12117 посетителей онлайн

Дома с электроотоплением отнесли к критической инфраструктуре, там не будут отключать свет, - Шмыгаль

В домах с электроотоплением не будут отключать свет

Правительство отнесло многоквартирные дома с электрическим отоплением к критической инфраструктуре, поэтому там не будет отключений. Исключение - аварийные ситуации.

Об этом во время часа вопросов к правительству заявил министр энергетики Денис Шмыгаль, передает Цензор.НЕТ.

Что известно

Правительство уже утвердило соответствующие решения. Так, в ближайшее время такие дома не будут отключать от электроснабжения.

"Сейчас они будут внесены в соответствующие списки и в ближайшее время эти дома не будут отключать, за исключением аварийных отключений, когда система отключает объекты критической инфраструктуры", - сказал Шмыгаль.

Что предшествовало?

Сейчас энергетическая система страны находится в чрезвычайно сложных условиях из-за интенсивных обстрелов со стороны России и самой тяжелой за 20 лет зимы.

15 января президент Зеленский провел специальный энергетический селектор, на котором присутствовали премьер-министр, члены правительства и представители областных и местных властей Киева, Харькова, Днепропетровщины, Сумщины и Черниговщины. На совещании обсуждались оперативные меры по поддержке энергетики и подготовка к новым международным инициативам.

