9788 посетителей онлайн

Украина должна исправить ошибку в названии подразделения "Героев УПА", - Сикорский

МИД Польши требует от Киева пересмотреть название подразделения ССО

Министр иностранных дел Польши Радослав Сикорский заявил, что Украина должна исправить "ошибку" в названии подразделения Сил специальных операций "Героев УПА". По его словам, именно Киев несет ответственность за обострение дискуссии в двусторонних отношениях.

Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на "Европейскую правду", об этом он заявил на пресс-конференции.

Вина лежит на Украине

Комментируя напряженность в польско-украинских отношениях после скандала с названием подразделения Сил обороны, Сикорский подчеркнул, что в этом вопросе вина лежит на Украине.

"Прошу руководствоваться заявлением главы Кабинета министров о том, что это Украина допустила ошибку, и мы ожидаем, что именно Украина исправит эту ошибку", - сказал глава МИД.

Сикорский также назвал "скандальным" заявление вице-президента партии "Право и справедливость" (PiS) и кандидата от этой партии на пост премьер-министра Пшемыслава Чарнека о "содержании в правительстве украинцев, которые оскорбляют поляков" в адрес заместителя министра образования Анджея Шептицкого. Политик, имеющий украинское происхождение, сравнил бойцов УПА с польскими антисоветскими подпольщиками, чем вызвал возмущение Чарнека.

"Польша является родиной для всех своих граждан, независимо от вероисповедания и происхождения, и я считаю, что такие националистические выпады – это возрождение призраков самых мрачных страниц польской истории. Надеюсь, что соотечественники не дадут себя обмануть", – отметил Сикорский.

Скандал с подразделением имени Героев УПА

  • Обострение в украинско-польских отношениях вспыхнуло после того, как 26 мая президент Владимир Зеленский подписал указ о присвоении Отдельному центру специальных операций "Північ" ССО ВСУ почетного наименования "имени Героев УПА". В тексте документа отмечалось, что решение принято с целью "восстановления исторических традиций национальной армии".
  • Экс-президент Польши и лауреат Нобелевской премии мира Лех Валенса в знак протеста демонстративно снял значок с украинским флагом, который постоянно носил, и обвинил Зеленского в "прославлении бандитов УПА", что, по его словам, "оскорбило его лично и всех убитых поляков".
  • Бывший чрезвычайный и полномочный посол Польши в Украине Бартош Цихоцкий из-за этого же решения официально вернул орден "За заслуги", которым Зеленский наградил его в 2022 году.
  • Глава Бюро международной политики канцелярии президента Польши Марцин Пшидач заявил, что Владимир Зеленский должен лично позвонить польскому коллеге Каролю Навроцкому и официально извиниться за присвоение подразделению ССО "имени Героев УПА".
  • В Министерстве иностранных дел Украины заявили, что для украинских военных "борьба УПА символизирует противостояние имперской политике Москвы - и ни в коем случае не направлена против поляков".
Топ комментарии
+33
А чи не пішло би ясновельможне панство на ***?
показать весь комментарий
10.06.2026 15:09 Ответить
+33
Ну так в чому проблема? Подайте приклад - знесіть пам'ятник Дмовському, і перестаньньте вшановувать пам'ять НСЗ ("Народових сил збройних" - в першу чергу, Свентокшиської бригади...), та Армії Крайової... І ми за вами "підтягнемося"...
показать весь комментарий
10.06.2026 15:14 Ответить
+24
Мы суверенная страна. Это наше внутреннее дело.

