5597 посетителей онлайн
7 178 57

Суд отказал в обеспечении иска УПЦ МП к заповеднику "Киево-Печерская лавра"

лавра

Хозяйственный суд Киева отказал в обеспечении иска Свято-Успенской Киево-Печерской лавры (монастырь УПЦ МП) к национальному заповеднику "Киево-Печерская лавра". УПЦ МП просила не допустить ее выдворения с территории Лавры.

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом сообщил министр культуры и информационной политики Александр Ткаченко в телеграм-канале.

"Суд отказал в обеспечении иска по делу №910/4552/23 от УПЦ к Национальному заповеднику "Киево-Печерская лавра" о признании недействительной сделки по одностороннему отказу договора, применению последствий недействительности расторжения Договора №2 от 19 июля 2013 года о безвозмездном пользовании религиозной организацией культовыми зданиями и другим имуществом, являющимся государственной собственностью", - говорится в сообщении министра.

Напомним, Национальный заповедник "Киево-Печерская лавра" разрывает с УПЦ МП договор о безвозмездном пользовании Киево-Печерской лаврой. Такое решение было принято из-за того, что религиозная организация нарушила условия пользования государственным имуществом.

Монахи УПЦ МП должны покинуть Лавру до 29 марта. Но они заявили, что не собираются уходить оттуда.

Глава УПЦ МП митрополит Онуфрий назвал решение о расторжении договора "несправедливым" в отношении верующих. Патриарх РПЦ Кирилл пожаловался религиозным и светским мировым деятелям на "изгнание монахов" из "колыбели нашей цивилизации". Пресс-секретарь Кремля Дмитрий Песков заявил, что выселение УПЦ МП из Лавры якобы оправдывает полномасштабное вторжение РФ в Украину.

29 марта УПЦ МП подала иск в суд, борясь за право остаться на территории Лавры. Митрополит УПЦ МП Павел (Лебедь) записал видеообращение к президенту Владимиру Зеленскому с угрозами.

Между тем, архимандрит Авраамий (Лотыш) перешел в ПЦУ и стал наместником монастыря. УПЦ МП запретило ему служение.

30 марта УПЦ МП не выехала из Лавры и заблокировала работу комиссии Министерства культуры, которая не смогла попасть в закрытую церковь.

