4455 відвідувачів онлайн
7 178 57

Суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника "Києво-Печерська лавра"

лавра

Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (монастиря УПЦ МП) до національного заповідника Києво-Печерська лавра. УПЦ МП просила не допустити її виселення з території Лаври.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у телеграмі.

"Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю", - ідеться в дописі міністра.

Нагадаємо, Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває з УПЦ МП договір про безоплатне користування Києво-Печерською лаврою. Таке рішення ухвалили через те, що релігійна організація порушила умови користування державним майном.

Ченці УПЦ МП мали залишити Лавру до 29 березня. Але вони заявили, що не збираються звідти йти.

Глава УПЦ МП митрополит Онуфрій назвав рішення про розірвання договору "несправедливим" щодо вірян. Патріарх РПЦ Кирил поскаржився релігійним та світським світовим діячам на "вигнання ченців" з "колиски нашої цивілізації". Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що виселення УПЦ МП з Лаври нібито виправдовує повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

29 березня УПЦ МП подала позов до суду, виборюючи право залишитися на території Лаври. Митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) записав відеозвернення до президента Володимира Зеленського з погрозами.

Тим часом архімандрит Авраамій (Лотиш) перейшов до ПЦУ та став намісником монастиря. УПЦ МП заборонила йому служіння.

30 березня УПЦ МП не виїхала з Лаври та заблокувала роботу комісії Міністерства культури, яка не змогла потрапити до зачиненої церкви.

Топ коментарі
+36
показати весь коментар
30.03.2023 18:42 Відповісти
+22
Бог хоче, щоб їх не було в Лаврі. Проти бога йти не можна.
показати весь коментар
30.03.2023 18:47 Відповісти
+21
на куй это туда!
показати весь коментар
30.03.2023 18:41 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
на куй это туда!
показати весь коментар
30.03.2023 18:41 Відповісти
там ще гірше,ніж я гадав!!!ці суки наівть нічого не платили!!!це лютий пи..ь
показати весь коментар
30.03.2023 18:41 Відповісти
будь-які релігійні організації користуються держмайном безкоштовно
показати весь коментар
30.03.2023 18:48 Відповісти
комуналка їм на шару також?
показати весь коментар
30.03.2023 18:58 Відповісти
я був у Лаврі років двадцять тому,бо з іншого міста,та в памяті залишилось у що перетворили ці ******** це місце-це був якісь торгівельний комплекс!!!усюди палатки,кіоски та крамнички!навіть за фото на телефон вимагали плату!!!і тут виявляється,що все це їм нахаляву подарували...
показати весь коментар
30.03.2023 18:58 Відповісти
У більшості країн світу, церкви користуються майном держави або землею безоплатно.
показати весь коментар
30.03.2023 19:02 Відповісти
От налогов освобождены обычно, а не использование всего бесплатно
показати весь коментар
30.03.2023 19:22 Відповісти
оренда передбачає користування за плату
показати весь коментар
30.03.2023 19:29 Відповісти