Точку в этом вопросе поставил Нюнбергский Трибунал в 1947году , признав УПА, УНА-УНСО национально-освободительными движениями.
Идите *****, пожалуйста...
показать весь комментарий
10.06.2026 15:14 Ответить
Комментировать
Сортировать:
А чи не пішло би ясновельможне панство на ***?
показать весь комментарий
10.06.2026 15:09 Ответить
легше послати ясновельможне панство. Тільки зовсім не варто цього робити, важливо зберегти конструктивні стосунки і допомогу.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:20 Ответить
Жодного аргументу проти назви, який не мав би аналогічно-дзеркального з нашого боку, ці пани навести не можуть.
Де їхні докази що це «помилка» Одні емоційно-істеричні вибрики.
А там де панують емоції - логіка відсутня.
Тому... дитинку-шантажиста а-ля «дай цукерку бо буду кататись по підлозі і верещати» треба залишити без уваги, а не стрибати з бубнами навколо неї.
Ігнор - найоптимальніша реакція і наука на майбутне. Це вам будь-який психолог скаже.
Хай собі там верещать наодинці у своїй кімнатці.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:50 Ответить
В умовах активної війни ігнорування ключового союзника є стратегічно шкідливим, незалежно від того, хто правий у суперечці. Можна уявляти "маленькою дитинкою", можна ігнорувати чи посилати, і при цьому можна бути цілком номінально правим, але це не вирішує проблему стратегічних взаємовідносин. Перемагає не правота, а мудрість.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:07 Ответить
Такі історії показують, чим той союзник дихає.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:19 Ответить
Так сама історія вже показала про наших двох вічних ворогів...Сьогодні лише пауза в одного.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:26 Ответить
але ж знаходяться корисні ідіоти, які роздмухують "ворожнечу". На радість кацапам. можна собі уявляти уявних ілюзорних ворогів. усіх практично - і німців і угорців і турків... але є реальний ворог - який реально воює. А є сусід - який реально допомагає і виручає. Стратегічний географічно та економічно. Попри складну історію, треба рухатися вперед, а не колупати минуле. Нехай цим займаються профільні історичні комітети.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:39 Ответить
А хто саме по вашому минуле колупає? Якшо ляхам УПА не подобається, то це їх особиста справа. Жодна міжнародна організація УПА терористичною не визнавала. Кацапи за смолєнську трагедію ляхів послали неодноразово (навіть літак досі не повернули), от вони на УПА і вирішили відігратися, бо зара якраз час такий, шо можна Україну гнобити своїми політично-історичними хатєлками.
показать весь комментарий
10.06.2026 18:08 Ответить
Допоки немає офіційного звернення - все це срана оціночна думка окремих особин, яку б посаду вони у своєму болоті не займали.
Ото хай пишуть листа з преамбулою «Вельмишановний пане Президенте незалежної України...» і далі вже свої забаганки викладають. Аргументують, б'ють чолом об підлогу, щось пообіцяють... А ми тут подумаємо, виставимо аргументи, зберемо двосторонню комісію з істориків.
Оце буде цивілізовано. А не дебільне верещення на публіку яке жодного відгуку і співчуття у іших країн не знаходить.
Тільки офіційно - тільки хардкор.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:22 Ответить
Або хрестик зніми,або труси надінь. Споминай історію, не вибірково тільки а від різдва Хрестового.
показать весь комментарий
10.06.2026 18:00 Ответить
Їхні "докази" що це найменування "імені героїв УПА " є "помилкою" - це їхній закон від якогось там числа червня 2024 року про визнання ОУН і УПА злочиними організаціями.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:22 Ответить
Вони вважають що їхній закон має діяти на нашій території.
Вони з глузду не *********
Нюрнберг організації ОУН і УПА злочинними не визнав. Крапка.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:34 Ответить
усе вірно. але на їхній території - мільйони співгоромадян. Через їх територію - левова частина логістики і допомоги. Ми можему бути правими, але важливіше бути мудрими. Послати і дурень може. Треба поступати мудріше. Вони вчинили не мудро, як політикани. Дзеркальна груба відповідь чи ігнор - це слабка дитяча позиція ображенки може лише нашкодити відносинам. Стратегічно - це не вигідно. Стратегічно - треба перемогти кацапів. А решту історичних образ відкласти на потім профільним історичним комісіям.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:43 Ответить
На офіційному рівні вони до нас не звертались. Ми офіційно ще нікого не послали.
Як би я негативно не ставився до нашого преза - як він має відповісти?
Ну зараз він поїде десь на шашлички і запиваючи червоним сухим траване на камеру відос:
■ А що, якісь проблеми, перший раз чую? А нумо розкажіть.
■ *****...
■ Дико вибачаюсь. Дозвольте вашу вельмипанську сраку поцілувать. Зараз виправлю.
■ etc...
Ну? Що пропонуєте?
показать весь комментарий
10.06.2026 16:57 Ответить
наш вельмишановний през вже не дуже далекоглядно, на мою думку, вчинив, публічно і урочисто це все персонально підписавши. Їхній польський през - вчинив іще менш мудро і далекоглядно. І, доречі, там йому про це вже явно дали зрозуміти самі поляки. Адже і з їхнього боку робити такі історичні попрікання в час боротьби за виживання - не коректно м"яко кажучи, тим більше, що символіка УПА у даному контексті - це зовсім не про і не проти поляків, це про звитягу і боротьбу проти кацапів. І треба цю сторону медалі також усвідомлювати: 1. Поляки не еталон моралі та правоти. 2. Поляки теж мають розбіжності у поглядах на даний інцидент. 3. Ми поважаємо своїх героїв. 4. Ми поважаємо своїх партнерів та сусідів. Тому реакція має будуватися з огляду на ці засади. Розокремити політику та історію. На мою думку, краще це віддати розрулювати у МЗС. Як краще - мінімум не реагувати. Визнати той факт, що це тригерить поляків. Поснити позицію - чому це рішення про перейменування було зроблено і чим це було важливо для наших військових. Обговорити проблему на рівні МЗС наступні кроки. Сам факт усвідомлення проблеми і не ігнорування - це вже великий крок для порозуміння та зниження напруги.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:16 Ответить
*як мінімум - реагувати. конструктивно.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:17 Ответить
Конструктивно - якщо є офіційне звернення. Хоча б через МЗС. А кроки по обговоренню, при наявності офіційного листа, як пропозиції, я наводив у цій же гілці вище.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:25 Ответить
ну абсолютно правильно! вони офіційних кроків не робили - то і ми офіційних кроків не робимо. Тобто офіційно проблема не висвітлена - офіційних пояснень немає. Але і неофіційно посадові особи не можуть "посилати нах". Точніше можуть, звісно, але це не дуже конструктивно і потім важче розрулювати.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:31 Ответить
Що робити-Львів подарувати?Просто треба в ООН зввернутися за контребуцією за окупаціію і суд за злочини АК і інших тіпа партизанів
показать весь комментарий
10.06.2026 17:29 Ответить
угомони таланти зі Львовом.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:32 Ответить
ось якраз про що і малося на увазі- Туск розкритикував антиукраїнські заяви польських політиків Джерело: https://censor.net/ua/n4007734.