Топ комментарии
+36
показать весь комментарий
30.03.2023 18:42 Ответить
+22
Бог хоче, щоб їх не було в Лаврі. Проти бога йти не можна.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:47 Ответить
+21
на куй это туда!
показать весь комментарий
30.03.2023 18:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
на куй это туда!
показать весь комментарий
30.03.2023 18:41 Ответить
там ще гірше,ніж я гадав!!!ці суки наівть нічого не платили!!!це лютий пи..ь
показать весь комментарий
30.03.2023 18:41 Ответить
будь-які релігійні організації користуються держмайном безкоштовно
показать весь комментарий
30.03.2023 18:48 Ответить
комуналка їм на шару також?
показать весь комментарий
30.03.2023 18:58 Ответить
я був у Лаврі років двадцять тому,бо з іншого міста,та в памяті залишилось у що перетворили ці ******** це місце-це був якісь торгівельний комплекс!!!усюди палатки,кіоски та крамнички!навіть за фото на телефон вимагали плату!!!і тут виявляється,що все це їм нахаляву подарували...
показать весь комментарий
30.03.2023 18:58 Ответить
У більшості країн світу, церкви користуються майном держави або землею безоплатно.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:02 Ответить
От налогов освобождены обычно, а не использование всего бесплатно
показать весь комментарий
30.03.2023 19:22 Ответить
оренда передбачає користування за плату
показать весь комментарий
30.03.2023 19:29 Ответить
- Любите друг друга, творите добро, соблюдайте заповеди.
- Ты открыл нам глаза, мы пойдем за тобой!
- Да, а еще молитесь на золотые предметы, торгуйте в храмах, гоните оттуда женщин без платков, живите в роскоши, крестите за деньги!
- Ты болен, Иисус?!
- Шучу конечно.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:21 Ответить
Цікава новина. Тобто ви стверджуєте, що будь-яка релігійна організація користується державним майном безоплатно. Виходить якась громада буддистів (це для прикладу теж релігійна організація) попросить в Києві собі нерухоме майно і буде ним безоплатно користуватись. А не підкажете якими законодавчими актами Українитаке встановлено.
показать весь комментарий
30.03.2023 21:02 Ответить
якщо Вам ліньки відкривати гугл, то ст. 17 ЗУ Про свободу совісті та релігійні організації
але то Вам честі не робить
показать весь комментарий
30.03.2023 21:08 Ответить
Не гарячкуйте. Ви ж самі знаєте що неправі. Спочатку написали просто про державне майно. І я написав що це абсурд. А потім ви вже посилаєтесь на закон про користування культовими спорудами. Державне майно складається не тільки з культових споруд. Юриспруденція це наука в якій кожний термін має своє значення.
показать весь комментарий
30.03.2023 21:26 Ответить
я як раз знаю що кажу. Це Ви розпочинаєте зайву суперечку.
Користування всіма храмами що знаходяться в державній власності в Україні безоплатне. Що тут обговорювати?
показать весь комментарий
30.03.2023 21:29 Ответить
От якби ви одразу так написали то і питань до вас не було б. А то люди які не є юристами з вашого першого допису могли зробити хибні висновки для себе
показать весь комментарий
30.03.2023 21:32 Ответить
!!!!!!!!!!!!
Слава БОГУ !!!!!
показать весь комментарий
30.03.2023 18:42 Ответить
Спочатку нехай козломорді попи звільнять державні приміщення, а потім хоч у Божий суд подають свої клопотання.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:42 Ответить
Djavolopokloniki boziji sud nemogut podavat, oni tolko djavolskiji sud mogut podat...
показать весь комментарий
30.03.2023 19:04 Ответить
Краще хай зразу до басманного суду подають. Там буде справедливість.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:25 Ответить
Б-г-г.... Переклад з юридичної: суд відмовився або накласти арешт на майно, або заборонити Мінкульту якимось іншим чином його використовувати (на що явно сподівався Паша-мерседес щоб затягнути справу)
показать весь комментарий
30.03.2023 18:42 Ответить
ні. ну є ж номер справи, ну прочитайте в реєстрі
показать весь комментарий
30.03.2023 18:47 Ответить
Прочитав. "заборонити Мінкульту будь-які дії" (сподіваюся, використання майна Мінкультом може вважатися "будь-якими діями"?)
показать весь комментарий
30.03.2023 19:52 Ответить
судді, звичайно, ще ті ручні шавки в Татарова...
Цю ухвалу суду я підтримую політично. А з юридичної точки зору - судити не берусь. Не юрист, не спеціаліст в цій сфері; хоч особисту судову практику мав.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:18 Ответить
показать весь комментарий
30.03.2023 18:42 Ответить
Эти мокшанские упыри еще и бесплатно пользовались?????

