4650 посетителей онлайн

"Торговля голосами" в Раде: за "слуг народа" Савченко и Пивоварова внесли почти 36,7 млн грн, - СМИ

Евгений Пивоваров и Ольга Савченко

За двух народных депутатов от "Слуги народа" Ольгу Савченко и Евгения Пивоварова, которых подозревают в получении неправомерной выгоды за голосование в Верховной Раде, внесли в общей сложности почти 36,7 миллиона гривен залога.

Об этом узнали журналисты проекта "Схемы" (Радио Свобода), информирует Цензор.НЕТ.

Кто внес залог?

Из источников в правоохранительных органах журналисты узнали, что 8 января 16,6 млн грн залога, назначенных Высшим антикоррупционным судом, за Ольгу Савченко внес один из ее адвокатов Игорь Фомин.

Он рассказал, что часть внесенных средств — его личные, еще часть — "пришлось одолжить" из-за больших размеров залогов для участников дела. По его словам, теперь стороны обвинения и защиты "продолжат работать в рамках досудебного расследования".

Также 8 января залог за Евгения Пивоварова внесли 7 физических лиц, платежами от 150 тысяч до 5 миллионов гривен. Общая сумма — почти 20 миллионов гривен.

Что известно о деле

  • 29 декабря НАБУ и САП сообщили о подозрении пяти нардепам "Слуги народа", которые брали взятки за "нужное" голосование.
  • По данным ЦПК, подозрения получили: Юрий Кисель, Евгений Пивоваров, Игорь Негулевский, Ольга Савченко и Михаил Лаба.
  • Ранее СМИ сообщали, что "слугам народа" выдавали конверты с деньгами в офисе, где НАБУ установило прослушку.
  • 30 декабря 2025 года избрали меру пресечения "слуге народа" Киселю.
  • 31 декабря Евгению Пивоварову также избрали меру пресечения, однако, что именно суд решил применить к "слуге народа" — неизвестно.
Топ комментарии
+12
Кругообіг корупційного бабла в "зеленій природі"
показать весь комментарий
09.01.2026 18:42 Ответить
+7
Одних ловлять ТЦК кидають в окопи, щоб інші могли далі красти і виходити під заставу... життя одних не варто *****, а інші владики світу... Влада нічого міняти не хоче, а ви і дальше дебіли подихайте за країну мрій...
Тобто корупціонерів відпускають під заставу, а скільки померло людей в окопах, бо у них не було достатньо спорядження щоб вижити, бо ці кошти вкрали корупціонери, корупціонерів потрібно розстрілювати інше все з нашим бидлом не спрацює.
Щодо корупції зовсім біда і потрібні радикальні міри....
https://www.facebook.com/watch/?v=730742059602441
показать весь комментарий
09.01.2026 18:47 Ответить
+6
Підозра і Раду вони не покидають?
показать весь комментарий
09.01.2026 18:44 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Кругообіг корупційного бабла в "зеленій природі"
показать весь комментарий
09.01.2026 18:42 Ответить
Підозра і Раду вони не покидають?
показать весь комментарий
09.01.2026 18:44 Ответить
і голосуватимуть за пацана цифровика в Міністра Оборони, щоб ДІЄЮ вибрав РИГОВЛАДУзЄвладу знову
показать весь комментарий
09.01.2026 19:19 Ответить
Одних ловлять ТЦК кидають в окопи, щоб інші могли далі красти і виходити під заставу... життя одних не варто *****, а інші владики світу... Влада нічого міняти не хоче, а ви і дальше дебіли подихайте за країну мрій...
Тобто корупціонерів відпускають під заставу, а скільки померло людей в окопах, бо у них не було достатньо спорядження щоб вижити, бо ці кошти вкрали корупціонери, корупціонерів потрібно розстрілювати інше все з нашим бидлом не спрацює.
Щодо корупції зовсім біда і потрібні радикальні міри....
https://www.facebook.com/watch/?v=730742059602441
показать весь комментарий
09.01.2026 18:47 Ответить
Тл шо корупціонерів треба розстрілювати згоден. А стосовно іншого, якщо не хочете воювати за Україну будете помирати за *****.
показать весь комментарий
09.01.2026 20:04 Ответить
Давайте спочатку розстрілювати корупціонерів, щоб у людей було бажання помирати за Україну, а не потім за *****...
показать весь комментарий
09.01.2026 20:19 Ответить
Цікаво хто ж це позичив адвокату щоб внести за Савченко? Чи перевірять законність внесених коштів.Гарно,мабуть, заробляють адвокати,що за своїх клієнтів ще можуть гроші вносити.Адвокати і депутати в долях.Вже пора міняти закони,нічого застави за корупціонерів вносити.Здійснив злочин - в буцигарню.
показать весь комментарий
09.01.2026 18:50 Ответить
Якісь дешеві "слуги" пішли. Для них 37 лямів то так шашлики з ночівлею. Суд гуманно поступив - дєвочку не можна в Качанівську колонію і песональну камеру баби Йулі, бо там стріляють; а красіваго мальчика також на зону ніззя, бо швидко змінить колір з зеленого на голубий.
показать весь комментарий
09.01.2026 18:53 Ответить
ТАК ВОТ ЗВІДКІЛЯ ТАКІ СПІВАКИ !?)
показать весь комментарий
09.01.2026 18:57 Ответить
Чому мовчить "потужний" про факти корупції у своєму оточенні, і про те що НАБУ вручає чергові підозри "слугам народу"? Тиша! Наче його це не стосується.
показать весь комментарий
09.01.2026 19:01 Ответить
царь не лох, это не он, а челядь. А, еще нарид плохой достался, так-то бы зелёный царь батюшка показал бы этому пуйлу
показать весь комментарий
09.01.2026 19:11 Ответить
Поки одні по 37 лямів вносять як заставу,інші з останні гривні на ЗСУ донатять, країна мрій блд,ржіть ,ржіть гучніше.
показать весь комментарий
09.01.2026 19:01 Ответить
так потужний же говорил шо коррупции нет у нас, получается опять соврал?
показать весь комментарий
09.01.2026 19:09 Ответить
Слава ТЦК!
показать весь комментарий
09.01.2026 19:12 Ответить
Це все зеленський 100 відсотків цього гандона на довічне з повною конфіскацією
показать весь комментарий
09.01.2026 19:21 Ответить
Зарплати суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) значно варіюються залежно від досвіду та посади, але в січні 2025 року коливалися від близько 190 000 до 270 000+ гривень на місяць, залежно від конкретної особи та надбавок, .