Тобто поляки і самі не дурні - розуміють дивність ситуації. Просто треба більш делікатно підійти, шоб не спаскудити відносини і зрештою виставити у незручному становищі тих, хто зробив із цього перейменування проблему.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:25 Ответить
буду краток-ідінах@й
показать весь комментарий
10.06.2026 15:09 Ответить
розісратися з сусідами і послати усіх може кожен ідіот. Особливо зелений. І потім на кордоні мати лише ворогів та недругів. А підійти до питання конструктивно - ні. Чи варто взагалі було це робити саме зараз - питання до влади. При всій повазі но націоналістів, важливо діяти прагматично.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:24 Ответить
Прагматично - це як? Польща бажає отримати так звані "Західні креси", які включають землі України, включно до кордонів Житомирської та Волинської областей. Вся казка про "Волинську резанину" базується на припущеннях польських істориків, які дослідили рейди УПА/ОУН (за припущеннями польських істориків) на "окремі польські села" та припустили, що від дій українських націоналістів "могли постраждати понад 100 польських сіл". При цьому, незалежно від того, кого знаходять в похованні - він автоматично стає поляком, якщо поховання знаходиться на території масового проживання поляків. Про каральні дії Армії Крайової, Бальйонів Хлопських, батальйонів шуцманшафту проти українського населення у польських істориків - ні пар із вуст. Так само ні слова про загони "савєтскіх партізанов/НКВД".

Наразі стоїть питання не про відносини з сусідами, а про історичну спадшину. Поляки відмовляються визнавати Україну спадкоємницею Русі, намагаючись запхнути в кордони держави Виговського, відомої, як Велике Князівство Руське.