- Любите друг друга, творите добро, соблюдайте заповеди.
- Ты открыл нам глаза, мы пойдем за тобой!
- Да, а еще молитесь на золотые предметы, торгуйте в храмах, гоните оттуда женщин без платков, живите в роскоши, крестите за деньги!
- Ты болен, Иисус?!
- Шучу конечно.
показати весь коментар
30.03.2023 19:21 Відповісти
Цікава новина. Тобто ви стверджуєте, що будь-яка релігійна організація користується державним майном безоплатно. Виходить якась громада буддистів (це для прикладу теж релігійна організація) попросить в Києві собі нерухоме майно і буде ним безоплатно користуватись. А не підкажете якими законодавчими актами Українитаке встановлено.
показати весь коментар
30.03.2023 21:02 Відповісти
якщо Вам ліньки відкривати гугл, то ст. 17 ЗУ Про свободу совісті та релігійні організації
але то Вам честі не робить
показати весь коментар
30.03.2023 21:08 Відповісти
Не гарячкуйте. Ви ж самі знаєте що неправі. Спочатку написали просто про державне майно. І я написав що це абсурд. А потім ви вже посилаєтесь на закон про користування культовими спорудами. Державне майно складається не тільки з культових споруд. Юриспруденція це наука в якій кожний термін має своє значення.
показати весь коментар
30.03.2023 21:26 Відповісти
я як раз знаю що кажу. Це Ви розпочинаєте зайву суперечку.
Користування всіма храмами що знаходяться в державній власності в Україні безоплатне. Що тут обговорювати?
показати весь коментар
30.03.2023 21:29 Відповісти
От якби ви одразу так написали то і питань до вас не було б. А то люди які не є юристами з вашого першого допису могли зробити хибні висновки для себе
показати весь коментар
30.03.2023 21:32 Відповісти
!!!!!!!!!!!!
Слава БОГУ !!!!!
показати весь коментар
30.03.2023 18:42 Відповісти
Спочатку нехай козломорді попи звільнять державні приміщення, а потім хоч у Божий суд подають свої клопотання.
показати весь коментар
30.03.2023 18:42 Відповісти
Djavolopokloniki boziji sud nemogut podavat, oni tolko djavolskiji sud mogut podat...
показати весь коментар
30.03.2023 19:04 Відповісти
Краще хай зразу до басманного суду подають. Там буде справедливість.
показати весь коментар
30.03.2023 19:25 Відповісти
Б-г-г.... Переклад з юридичної: суд відмовився або накласти арешт на майно, або заборонити Мінкульту якимось іншим чином його використовувати (на що явно сподівався Паша-мерседес щоб затягнути справу)
показати весь коментар
30.03.2023 18:42 Відповісти
ні. ну є ж номер справи, ну прочитайте в реєстрі
показати весь коментар
30.03.2023 18:47 Відповісти
Прочитав. "заборонити Мінкульту будь-які дії" (сподіваюся, використання майна Мінкультом може вважатися "будь-якими діями"?)
показати весь коментар
30.03.2023 19:52 Відповісти
судді, звичайно, ще ті ручні шавки в Татарова...
Цю ухвалу суду я підтримую політично. А з юридичної точки зору - судити не берусь. Не юрист, не спеціаліст в цій сфері; хоч особисту судову практику мав.
показати весь коментар
30.03.2023 19:18 Відповісти
показати весь коментар
30.03.2023 18:42 Відповісти
Эти мокшанские упыри еще и бесплатно пользовались?????