Топ комментарии
+15
Тобто у тих кого котельні опалюють, або опалення індивідувальне, для них будуть додаткові відключення світла і не буде ні опалення, ні світла. Я так розумію у Шмигаля та його родичів квартири з електроопаленням (а це не дешеві квартири), прикольно придумав.
показать весь комментарий
16.01.2026 13:53 Ответить
+9
А шмигаль взагалі в курсі, що у кого індивідуальне газове опалення, то воно теж без електрики не працює?
показать весь комментарий
16.01.2026 13:54 Ответить
+6
Тобто в елітних маєтках з теплою підлогою світло буде завжди і за тарифом 2.64, а посполиті у багатоквартирних будинках матимуть графік -20 вдень +4 вночі і платитимуть повну ціну.
показать весь комментарий
16.01.2026 13:58 Ответить
Комментировать
Сортировать:
було б воно світло
показать весь комментарий
16.01.2026 13:45 Ответить
Тобто у тих кого котельні опалюють, або опалення індивідувальне, для них будуть додаткові відключення світла і не буде ні опалення, ні світла. Я так розумію у Шмигаля та його родичів квартири з електроопаленням (а це не дешеві квартири), прикольно придумав.
показать весь комментарий
16.01.2026 13:53 Ответить
як працюють будинки з електроопаленням ?
показать весь комментарий
16.01.2026 13:53 Ответить
+++
Мне тоже интересны цифры.
Справка 1кВт на 10м2 отапливоемой площади (+ электропечи + обычное потребление э.э)
Или Шмыгаль дурак, или журналюги шото напутали
показать весь комментарий
16.01.2026 14:04 Ответить
А шмигаль взагалі в курсі, що у кого індивідуальне газове опалення, то воно теж без електрики не працює?
показать весь комментарий
16.01.2026 13:54 Ответить
там двигун 100 ват ,а не кіловати
показать весь комментарий
16.01.2026 13:56 Ответить
Это ерунда. Там требуется чистый синус. Китайские преоброзаватели не катят
показать весь комментарий
16.01.2026 14:07 Ответить
І де їх взяти коли світла немає днями?
показать весь комментарий
16.01.2026 15:04 Ответить
Живу у такій квартирі. Без електроенергії немає ні опалення, ні гарячої води. Але це нікого не цікавить. Для заживлення котла на 6-8 годин від акумуляторної станції потрібно пристрій понад 30 тис. гривень.
показать весь комментарий
16.01.2026 13:59 Ответить
я продав інвертор чистий синус за 800грн 2000квт
показать весь комментарий
16.01.2026 14:01 Ответить
може 200 вт тоді повірю . У мене лежить 2500 вт років п'ять тому куплений , тоді за нього щось 7 чи 8 тис платили .
показать весь комментарий
16.01.2026 18:02 Ответить
Не тринди , місяць тому подарував на Київщину два кіловатних інвертори і акумулятори сотки до них. Вартість одного з акумулятором десь у районі 12000 тисяч на сьогодні . Для котла одного вистачає на вісім годин безперервної роботи з головою або години 4-5 без проблем працює холодильник . Купляв собі у 2022 у Brain за 7 тис штука , акумулятори прості кислотні відпрацювали три роки без проблем , здохли тільки під осінь минулу . Іще непогані з дешевих 2Е , але дуже шумлять .
показать весь комментарий
16.01.2026 17:58 Ответить
А у всфх іньших світла не буде? Я правильно зрозумів?
показать весь комментарий
16.01.2026 13:56 Ответить
нам світла не треба ,нам шмигаль світить,нам хліба не треба роботу давай !
показать весь комментарий
16.01.2026 13:58 Ответить
Світла як не було так і не буде, просто планові відключення тепер пейменують в аварійні, якими вони і є по суті.
показать весь комментарий
16.01.2026 13:59 Ответить
Тобто в елітних маєтках з теплою підлогою світло буде завжди і за тарифом 2.64, а посполиті у багатоквартирних будинках матимуть графік -20 вдень +4 вночі і платитимуть повну ціну.
показать весь комментарий
16.01.2026 13:58 Ответить
Колись було інакше?
Жоден уламок не впав на кончу заспу!
показать весь комментарий
16.01.2026 14:00 Ответить
Там дехто радить оркам, хіроям сво, іти захватувать рубльовку. Скоро докеруються, що і штурм кончє заспи не за горамі
показать весь комментарий
16.01.2026 14:30 Ответить
Ні, на маєтки це не розповсюджується. Річ про багатоквартирні будинки
показать весь комментарий
16.01.2026 15:25 Ответить
Ану циц!
При прем'єрі шмигалі такого не було!
А от при міністрі шмигалі, будь ласка.
Але, шмигаль на всі руки, створив черговий штаб, та очолив його!
Ахметовський холуй знає, що робить!
Запад нам поможєт!
показать весь комментарий
16.01.2026 13:58 Ответить
Цікаво. От наприклад будинок з паровими батареями - при відключеннях вони зразу теж вимикаються, насоси не качають. Видно робити хоч якусь сегрегацію в цих панів у крові)
показать весь комментарий
16.01.2026 14:00 Ответить
Дедушка, ась! Вам сколько лет что вы помните паровое отопление. Именно паровое
показать весь комментарий
16.01.2026 14:09 Ответить
Ну чи яке воно, коротше коли батареї з трубами)
показать весь комментарий
16.01.2026 14:11 Ответить
Извините. Мир?
Водяное, высоко температурное. (75/55/20)
показать весь комментарий
16.01.2026 14:32 Ответить
Та вже згадав) Коротше в будь якому разі ті батареї зразу остигають, як тільки відключення. Хоча може це не всюди так.
показать весь комментарий
16.01.2026 14:37 Ответить
Физика. Теплопроводность. Сперва остынут металлические Корадо. Потом совдеповский чугун. Самыми первыми остыли бы алюминиевые, но в системе ц.о они не применяются
показать весь комментарий
16.01.2026 14:42 Ответить
чи відомо, що газові котли і дахові газові котельні без електрики не працюють, в квартирах холод собачий, когось це хвилює?
показать весь комментарий
16.01.2026 14:00 Ответить
вас повинно хвилювати ,де безперебійники
показать весь комментарий
16.01.2026 14:03 Ответить
А в тих містах де немає центрального опалення,не підведений газ ,а все електрофіковано будуть люди мерзнути,а це на хвилиночку усі міста супутники атомних електростанцій,де з часів сССр не планувалось нічого окрім використання електроєнергії,і чомусь ці всі міста та прилеглі селища досі не підключені на пряму до цих атомних електростанцій,а запитані через хер зна які підстанції за 50-60 км від міст.
показать весь комментарий
16.01.2026 14:10 Ответить
***. Правда. Точно, это диверсия. Тем более АЭС рядом. Прямо от реактора и запитаться. На крайняк на ЛЭП концы накинуть.
У Карпатах всё село от врезки в магистральный трубопровод греется. И не зужжат
показать весь комментарий
16.01.2026 14:37 Ответить
До чого тут деверсія,в 90-х будували підстанцію щоб місто супутник та села навколо не залежав від підстанцій обласних,а був підьєднаний напряму від АЄС,але не добудували ,гроші як завжди ********, у 2022 році ,підпріємці міста скидались щоб добудувати підстанції,суму назбирали чималу,а їм у відкриту назвали суму відкати від якої в тих очі на лоб вилізли.Не робіть з себе остроумного та розумного,,судячі з вашого коменту ви їм не є.
показать весь комментарий
16.01.2026 16:16 Ответить
У нас багаті не плачуть!
показать весь комментарий
16.01.2026 14:16 Ответить
Отримати дозвіл на таке опалення та установити його за останні 30 років могли собі дозволити тільки можновладці та дуже заможні особи.Всі інші громадяни даже мріяти не могли. Я так зрозумів що сам Шмигаль не відноситься до громадян України а є представником цієї касти і в першу чергу повинен служити їй а не народу України
показать весь комментарий
16.01.2026 14:30 Ответить
В Україні чимало міст та сел які не газіфіковані, і пристосовані тількі під використання електроєнергії, це у основній масі міста супутники та села поруч з АЄС.
показать весь комментарий
16.01.2026 16:19 Ответить
це в бункері у зеленого та конча заспі....там і так не вимикали
показать весь комментарий
16.01.2026 14:39 Ответить
бараны зелёные тупорылые, левый берег 190в, после 180 В останавливаются циркуляционные насосы по тепловой защите и газовые котлы.
Что ты подключаешь дебил?? Генераторы надо подключать недоношенное создание, спасибо выборцям за выбор зегеноцидников
показать весь комментарий
16.01.2026 15:12 Ответить
Панам усе, жебракам ЛБЗ,