і виводьте свої війська з Донбасу.

- - А що буде потім?

- - Ми дамо вам гарантії територіальної цілісності.

- - Так ви вже давали нам такі гарантії в обмін на ядерну зброю!

- - А тепер ми дамо нові, кращі гарантії в обмін на ваші території.

- - А якщо Росія знову піде на нас?

- - Нічого страшного. Ми змусимо віддати ще більше територій в обмін на нові гарантії. Ми щедрі на гарантії. В нас їх ще багато: вдосталь, щоб віддати Росії всю вашу територію.

- Правда, щось мені зовсім не смішно. А як нам, простим українцям далі жити, щось планувати чи зовсім не планувати? В таких умовах багато, дуже багато людей просто не захочуть залишатися в країні, в якій через 1-2 роки доведеться знову пережити жахіття обстрілів, смертей. Саме на це розраховує диктатор Путін, щоб змусити українців відмовитись від спротиву і просто віддати йому країну з народом.
показать весь комментарий
15.12.2025 17:52 Ответить
+13
так воно рік тому заключило низку безпекових угод та носилося з ними як дурень з торбою...
показать весь комментарий
15.12.2025 17:58 Ответить
Комментировать
Сортировать:
р дня: Колективний Захід до України:

Українці, капітулюйте і виводьте свої війська з Донбасу.

- - А що буде потім?

- - Ми дамо вам гарантії територіальної цілісності.

показать весь комментарий
15.12.2025 17:52 Ответить
Та ні,дарма ти з хворої голови зе на "колективний захід" проблему перекидаєш
показать весь комментарий
15.12.2025 17:54 Ответить
В нагрузку до 28 безпекових угод?
показать весь комментарий
15.12.2025 17:53 Ответить
Вступ України до НАТО записано до Конституцвї України і не тобі, брехливе падло та крадій, її змінювати.
показать весь комментарий
15.12.2025 17:53 Ответить
А записи в Конституції вже якось допомогли вступити в НАТО?
показать весь комментарий
15.12.2025 17:56 Ответить
Для того щоб вступити треба досягти стандартів НАТО і ми активно в цьому напрямку працюємо. Краще за нас ніхто ще московитів не знищує.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:00 Ответить
Тобто щоб вступити в НАТО - в Конституцію нічого записувати не треба.
Я навіть скажу більше - ніяких стандартів досягати не треба. І москалів знищувати не треба, бо НАТО саме сциться це робити. Просто треба одноголосна згода всіх членів НАТО. Все інше до лампочки.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:05 Ответить
Дурню пишеш
показать весь комментарий
15.12.2025 18:09 Ответить
Ця дурня підтверджується історичними прикладами.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:10 Ответить
Єдиний приклад це Турція яка перетворила Чорне море для СРСР на калюжу завдяки володінню Босфорською протокою. Ми не Турція, але без окупації України подальше просування кацапні в Європу неможливе... До речі, ідея Пілсудського про "Триморя" - низку країн які повністю блокують ********* в Азії (від Балтійського до Чорного морів) вже на часі і напевно буде реалізована. ********* буде ізольовано.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:18 Ответить
>> без окупації України подальше просування кацапні в Європу неможливе...

На жаль, можливе. Латвія і Естонія, "заshit'а узкаязичних" і все таке.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:35 Ответить
На карту поглянь! Це дуже вузький прохід, а не широкий фронт. Бити кацапню там будуть з трьоз сторін. І що від них тоді залишиться?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:48 Ответить
Пане, у нас різні карти? Який, до дідька "вузький прохід"?? Між чим і чим?

Ви кордон від Нарви до околиць Даугавпілса бачили? Там суцільна параша на схід!

P.S. і узкоязичних у кожному з цих міст 70% і більше.
показать весь комментарий
15.12.2025 19:50 Ответить
Подальше просування кацапні в ЄС не залежить від окупації України, бо сухопутний кордон у кацапні з ЄС навіть більший ніж в України не рахуючи союзної Білорусі.