А почему их так же не выбрасывают с пинками под зад как украинских попов в Крыму в 2014 году???????
показать весь комментарий
30.03.2023 18:42 Ответить
Пепепрошую. В нас батюшки. Попи то у мокшан.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:47 Ответить
У нас - або панотець, або священник.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:01 Ответить
Батюшкі також у них. Добре там нижче написали - священник або панотець. Краще священник.
Поляки кажуть ксьондз.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:30 Ответить
Може то хто як звик. Але попами їх точно ніхто не називає
показать весь комментарий
30.03.2023 19:37 Ответить
пОпи, ці попИ . Попами їх на сході України в нас називають люди, які не відвідують церкви. Релігійні попів називають батюшками.
показать весь комментарий
30.03.2023 20:30 Ответить
То я про що..
показать весь комментарий
30.03.2023 22:03 Ответить
Браво, юристи заповідника. Суддя красень.
пілять, коментатори, похваліть проміжні успіхи коли є за що.
Ви навіть не уявляєте як важко в такій справі відхилити таке клопотання. Я вчора вангував що може бути забезпечення і суддю почнуть жерти живцем на цьому форумі )))
показать весь комментарий
30.03.2023 18:45 Ответить
Безоплатно????? Це вже повна кабзда....мож ми ще доплачували??? Що з комунальними? Чиїм коштом?
показать весь комментарий
30.03.2023 18:45 Ответить
Комуналка для УПЦ МП також безкоштовна. Ну вірніше, за рахунок держави.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:04 Ответить
Ото чесно..зробили б перерахунок й тому розумнику підписанту договору оренди влупили б рахунок за всі роки оренди + комуналку хочаб за ті останні роки із кримінальною статтею до купи, як розкрадання держмайна.
показать весь комментарий
30.03.2023 22:07 Ответить
Бог хоче, щоб їх не було в Лаврі. Проти бога йти не можна.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:47 Ответить
тварин треба переселити до іншого заповідника- десь у ментально близьку їм сибір
показать весь комментарий
30.03.2023 18:47 Ответить
То не тварини..то істоти..
показать весь комментарий
30.03.2023 18:55 Ответить
Нах, на СОЛОВКИ.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:59 Ответить
"Однажды мне запретили сфотографировать фреску "Иисус выгоняет торговцев из храма", потому что фотосъемка в храме платная". (С)
показать весь комментарий
30.03.2023 19:16 Ответить
їхні мощі- на красній площі
показать весь комментарий
30.03.2023 18:52 Ответить
Процес пішов. Завдяки Томосу ця пухлина розривається. Гній вийде разом з пашою, а організм зцілиться. Все буде Україна.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:53 Ответить
Ну да, тут все так по-домашнему, так уютно.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:03 Ответить
Розслаблятися на варто. Це ще не рішшення по суті спору але видно судді починають в'єзжати, що їх просто розметуть і бабло від ФСБ-РПЦ брати не будуть. Забезпечення позову -наглюще. попи б могли їм махати як непрямим доказом по цій і багатьох других справах на тему давності користування лаврою + постанова азірова 2013 року.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:55 Ответить
Паша Мерседес відкрито заявив, що Москва через "церкву МП" активно підтримувала Зеленського на виборах проти Порошенко, та вимагає віддати боржок та не чипати їх в Лаврі.https://twitter.com/qwest__/status/1641177020406063104
показать весь комментарий
30.03.2023 18:55 Ответить
Зеленський, якому Мінські угоди заважали звільнити Донбас і Крим, не може звільнити Лавру від купки старих попів.
показать весь комментарий
30.03.2023 18:58 Ответить
А що він їм зробить? А от господарі з Луб"янки за "предательство" і "Новічком" пригостить можуть! А попи жить хочуть!
показать весь комментарий
30.03.2023 19:18 Ответить
Буратінка і тут вляпався.
показать весь комментарий
30.03.2023 19:05 Ответить
народ, не забувайте про блоги і тут на сайті на цю тему
показать весь комментарий
30.03.2023 19:14 Ответить
А далі мабудь буде апеляційний суд і Верховний.Чи я помиляюсь?
показать весь комментарий
30.03.2023 20:30 Ответить
https://twitter.com/i/status/1641427089915105280 пика цієї тітушки в білому за останні дні стала відома всій країні.
показать весь комментарий
30.03.2023 20:34 Ответить
І навіть суд, який в Україні папів криворізький і напів донецький послав московських попів в московські болота. Але суд зробив свою справу, а коли буде рішення за Верховною Радою, щоб заборонити секту УПЦ(філію РПЦ) по всій Україні, бо там свої містечкові суди, які ходять в московські секти і виносять рішення на користь ворогу?
показать весь комментарий
30.03.2023 21:06 Ответить
показать весь комментарий
30.03.2023 22:05 Ответить
Трохи не правильна назва у цих 3.14дорів. Не УПЦ МП... а УПЦ ФСБ!
показать весь комментарий
30.03.2023 23:24 Ответить
навiть не так, не УПЦ, а фiлiя сатанату РПЦ-КДБ.
показать весь комментарий
31.03.2023 08:19 Ответить
Печерський та всі інші абсолютно корумповані, а що це значе, що в кого є компроментуючий матеріал, той управляє правосудд'я України, цікаво хто це, мабуть десь запорєьріков