Вищий антикорупційний суд як орган є юридичною особою, що фінансується з держбюджету, і його працівники отримують зарплату з відповідних бюджетних програм.

ще раз - отримують зарплату з відповідних бюджетних програм.

заставу, призначену Вищим антикорупційним судом, за Ольгу Савченко вніс один з її адвокатів

це і є круговорот у природі

а скільки дронів куплять на 36 700 000 грн знають усі

показать весь комментарий
09.01.2026 20:00 Ответить
"КТО НЕ РАБОТАЕТ ,ТОТ ЕСТ.УЧИСЬ СТУДЕНТ!"-таке сказав Федя студенту Шуріку.
показать весь комментарий
09.01.2026 19:53 Ответить
Ну за кожну зелену шваль такі застави і на ЗСУ.
показать весь комментарий
09.01.2026 20:13 Ответить
і де податкова
показать весь комментарий
09.01.2026 21:01 Ответить
Фінмоніторінг, звідки гроші на заставу ?
показать весь комментарий
09.01.2026 21:39 Ответить
Цю мразоту це не спасе: війна закінчиться привіт-вони200
показать весь комментарий
09.01.2026 21:46 Ответить
Скільки за ці гроші можна було купити грілок на фронт ?
показать весь комментарий
10.01.2026 08:43 Ответить