УПА, ОУН, С.Бандера, Р.Шухевич та інші - все це стоїть на заваді у поляків, бо заважає забути українцям про власну спадщину. Не слід боятися власної спадщини, навіть, якщо це не подобається "не друзям".
показать весь комментарий
10.06.2026 16:26 Ответить
Польща бажає отримати так звані "Західні креси" - про це є офіційна якась заява? Ну так аналогічно приплітати - Румуни теж Бессарабію хочуть, угорці - закарпаття...
Навіть якщо частина аргументів справедлива - публічне просування цього наративу зараз працює проти інтересів України під час війни.
Не можна дозволяти собі скотитися в конспірологічно-історичну істерію (навіть якщо ми її вбачаємо у поляків), оскільки нам треба стратегічні союзники та підтримка. Можна бути правим, але правота - це ще не мудрість.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:35 Ответить
Не не можна?А не потрібно чекати-бо ті друзі по прикладу угорців війська до кордонів підтянуть, як нам погано,А зараз тільки нявкатИ можуть бо бояться ні не так -сцять як корови бо ЗСУ це не хввалєна Войско Полське
показать весь комментарий
10.06.2026 17:33 Ответить
угомони буйні фантазії
показать весь комментарий
10.06.2026 17:47 Ответить
Не повірете, але в румунських музеях та деяких державних установах територія Румунії показана разом з територією не тільки Бессарабії, але й Одеською та, частково, Миколаївською областями.
показать весь комментарий
10.06.2026 17:50 Ответить
Не смішіть наших істориків. Ми не є «спадкоємцями Русі» як держава. І не спадкоємці ВКЛ.
Ми як держава у нинішніх кордонах виникли 24 серпня 1991 року.
У спадок нам залишились території де які тільки держави не існували.
Рекомендую каналhttps://www.youtube.com/@Vox_Veritatis https://www.youtube.com/@Vox_Veritatis Vox veritatis Голос правдиякий веде просвітницьку діяльність і чмирить кацапів.
показать весь комментарий
10.06.2026 18:04 Ответить
а хто жив на цих землях ДО 24 серпня 1991 року? Чию культуру та традиції спадкували люди після 24 серпня 1991 року? Чи тільки з 24 серпня 1991 року виникли писанки, українська література, фольклор та етнос? Якщо так, то яке відношення мають до тих, хто опинився з tabula rasa (магічно) після 24 серпня 1991 року на території України Т.Г.Шевченко, І.Виговський, Л.Українка. М.Грушевський, С.Бандера, В.Стус?
показать весь комментарий
10.06.2026 18:10 Ответить
Що мається на увазі під поняттям «цих землях»? Крим, частки Бесарабії, шматочків ВКЛ...?
По мовіі ми взагалі нащадки багатьох народів германської, слов'янської, балтійської, тюркської мовних груп.
Плутати культурну традицію з державною взагалі нонсенс. Ну і т.д.
Канал я порекомендував - проствіта вам у поміч.
показать весь комментарий
10.06.2026 18:56 Ответить
Князь Ігор з «Слова...» наполовину половець, його син у полоні оженився на половчанці. Тобто онуки Ігоря більшою частиною половці.
У моєму прізвищі половецький суфікс -енк.
То я теж половець? Так?
показать весь комментарий
10.06.2026 19:11 Ответить
Бандери, Шухевича, Хмельницького - на ваш вибір.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:13 Ответить
Ну, може вони захочуть - Ярузельського?
показать весь комментарий
10.06.2026 16:10 Ответить
Ну так в чому проблема? Подайте приклад - знесіть пам'ятник Дмовському, і перестаньньте вшановувать пам'ять НСЗ ("Народових сил збройних" - в першу чергу, Свентокшиської бригади...), та Армії Крайової... І ми за вами "підтягнемося"...
показать весь комментарий
10.06.2026 15:14 Ответить
Ми для пшеків-бидло! Споконвічно! І скільки вже їх мордою у лайно не тицяли! НІ!!! Я єстем пан,а ти -бидво!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:27 Ответить
Для ВСІХ? Бо я знаю цілком притомних поляків...
Ти "в курсі, що Тарас Шевченко не "просто так" написав "Ще як були ми козаками"?
показать весь комментарий
10.06.2026 15:38 Ответить
Мы суверенная страна. Это наше внутреннее дело.