А почему их так же не выбрасывают с пинками под зад как украинских попов в Крыму в 2014 году???????
показати весь коментар
30.03.2023 18:42 Відповісти
Пепепрошую. В нас батюшки. Попи то у мокшан.
показати весь коментар
30.03.2023 18:47 Відповісти
У нас - або панотець, або священник.
показати весь коментар
30.03.2023 19:01 Відповісти
Батюшкі також у них. Добре там нижче написали - священник або панотець. Краще священник.
Поляки кажуть ксьондз.
показати весь коментар
30.03.2023 19:30 Відповісти
Може то хто як звик. Але попами їх точно ніхто не називає
показати весь коментар
30.03.2023 19:37 Відповісти
пОпи, ці попИ . Попами їх на сході України в нас називають люди, які не відвідують церкви. Релігійні попів називають батюшками.
показати весь коментар
30.03.2023 20:30 Відповісти
То я про що..
показати весь коментар
30.03.2023 22:03 Відповісти
Браво, юристи заповідника. Суддя красень.
пілять, коментатори, похваліть проміжні успіхи коли є за що.
Ви навіть не уявляєте як важко в такій справі відхилити таке клопотання. Я вчора вангував що може бути забезпечення і суддю почнуть жерти живцем на цьому форумі )))
показати весь коментар
30.03.2023 18:45 Відповісти
Безоплатно????? Це вже повна кабзда....мож ми ще доплачували??? Що з комунальними? Чиїм коштом?
показати весь коментар
30.03.2023 18:45 Відповісти
Комуналка для УПЦ МП також безкоштовна. Ну вірніше, за рахунок держави.
показати весь коментар
30.03.2023 19:04 Відповісти
Ото чесно..зробили б перерахунок й тому розумнику підписанту договору оренди влупили б рахунок за всі роки оренди + комуналку хочаб за ті останні роки із кримінальною статтею до купи, як розкрадання держмайна.
показати весь коментар
30.03.2023 22:07 Відповісти
Бог хоче, щоб їх не було в Лаврі. Проти бога йти не можна.
показати весь коментар
30.03.2023 18:47 Відповісти
тварин треба переселити до іншого заповідника- десь у ментально близьку їм сибір
показати весь коментар
30.03.2023 18:47 Відповісти
То не тварини..то істоти..
показати весь коментар
30.03.2023 18:55 Відповісти
Нах, на СОЛОВКИ.
показати весь коментар
30.03.2023 18:59 Відповісти
"Однажды мне запретили сфотографировать фреску "Иисус выгоняет торговцев из храма", потому что фотосъемка в храме платная". (С)
показати весь коментар
30.03.2023 19:16 Відповісти
їхні мощі- на красній площі
показати весь коментар
30.03.2023 18:52 Відповісти
Процес пішов. Завдяки Томосу ця пухлина розривається. Гній вийде разом з пашою, а організм зцілиться. Все буде Україна.
показати весь коментар
30.03.2023 18:53 Відповісти
Ну да, тут все так по-домашнему, так уютно.
показати весь коментар
30.03.2023 19:03 Відповісти
Розслаблятися на варто. Це ще не рішшення по суті спору але видно судді починають в'єзжати, що їх просто розметуть і бабло від ФСБ-РПЦ брати не будуть. Забезпечення позову -наглюще. попи б могли їм махати як непрямим доказом по цій і багатьох других справах на тему давності користування лаврою + постанова азірова 2013 року.
показати весь коментар
30.03.2023 18:55 Відповісти
Паша Мерседес відкрито заявив, що Москва через "церкву МП" активно підтримувала Зеленського на виборах проти Порошенко, та вимагає віддати боржок та не чипати їх в Лаврі.https://twitter.com/qwest__/status/1641177020406063104
показати весь коментар
30.03.2023 18:55 Відповісти
Зеленський, якому Мінські угоди заважали звільнити Донбас і Крим, не може звільнити Лавру від купки старих попів.
показати весь коментар
30.03.2023 18:58 Відповісти
А що він їм зробить? А от господарі з Луб"янки за "предательство" і "Новічком" пригостить можуть! А попи жить хочуть!
показати весь коментар
30.03.2023 19:18 Відповісти
Буратінка і тут вляпався.
показати весь коментар
30.03.2023 19:05 Відповісти
народ, не забувайте про блоги і тут на сайті на цю тему
показати весь коментар
30.03.2023 19:14 Відповісти
А далі мабудь буде апеляційний суд і Верховний.Чи я помиляюсь?
показати весь коментар
30.03.2023 20:30 Відповісти
https://twitter.com/i/status/1641427089915105280 пика цієї тітушки в білому за останні дні стала відома всій країні.
показати весь коментар
30.03.2023 20:34 Відповісти
І навіть суд, який в Україні папів криворізький і напів донецький послав московських попів в московські болота. Але суд зробив свою справу, а коли буде рішення за Верховною Радою, щоб заборонити секту УПЦ(філію РПЦ) по всій Україні, бо там свої містечкові суди, які ходять в московські секти і виносять рішення на користь ворогу?
показати весь коментар
30.03.2023 21:06 Відповісти
показати весь коментар
30.03.2023 22:05 Відповісти
Трохи не правильна назва у цих 3.14дорів. Не УПЦ МП... а УПЦ ФСБ!
показати весь коментар
30.03.2023 23:24 Відповісти
навiть не так, не УПЦ, а фiлiя сатанату РПЦ-КДБ.
показати весь коментар
31.03.2023 08:19 Відповісти
Печерський та всі інші абсолютно корумповані, а що це значе, що в кого є компроментуючий матеріал, той управляє правосудд'я України, цікаво хто це, мабуть десь запорєьріков