Зате просування кацапні в Європу залежить від зайнятості російської армії і російської воєнної промисловості в Україні, простіше кажучи - на війні. Тому для того щоб його не відбулось - війна триватиме як можна довше і ЄС зробить для цього все можливе. Потенційні наслідки такої війни для України для них не важливі, важливий сам процес.
показать весь комментарий
15.12.2025 21:36 Ответить
Він на службі. У них сьогодні мобілізація: він, Ігор Кравченко, User User #593789, антошч сттаробуб.... Переконують, що мир з кацапами - то добро, НАТО - зли, Зєлєнсскій - маладца... По всіх гілках, де про перемовини постять методичкв, лайкають один одному. Все, як завжди. 😊
показать весь комментарий
15.12.2025 18:25 Ответить
А нас хтось запрошує до того імпотентного НАТО? Може Угорщина чи Словаччина? США? Треба за той ефімерний запис ще сотні тисяч найкращив українців у землю класти, зольдат?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:12 Ответить
Тебе прям як дівулю на каву запрошувати потрібно?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:56 Ответить
А ви, хлопчику, вважаєте, що ми самі зможемо туди увірватися?
показать весь комментарий
15.12.2025 19:14 Ответить
Я вважаю що реформи потрібно проводити а не чекати запрошення до танцю
показать весь комментарий
15.12.2025 19:33 Ответить
Ясно...
показать весь комментарий
15.12.2025 19:37 Ответить
от і те шо треба було почути🤡 ...зеленський ворог греб* ний ,ти курво про репарації кажи ,та вивід руснявих своїх братів, від українсткого кордону !!!...
показать весь комментарий
15.12.2025 17:54 Ответить
Як можна підписати залізні на бумазі
показать весь комментарий
15.12.2025 17:55 Ответить
Так а як 28 вже укладених безпекових угод, навіщо вони були?

Невже Зеленський за порадою Лондона просто намагається тягнути час і перетворити мирний процес у безкінечні переговори про переговори, на виході з яких буде пшик?
показать весь комментарий
15.12.2025 17:55 Ответить
А що ще йому залишається?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:51 Ответить
так воно рік тому заключило низку безпекових угод та носилося з ними як дурень з торбою...
показать весь комментарий
15.12.2025 17:58 Ответить
Навіщо взагалі гарантіїї безпеки сьогоднішього конфлікту прив"язувати до вступу чи не вступу колись у НАТО?
показать весь комментарий
15.12.2025 17:58 Ответить
НА...буть. ОТ І ВСЯ КАЗКА. Вони роблять так з нами весь час.
показать весь комментарий
15.12.2025 17:59 Ответить
Ця "пропозиція" тягне за собою зміни до Конституції.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:00 Ответить
І відповідну кримінальну статтю -"Державна зрада "
показать весь комментарий
15.12.2025 18:36 Ответить
це каже гарант Конституції
показать весь комментарий
15.12.2025 18:09 Ответить
Придурку, не задумувалось чому )(уйло проти вступу України в НАТО і проти появи в Україні ядерної зброї? Може тому що тільки ці фактори заважатимуть )(уйлу знову напасти на Україну. А на все остальне )(уйлу насрати. Крім того те що написано пером потім не вирубаєш топором. Тобто якщо Україна сама відмовиться від вступу в НАТО то наступного шансу вже ніхто не дасть. І питання про НАТО вже даже ніхто не буде згадувати коли ************ знову переговори і торги. І далі вже в прямому сенсі прийдеться торгувати своєю землею та що ще залишиться
показать весь комментарий
15.12.2025 18:10 Ответить
Ви особисто підете захищати ПРАВО (може через сто років) вступити до того НАТО, куди нас ніхто не запрошує?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:14 Ответить
Всі угоди з США-пусте. А захищати Україну в складі НАТО не бажає.
Трампу потрібні гроші або щось інше. Будапешт вже був, і що?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:27 Ответить
отож
наша надія тільки на Бога
показать весь комментарий
15.12.2025 19:14 Ответить
з ним ми вже втратили 25% території і сотні тисяч життів. раша відповідно отримала нові 25% територій і депортованих дітей. То де тут Бог?
показать весь комментарий
16.12.2025 02:54 Ответить
Жорсткі гарантії безпеки це для себе коханого, не для вас лохи
показать весь комментарий
15.12.2025 18:36 Ответить
Що там далі...денацифікація та демілітаризація в обмін на жорсткі гарантії безпеки?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:37 Ответить
Україна була позаблоковою та без ядерною,це пряме запрошення кацапів до нападу, питання тільки в часі.
показать весь комментарий
15.12.2025 18:40 Ответить
Питання просте - а НАТО хоче бачити Україну в своєму складі ...?
показать весь комментарий
15.12.2025 18:43 Ответить
аякже, ми захищаємо їх зі сходу
показать весь комментарий
15.12.2025 19:13 Ответить
зеленський ,хто ти такий ?!!! давай нах !!! ..
показать весь комментарий
15.12.2025 18:44 Ответить
Во первых, импотентная ната нам даром не нужна, если она даже шары не может сбить у себя
Во вторых, даже отказ от наты не поможет кремлю остановить машину войны, они будут дальше воду варить. Разрушенный бамбас им не нужен, там уже все украдено
За что боролись?
показать весь комментарий
15.12.2025 19:12 Ответить
Жоско тебя поимеют, Будапешт конфеткой покажется.
показать весь комментарий
15.12.2025 19:52 Ответить