Точку в этом вопросе поставил Нюнбергский Трибунал в 1947году , признав УПА, УНА-УНСО национально-освободительными движениями.
Идите *****, пожалуйста...
показать весь комментарий
10.06.2026 15:14 Ответить
ще щось напиши про ДОСАФ якщо вже УНА-УНСО приплів та й щей московською мовою
показать весь комментарий
10.06.2026 15:39 Ответить
Моше Даяну незнання можна вибачити
показать весь комментарий
10.06.2026 15:49 Ответить
А який стосунок УНА-УНСО має до Нюрнберзького трибуналу?

30 червня 1990 було утворено https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%8F Українську Міжпартійну Асамблею (УМА), котра об'єднала різні патріотичні групи, організації та партії. 19 серпня 1991 для боротьби з https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%9A%D0%9D%D0%A1 ДКНС УМА створила загони Самооборони - УНСО.

8 вересня 1991 УМА перейменувалася в Українську Національну Асамблею, а УНСО стала її структурним силовим підрозділом. Організація отримала народну назву УНА-УНСО.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:49 Ответить
Ой довбойоб-що ти чудік про УНА-УНСО чув?
показать весь комментарий
10.06.2026 17:35 Ответить
Та йди нахрен, придурок.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:15 Ответить
Герої УПА то реально наші герої, але не на часі було це робити. Зараз Україна не в тій ваговій міжнародній категорії, щоб сперечатися з поляками, які є єдиним засобом по доставці всього в Україну і з Україні. Не ті політики керують країною, щоб довести свою правдиву позицію. Це дуже велика на сьогодні проблема для України, але хто про це думав, Зеленський? Йому головне переключити увагу з міндичів, єрмаків і абрамовичів на цю сварку.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:15 Ответить
"Зараз Україна не в тій ваговій міжнародній категорії..."
Майже в категорії, незабаром буде повністю.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:00 Ответить
Темна сторінка в історії двух країн.Поляки теж вбивали українців,а скільки горя принесено в період перебування в Речі Посполитої?Працюйте,ЗЕбіли,домовляйтесь,свої факти викладайте.Спочатку всераєтесь, а потім штани знімаєте!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:17 Ответить
Поляки перегинають, це наша історія і нам вирішувати.
Ми платимо страшну ціну за те щоб бути незалежними.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:17 Ответить
це втручання у внутрішні справи нашої країни
показать весь комментарий
10.06.2026 15:20 Ответить
Польща має покаятися за злочини Армії крайової
показать весь комментарий
10.06.2026 15:23 Ответить
отака вона зовнішня політика зелених дегенератів мародерів!!!!
але, головне що не шукають невідомого вову, та не питають про абрамовіча.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:23 Ответить
Уявіть як до таких мишей дотразатись, аби назва в Чужій країні мала стати центральною лінією.боротьби за крісло у владі на виборах в Польщі? Це ж піздеться яка криза жанра яка зводиться виключно на об'єднані електорату в справі ненависті до України. Не до рашки, яка знищила їх керівництво і відкрито принижує їх щодня, а до України, яка і так зранена але тримається і довгій війні проти агресії росії.
Мені подобався Сікорський. Здавалося він розумна і сильна, смілива людина яка заради справедливості може йти проти течії. Але ні здався на милість нікчемних вимог аби не вілсвічувати.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:23 Ответить
Я теж вважав пана Сікорського самостійною і неупередженою
людиною але ........
на жаль це не так !!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:31 Ответить
ніхто вам нічого не должен, ідіть *****
показать весь комментарий
10.06.2026 15:24 Ответить
Не полякам вирішувати в Україні , хто є нашими Героями !!
Ми повинні шанувати і памʼятати наших справжніх героів нашої краіни
і не піддаватися на провокаціі деяких поляків !!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:27 Ответить
Панове, йдіть у *****!!! В себе дома будете розказувати що і як називати!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:28 Ответить
эти польские идиоты даже не понимают, что указывают Президенту другой страны, что и как называть.... Точь в точь как пуйло....
показать весь комментарий
10.06.2026 15:35 Ответить
Щось пшеляки вперто йдуть шляхом кацапських чуток.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:36 Ответить
Зеленський повинен нагородити Сікорського орденом Степана Бандери!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:36 Ответить
а потім забрати
показать весь комментарий
10.06.2026 15:58 Ответить
ясновельмежне імперське паньство, поляки, так вам треба "шашечки" чи їхати, і, як завжди, на горбу українців у ваше світле і вільне від кацапів-людожерів майбутнє, бо як і тоді (та й багато віків раніше, крізь нашу багатовічну історію) так і тепер усю важкість війни та втрат на собі тягне Україна, а ви лише гонорово водітє рукамІ та знімаєте вершки..
показать весь комментарий
10.06.2026 15:36 Ответить
100%
УПА це невідʼємна історія визвольної боротьби українців за незалежність.
Нам не повезло просто знаходитись ближче до московії , тож і більший тягар впав на нас ... те що поляки на це незважають це катастрофа !

а зелені папуги занадто тупоголові що це пояснити і це узвідомити
показать весь комментарий
10.06.2026 15:41 Ответить
"Польща -- це така росія на мінімалках"
(прочитав десь сьогодні)
показать весь комментарий
10.06.2026 15:37 Ответить
Моє містечко засноване переселенцями з Правобережної України в 60-х роках 17-го століття і тікали вони від поляків які зараз про свої діяння на нашій території чути не хочуть. Сестра в Польщі, вони нацисти ще ті були і є, неспроста 450 тисяч поляків було в вермахті.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:39 Ответить
Чому наші не нагадують що в Польщі пам'ятники армії крайовій стоять і вулиці названі а вони вбивали Українців . Відправити
показать весь комментарий
10.06.2026 15:40 Ответить
тому що ми дивимось вперед, бо у нас екзистенційна війна, і воювати з повернутою головою назад у глибоку спільну історію відносин із своїм партнером, неможливо. А от польські правопопулсти скручують голови своєму електорату назад, бо чомусь нічого не можуть запропонувати нового своїм виборцям у країні, яка увійшла у двадцятку економік світу. Саме так виглядає політичне банкрутство.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:55 Ответить
ну я ще розумію, коли "молодий вовк" Навроцький піднімає історичні розборки, щоб накрутити собі електорат

але коли це робить Сікорський, то хочеться спитати : хіба цей загін ССО в Польщі воює ? Він воює на Сході України. Чому поляки записують його бойову славу на свій рахунок аж до такого ступеня, що вимагають перейменувати ? А завтра будуть вказувати як і з ким воювати ?
показать весь комментарий
10.06.2026 15:42 Ответить
Бандера наш герой, Покрова наше свято! Йдіть пшеки у сраку !
показать весь комментарий
10.06.2026 15:42 Ответить
Навроцький, нинішній їхній през, будучи керівником інституту національної пам'яті Польші, власним ротом заявляв, що Україна має право мати власних героїв. Політична коньюктура змінила все з ніг на голову. Попи*дять та й заспокоятся.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:42 Ответить
Пнх
показать весь комментарий
10.06.2026 15:43 Ответить
у поляків сотні подібних помилок у топонімах стосовно Армії Крайової. Так що треба спочатку із себе починати. А краще польським політикам повернути голову у напрямок руху, а то з повернутою назад головою можно боляче впасти у прірву шовінізму або навіть у якійсь більший -ізм.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:45 Ответить
А потім якийсь митець напише твір під назвою "Сікорський, або Феномен датського польського кацапізму"
показать весь комментарий
10.06.2026 16:49 Ответить
це наврядчи, бо років через двадцять полякам таки прийдеться терміново виправляти свої помилки, щоб не стати політичними ізгоями у ЄС, як це стало з Угорщиною орбана.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:58 Ответить
ЗАЛИШТЕ ІСТОРІЮ ІСТОРИКАМ - удосконалюйте теперішнє і творіть майбутнє
показать весь комментарий
10.06.2026 15:46 Ответить
Сікорський - один з найадекватніших польських політиків ... що ж з ним сталось ?
показать весь комментарий
10.06.2026 15:51 Ответить
поплив по течії, бо грести стало небезпечно для політичної кар'єри.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:56 Ответить
Якщо це так - отже в поляків тенденція на довгу конфронтацію . І нам , до цього , слід готуватися
показать весь комментарий
10.06.2026 15:59 Ответить
це так, бо у Польщі, яка дуже швидко піднялась із злиднів у двадцятку економік, польські політики виявились нездатними запропонувати іншу прогресивну національну ідею, а пішли примітивним шляхом відкриття дідусевих скринь своїх виборців. А цього вистачить на життя як сьогодняшнього покоління поляків, так і на наше покоління. Визнання хибного напрямку та історичних помилок зазвичай займає більше часу, ніж життя середньостатистичної людини.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:33 Ответить
Захворів
показать весь комментарий
10.06.2026 16:48 Ответить
Ринкова вартість польської Orlen, яка майже нічого не видобуває, перевищила вартість кацапських "гігантів" - Газпром, Новатек, Лукойл. Про це в Х повідомив Дональдл Туск.

показать весь комментарий
10.06.2026 15:54 Ответить
Сікорський, так помилки ніякої нема. Вас, ***, як і кацапів коробить від Бандери, Шухевича, Мельника та УПА.
показать весь комментарий
10.06.2026 15:55 Ответить
МИ НЕ ЗАБУЛИ І НЕ ДАМО ЗАБУТИ НІКОМУ…!!!

Депортація українців із Закерзоння (етнічних українських земель: Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя та Любачівщини, що опинилися у складі Польщі) тривала в кілька етапів протягом 1944-1951 років.

Основні етапи цього примусового виселення включають:1944-1946 роки: Масове виселення, що розпочалося після підписання Люблінської угоди (вересень 1944 року) між СРСР та Польським комітетом національного визволення.

Понад 480 тисяч українців були примусово депортовані до радянської України.1947 рік (Акція «Вісла»): Військова операція польської влади.

Тих українців, які відмовилися виїжджати до СРСР, силою депортували на північно-західні землі Польщі (так звані «повернені території»)

ВЧІТЬ ІСТОРІЮ комітету (НАЦИКІВ) національного порятунку Польщі від 09 вересня 1944 року м. Люблін коли був підписаний договір між ними та мацкалями про депортацію населення УКРАЇНИ з ЗАКЕРЗОННЯ (етнічних українських земель: Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя та Любачівщини, що опинилися у складі Польщі) з цих західних земель України та чому було повстання УПА на цих землях, котрі боронили свою землю від Польської анексії та Армії Крайовою котра коїла звірства. насильство та ГЕНОЦИД на цих Українських землях над УКРАЇНЦЯМИ...!!!

Чому ПРАВДА так БІСИТЬ цих тхужиків-поляків…???!!!

За що воював Вермахт ???
За Третій Рейх.
Третій рейх Є…???
НЕМАЄ…!!!

За що воювала Червона армія ?
За СССР.
СССР є ???
НЕМАЄ…!!!

За що воювало УПА…???
ЗА незалежну УКРАЇНУ…!!!
НЕЗАЛЕЖНА Україна Є…???!!!
Є…!!!
ОТОЖ…!!!
показать весь комментарий
10.06.2026 15:59 Ответить
Може, не треба було так називати, але якщо вже назвали, то перейменовувати назад не можна.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:00 Ответить
Ще коли ці упороті висипали українське збіжжя, стало зрозуміло, що з ними щось не те.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:01 Ответить
Нічого полякам вмішуватись в наші справи ,але президент який впроваджував "русский мир" і ніколи не був патріотом так різко змінив позицію ,тут і перепоховання провідника ОУН Мельника 25 травня ,а вже 26 травня було сторіччя вбивства Симона Петлюри єврейським терористом на замовлення москви і жодної згадки, як на офіційному рівні так приватних телеграм і ютуб каналах, це про що говорить про непослідовність державницької політики ,все це робится заграти з націоналістами щоб відволікти увагу від корупції всяких міндічів ,умерова ,шефіра ітд.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:09 Ответить
Польща повинна знести всі памятники українофобу і зраднику, який свідомо і навмисно порушив укладений з УНР договір, Пілсудському. Цесаме той хто заганяв в 30-ті українців в концентраційні табори і там їх поступово винищували. Українці мають трьох екзистенційних ворогів. Це кацапи, поляки і жиди. Останні служать двом першим і не є самостійною силою. Вимагати від нас зневаги до своїх Героїв УПА і паралельно масово звеличувати в Польщі катів українського народу є ганебним вчинком і подвійними стандартами. Така собі дуля в кишені.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:15 Ответить
Україна з Європою має виправити помилки Версалю. Польща в нинішньому вигляді існувати не повинна.
показать весь комментарий
10.06.2026 16:29 Ответить
Поляки ВЛАШТУВАЛИ ПРОВОКАЦІЮ Сибізі?! https://www.youtube.com/shorts/32-mK_pPfmQ
показать весь комментарий
10.06.2026 16:40 Ответить
Це просто черговий привід керівництва Польші у відмові вступу в ЄС..тому що, Україна є одним із головних конкурентів Польщі на аграрному ринку Європейського Союзу, що зумовлено величезними обсягами виробництва Україною зернових, олійних та м'ясної продукції ....
16 квітня 2026  Сікорський на каналі скабєєвої-мосейчучки заявляв, що Варшава не підтримує ідею прискореного вступу України до ЄС
...Цікаво, як мосейчучка написала текст під відео: Сікорський - адвокат України на міжнародних майданчиках
https://www.youtube.com/watch?v=FVyKCbfmakU
показать весь комментарий
10.06.2026 16:50 Ответить
Яке відношення до цього вони мають?На себе нехай дивляться та копаються у своєму минулому...,та може щось там і відкопають.А там такого можно відкопати та накопати...!
показать весь комментарий
10.06.2026 16:56 Ответить
Помню поляки начитались фанфиков по истории и после совка побежали менять имена с Иван Срака на Йо(б)хан с Раковскии. Обмазались калом на все рыдло, и сдали ждать что им рабов кто-то подарит которых у них никогда не было. Ждут день, ждут два, а ничего не приходит..
показать весь комментарий
10.06.2026 17:15 Ответить
Шановні поясніть мені як Волинь стала польскою?Може вони захопили ЇЇ?То які там поляки були у тій різні?Що робила армія КРайова?Що творили на тих землях так звані польскі партизани?Які ***** на собі мали шеврони охоронці Дуди при візиті у Київ вже у цю війну?Не на часі?На часі бо якщо дамо палець відкусять руку-не може ніхто нам вказувати як нам жити і називатися.Не за те гинуть наші герої.Як казав В.Черчіль -Поляки то гієни Європи-пиха велика і більше нічого.
Допомогають-так-за 25 рік українці в Польщі 4,5 млрд злотих податків заплатили!?Хто кому допомогає?Так вже вв Сеймі адекватні кажуть що без наших економіка Польші ввтратить зростання-так що все має свій час-так як і дурість поляків які завжди себе ставлять вище українців.СЛАВВА УКРАЇНІ!До речіі всерідше почало лунати те гасло?Що до совка потянуло?
показать весь комментарий
10.06.2026 17:48 Ответить
Слухайтесь сусідів з якими жити, то був інший час. Вшанувати невинних всім треба.
показать весь комментарий
10.06.2026 18:31 Ответить
Експрезидент Польщі та лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса на знак протесту демонстративно зняв значок з українським прапором, який постійно носив, та звинуватив Зеленського в "відзначенні бандитів УПА", що, за його словами, "образило його особисто та всіх убитих поляків" Джерело: https://censor.net/ua/n4007704
От коли у шановних панів зявиться не почуття образи за вбитих поляків, а почуття жалю за невинними жертвами в тому числі протилежної сторони які не повинні повторитися і коли поляки будуть вшановувати жертви зі сторони українців а українці зі сторони полякі тоді можна повірити що сторони переживають і за себе, а не це є політичними іграми тоді питання вшанування своїх героїв яка кожна сторона рахує по своєму відійде на другий план.
показать весь комментарий
10.06.2026 18:32 Ответить
20 років Україна , на це , не реагувала , а тепер "раптом" - прокинулись ?
показать весь комментарий
10.06.2026 19:17 Ответить